Windows XP SP2 ja Zone Alarm:

 

Kõik ZoneAlarm tooted (alates 5.1 ja kõrgematest versioonidest) on ühilduvad XP SP2-ga.

 

SP2 sisaldab uut Windows Firewall`i, mis monitoorib ja blokeerib ainult sissetulevaid rünnakuid. ZoneAlarm perekonna personaalsed tulemüürid on aga varustatud mitmetasapinnalise kaitsega, mis peatavad häkkerid ja muud sissetulevad andmevood ning takistavad spioonivaral välja saatmast Sinu personaalset infot.

Kõik ZoneAlarm tooted (Versioonid 5.1 ja kõrgemad) on ühilduvad XP SP2-ga ja integreeritud Windows Security Center'iga.

 

ZoneAlarm produkti versiooninumber(Version Number):


Et kindlaks teha oma ZoneAlarmi versiooninumbrit, sellek tee:

 

Toote uuendamine(Updates):
Et ZA-i uuendada, selleks mine Overview paneelile > Preferences leht > ja klõpsa Check for Update. Väljakargav aken annab Sulle teada, et kas uus versioon on sadaval…

Windows Security Center:


Järgides Microsoft`i soovitust, siis ZoneAlarmi installeerimisel lülitatakse  Windows Firewall välja ja ta taastatakse jälle siis, kui  ZoneAlarm uninstallitakse!

Windows Security Center kinnitab, et kompuuter, mis kasutab ZoneAlarm tooteid(versioon 5.1 või kõrgem), on ohutu. Windows Security Center kuvab ZoneAlarm toote seisukorra, vaata alumist pilti:


Märkus: Seega, kui Sa jooksutad oma kompuutris ZoneAlarm tulemüüri(version 5.1 või kõrgem), siis ZoneAlarm lülitab Windows Firewall`i välja peale seda, kui on installeeritud XP SP2 nii, et ZoneAlarm tulemüür jääb ainsaks tulemüüriks, mis töötab Sinu kompuutris! Selline protsess on soovitatud Microsofti enese poolt, sest kahe tulemüüri samaaegne töö põhjustab konflikte ja  negatiivseid tulemusi.

Kas ZoneAlarm tooted toetavad DEP reziimi, mis tuleb kaasa koos SP2-ga?
Data Execution Prevention (DEP) on uus turvainstrument, mis tuleb kaasa koos SP2-ga. DEP aitab ära hoida viirustekahjustusi ja teisi ohte, mis ründavad sel teel, et käivitavad kahjuliku koodi, mis pesitseb mälus…

ZoneAlarm tooted(versioon 5.1 ja kõrgem) töötavad koos  XP2-ga ja seda sel juhul, kui sul on 32-bit protsessor oma kompuutris.
Kuidas teha kindlaks seda, et mis tüüpi protsessor on Sinu kompuuutris?
Selleks mine Control Panel`i > tee 2x klõps System > mine lehele General. Ja sellel General lehel tuuaksegi ära umbes taolised andmed, mis on ka allpoolsel pildil:

Et kindlaks teha, kas DEP on momendil kasutatav Sinu kompuutris(peab olema installitud SP2), selleks täida järgmised sammud:

1.       Start > Control Panel > kahekordne klõps System`il.

2.       Ava leht Advanced ja oblaastis Performance klõpsa nupule Settings.

3.       Ava leht Data Execution Prevention ja seejärel ilmub allasuv aken, juhul, kui DEP on Sinu kompuutris kättesaadav.


Kui Sul on aga 64-bit CPU(protsessor) ja ka ZoneAlarm toode(alates ver 5.1), siis pead Sa veenduma, et  DEP oleks seadistatud tema enese vaikimisi seadistustele, mis on: "
Turn on DEP for essential Windows programs and services only".

Vaata alumisi kahte pilti, kus DEP vaikimisi seadistus on nagu indikaator, mis näitab, et kas Sinu kompuutri süsteem on 32-bit või 64-bit süsteem.

 

Tagasi Win XP SP2'te