Kuidas installida PostScript printeri (aga ka teist tüüpi printerite) draiverit Sinu süsteemi ehk kuidas teostada postscript- ja muud tüüpi printimist ilma printerita.

 

Kirjutatud 2005. a.

 

 1. Sissejuhatus
 2. Mis on PostScript?
 3. Kuidas installida PostScript draiver'it Windows XP süsteemi
 4. Postscript faili loomine Windows 95/98/ME/2000/XP programmides
 5. Kuidas printida .prn või .ps faile Windows XP's
 6. Veel olulist

 

Sissejuhatus:

Antud dokumendis räägitakse siis sellest, et kuidas oma faili (tekst, graafika, fotod jms) printida, siis kui meil ei ole printerit või kui meil on halvema kvaliteediga või teist tüüpi printer kui me seda sooviksime. Või kui me soovime enda tööd viia trükikotta trükkimisele, et saada lõpptulemusena hea kvaliteediga töö. Siin räägitakse küll üksikasjalikumalt PostScript printeritest ja postscript faili loomisest, aga see jutt kehtib ka muud tüüpi printerite kohta, st protseduur toimub samamoodi.
Kui me loosime oma kompuutris mingi uue faili või siis redakteerisime olemasolevat ja me soovime seda seejärel printida, aga meil ei ole printerit või ta on kehvema kvaliteedi/võimalustega, siis on selleks kaks võimalust:

 • Me prindime antud faili oma kõvakettale (.ps või siis .prn failina) ja seda tehes me peame eelnevalt teadma selle printeri täpset mudelit, millel me soovime tulevikus selle faili välja printida. Seejärel saadame selle faili kas meili teel kellelegi printimiseks või siis salvestame faili disketile (või põletame ta CD/DVD plaadile) ja viime ta printimisele.
 • Me prindime antud faili oma kõvakettale (.ps või siis .prn failina) ja me ei pea teadma selle printeri täpset mudelit, millel me soovime selle faili hiljem välja printida. Meil tuleb enne oma töö printimist faili (st oma kompuutri kõvakettale—.prn või .ps failina) lihtsalt eelnevalt installeerida postscript või muud tüüpi printeri nn baas ehk universaalne draiver.

 

Seega tuleb oma faili hilisemaks printimiseks või trükkimisks teha:

 • Esiteks: a) kui me teame selle printeri, millel me kavatseme oma faili hiljem välja printida, täpset mudelit, siis installeerime oma süsteemi justnimelt antud printeri draiveri, b) kui me aga ei tea selle printeri mudelit, siis installeerime vastavat tüüpi printeri (postscript või tindiprinteri või muud tüüpi printeri) nn universaalse ehk baasdraiveri;
 • Teiseks: Kui meil on vajalik printeri draiver installitud, siis saame oma töö printida enda kompuutri kõvakettale kas siis .prn või .ps failina.
 • Kolmandaks: Seejärel, kui me olime loonud .prn või .ps faili, võime antud faili saata Interneti kaudu kellelegi printimiseks või siis salvestada ta disketile või muule andmekandjale ja siis viia ta printimisele/trükkimisele.

 

NB! Antud moodust saab kasutada aga ka omaenese printeri testimiseks/kontrollimiseks nn baasdraiverite abil (sellest on juttu siin kodulehes printeritega esinevate probleemide artiklis). Veel saab neid .prn või .ps faile konverteerida spetsiaalsete programmide abil näiteks PDF failideks või siis avada neid teistes programmides nende edaspidiseks redakteerimiseks.


Ülesse

 

Mis on PostScript?

