Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORD icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Windows Vista aktiveerimine (Windows Product Activation - WPA)

 

Windows Vista sisaldab komplekti piraadi -ja lahtimurdmisvastaseid vahendeid, mida kutsutakse Software Protection Platform (SPP)'iks. Windows Vista aktiveerimine (valideerimine) käib sarnaselt Windows XP'ga.

Praegu on maailm neid Windows Vista piraatkoopiaid täis, sest terve olemasolev häkkerite armee muuga ei tegelegi kui otsib Vista nõrku kohti ja see tuleb lõppkokkuvõttes Vistale ainult kasuks.
Mis puutub nendesse piraatkoopiatesse, siis algul võib neid ju proovida ja katsetada, aga tulevikus hakkab temaga olema üks pisike peavalu... Pidevalt peab otsima uusi lahtimurdmisvahendeid ja olema kursis Microsoft'i kõige uusimate kaitsemeetmetega (neid muudetakse pidevalt).
Ka on paljud piraatkoopiad "defektidega" nii et ka nendega tekib probleeme.
Tegelikult Microsoft ei tegelegi nii tõsiselt oma toodangu kaitsmisega vaid laseb neid piraatkoopiaid suhteliselt hõlpsalt vorpida; ta ei rakenda ülitugevaid kaitsemeetmeid "piramise" vastu kuigi see oleks võimalik. See on nende vaikne äripoliitika, sest tänu piraatlusele jõuab suhteliselt kallis Windows "massidesse", teda õpitakse tundma, harjutakse temaga ja lõpuks omandatakse võib olla ka tema legaalne koopia. Pealegi, kui omad piraati, siis tema pikemal kasutamisel tehakse piraatkoopia kasutamine Microsoft'i poolt võimalkult ebamugavamaks.

NB! Kes soovib aga saada ülevaadet Windows Vista lahtimurdmistest (crack) ja mittelegaalse Vista aktiveerimisest jms, see mingu sinna!

Veel neile, kes on kogemata või uudishimu pärast omandanud Vista piraatkoopia, on seoses Vista Service Pack 1 (SP1) väljalaskmisega pakkuda ka üks üsnagi meeldiv uudis, loe sellest siinsamas dokumendi lõpuosas olevast lõigust või mine kohe sinna!

Tootevõtme, litsentsivõtme, aktiveerimisvõtme (Product Key) sisestamine:

Kui Sa teed Windows Vista puhast installeerimist (clean install) või siis uuendad (upgrade) oma juba olemasolevat, installeeritud Windows'i operatsioonisüsteemi, siis ilmub installeerimisprotsessi ajal järgmine aken:

sisesta key

Märkus: Windows'i aktiveerimine ei tähenda tema registreerimist. Registreerimist pakutakse täiendavalt aktiveerimise käigus ja me ei ole kohustatud ennast registreerima kui me seda ei soovi.

Nagu Windows XP puhulgi, tuleb ka siin sisestada 25 tähest ja numbrist koosnev võti, aga on ka erinevused:

Aktiveerimisaja pikendamine:

Kellele aga seda 30 päevast prooviaega väheseks jääb, see võib oma katsetamisaega pikendada kuni 120 päevani. Seda saab teha Tarkvara Litsentseerimise Juhtija (SLMGR-käsurea programmi) abil ja see on täiesti legaalne tegevus. Tee järgmist:

 1. Veel aktiveerimata Vista puhul klõpsa Start nupule ja tipi käsk cmd
 2. Seepeale ilmub stardipaneeli otsimistulemustesse Command Prompt kiirkorraldus, tee temal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator.
 3. Ilmuvasse Command Prompt aknasse tipi käsk slmgr -rearm ja vajuta klahvi ENTER.
  Kui kõik õnnestus, siis peab ilmuma järgmine teade: "Command completed successfully. Please restart the system for the changes to take effect."
 4. Tee kompuutri restart.

NB! Command Prompt (CMD) aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.

Käsu slmgr parameeter -rearm pikendab seda 30 päevast tähtaega veel 30 päeva võrra ja seda alates tema rakendamise momendist. Antud slmgr -rearm käsku saab rakendada ainult kolm korda. Kui Sa teed seda kohe pärast Windows Vista installeerimist, siis pikendad Sa aktiveerimisaega ainult ühe päeva võrra (mitte 30 täiendava päeva võrra). Täida see käsk ikka siis kui esimene 30 päeva hakkab lõppema. Antud operatsiooni saab korrata ainult kolm korda ja seega on võimalus Windows Vistat uurida kokku 120 päeva (30 esimest päeva + 30 + 30 + 30=120).

