Mis on SkypeOut?

 

Kirjutatud 2005. a.

 

SkypeOut lubab Sul helistada Skype'i programmist otse tavalistele telefonidele (nii laua kui ka mobiiltelefonidele) ja seda üle maailma...
 

Kuidas helistada tavalisele telefonile?

Sul tuleb aktiveerida SkypeOut teenus (SkypeOut service) ja vaadata, et Sul oleks vähemalt 1 minut Skype krediiti (Skype Credit), et helistada oma soovitud isikule (kas siis kusagile maailma otsa või siis siinsamas oma elumajas enda naabrile). Sa võid lihtsalt tippida oma klaviatuurilt telefoninumbri aadressiväljale ja vajutada seejärel <ENTER> klahvi või siis nuppu "helista" ("call"). Et SkypeOut'iga saaks helistada, pead Sa oma telefoninumbri sisestama järgmisel viisil (isegi lokaalsete kõnede puhul!):"+" + "riigi kood" + "number". Võid kasutada ka "00" või "011" enne riigi koodi.

Näited (kasutame Eesti koodi, mis on 372):


+3725555123
00 372 554 144 9
011-372-555-555-1234

Hoiatus: Skype tarkvara ei toeta ühtegi hädaabi numbrit (näteks 112, 911 jne).

Sa võid ka proovida nende Dialing Wizard'i (Helistamise/Ühendamise Nõustaja), mis aitab Sul kusagile helistada ja ühtlasi antakse infot hindade kohta sõltuvalt Sinu asukohast; et sinna minna, selleks kliki siia!

 

Kuidas valida "+" sümbolit/märki?

Klõpsa oma vasaku hiirenupuga numbrilaua "0 +" klahvil/nupul ja hoia seda umbes 2 sekundit all ning Sa saadki kätte "+" sümboli.


Numbrilaud

 

Kas saab helistada kõikide maade kõikidele numbritele ?

SkypeOut pakub helistamist kõikide riikide standartsetele telefoni ja mobiilinumbritele ja seda väga odava hinna eest, vaata hindu riikide lõikes siit!.

 

Kuidas saab vaadata enda tehtud SkypeOut'i helistamisi?

Et näha oma kasutajakontot ((Konto bilanss (Account balance), Maksmise ajalugu (Payment history) ja Helistamiste ajalugu (Call history)), selleks tuleb Sul minna Skype saidi "My Account" ("Minu Konto") sektsiooni/lehele.

Sinna saab minna Skype programmist menüü Tööriisatad ja selle käsu Mine Minu konto lehele kaudu (st Tööriistad > Mine Minu konto lehele—Tools -> Go to My Account Page). Või siis logi sinna sisse Skype weebsaidi kaudu. Sa võid ka eksportida enda SkypeOut helistamiste nimekirja .csv faili ja siis laadida see enda mingisse tabelprogrammi (nt Excel'i).

 

Miks minu konto leht näitab aegumise kuupäeva?

Skype'i krediidi bilanss aegub pärast 180 päeva juhul, kui Sa ei ole selle aja jooksul olnud aktiivne (st Sa ei ole selle aja jooksul kellelegi helistanud). Kohe kui Sa aga helistad SkypeOut teenistuse abil, hakkab Sinu 180-päevane kehtivusaeg jälle otsast peale jooksma (kuid, kui Sa kaotasid oma konto enda mitteaktiivsuse tõttu, siis selle uue 180-päevase krediidi saamine võib võtta kuni 10 päeva aega).


NB! See aga ei tähenda seda, et Sa pead nüüd iga nädal/kuu hakkama helistama, piisab vaid ühest helistamisest selle 180 päeva jooksul ja Sinu 180-päevane limiit hakkab otsast peale!

 

Palju helistamine maksab....?

Kui Sa soovid näha, et palju ta maksab asukoha järgi, siis kliki siia!. Vali asukoht (riik) kuhu Sa helistada tahad ja seejärel kuvatakse kõik hinnad...


PS! Sa võid ka proovida nende Dialing Wizard'i, mis aitab Sul kusagile helistada ja ühtlasi antakse infot hindade kohta sõltuvalt Sinu asukohast - kliki siia! Tema abil saad Sa teada ka riikide/maade koodid!


 

Kuidas kasutada SkypeOut'i

 

Juhis:

Skype'i programmi kaudu enda konto avamine SkypeOut teenistuses;
Kuidas helistada;
Telefoninumbri salvstamine Kontakt'ina (Contact)
SkypeOut'i krediidibilanss ja arve esitamine (billing)


 

Skype'i programmi kaudu enda konto avamine SkypeOut teenistuses

Et aktiveerida SkypeOut teenistust, selleks ava oma Skype programm ja vali menüüst Tööriistad käsk Mine Minu konto lehele (st Tööriistad > Mine Minu konto lehele; Tools > Go to My Account Page). Nüüd avatakse Sinu Interneti brauseriaken ja Sul tuleb seal algul sisestada oma Skype kasutajanimi ja kehtiv parool.
Kui Sa oled enda andmed sinna sisestanud, siis vajuta nupule "Sign In" ja Sind suunatakse ümber Sinu Skype'i konto lehele. Seal klõpsa lingile "Buy SkypeOut credit" ja järgi juhiseid.
Kui Sa oled seal lõpetanud, siis sulge brauser ja mine oma Skype programmi Avalehele ja kontrolli, et kas Sinu SkypeOut konto on nüüd aktiveeeritud.

 

Kuidas helistada

Sul tuleb aktiveerida SkypeOut teenistus (SkypeOut service) ja vaadata, et Sul oleks vähemalt 1 minut Skype Krediiti (Skype Credit), et helistada oma soovitud riiki. Sa võid lihtsalt tippida oma klaviatuurilt telefoninumbri aadressiväljale ja vajutada seejärel <ENTER> klahvi või siis nuppu "helista" ("call"). Et SkypeOut'iga saaks helistada, pead Sa oma telefoninumbri sisestama järgmisel viisil (isegi lokaalsete kõnede puhul!):"+" + "riigi kood" + "number". Võid kasutada ka "00" või "011" enne riigi koodi.

Näited (kasutame Eesti koodi, mis on 372):
+3725555123
00 372 554 144 9
011-372-555-555-1234

Hoiatus: Skype tarkvara ei toeta ühtegi hädaabi numbrit (näteks 112, 911 jne).

Sa võid ka proovida nende Dialing Wizard'i, mis aitab Sul kusagile helistada ja ühtlasi antakse infot hindade kohta sõltuvalt Sinu asukohast - kliki siia!

 

Telefoninumbri salvestamine Kontakt'ina, st Sinu Kontaktide loetellu (Contact list)

Klõpsa menüüs "Tööriistad" käsku "Lisa kontakt..." (st Tööriistad > Lisa kontakt...). Tipi number, mida Sa soovid salvestada. Pea meeles, et Sa pead ka kasutama "+" või "00" enne pärisnumbrit, et seda telefoninumbrit teha SkypeOut'iga ühilduvaks. Pärast seda kui Sa oled klõpsanud Edasi> nupule, et jätkata, ilmub "Telefoni number lisati!" aken. Tipi antud numbrit kirjeldav nimi ja klõpsa nupule Valmis. See uus telefoninumber lisati nüüd Sinu Kontaktide loetellu.

 

SkypeOut'i krediidibilanss ja arvete esitamine

Sa võid oma krediidibilanssi näha oma Skype'i programmi Avalehel või siis Skype'i saidis enda SkypeOut Account lehel.

 

Ülesse

 

Tagasi Skype'i

Arvutiabi > Skype > Mis on SkypeOut? 2005