PostScript on lehekülje kirjeldamise keel väljundseadme (nt printeri) jaoks ja ta on loodud Adobe Systems, Inc poolt. Lehekülje kirjedamine hõlmab põhiliselt teksti, graafiliste figuuride ja digitaalsete kujutiste positsiooni, suurust ja orentatsiooni. Programmid kasutavad draiveri programmi, et genereerida PostScript väljundfaili kas siis graafilise kujutise interaktiivsele ekraanile panekuks või siis multikompositsiooni või küljendusprogrammi jaoks. PostScript interpretaator asub väljandseadme sees (tavaliselt laserprinter) ja ta loeb PostScript faili, konstrueerib lehekülje ja kohandab selle vastavalt väljundseadme (nt printeri) võimalustele. Ta on selline keel, mida toetavad enamus kompuuterplatvorme ja seadmeid(nt printerid) ja teda kasutatakse laialdaselt(põhiliselt) trükitööstuses kui keelt, mis lubab valida kõrge resolutsiooniga lõpptöö.

Kui Sa soovid näiteks saata mingi elektroonilise kõrge kvaliteediga faili (illustaratsiooni, joonise) Interneti kaudud kas siis mingisse trükikotta voi siis oma tuttavale, siis tuleks see saata PostScript failina (trükikojad nõuavadki tavaliselt sellises formaadis). Ja sel juhul tuleb Sul oma süsteemi installeerida PostScript draiver.

Kodukasutajale, juhul, kui ta ise ei oma kvaliteetset laser - või muud printerit, on trükkimise baastehnoloogiaks just printimine PostScript seadme jaoks (nt laserprinterile) ja selleks loob ta eelnevalt PostScript faili. Lõpptulemuseks saab siis olema .ps (või .prn) fail, mida võib seejärel konvertida PDF failiks Adobe® Acrobat® Distiller® 'i abil või siis pärast töötlemist/konvertimist avada ta mingis illustratsiooniprogrammis, näiteks nagu Adobe® Illustrator®, Macromedia® FreeHand®, CorelDRAW® või Deneba Canvas™-is. Kui selline fail on juba mingis taolistes programmides avatud, siis võib teda redakteerida või siis salvestada kui EPS faili, mida saab siis panna oma küljendusse või kasutada teda mitmel teisel moel.

Postscript faili ennast aga ei saa redakteerida ja ta on ka mittevaadatav failikood (koodi ennast võib kontrollida aga näiteks Notepad'is), mis laetakse otse printerile.

 

Milleks on ta veel vajalik?

· Postscript fail hoiab failis alles kõik fondid ja pildid ning takistab nende asendamist/muutmist. Peamiselt tähendab see seda, et Sa saad kätte kõik selle, mida Sa oma ekraanil näed.

· Tema printimine ja kopeerimine on kiirem.

· Ta on universaalne keel. Teisiti õeldes, kui Sa lood oma faili programmiga, mida ei kasutata tüüpiliselt trükitööstuses ja prindid ta postscript faili, siis saad Sa selle faili saata suvalisse printimisfirmasse või trükikotta. Näiteks aksepteerivad väga vähesed trükikojad Microsoft Word'i faile, sest antud programm ei lase enda faile korralikult üle kanda (ta muudab dokumendi omadusi--servasid, värve jne…, sõltuvalt Sinu või mingist teisest printeritüübist).

· Et saaks printida oma dokumenti IT Teenustepakkujate (IT Services) laserprinteritel (kõik ITS printerid saavad aru PostScript'ist).

 

MÄRKUS: Printer Control Language (PCL - Printeri Juhtimise Keel) on Hewlett Packard ja teiste ühilduvate laserprinterite jaoks. Seega ei saa üks printer omada korraga nii PCL'i kui ka PostScript'i.


Ülesse

 


Kuidas installida PostScript draiver'it Windows XP süsteemi:

NB! See jutt siin käib Windows XP operatsioonisüsteemi kohta, kui Sul on Windows 98, siis loe seda siit!

Esmalt, et luua korralikku PostScript faili, pead Sa installima PostScript draiveri, näiteks Apple LaserWriter printeri draiveri (Apple LaserWriter II NT). Apple LaserWriter NT ja Apple LaserWriter II NT draiverid on kõikide laserprinterite postscript baasdraiverid ja seega Sul endal ei peagi olema laserprinterit, et saata oma mingi fail edasi Interneti teel või siis salvestada ta disketile, et hiljem teda printida mingi laserprinteri abil… On ka teisi korralikke postscript draivereid (näiteks: Xerox draiver, kui soovid, siis saad ta alla laadida siit, vali seal algul oma opsüsteemile viitav link jne...), aga Apple LaserWriter on selleks kõige kohasem.

