Kuidas muuta oma failide salvestamisel vaikimisi pakutavat asukohta ("Save As" kausta)?

 

 

Kui Sa valid MS Office rakenduses oma dokumendi salvestamisel selle "Save As" (või "Save") valiku, siis Windows avab vaikimisi salvestuskohaks just selle "My Documents" ("Documents") kausta. Kui Sa salvestad mingi pildi, siis Windows pakub vaikimisi selleks "My Pictures" ("Pictures") kausta; audio failide salvestamiseks pakutakse "My Music" ("Music") kausta ja videote salvestamiseks aga "My Videos" ("Videos") kausta. Kuid oma failide vaikimisi salvestamise asukohta võib ka muuta, sealhulgas ka "network share" või "mapped drive".

 

Esimene meetod. Tee seda MS Office paketi programmide kaudu.

Toome siin esmalt näiteks MS Office Word 2007 tekstiredaktori, tee järgmist:

1. Kliki üleval vasemal sellele Office logoga ümmargusele nupule:

Kliki üleval vasemal sellele Office logoga ümmargusele nupule

2. Seejärel kliki all "Word Options" nupule:

Seejärel kliki all "Word Options" nupule

3. Nüüd kliki vasemal paanis "Save" menüüpunktile, seejärel vali paremal "Default file location" tekstikasti järel tuleva "Browse" nupu kaudu oma Word dokumentide vaikimisi salvestamise asukoht ja kliki all nupule OK:

Default file location

Sedsama võid teha ka teiste MS Office 2007 paketi programmidega, allpool siis näide MS Office Excel 2007 tarkvarast:

MS Office Excel 2007

Sarnaselt käib see asi ka uuemates Office 365 paketi programmides, näitesk Excel for Office 365, Word for Office 365, PowerPoint for Office 365, jne...

Järgmine näide on siis Word 2010 tekstiredaktorist, kus kliki File –> Options jne...:

Sarnaselt käib see asi ka uuemates Offise paketi programmides

...ja sarnane näide Microsoft Office Suite paketist (Microsoft Word 2016 tekstiredaktor), kus valid jälle File –> Options jne...:

Microsoft Office Suite

Järgmised näited aga Microsoft Office Professional Plus 2016 programmidest:

Microsoft Office Professional Plus 2016

Avame näiteks Excel tarkvara ja klikime vasemal menüüs all Options valikule:

Avame näiteks Excel tarkvara ja klikime vasemal menüüs Options valikule

Seejärel klikime vasemal Save valikule ja määrame paremal "Default local file location" tekstikastis dokumentide salvestamise asukohaks näiteks oma töölaua (C:\Users\SinuKasutajanimi\Desktop) ning klikime all OK:

Default local file location

Teeme sedasama ka näiteks Word tekstiredaktori puhul, järgmised kaks pilti:

Word 1

 

Word 2

Etteotsa

 

Teine meetod. Kuidas muuta vaikimisi 'Save As' kausta Windowsi Registri kaudu?

1. Ava Windowsi Register (Registry Editor) ja otsi seal üles HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders\ võti. Seejärel tee parempoolses paanis 2x klikk "Personal" väärtusel:

Personal

Märkus: Windows 10 uusimas versioonis saad Registry Editor aknas leida vajaliku võtme kiiresti üles nii et sisestad (või kopeerid) selle võtme tee otse akna ülaosas asuvasse aadressiribale ja vajutad seejärel ENTER (vaata ülemist pilti).

2. Sisesta uues aknas selle asukoha kaustatee, mida Sa soovid oma failide vaikimisi salvestamise asukohaks teha ja kliki OK. Näiteks antud juhul valiti oma failide vaikimisi salvestamise asukohaks töölaud (Desktop)...:

Desktop

...ja tulemus:

...ja tulemus

3. Nüüd vajuta F5 klahvi, et värskendada. Kui see ei tööta, siis sulge kõik avatud programmid ja vajuta uuesti seda F5 klahvi.

Kui Sa valid nüüd oma faili salvestamisel Save As (või Save) parameetri, siis pakutakse Sulle salvestamiskohaks esmalt seda töölauda (Desktop). See töötab enamike Microsofti rakendustega (MS Office), sealhulgas ka Windowsi endaga, välja arvatud mõne erandid (näiteks Internet Explorer).
Etteotsa