Windows Security Center:

 

Windows XP Service Pack 2 (SP2) sisaldab uute tehnoloogiate kollektsiooni, mis on loodud selleks, et kaitsta Sinu kompuutrit ja personaalset infot. SP2 lubab ka lihtsal teel juhtida ja seadistada neid turvaparameetreid ning seda saab teostada uue Windows Security Center(Windowsi Turvakeskuse) kaudu, millele saab ligi Control Panel`i kaudu((st Start > Control Panel ja kahekordne klõps ikoonil Security Center(või siis lingil Security Center)).

The Security Center lets you check the status of your essential security settings. You can also use it to find information about the latest virus or other security threat or to get customer support from Microsoft for a security-related issue.

Et avada Security Center`it:

1.

Klõpsa Start ja siis Control Panel.

Control Panel uue Security Center ikooniga

2.

Kahekordne klõps Security Center`il. Nüüd peab avatama umbes taoline
aken, vaata allasuvat pilti:

Security Center

Security Center kontrollib, et kas Sul on ikka olemas:

"

Tarkvara tulemüür.

"

Uuendatud(up-to-date) antiviirusprogramm.

"

Ja kas Automatic Updates allalaadimine ja uuenduste installeerimine on seatud automaatseks(automatic).

Kui aga Security Center tuvastab, et Sul on ülaltoodud kolmest loetelupunktist midagi puudu, siis  kuvab ta ekraani paremal allääres hoiatuse. Sa näed siis umbes taolist allolevat hoiatust ja see ilmub iga kord, kui Sa logid end Windowsisse sisse:Turvaseadistuste hoiatus.

Märkus: Et saada teada, mida tuleks nüüd teha, selleks klõpsa sellel hoiatusemullil ja siis avatakse Security Center aken. Security Center aknas klõpsa Recommendations.

Üldiselt suudab Windows Security Center tuvastada enamuse peamisi antiviirus /tulemüüriprogramme, kuid võib ka nii juhtuda, et sellist programmi, mida Sina kasutad, ei tuvastata, sel juhul loe infot siit: Monitor Your Firewall and Antivirus Software

 

Tagasi Win XP SP2'te