Teiseks, kui Sul on postscript draiver installitud, siis pead Sa looma juba tegeliku postscript faili ja salvestama/printima ta oma kõvakettale kas siis .prn või .ps failina (lõpus tuleb sellest juttu).
Üldiselt on kõikide tähtsamate printeritootjate printerite draiverid juba Sinu opsüsteemis ära toodud/nimetatud ja neid saab siis igal ajal
täiendavalt installeerida oma opsüsteemi installeerimis CD plaadilt (näiteks Windows'i installimise CD-plaadilt).


 

I. Kui Sul endal aga ei ole seda postscript draiverit (ei süsteemis ega ei ole Sul ka Windowsi installimise CD plaati):

Kui Sul endal ei ole süsteemis antud draiverit või kui Sul ei ole ka Windowsi opsüsteemi installeerimise CD plaati, kus on peamiste printeritootjate draiverid olemas (sh ka PostScript draiverid), siis võid selle universalse draiveri laadida Adobe Systems. kodulehelt(klõpsa eelneval lingil). Kui Sul on Windowsi opsüsteemi ingliskeelne versioon, siis klõpsa seal lingile: Adobe Universal PostScript Windows Driver Installer 1.0.6 - English (või klõpsa siinsamas sellel lingil ja siis kõpsa seal saidis vasemas paanis lingile download). Faili allalaadimine võib tsuti aega võtta (suurus on 7,4MB).
Antud draiver sobib opsüsteemidele: Windows 95, Windows 98, Windows 98 Second Edition, Windows Millennium Edition, Windows NT 4.0 koos Service Pack 6 või hilisemaga, Windows 2000 või Windows XP. Salvesta see ajutine
allalaetav winsteng.exe fail ajutiste failide kausta C:\TEMP.

NB! Sa vajad ka selle postscript printeri mudeli, millel Sa tulevikus oma postscript faili printima hakkad, nn PostScript Printer Description (PPD) faili. Sobiv PPD fail on selleks universaalne Generic Colour PostScript PPD, lae see zip fail (defpscol.zip) alla: siit!

Paki see defpscol.ppd fail lahti sinnasamasse ajutisse kausta (st C:\TEMP), kuhu Sa laadisid alla ka selle postscript baasdraiveri.


Kui Sul on aga ka endal PostScript printer, siis vajad Sa antud PostScript draiveri installimiseks ka oma printeri PostScript Printer Description (PPD) faili. See fail peab olema Sinu printeriga kaasa antud (kas siis disketil voi siis CD plaadil), kui Sul seda aga ei ole, siis saad Sa tema alla laadida enda priteri tootja kodulehelt, aga võid proovida ka sealtsamast Adobe Systems kodulehelt ta alla laadida, juhul kui ta seal loetelus olemas on.

Märkus: sellest PPD failist veel:

PostScript Printer Description (PPD) failid luuakse tootjate poolt ja nad sisaldavad täiskomplekti vahendeid ja võimalusi, mis on kättesaadavad nende printeritele.
PPD sisaldab ka PostScript koodi (käskusid), mida kasutatakse printimistöö abivahendite väljakutsumiseks. Nagu näha, PPD failid funktsioneerivad nagu draiveridki ja seda kõikidele PostScript printeritele, unifitseerides sellega printerite võimalused ja vahendid. Näiteks PPD baasfail kõikide HP Color LaserJet [1] mudelitele sisaldab:


*% =================================
*% Basic Device Capabilities
*% =================================
*LanguageLevel: "2"
*ColorDevice: True
*DefaultColorSpace: CMYK
*TTRasterizer: Type42
*FileSystem: False
*Throughput: "10"
mis tähendab, et printer sab aru PostScript Level 2 keelest, et ta on värviprinter jne. PPD võib kirjeldada lubatud paberi suurust, mälu konfiguratsiooni, miinimum fontide komplekti jne...

