Hiire paremklõps põhjustab vea ja Explorer.exe kokkujooksmise pärast Windows XP SP2 installeerimist aga ka muudel põhjustel

 

Kui Sa teed oma töölaual (Desktop) mingil ikoonil või kaustal/failil hiire paremklõpsu, siis hiirekursor muutub "liivakellaks", tegumiriba (Taskbar) kaob ära ja umbes 30 sekundi pärast ilmub ekraan tagasi ja Sa ei saa enam teha paremklõpse... Kui Sa üritad tühjendada prügikasti (Recycle Bin), siis avatakse selle asemel hoopis otsimisvahend (Quick Finder)... Kui Sa teed paremklõpsu ja valid käsu Properties, siis ei juhtu midagi jne, jne...

 

Selline asi võib juhtuda pärast  Windows XP Service Pack 2 (SP2) installeerimist aga ka muudel põhjustel. Võib ilmuda ka veateade: "Windows Explorer has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience".

 

Uuenda > DivX tarkvara ja Windows XP SP2

 

DivX 5.2.1, DivX Pro 5.2.1 ja  Dr DivX 1.0.6 on nüüd välja lastud. Need versioonid on ühilduvad Microsoft Windows XP SP2-ga ja neid saab alla laadida aadressilt www.divx.com.

 

Alltoodud tee ainult sel juhul kui Sa ei soovi oma DivX tarkvara uuendada:

 

Elimineeri Windowsi registrist context-menu käsitleja (paremklõpsuga ilmub) või siis lülita ta ajutiselt välja ShellExView instrumendi abil:

a) Kliki Start, siis Run ja tipi REGEDIT   + OK

b) Mine võtmeni:

HKCR \ * \ shellex \ ContextMenuHandlers \ EncodeDivXExt

c) Tee sellest võtmest (EncodeDivXExt) varukoopia ja kustuta EncodeDivXExt võti (st kontekstmenüü käsitseja);

d) Sulge Registry Editor ja tee kompuutri ümberlaadimine/restart.

 

Kui Sul ei ole veel SP2 installeeritud ja kui ikkagi juhtuvad paremklõpsuga vead, siis otsi registrist ülesse järgmised võtmed ning proovi probleeemi lahendada:

 

Kui teed paremklõpsu konkreetsel failitüübil?

Kui teed paremklõpsu kaustal?

Kui teed paremklõpsu kõikidel failitüüpidel?

 

Kontekstmenüü käsitlejad võivad asuda antud võtmetes:

Registry Key

 Description

HKCR\*\shellex\contextmenuhandlers

Kõik failid

HKCR\AllFileSystemObjects\shellex\contextmenuhandlers

Kõik failid ja failikaustad

HKCR\Folder\shellex\contextmenuhandlers

Kõik kaustad

HKCR\Directory\shellex\contextmenuhandlers

Kõik kaustad

HKCR\<ProgID>\shellex\contextmenuhandlers

File class

 

Ava Registry Editor ja tee märgistatud võtmest varukoopia, siis kustuta kontekstmenüü käsitsejad (contextmenuhandlers) ühekaupa...

 

Utiliidi ShellExView kasutamine:

ShellExView lubab vaadata kõiki shell`i installitud laiendusi. Siit võid Sa ka osasid elemente välja lülitada või siis jälle lubada.

Lae ta alla siit: ShellExView ja käivita ta. Ta otsib registrist ülesse kõik olemasolevad shell laiendused (shell extensions). Kui skaneerimine on lõppenud, ilmub loetelu ja Sul on vaja peatada siis kontekstmenüü käsitsejad (context menu handlers). Sorteeri antud loetelu "Type" abil nii, et context menu handlers`id kuvataks üheskoos.

Peareegel seisneb siin selles, et tuleb peatada mitte Microsofti context menu handlers'id (non-Microsoft context menu handlers) *üksteise järel,  ühekaupa* ja kontrollida samm-sammult, et kas probleem lahendatakse. Kui ühe käsitseja peatamine ei lahenda probleemi, siis luba ta jälle, st lülita ta jälle sisse ning asu järgmist käsitsejat (non-Microsoft handler'i) kontrollima. Tee seda seni, kuni viga on leitud ja lõpuks identifitseeri süüdlane. Keri paremale, et näha kompanii nimedega veergu (Company Name).

 

NB! Viimane ShellExView versioon (v1.10) märgistab kõik mitte Microsofti laiendused (non-Microsoft extensions) roosa värviga, et oleks lihtsam neid avastada! Kõik muud tüüpi laiendused, mida see programm ei suuda tuvastada, tähistatakse kui kategooria "System".

 

Tagasi Win XP SP2'te

Arvutiabisse