Kui Windows unustab kausta vaate (Folder View) seaded, mida teha?

 

 

Windows ei jäta Sinu kausta vaate sätteid ehk tema välimust, suurust ja postsiooni meelde. Sa võid Windows 10 (või 8/7/Vista/Windows XP) süsteemis puutuda kokku järgmiste probleemidega:

* Windows ei mäleta kausta "View" vahekaardi seadeid ehk sätteid siis kui Sa avad kausta uuesti. See käib kausta "View" vahekaardi navigatsiooni paani (Navigation pane), kausta paanide (Panes), kausta paigutuse (Layout - Icons, List, Details, Tiles, Content) jne sätete kohta, mida Windows ei suuda meelde jätta.
* Windows ei mäleta kausta suurust ja asukohta, siis kui see kaust uuesti avatakse.
* Kaustas ei kuvata pisipilte (thumbnails) õieti.
* Kausta ei ilmu pisipildid.

Windows ei mäleta kausta "View" vahekaardi seadeid ehk sätteid siis kui Sa avad kausta uuesti.

 

See juhtub seepärast et Windows jätab kausta vaate sätted vaikimisi meelde ainult 5000 kausta jaoks. Et seda probleemi lahendada, tuleks seda meeldejäetavate kaustade arvu suurendada, näiteks esialgu kuni 10000 kaustani - tee järgmist:

1) Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, sisesta "Run" aknasse regedit ja vajuta ENTER (või kliki OK):

regedit

2) Otsi Registry Editor konsoolis üles järgmine võti: HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell ja märgista see Shell võti vasemas paanis. Seejärel tee parempoolses paanis paremklikk ja vali ilmuvast menüüst New > DWORD (32-bit) Value käsk:

Otsi Registry Editor konsoolis üles järgmine võti...

Märkus: Windows 10 uusimas versioonis saad Registry Editor aknas leida vajaliku võtme kiiresti üles nii et sisestad (või kopeerid) selle võtme tee otse akna ülaosas asuvasse aadressiribale ja vajutad seejärel ENTER (vaata ülemist pilti).

3) Tipi selle uue väärtuse nimeks BagMRU Size ja vajuta ENTER. Nüüd tee sellel BagMRU Size väärtusel 2x klikk, seejärel vali uues aknas Decimal raadionupp, sisesta arv 10000 ja kliki all OK nupule...:

Tipi selle uue väärtuse nimeks BagMRU Size ja vajuta ENTER.

 

...ja tulemus:

...ja tulemus

4) Lõpuks tee kompuutri restart (taaskäivitus).

 

Märkus: Kui Sa tahad kausta vaate sätteid / seadeid viia tagasi tema vaikimisi ehk esialgsete säteteni, siis ava File Explorer aken, seejärel ava tema View vaheleht ja kliki üleval ribamenüüs paremal sellele Options nupule. Seejärel ava uues aknas see "View" vaheleht, siis kliki all Restore Defaults nupule ja seejärel OK nupule:

Restore Defaults

 

Kuidas panna KÕIKIDELE kaustadele tagasi nende vaate (välimuse) vaikimisi seadistused - loe sellest sealt.

Etteotsa