 

Selle allaletud postscript draiveri installeerimine:

· Otsi oma kõvakettalt ülesse see allalaaditud winsteng.exe fail (nt kaustast C:\TEMP) ja tee tal 2 x klõps.

· Aksepteeri litsentsi.

· Vali ühendustüübiks Local Printer.

· Kui küsitakse, et millise pordi külge printer ühedatakse, siis vali FILE:

· Kui küsitakse printeri mudelit, siis võid valida ka Generic PostScript Printer, aga kui Sa soovid printida nii must/valget kui ka värvilist dokumenti, siis klõpsa nupule ja otsi ülesse see kaust, kuhu Sa pakkisid lahti oma defpscol.ppd faili (nt kaustast C:\TEMP) ja vali Generic Colour PostScript.

· Kui küsitakse, et kas teha printer vaikimisi (default) printeriks, siis vasta No.

· Ära prindi ka testlehte (No)

· Kui küsitakse, et kas soovid konfigureerida printerit ja kontrollida oma vaikimisi paberi suurust, siis vasta aga jaatavalt (Yes) ning kontrolli, et paberi suuruseks oleks valitud A4

 

NB! Kuna Sa laadisid selle postscript drauveri alla Adobe kodulehelt ja oletame, et installisid ta kui Generic Colour PostScript printeri mudeli, siis installitakse sulle ka selline printer; ja kui oled oma dokumendi loonud ja hakkad seda faili printima, siis vali dialoogiaknast Print ka Generic Colour PostScript printer.


 

II. Kui Sul on aga oma süsteemis see postscript draiver olemas või Sa omad Windows XP installeerimise CD plaati, siis installi ta nii:

Antud näites toon ma Apple Color LW 12/660 PS printeri postscript draiveri (ehk siis printeri) installeerimise, sel juhul viin või saadan ma oma valmis postscript faili (.ps või .prn faili) printimisele Apple Color LW 12/660 PS printerile, aga Sa võid valida näiteks ka selle universaalse Apple LaserWriter II NT draiveri installeerimiseks või siis hoopis mingi muu postscript draiveri!

1. Klõpsa Start > Printers and Faxes. Ilmub kaust, kus tuuakse ära kõik Sinu poolt installeeritud printerid (nii "päris" kui ka virtuaalsed printerid). Klõpsa ikoonile "Add Printer".

kaust printers

 

2. Nüüd stardib "Add Printer Wizard"

welcome

 

  Klõpsa siin "Next".
   

3. Järgmine aken küsib Sinult, et kas Sa soovid lokaalset või siis võrguprinterit.

local printer

 

  Vali siin raadionupp "Local printer attached to this computer" ja siis kõpsa "Next". Ära sellepärast muretse, et Sul ei ole reaalset printerit olemaski või siis on Sinu kompuutri külge lülitatud hoopis teist tüüpi printer...
   

4. Järgmine aken palub Sul valida oma printeri jaoks pordi (port).

vali file

 

  Vali raadionupp "Use the following port" ja siis vali ripploetelust "FILE: (Print to file)". siis vajuta "Next".
   

5. Nüüd palutakse Sul valida Sinu printeri tootja (manufakturer) ja printeri mudel. Antud juhul valime siis siit Apple® kui tootja (kuid tema ei ole ainuke PostScript printerite tootja!). Kui Sa nüüd ei näe siin loetelus Apple't kui kättesaadavat tootjat, siis klõpsa nupule "Have Disk..." ja siis installi ta oma opsüteemi installeerimise CD plaadilt. Uba on selles, et Sinu opsüsteemiga tuleb kaasa suur hulk PostScript printereid, nii, et Sa ei pea muretsema, et kas sealt puudub üks või teine tootja ja pealegi võid antud akna kaudu installida puuduva printeri oma CD plaadilt.