Et kontrollida oma Vista aktiveerimise tähtaega, kasuta jällegi seda slmgr käsku, tee:

 1. Ava administraatori õigustega seesama Command Prompt aken.
 2. Kuna script käskude sisestamine tingib tüütute väljakargavate akende ilmumise, siis selleks, et seda vältida, tipi käsureale käsk cscript /h:cscript ja vajuta ENTER.
 3. Nüüd võid Sa tippida järgmisi käske:

 

Märkus: Kuid seda aktiveerimisaega võib isegi määramatu arv kordasid edasi lükata siis kui me muudame enne slmgr -rearm käsu rakendamist Registry Editor'is võtme SkipRearm DWORD väärtust (Muudame 00000000 suuruse 00000001-ks):

 1. Klõpsa nupule Start ja tipi käsk regedit ning vajuta ENTER, avatakse Registry Editor.
 2. Otsi seal ülesse järgmine võti:
  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ SL
 3. Tee SkipRearm võtmel paremklõps ja vali käsk Edit.
 4. Muuda 00000000 suurus 00000001-ks ja salvesta muudatused ning sulge Registry Editor.
 5. Käivita administraatori õigustega command prompt aken, tee seda nii nagu ülevalpool on kirjeldatud (Kuid kõige kiirem moodus on selleks kui klõpsad nupule Start, tipid käsu cmd ja klõpsad siis Ctrl+Shift+Enter).
 6. Tipi üks järgmistest käskudest ja vajuta Enter:
  slmgr -rearm
  või siis
  rundll32 slc.dll,SLReArmWindows
 7. Tee kompuutri ümberlaadimine ja soovi korral võid nüüd oma Windows Vista aktiveerimistähtaega kontrollida käsu slmgr -xpr abil nagu seda ülevalpool kirjeldasin.
 8. Kui Sa soovid nüüd 30 päeva mõõdudes aktiveerimistähtaega jälle pikendada, siis korda neid 1 kuni 6 samme. (Käsu slmgr -rearm või rundll32 slc.dll,SLReArmWindows rakendamine viib SkipRearm väärtuse iga kord jälle 00000000'ks tagasi...)

NB! Kuna antud protsessi saab muuta automaatselt rakendatavaks, siis võivad seda nippi (ja muid riukaid) kasutada ka ebaausad müüjad nii et kontrolli alati oma ostetud Windows Vista legaalsust, kuidas seda teha, sellest tuleb siinsamas lõpupoole ka juttu.

Windows Vista käsitsi aktiveerimine (Pärast tema installeerimist ja mõningase aja mõõdumist):

 

Kui Interneti kaudu asi ebaõnnestus, siis proovi oma Vista aktiveerida telefoni teel ja telefoni kaudu aktiveerimist tuleb teostada ka mõningatel muudel juhtumitel ning need on:

1) Kui Sul puudub Internetiühendus või ta läks Sul vahepeal "kaduma".
2) Kui Sul on küll Internetiühendus olemas, aga aktiveerimine online kaudu ebaõnnestus millegipärast .
3) Kui Sa tegid suuremaid riistvara (raudvara) muudatusi ja seepärast tuleb Sul oma Windows Vista uuesti aktiveerida.

NB! Juhul kui Sa aktiveerid esmakordselt oma Vistat või kui Sa vahetasid vahepeal välja oma kõvaketta, siis tuleb Sul nii või naa sisestada aktiveerimisaknasse oma Windows Vista tootevõti (Product Key - aktiveerimisvõti) vaatamata sellele et kas Sul on Internetiühendus või ei ole seda. Aktiveerimisvõtme sisestamine ei nõua Internetiühendust.

Seepärast, enne kui hakkad telefoniühendust võtma, ava see Windows Activation aken ja sisesta sinna oma aktiveerimisvõti - tee seda nii nagu siin kohe ülevalpool kirjeldati.
Kui Sa sisestasid aktiveerimisvõtme juba Vista installeerimise ajal (näiteks tema ümberinstallimisel) või siis kui Sa üritasid teha Vista aktiveerimist Interneti kaudu, siis ei ole Sul enam vaja oma tootevõtit kusagile sisestada, sest ta on süsteemis juba "fikseeritud".

