Pop-up Windows(väljakargavate akende) blokeerimine  Internet Explorer'is:

 

Kui Sa installeerid SP2-e, siis on Pop-up Blocker  Internet Exploreris sisse lülitatud ja ta on seatud keskmisele(medium) seadistusele/tasemele, mis tähendab seda, et ta blokeerib enamik automaatseid pop-up`isid. Aga Sa võid ka vaikimisi seadistusi muuta.

Et seda teha:

1.

Ava Internet Explorer.

2.

Ava Tools menüü, osuta Pop-up Blocker ja siis klõpsa Pop-up Blocker Settings.

Kui Sa soovid näha  pop-up aknaid mingist spetsiifilisest weebsaidist, siis tipi tema aadress(või URL) tekstikasti Address of Web site to allow ja klõpsa nupule Add.

Pop-up Blocker seadistusteaken

NB! Et aga ajutiselt lubada mingil saidil näidata pop-up`isid, selleks klõpsa Information Bar`il siis, kui ta informeerib Sind sellest, et pop-up blokeeriti. Seejärel klõpsa Temporarily Allow Pop-ups.

Pop-ups`ide blokeerimine isegi sel juhul, kui nad laetakse siis, kui Sa klõpsad saidis mingil lingil või siis nupul:

1.

Ava Internet Explorer.

2.

Tools menüüs osuta Pop-up Blocker ja siis klõpsa Pop-up Blocker Settings.

3.

Vali High parameeter akna allosas olevast ripploetelust.

NB! Kui Sa soovid vaadata pop-up`isid siis, kui nad on blokeeritud(st antud seadistus on kehtestatud), siis hoia all klahvi CTRL samal ajal kui aken avatakse.

 

Internet Explorer Information Bar:

Internet Explorer omab nüüd ka uut nn Informatsiooniriba(Information Bar), mis asub otse aadressiriba all ja kust Sa võid siis vaadata infot allalaadimiste, blokeeritud pop-up`ide, potentsiaalsete turvariskide ja muude asjade kohta. Antud riba ei ilmu alati, vaid ta kuvatakse ainult siis, kui on vaja Sulle midagi teatada!
Kui Sul on kehtestatud Internet Exploreri vaikimisi seadistused, siis näed Sa seda Information Bar`i sel juhul, kui weebsait üritab:

Installida ActiveX juhtelemente Sinu kompuutrisse.

Avada pop-up aknaid.

Laadida alla faile Sinu arvutisse.

NB! Kui Sa näed  Information Bar`il mingit sõnumit, siis klõpsa sellel sõnumil, et näha rohkem infot selle kohta või siis, et midagi ette võtta.

Information Bar koos Pop-up Blocker teatega.

 

 

Kuidas 'Information Bar' töötab:

Mõnikord kuvab sait ActiveX juhtelemente või siis aktiivset sisu, mis aga võivad olla potentsiaalselt ohtlikud või siis võivad alla laadida Sinu kõvakettale ohtlikke faile. Sel teel saavadki paljud inimesed endile kaela spiooniprogrammid.
Nüüd siis see Information Bar teavitab Sind sellise sisu blokeerimisest ja laseb Sul otsustada, et mida sel juhul ette võtta.

Sel juhul saad Sa seda saiti vaadata ilma sellise sisuta, mis võib olla ohtlik ja juhul, kui antud saiti kuvatakse õieti, siis võid Sa(arvatavasti peadki) valida parameetri, mis ei luba kuvada aktiivset sisu.

 

Et aga installeerida ActiveX control-isid:

1.

Klõpsa Information Bar`il.

2.

Klõpsa Install ActiveX Control.

Kui sait üritab laadida alla programmi ilma Sinu teadmata, siis näed Sa allpooltoodud hoiatust. Sel juhul võid Sa valida programmi allalaadimise või juhul, kui Sa ei tea või ei usalda programmi lähteallikat, siis ära luba allalaadimist.

Kui Sa aga soovid faili alla laadida, siis tee nii:

1.

Klõpsa Information Bar`il.

2.

Klõpsa Download File.

3.

Nüüd ilmub teateaken, mille sisu loe hästi tähelepanelikult ja luba fail alla laadida ainult sel juhul, kui oled absoluutselt kindel tema lähteallika turvalisuses…

 

 

Sinu turvaseadistuste (Security Settings) muutmine:

Mõnikord võidakse  informatsiooniribal kuvada sõnum, mis teatab, et Sinu turvaseaditused ei luba teostada osasid aktsioone. Kui Sa usaldad kuvatavat saiti, siis Sa võid järgida järgmisi allasuvaid samme:

1.

Tools menüüs klõpsa Internet Options.

2.

Ava leht Security ja vali Default Level.

 

Tähtis! Sul tuleb jätta kas vaikimisi turvaseadistused puutumata või siis määrata kõrgem turvalisuse aste ja seda ikka Sinu kompuutri turvalisuse suhtes!

 

Tagasi Win XP SP2'te