vali tootja ja printer

 

  Vasemast paanist vali "Apple" ja paremast panist vali "Apple Color LW 12/660 PS", siis klõpsa "Next". Sa võid siit loetelust valida ka mingi muu "PS" printeri (näiteks Apple ja siis mudeliks Apple LaserWriter II NT)
   

6. Järgmises aknas palutakse Sul tippida oma uuele printerile nimi. See nimi ilmub siis Sinu Printers and Faxes kausta ja ka Sinu programmides kättesaadavate printerite loetellu.

pane nimi

 

  Sa võid ka seda nime siin mitte muuta (parem ongi nii teha). Vali "No" küsimusele "Do you want to use this printer as the default printer?" ja siis klõpsa "Next".
   

7. Kui Sa asud võrgus, siis küsitakse, et kas soovid antud printerit teiste kasutajatega võrgus jagada.

vali no

 

  Sa võid siit ükskõik kumma valida, aga antud juhul valime siis "Do not share this printer" ja klõpsa Next.
   

8. Nüüd küsitakse, et kas Sa soovid printida kontrollehte (testlehte).

vali no ja next

 

  Vali "No" ja vajuta "Next".
   

9. Ja ongi kogu kugu...

valmis

 

  Klõpsa "Finish".
   

10. Nüüd Sa näed oma Printers and Faxes kaustas uue printeri ikooni. Pane tähele, et tema ikoonil on väike diskett, mis näitab, et antud printeri port on Faili (FILE).

uus ikoon


Ülesse

 


Postscript faili loomine Windows 95/98/ME/2000/XP programmides:

1. Loo mingis programmis oma dokument.
2. Kui dokument on valmis, siis vali oma programmi File menüüst kask Print… (File > Print…)
3. Vali dialoogiaknas Print ülevalt näiteks oma Apple LaserWriter II NT printer (või hoopis Xerox DocuTech Postscript Printer, juhul kui installisid Xerox draiveri või siis näiteks Generic Colour PostScript printer, kui Sa laadisid postscript draiveri alla Adobe saidist või ülaltoodud näite põhjal Apple Color LW 12/660 PS printer).
4. Pane linnuke ruutu "Print To File".
5. Klõpsa OK.
6. Ilmub dialoogiaken "Print To File", kus vali kaust selle faili salvestamiseks (vaikimisi pannakse ta aadresssile C:\). Kui aga selles aknas ei ole mingit navigeerimisvahendit ja Sa soovid faili panna mujale kui kausta C:\, siis tuleb Sul tippida kausta täisaadress, naiteks C:\temp\proov.prn või C:\temp\proov.ps
7. Pane oma failile nimi ja kindlasti peab tema laiendiks olema .PRN või .PS.
8. Klõpsa OK.

Nüüd, et kontrollida oma valmis postscript faili, selleks otsi ta sellest kaustast, kuhu Sa ta salvestasid ülesse, Wnindows võib talle olnud lisanud ka ekstra .prn suffiksi, näiteks kui Sa salvestasid selle faili proov.ps 'na, siis nüüd näeb see fail välja sellisena: proov.ps.prn. Tee antud failil hiire paremklõps ja vali käsk Open With... (kui Sul ei ole seda käsku, siis vali Open).
Ilmub aken kus vali parameeter "Select the program from list".
Kui ilmub programmide lopetelu, siis vali sealt Notepad ja märgista ta. Vaata, et ei oleks linnukest ruudus 'Always use this program to open these files' ja klõpsa OK.


notepad

 

Kui Notepad avatakse, siis näeb see fail seal välja umbes selline, mis näitab, et PostScript fail oli loodud edukalt :