((Alternatiivina võid klikkida nupule Start, siis tippida Search kasti sõna slui 3 (või slui.exe 3) ja vajutada ENTER ning seejärel tippida avanevasse aknasse oma aktiveerimisvõti ja klõpsata Next jne...))

Kui sellega on asjad ühelpool, siis ava jälle seesama Vista aktiveerimisaken:

 


NB! Arvesta järgmiste asjadega:

a) Kui Sa teed oma kompuutris väga suuri riistvara (raudvara) muudatusi, siis tuleb Sul oma Windows uuesti aktiveerida ja seda juba telefoni teel. Näiteks kui Sa lisad teise videokaardi või kõvaketta või rohkem mälu, siis ei pea Sa tegema uuestiaktiveerimist, aga kui Sa asendad oma kõvaketta või emaplaadi uuega, siis tuleb Sule teha ka uuestiaktiveerimine.

Kui Sul on OEM kompuuter, siis emaplaati Sa ei tohigi näppida, sest muidu muutub Sinu Windows kehtetuks.

Iga kord kui Sa logid oma Windowsisse, siis kontrollitakse Sinu masina riistvarakomponente, et tuvastada kas nad vastvad "enam-vähem" samadele nõudmistele mis olid siis kui Sa oma Windowsi aktiveerisid. Ja juhul kui Sa olid teinud ses suhtes väga suuri riistvaramuudatusi, siis tuleb Sul oma Windows uuesti aktiveerida (telefoni teel).

b) Sa võid oma jaemüügist ostetud Windows Vista täisversiooni (FPP - retail box), kus Sa ei ole teinud väga suuri riistvaramuudatusi, ümber installeerida 5 korda ilma et Sa peaksid teda uuesti aktiveerima. Alates kuuendast korrast tuleb ta Sul jälle aktiveerida ja seda saab teha ka online kaudu.

Uuesti tuleb ta Sul aktiveerida ka siis kui Sa installid oma windoosa teise kompuutrisse (või uude kompuutrisse) ja seejuures tuleb ta Sul oma vanast arvutist kustutada.

Ja jällegi OEM kompuutrite puhul ei saa Sa oma windoosat teise kompuutrisse installida, aga Sa võid teda ilma uuesti aktiveerimata ümber installeerida nii palju kui aga soovid...Windows Vista karbiversiooni (jaemüügis oleva täisversiooni, retail versiooni) aktiveerimine:

Nagu ka Windows XP-ga pead Sa Vista karbiversiooni aktiveerima 30 päeva jooksul kas siis Interneti aktiveerimisserveri kaudu võis siis helistades tasuta aktiveerimissüsteemi.
Windows Vista litsents nõuab, et Sa installeerikisid Windows Vista korraga ainult ühele kompuutrile. Kui Sa installeerid oma Windows Vista ainsa olemasoleva koopia kahte (või kolme või nelja...) süsteemi, siis ei saa Sa automaatselt neid koopiaid aktiveerida.

Mida peaks teadma Windows Vista retail versioonide (jaemüügi karbiversioonide) kohta:


Ka siin toimub aktiveerimisprotsess täpselt samamoodi nagu siin eelpool sai kirjeldatud...

Aga telefoni teel tulub Sul teha oma Vista aktiveerimist järgmistel juhtumitel:

1) Kui Sul puudub Internetiühendus või ta läks Sul vahepeal "kaduma".
2) Kui Sul on küll Internetiühendus olemas, aga aktiveerimine online kaudu ebaõnnestus millegipärast .
3) Kui Sa tegid suuremaid riistvara (raudvara) muudatusi ja seepärast tuleb Sul oma Windows Vista uuesti aktiveerida.

Tee järgmist:

NB! Juhul kui Sa aktiveerid esmakordselt oma Vistat või kui Sa vahetasid vahepeal välja oma kõvaketta, siis tuleb Sul nii või naa sisestada aktiveerimisaknasse oma Vista tootevõti (Product Key - aktiveerimisvõti) vaatamata sellele et kas Sul on Internetiühendus või ei ole seda. Aktiveerimisvõtme sisestamine ei nõua Internetiühendust.

