Kaustas asuvate kõikide failide loetelu salvestamine või printimine

 

 

Kui Sinu kaustad sisaldavad sadu või tuhandeid mitmeid liike faile, siis on mõnikord vaja mingis kaustas asuvatest failidest loetelu luua ja see salvestada (või välja printida), et seda failide nimekirja edasi töödelda. Sa salvestad mingis kaustas asuvate failide loetelu esialgu puhtasse tekstifaili, kus Sa näed siis nende failide nimesid, nende mahtu (suurust) ja ka seda et millal Sa neid viimati muutsid. Sa võid selle loetelu avada hiljem näiteks MS Word tekstiredaktoris või siis mingis muus tasuta tekstiredaktoris (näiteks FreeOffice, LibreOffice või ONLYOFFICE), et seda nimekirja siis edasi töödelda: üleliigse info eemaldamine, sortimine, printimine jne.

Et mingis oma kaustas asuvate kõikide failide loetelu luua, tee järgmist (antud näide on tehtud ainult pilte sisaldava kaustaga):

 

Esimene meetod:

1. Vajuta ja hoia Shift klahvi all, tee vajalikul kaustal paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst “Open PowerShell window here” käsk.

Märkus: See protseduur töötab ühtemoodi nii PowerShell kui ka Command Prompt konsooli kasutamisel, seega kasuta neist seda, mis Sulle mugavam on.

2. Sisesta käsuviibale alltoodud käsk ja vajuta ENTER. (Asenda see “loetelu.txt” ükskõik millise nimega, sellega, mis Sulle paremini sobib, näiteks filmid.txt)

dir > loetelu.txt

Sisesta käsuviibale alltoodud käsk ja vajuta ENTER.

3. Windows loob sellega sinnasamasse kausta Sinu poolt valitud nimega tekstifaili:

Windows loob sellega sinnasamasse kausta Sinu poolt valitud nimega tekstifaili

4. Kui Sa avad nüüd selle tekstifaili kas Notepad’is või suvalises muus tekstiredaktoris, siis näedki antud kaustas asuvate kõikide failide loetelu. Ära on toodud ka iga faili viimane muutmine, tema maht / suurus, nimi ja režiim:

Kui Sa avad nüüd selle tekstifaili kas Notepad’is...

Juhul kui Sa tahad kohe saada ainult failinimedega loetelu, siis lisa sellesse eelmisse käsku veel ka /b võti:

cmd /r dir /b > loetelu.txt

Märkus: Selle käsu cmd /r osa kasuta ainult PowerShell konsooli puhul. Juhul kui Sa kasutad aga Command Prompt konsooli, siis Sa ei pea seda cmd /r osa lisama, kasuta ainult dir /b > loetelu.txt käsku:

Märkus: Selle käsu cmd /r osa kasuta ainult PowerShell konsooli puhul.

Antud käsu kasutamisel saad tekstifaili, mille avamisel näed siis umbes sellist failide loetelu:

Antud käsu kasutamisel saad tekstifaili, mille avamisel näed siis umbes sellist failide loetelu

 

Märkus: Kasuta dir > failinimi.txt /s käsku, et printida korraga lisaks ka alamkaustade sisu tekstifaili. Järgmise pildi puhul loodigi käsu dir > Tapeedid.txt /s abil loetelu "tapeetide" kausta ja tema kolme alamkausta sisust (Tapeedid.txt fail):

alamkaustade sisu


Sa võid antud juhul kasutada ka dir /b > failinimi.txt /s (või cmd /r dir /b > failinimi.txt /s) käsku, et saad ainult failinimedega loetelu.

loetelu-1

loetelu-2

Etteotsa

 

Teine meetod (Windows 7 ja hilisemates Windowsites):

1. Märgista vajalikus kaustas kõik failid.

2. Vajuta ja hoia all Shift klahvi, tee märgistatud failidel paremklikk ning vali kontekstmenüüst Copy as path käsk:

Vajuta ja hoia all Shift klahvi, tee märgistatud failidel paremklikk ning vali kontekstmenüüst Copy as path käsk

3. Ava seejärel Notepad või mingi muu tekstiredaktor ja kleebi Windwsi lõikelauast (mälupuhvrist) see failide loetelu sinna:

Ava seejärel Notepad või mingi muu tekstiredaktor ja kleebi Windwsi lõikelauast (mälupuhvrist) see failide loetelu sinna

Märkus: Juhul kui Sa kleebid selle loetelu otse Notepad’i, siis on seal iga faili nimi pandud jutumärkidesse ja ära tuuakse ka antud faili täis kaustatee. Kui Sa tahad nüüd näha ainult failinimesid, siis märgista selle loetelu esimese faili nimes algul see osa, mida Sa ei taha näha (näiteks "C:\Users\sm2\OneDrive\Pictures\1.Minu_Wallpapers\Fantaasia(1920x1200)\) ja kopeeri see Windowsi mälupuhvrisse (lõikelauale). Seejärel vali menüü Edit > Replace… käsk.

Pärast seda kleebi Windowsi mälupuhvrist see sisu dialoogiakna “Find what” tekstikasti ja kliki kõrval Replace All nupule:

Pärast seda kleebi Windowsi mälupuhvrist see sisu dialoogiakna “Find what” tekstikasti ja kliki kõrval Replace All nupule

Seejärel korda sedasama protseduuri ka selle failinimede lõpus asuva jutumärgi (") jaoks ja lõpptulemus on siis selline:

Seejärel korda antud protseduuri ka selle failinimede lõpus asuva jutumärgi (") jaoks ja lõpptulemus on siis selline


Kui kleepisid Windwsi lõikelauast (mälupuhvrist) selle failide loetelu aga näiteks MS Word tekstiredaktorisse, siis kasuta sedasama protseduuri, aga nüüd siis koos Word’i tekstiredaktori Find and Replace vahendiga. Ja üleüldse, kui Sa näed mingis tarkvaras ka seda "Find and Replace..." või näiteks "Replace..." vahendit, siis on ta üks igati vajalik ja kasulik funktsioon...:

Find and Replace

Etteotsa