Kuidas oma Microsofti kontolt mittevajalikke (vanu) seadmeid eemaldada.

PS! Sa saad oma MS kontoga seotud kõikidest seadmetest ka kiire ülevaate.

(Windows 8/8.1 ja Windows 10.)

 

 

Kui Sa logid oma Windows 8/8.1 või siis Windows 10 seadmesse sisse Microsofti kasutajakontoga, siis antud seade seotakse automaatselt Sinu antud Microsofti kontoga. Juhul kui Sa tahad nüüd mingi vana seadme (Windows 10 lauaarvuti, sülearvuti, tahvelarvuti, minikompuutri, "kompuuter pulgas", WXbox jne) oma sellest MS kontolt eemaldada, siis pead külastama enda Microsofti konto veebsaiti.

Nii Windows 8 (8.1) kui ka Windows 10 lubavad Sul logida süsteemi sisse kasutades kas Microsofti või siis lokaalset kasutajakontot.Loe lisaks ka...:

* Windowsi lokaalne kasutajakonto (Local Account) vs Microsofti kasutajakonto (Microsoft Account) — nendest on ülevaade seal.

* Windows 10 süsteemis Microsofti kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) administraatori õigustega lokaalsele kasutajakontole. | [Microsofti Kasutajakontolt (Microsoft Account) —> Lokaalsele Kasutajakontole (Local Account).] — juhis.

* Windows 10 süsteemis lokaalselt adminõigustega kasutajakontolt ümberlülitumine (üleminek) Microsofti kasutajakontole. | [Lokaalselt Kasutajakontolt (Local Account) —> Microsofti Kasutajakontole (Microsoft Account).] — juhis.

 

Oma vana mittevajalikku seadme Microsofti kontolt eemaldamiseks tee järgmist.

1) Kõigepealt muuda oma seadmete nime, sest Windows paneb neile vaikimisi üsna segased nimetused, mis ei jää ka meelde. Mine oma masinas 'Settings > System > About' lehele / alamkategooriasse, keri seal paremal "liftiga" allapoole ja seal siis näedki "Device specifications" oblastis oma seadme nime (Windowsi poolt pandud). Kliki seal Rename this PC nupule ja sisesta oma seadmele mingi sobiv nimi, kui valmis, siis pead ka arvuti restardi tegema.

Märkus: "Oma kompuutri nime muutmine (Windows 10 ja ka varasemates Windowsites)" — üksikasjalik juhis.

Mõned näited Windows 10 seadmetest, kus kasutaja oli nende seadmete nimed juba ära muutnud:

Uus nimi -1

Uus nimi -2

Uus nimi -3

2) Nüüd ava brauser ja logi end oma Microsofti kontosse sisse:

* Mine sinna ja kliki seal "SIGN IN WITH MICROSOFT >" lingile:

Mine sinna ja kliki seal "SIGN IN WITH MICROSOFT >" lingile

Märkus: Eesti variandiga Microsofti kontosse sisselogimise veebileht.

* Sisesta oma Microsofti konto email-aadress ja kliki Next:

Sisesta oma Microsofti konto email-aadress ja kliki Next

* Sisesta oma MS konto parool ja kliki Sign in nupule. Kui Sa kasutad lisaks veel ka Kaheetapilist Autentimist (soovitatav!), siis pead veel ka natuke lisatööd tegema...:

Sisesta oma MS konto parool ja kliki Sign in nupule

 

3) Pärast oma MS kontosse õnnelikku sisselogimist, näed Sa selle avaekraani, kus kliki kohe "Device" all asuvale Manage > lingile. (Märkus: Selle "Device:" järel tulev number näitab seda et kui palju Sinu seadmeid on antud Microsofti kontoga juba seotud - antud juhul siis 8. Kasutaja jõudis siin antud juhise tegemise käigus juba paar mittevajalikku seadet ära kustutada ja järgi jäi seega 6 seadet.)

...kus kliki kohe "Device" all asuvale Manage > lingile

4) Järgmises ekraanis näedki siis kõiki oma Windows 10 seadmeid, mis on antud MS kontoga seotud:

Järgmises ekraanis näedki siis kõiki oma Windows 10 seadmeid, mis on antud MS kontoga seotud

5) Kui Sa avastad, et mingi Sinu seade siin puudub, siis kliki siin sellel viimasel "pisipildil" asuvale Add device > lingile ja järgi juhiseid...:

Add device >

6) Kui Sa klikid siin mingi seadme "Show details >" lingile, siis näed järgmises ekraanis ka antud seadme kohta käivat üksikasjalikumat teavet. Tolle järgmise ekraani kaudu võid antud seadme soovi korral siit ka eemaldada. Kasutaja klikibki nüüd siin selle "DESKTOP-Lenovo" kompuutril asuvale "Show details >" lingile...:

Show details >

7) Ka siin tuleb kerida allapoole, et kogu infot näha. Siin teatatakse, et antiviirusega on antud kompuutris kõik korras:

Ka siin tuleb kerida allapoole, et kogu infot näha.

8) Liiguti veelgi allapoole ja siin on näha, et antud masinaga on ka muud põhilised asjad korras ("No issues"):

Liiguti veelgi allapoole ja siin on näha, et antud masinaga on ka muud põhilised asjad korras

9) Kasutaja keris siinsamal lehel veelgi allapoole ja siin ta näeb ka järgmist infot: millal viimati värskendused alla laaditi, antud arvuti kõvakettaid, nende vaba ruumi ja ka seda et kas see BitLocker vahend on tal sisse lülitatud või ei ole seda...:

Kasutaja keris siinsamal lehel veelgi allapoole ja siin ta näeb ka järgmist infot...

10) Kerime nüüd antud seadme lehel tagasi üles ja seal näed ka "Info & support" linki ning kui Sa klikid sellele, siis näed ka antud seadmesse installeeritud operatsioonisüsteemi (siin Windows 10 Pro), tema versiooni (siin Windows 10, versioon 1809), süsteemi tüüpi (siin 64-bit), pluss füüsilise mälu mahtu (RAM, siin 32GB) ja lisaks ka graafikakaardi andmeid (siin NVIDIA GeForce GTX 1080):

Info & support

11) Kui Sa tahad nüüd sedasama seadet siit eemaldada (näiteks kui Sa ei kasuta seda enam või kui tahad ta ära müüa jne), siis ava siinsamas lehe ülaosas see "More actions >" rippmenüü ja vali "Remove PC" menüüpunkt:

More actions

12) Pane ilmuvas aknakeses linnuke "I'm ready to remove this PC" ruutu ja kliki seejärel all nupule Remove:

Pane ilmuvas aknakeses linnuke "I'm ready to remove this PC" ruutu ja kliki seejärel all nupule Remove

Etteotsa