Seepärast, enne kui hakkad telefoniühendust võtma, ava see Windows Activation aken ja sisesta sinna oma aktiveerimisvõti - tee seda nii nagu siin kohe ülevalpool kirjeldati.
Kui Sa sisestasid aktiveerimisvõtme juba Vista installeerimise ajal (näiteks tema ümberinstallimisel) või siis kui Sa üritasid teha Vista aktiveerimist Interneti kaudu, siis ei ole Sul enam vaja oma tootevõtit kusagile sisestada, sest ta on süsteemis juba "fikseeritud".

Alternatiivina võid klikkida nupule Start, siis tippida Search kasti sõna slui 3 (või slui.exe 3) ja vajutada ENTER ning seejärel tippida avanevasse aknasse oma aktiveerimisvõti ja klõpsata Next jne...

Kui sellega on asjad ühelpool, siis ava jälle seesama Vista aktiveerimisaken ("Windows Activation" aken) ning sel juhul peaks see aken nägema välja järgmine:

teade aktiveerimisest


Et aktiveerida oma Vista't telefoni teel, kliki lingile Show me other ways to activate (vaata eelmist pilti) ja seejärel lingile Use the automated phone system to activate.

(Alternatiivina: Ava Sart menüü ja tipi Start Search tekstikasti slui.exe 4 ja vajuta ENTER. Avanevas Windows Activation aknas vali rippmenüüst Estonia ja kliki Next.)

Helista, seejärel teata või sisesta telefoni klaviatuurilt Installation ID 54-kohaline number jne...

Aktiveerimine Interneti kaudu võtab ainult mõned sekundid aega, aga kui Sa pead seda tegema telefoni teel, siis tuleb Sul kulutada rohkem ega, sest Sa pead teatama 54-numbrilise Vista installeerimise ID (Installation ID—identifitseerimisvõtme) ja seejärel sisestama Sinule vastuseks teatatud 42-numbrilise kinnituse ID (Confirmation ID).

Selle installation ID numbri saad ativeerimise aknast sammu nr. 2 (Step 2) alt, vaata järgmist pilti. Räägi või sisesta telefoni klaviatuurilt see 54-kohaline number ja vastuseks saad neilt kinnitus ID numbri (Confirmation ID), mille pead sisestama allasuvatesse lahtritesse. Kui valmis klõpsa Next...

Telefoninumbrid ja muu

Märkus: Installation ID luuakse kahest komponendist: Tarkavaratoote ID (Product ID) ja Sinu kompuutri riistvara hash (Riistvara ID) andmetest, st Installation ID = Tarkvaratoote ID + Riistvara ID.

Toote ID (9 baiti) ja riistvara hash (8 baiti) andmeid kasutataksegi Windows'i telefoniteel aktiveerimiseks.

Riistvara hash'i loomisel arvestatakse järgmisi riistvara komponente:

BIOS ID
RemovablePolicy (Üks bit iga komponendi jaoks: Võrgukaart, CD-ROM, Audio, SCSI ja IDE adapter)
Võrgukaardi MAC aadress
CD–ROM / CD-RW / DVD-ROM
IDE adapter
Audio adapter
Kõvaketta seerianumber (selle, kuhu on installitud Windows)
SCSI adapter
Display adapter (videokaart)
Protsessori tüüp
Füüsilise mälu (RAM) mahu ulatus (st 0-512MB, 512MB - 1 GB jne...)
“Dockable” flag


Toote ID (Product ID) on unikaalne ja ta luuakse tarkvara (antud juhul siis Windows Vista) installeerimise käigus või Sinu poolt hiljem sisestatud Vista aktiveerimisvõtmest (Product Key). Toote ID-d võib näha Computer (My Computer) omadusteakna allosast.

Product ID ja Product Key on seega kaks eri asja.

Riistvara hash ei ole unikaalne (st ta võib muutuda) ja ta esitab ainult seda kompuutrit, kuhu see tarkvara on installeeritud.

Installation ID kuvatakse 50-numbrilise koodina (Windows XP SP1, Office 2003 puhul) ja Windows Vista puhul on see 54-numbriline.Windows Vista OEM koopiate aktiveerimine:

Kui Sa ostad uue kompuutri, millesse on Windows Vista mingi versioon (tavaliselt Windows Vista Home Basic või Windows Vista Home Premium) juba sisse installeeritud, siis nimetatakse sellist Vista't Windows Vista OEM versiooniks (väljalaskeks).