%!PS-Adobe-3.0
%%Title: PFE - Untitled1
%%Creator: PScript5.dll Version 5.2
%%CreationDate: 29/7/2005 14:59:36
%%For: leilabd
%%BoundingBox: (atend)
%%Pages: (atend)
%%Orientation: Landscape
%%PageOrder: Ascend
%%DocumentNeededResources: (atend)
%%DocumentSuppliedResources: (atend)
%%DocumentData: Clean7Bit
%%TargetDevice: (Generic PostScript Printer) (2010.0) 2
%%LanguageLevel: 2
%%EndComments
Sa võid nüüd Notepad'I sulgeda ja siis selle loodud postscript faili disketile panna või siis Interneti kaudu edasi saata jne…


Ülesse

 

Kuidas printida .prn või .ps faile Windows XP's:

Nüüd, kus Sa olid oma mingi oma töö printinud faili (Print to file) ehk siis teisiti õeldes, salvestanud ta oma kõvakettale aga mitte ei saatnud teda printerisse, mida Sul võib olla ei olegi ja Sa saatsid seejärel selle faili nt emailiga kellelegi või siis salvestasid ta disketile ning viisid ta oma kontorisse, et seal ta välja printida. Kuidas aga nüüd seda .prn või .ps laiendiga faili ikkagi printida?

Allpool toongi ära selle, et kuidas printida faile, mis sisaldavad tooreid printeriandmeid (.prn või .ps faile). Sellised toorandmed/failid (raw data) saadakse siis sel teel, et nad prinditakse mingist programmist faili kasutades selleks Printer Control Language (PCL) või PostScript printeri draiverit. .prn fail luuakse tavaliselt PCL printeri draiverit kasutades ja .ps fail luuakse PostScript printeri draiveri abil.

I. Kuidas printida käsurealt (Command Prompt):

Kõigepealt tuleb Sul minna käsureale, selleks tuleb minnaWindowsis dos emulatsiooniaknasse; klõpsa Start - Run ja tipi cmd ning vajuta OK.

Et printida käsurealt, selleks tipi sinna: copy path file name .file name extension LPT port number /b ja siis vajuta ENTER, kus:

 • path näitab selle kausta aadressi, kus asub Sinu prinditav fail;
 • file name on faili nimi, mida Sa soovid printida;
 • file name extension on selle failinime laiendiks;
 • port number on selle pordi tüüp ja number, mille külge on printer ühendatud, tavaliselt on see LPT1, aga kui on mingi muu port (nt LPT2 või COM1), siis tuleb too siin ära tuua...
 • /b näitab, et tegemist on binaarsete andmetega.

 

Näiteks, kui Sinu fail nimega Proov.prn, on salvestatud kausta/aadressile C:\Proov.prn ja Sinu printer on ühendatud LPT1 porti (vaikimisi printeri porti, siis pead Sa tippima käsureale copy c:\Proov.prn lpt1 /b ja vajutama <ENTER>. Võid ka nii tippida, juhul, kui oled vastavas kaustas: copy Proov.prn lpt1 /b.


Sõnade copy, c:\Proov.prn, lpt1 ja /b vahel peavad olema tühiklahvid (tühikud).

MÄRKUS: Samamoodi saab ka printida tavalisi faile (st mitte ainult .prn või .ps faile): näiteks, kui Sinu fail nimega Proov.txt, on salvestatud kausta/aadressile C:\Proov.txt ja Sinu printer on ühendatud LPT1 porti (vaikimisi printeri porti, siis pead Sa tippima käsureale copy c:\Proov.txt lpt1 /b ja vajutama <ENTER>. Võid ka nii tippida, juhul, kui oled vastavas kaustas: copy Proov.txt lpt1 /b.


NB! Sõnade copy, c:\Proov.txt, lpt1 ja /b vahel peavad olema tühiklahvid (tühikud).
Kui printer on aga ühendatud USB porti, siis olgu õeldud, et Windows DOS käsurida ei tunnegi sellist porti ja seega ei saa Sa sel moel oma .prn või .ps ja ka muid faile printida. Kui printerit on võimalik ühendada LPT1 porti (st siis, kui printeril on olemas ka LPT pistikusisend või kui teha siis seda vastava teist tüüpi ühenduskaabli abil...), siis tuleb ta sinna ümber ühendada ja seejärel printida. Kuid on siiski ka muid mooduseid, siis kui Sinu kompuuter asub firma või koduses võrgus, selleks, et saaks ka USB pordi olemasolul printida, natuke tuleb sellest allpool ka juttu.


Nendest portidest ja muust sellega seoses, saad lugeda
siit!

 


Veel olulist:

Windows 9x omas printeri omadusteaknas (Printer Properties) sellist nuppu nagu "capture printer port". Windows 2000 ja XP aga ei oma sellist nuppu, seepärast tuleb Sul mõnel juhul Windows üle kavaldada ja seda järgmistel asjaoludel:

 • kui printer on lokaalne printer (Local Printer), st ta on ühendatud otse Sinu kompuutri külge ja printer on ise kaabliga ühendatud Sinu kompuutri paralleelpordi(st LPT1) külge.
  Sel juhul saad Sa printida Windowsi DOS emulatsiooniakna käsurealt ((DOS prompt (command.com)) nii, nagu ma seda eelpool kirjeldasin.
 • kui Sinu printer on lokaalne printer ja ta asub võrgus, kuid ta on ühendatud USB või mingit muud tüüpi pordi (st standartse TCP/IP pordi) külge.
  Sel juhul pead Sa, et printida .ps või .prn faile, proovima teha järgmist:
  a)
  ava oma printeri omadusteaken (Properties aken); ava leht Ports ; pane linnuke kontrollruutu Printer Pooling; pane linnuke LPT1 pordi ette kontrollruutu; klõpsa OK.

  või

  b) loo printerile ühiskasutamine ja "haagi"/ühenda (map) printer emuleeritud lokaalse pordi külge, mida DOS tunneb kui LPT1 porti. Selleks täida allpool toodudd 1 kuni 7 sammu.
 • printer on võrguprinter (Network Printer - ta on ühendatud võrgus mingi teise kompuutri külge) või ta on lokaalne printer UNC nimelise pordiga;
  Sel juhul "haagi" printer emuleeritud lokaalse pordi külge, mida DOS tunneb kui LPT1 porti. Täida ainult allpooltoodud 6 kuni 7 samm.

 

Täida järgmised sammud:

(Loo lokaalsele printerile ühiskasutamine.)

1. Ava printeri Omadusteaken (Start > Printers and Faxes ja tee oma printeriikoonil paremklõps ja käsk Properties)
2. Vali leht Sharing
3. Aktiveeri Share this printer raadionupp
4.Kasti Share name: sisesta endale sobiv nimi. Vaikimisi on pandud printeri nimi, kuid Sa võid selle muuta lühemaks ja tee ka nii, et ei oleks tühiklahve.
5. Klõpsa OK

"Haagi" printer share emuleeritud lokaalse pordi külge. Kui Sul on juba Local Printer lülitatud LPT1 külge, siis kasuta erinevat paralleelporti (st LPT2). Sammus 7 kasuta siis teist pordi nime (st lpt2) pordi lpt1 asemel.

6. Ava käsurida (Command Prompt)---Start - All Programs - Accessories > Command Prompt

7. tipi käsureale võti: net use lpt1: \\computername\printersharename /persistent:yes ja vajuta Enter
computername jaoks kasuta enda kompuutri nime (selle nime saad teada nii: tee töölaual ikoonil My Computer paremklõps ja vali käsk Properties, siis ava leht Comuter Name ja vaata allpool rea Full computer name: kõrvalt, näiteks võib see olla taoline: Full computer name: ELAJAS-91BH4GVL)
printersharename kasuta seda share name mille Sa sisestasid sammus 4
/persistent:yes parameeter "haagib" printeri alaliselt (persistent) emuleeritud lpt1 pordi külge nii, et Sa ei pea iga kord sisestama seda käsku, kui Sa sisened süsteemi.


Ülesse

 


Tagasi Help'i

 

Arvutiabi > Printimine ilma printerita...; 2005