Windows XP Service Pack 2. Mida uut ta sisaldab Internet Explorer'i jaoks.

 

1. Ohutum lehitsemine Internet Explorer`is:

Kui tahtmist on, siis saad täpsemat ingliskeelset tehnilist informatsiooni:  seal

 

2. Blokeerib Pop-up Ads(väjakargavad reklaamiaknad)

Pop-up Blocker on üsnagi nutikas ja ta ei blokeeri neid pop-up aknaid, mis Sa avad  ettekavatsetult, näiteks, kui Sa viibid momendil mingis reiside tellimise saidis ja Sa klõpsad seal mingil lingil, mis sisaldab täpsemat infot, siis antud pop-up akent ei blokeerita, sest Sa avasid ta tahtlikult.  

Kui mingi pop-up aken blokeeeritakse, siis näed Sa sellest infot uuel Informatsiooniribal(Information Bar). Kui Sa klõpsad sellel Information Bar`il, siis saad Sa ligipääsu  pop-up akende blokeerimise seadistustele. Klõpsa sellel Information Bar'il, et avada Pop-up Blockerit ja muuta seal seadistusi.

Uus Information Bar(Internet Explorer`is) lubab Sul näha blokeerimisi.

 

3. Aitab kaitsta Sinu kompuutrit potentsiaalselt ohtlike allalaadimiste eest.

Kui mingi sait üritab Sinu kompuutrisse alla laadida mingit programmi ilma Sinu teadmata, siis Internet Explorer kasutab Information Bar-i, et Sind sellest teavitada.

Et nüüd teada saada, et mida Sa peaksid tegema, siis lihtsalt klõpsa sellel  Information Bar-il ja seejärel ilmub kontekstmenüü(vaata alumist pilti), mis sisaldab vastavat Help linki, mille kaudu saab täpsemat infot antud teate kohta.Klõpsa Information Bar-il, et näha millist tegevust Sa peaksit sooritama.

 

4. Aitab kaitsta Sinu PC kui Sa  salvestad/laed alla potentsiaalselt ohtlikke faile(mängud, pildid, programmid).

Nüüd kontrollib Internet Explorer, et kas allalaetav fail on ikka seda failitüüpi, mida ta end väidab olevat... ja kuvab kohe ägeda hoiatuse juhul, kui midagi on valesti:Näide Internet Exploreri turvateatest.

1.

Kuvatakse seda, et millist tüüpi faili Sa püüad alla laadida ja samuti näidatakse ka faili maht.

2.

Sa näed ka faili lähtepunktiteisisõnu, et kustkohast allaetav fail tuleb.

3.

Antakse ka juhiseid allalaetava faili suhtes.

4.

Sa võid ka klõpsata How can I decide what software to run? lingil, et saada täpsemat infot...

 

5. Blokeerib allalaadimised  spetsiifiliselt avaldajalt.

Mõned programmide loojad käivad pidevalt närvidele sellega, et nõuavad endi programmi allalaadimist. Sa võid sattuda situatsiooni, kus Sind hoiatatakse pidevalt sellest, et tuleks alla laadida mingi programm, mida Sa aga ei soovi alla laadida või siis Sa ei usalda antud programmi. Ja võib juhtuda isegi nii, et laetaksegi selline programm alla, ainult et saada lahti sellistest tüütutest teadetest...

Nüüd aitab Internet Explorer selliseid olukordi vältida. Ainult lihtsa hiireklõpsuga saad Sa vältida mingi soovimatu programmi allalaadimist või siis käivitumist Sinu kompuutris. Seal on ka parameeter, mis lubab plokeerida kogu tarkvara allalaadimise mingilt spetsiiifiliselt avaldajalt:Nüüd saad õelda Internet Explorer`ile, et kuidas käsitleda allalaadimisi spetsiifilselt avaldajalt.

 

6. Add-ons`ide(plugin`ite) kontrollimine Add-on Manager`I abil.

Add-ons --- need on spetsiaalsed pisikesed programmid, mis laiendavad  Internet Explorer brauseri võimalusi, näiteks nagu tõõriistaribad, mängud või  programmid, mis lubavad mingit saiti vaadata ka offline reziimis.

Aga add-ons võivad ka rikkuda Sinu privaatsust ja samuti võivad nad olla ka IE brauseri kokkujooksmise üheks allikaks.

Add-on Manager aitab sellist probleemi lahendada, nimelt kuvab ta olemasolevatest add-ons`idest loetelu ja Sa võid kasutada seda loetelu selleks, et siis individuaalselt lubada või keelata iga add-on`i.Add-on Manager aken

Add-on Manager kontrollib ka add-on`ide seotust Internet Explorer`i võimaliku kokkujooksmisega ning kui see on avastatud, siis saad Sa antud add-on`i välja lülitada.

 

7. Soovimatu brauseriakna ilmumise takistamine.

Kas Sa oled sattunud kunagi sellisesse situatsiooni, kus brauseriaken katab kõik sinu ekraanil, isegi Internet Exploreri enese ja nüüd ei tea sa, et mida siis edasi teha? Oletame, et  Sa isegi lülitasid oma kompuutri välja, kartes, et midagi ohtlikku juhtus...
Sellised olukorrad juhtuvad siis, kui mingi sait käivitab vastava scripti, mis siis omakorda suurendab või viib Sinu brauseriakna teise kohta.
Muide ka minu enese saidis on ühes dokumendis taoline script olemas, aga antud pisiprogramm ei ole ohtlik ja ta pandi sinna lihtsalt nalja pärast.

Nüüd siis IE  blokeerib taolised asjad(st ta kirjutab sellise scripti üle...).

 

8. Aitab kaitsta Sinu PC  tugevama tsoonikaitsega(Zone Defense).

Internet Explorer jaotab Interntisaidid turvalisuse seisukohast nn tsoonidesse (zone). IE eelmistes versioonides oli Sinu kompuutri kõvaketas ( või Local Machine zone) kaitstud väheste turvaelementidega ja seda kasutasid ka häkkerid ära.
Nüüd on seda viga parandatud...


NB! Täpsemat infi saad siit: Working with Internet Explorer 6 Security Settings.

 

Tagasi Win XP SP2'te