Suurem enamus Windowsi koopiaid ostetakse koos uue kompuutriga (uues masinas on eelinstalleeritud ja aktiveeritud Windows juba olemas) ja eks see hakka kehtima ka Windows 7 kohta.

Tema aktiveerimine ja litsentseerimine on samuti erinev ning OEM (Original Equipment Manufacturer) versioonid on jagatud kahte suurte klassi:MIDA PEAKS OEM VERSIOONIDEST KINDLASTI TEADMA:

Järgnev pilt teatab, et Windows Vista on aktiveeritud - pilt.

NB! Windows Vista OEM versioonidest saad täiendavat infot vee siit.

Vista aktiveerimise staatuse kontrollimine:

Et kontrollida, kas Sinu kompuuter on korralikult aktiveeritud, siis üheks lihtsaks meetodiks on Run käsu kasutamine. Selle abil saad Sa teada oma operatsioonisüsteemi ja tema versiooni, ta teatab ka et mis tüüpi litsents Sul on (näiteks kas Volume License või Multiple Activation key või standard retail koopia). Ta näitab ka osa produktivõtmest ja aktiveerimise seisukorra (staatuse).

 1. Mine Start ja klõpsa Run või vajuta klahve Windows + R.
 2. Tipi: slmgr.vbs -dli ja vajuta siis OK.
 3. Oota 5-20 sekundit kuni ilmub Windows Script Host aken.
 4. Vajuta OK et minna tagasi Windows'isse.

Aktiveerimise staatus

Märkus: Kui Sul on Vista OEM versioon, siis see osa registreerimisvõtmest, mida antud aknas kuvatakse, ei pea kokku langema Sinu arvutiplokli kestale kleebitud tootevõtme mingi osaga, ära ehmu, nii peabki see olema.
Kui Sa ostsid poest kompuutri, millesse on Windows Vista mingi versioon juba eelinstalleeritud (st tema OEM versiooniga), siis on Vista juba ka aktiveeritud. Kui Sa kasutad nüüd mingit kolmandate firmade programmi, et "õngitseda" Vista registrist välja tema registreerimisvõtit (Product Key ehk CD-Key), siis Sa saad küll teda vaadata, aga kasutada ei saa. Seda seepärast et antud võti on tehase cd-key (nn peavõti ehk master-key), mida kasutati suurema partii Windows Vista'de aktiveerimiseks ja seega ta erineb Sinu arvutiploki kestale kleebitud registreerimisvõtmest. Kui Sa tahad edaspidi teha oma Vista OEM versiooni ümberinstalleerimist või siis puhast installeerimist, siis pead Sa kasutama seda Sinu arvutiplokile kleebitud registreerimisvõtit.

 

Alternatiivina võid Vista puhul teha ka nii:

1) Kliki Start, tipi Search otsingukasti cmd, tee üleval otsingutulemustes cmd.exe peal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator;
2) Tipi Command Prompt aknasse üks alltoodud käskudest või kasuta neid kõiki - tipid ühe käsu, ootad natuke ja ilmub vastav teateaken; siis tipid järgmise käsu, ootad järgmise akna ilmumist jne... - iga käsu järel vajutad ENTER:

slmgr -dli

slmgr -xpr

slmgr -dlv

 

Näited:

- Käsk slmgr -dli kuvab sellise akna, mis teatab, et tegemist on OEM kompuutriga, kus on eelinstalleeritud kujul juba Vista Home Premium olemas ja ta on aktiveeritud/litsentseeritud ("Licenced"):

Vista OEM masin

 

- Käsk slmgr -xpr kuvab taolise akna, mis näitab, et antud Vista on aktiveeritud:

Vista on aktiveeritud

 

- Käsk slmgr -dlv toob esile sellise akna, mis annab juba põhjalikumat infot - pilt.

 

- Ja lõpuks ka see Command Prompt aken, kuhu need käsud ükteise järel sisestati (algul esimene käsk + ENTER, siis vaadati ilmunud teateaknas info ära ja seerjärel sisestati järgmine käsk jne):

CMD aken

 


TÄHELEPANU! Juhul kui Sa kasutad mittelegaalset (piraat) Windowsi, milles on kräkkimise tulemusel elimineeritud Windows Activation Technologies (WAT) vahend ja SLUI startimine ning blokeeritud, takistatud, eemaldatud või välja lülitatud tema aktiveerimise- ja litsenseerimisega seotud süsteemifailid, siis Sa ei saa neid eelpool toodud slmgr -dli, slmgr -xpr, slmgr -dlv ja slmgr.vbs -dli käske kasutada.

Kui Sa sisestad slmgr -dli, slmgr -xpr või slmgr -dlv käsu Command Prompt aknasse, siis ilmub sinna teade, et antud käsku "ei tunta" - toon siin sellekohase näite slmgr -dli käsu kohta - pilt.

Kui Sa tipid Run dialoogiaknasse slmgr.vbs -dli käsu (slmgr.vbs on Windows Vista Licensing Manager) ja klikid OK, siis ilmub teade, et seda 'slmgr.vbs'-i ei leita - pilt.

Märkus: Kui Sa kasutad oma rikutud süsteemifailide taastamiseks väga head sfc /scannow käsku (või siis System Restore taastamispunkti, mis oli loodud enne Windowsi aktiveerimise kräkkimist/elimineerimist), siis taastatakse nii süsteemifailid kui ka Windows Vista aktiveerimise mehhanism ja Sa saad neid slmgr -dli, slmgr -xpr, slmgr -dlv ning slmgr.vbs -dli käske jälle kasutada.


 

Et veenduda selles kas Sinu Windows Vista on ikka ehtne ja aus väljalase (st Genuine koopia), siis võid seda kontrollida järgmistelt aadressidelt:


1) Siit

Kui klõpsad siin ülemisele lingile, siis on tegevusprotsess järgmine:

 

2) Ja alternatiivina siitKui Sa klõpsad aga siia lingile, siis on asi veelgi lihtsam: a) Kliki nupule Validate Now; b) Ilmuvas dialoogiaknas klõpsa nupule Run (sellega installitakse ja käivitatakse legitcheck.hta fail); c) Klõpsa nupule Allow; d) Oota tsipa...; e) Kui ilmub aken Validation Complete! Thank You..., siis on Sinu Vistaga kõik korras.

Kui Sa ei ole just oma Internet Explorer'it teistmoodi seadistanud, siis ilmuvad need lehed uutes väljakargavates brauseriakendes, seega vaata ka oma töölaua alla tegumireale, et kas sinna ei ole ilmunud mingit brauseriikoonikest ja kui on, siis tee temal klõps, et teda avada...

NB! Kui Sa kasutad Internet Explorer'ist erinevat brauserit (nt Firefox'i), siis palutakse Sul ülalnimetatud aadressidel laadida alguses alla vajalik Windows Genuine Advantage Plug-in (WGAPluginInstall.exe) ja peale selle tuleb Sul alla laadida või otse käivitada legitcheck.hta fail...

Neile, kes on laadinud alla ja installeerinud Windows Vista Service Pack 1 (SP1) ja kes omavad Vista piraatkoopiat:

 

Märkus: Enne Vista Service Pack 1 (SP1) ilmumist oli nii, et kui Sul oli Vista piraatkoopia ja kui Sa ei aktiveerinud teda 30. päeva jooksul või kui Sul see ebaõnnestus, siis läks Vista nn Reduced Functionality Mode'sse, mis lubas opsüsteemi kasutada ainult minimaalselt: veebibrauser (näiteks IE) sai töötada ainult ühe tunni ja seejärel pidid Sa ennast välja logima; ei töötanud ka Vista Aero ja uus Vista kasutajaliides (kuva); paljud funktsioonid lülitati täielikult välja; Windows Update kaudu sai alla laadida ainult kriitilisi värskendusi; välja lülitati ka MS Office jne..

 

Vista Service Pack 1 (SP1)-st saad ülevaate siit!

 

Meie suureks rõõmuks üks väike ja armas teade ka Windows Vista tiimilt:

copy it... later pirate boss... read for...

Lõpetuseks veel üks pilt Windows Vista illegaalsest installeerimisest - pilt.

PS! Loe ka Windows Vista aktiveerimise veateadetest ja troojalastest ning võlts aktiveerimisakendest siit.

 

Ülesse

 

< Windows Vista installeerimisse

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja koju About US | Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik