Skype programm ise ja tema vahendite kasutamine

 

See jutt siin on kirjutatud 2005. a. ja kindlasti vananeb osa siintoodust infost üsna ruttu, aga üldalused peaksid samaks jääma ning alltoodu ongi rohkem informatiivset laadi...

 

LOOSUNG!

1. Ära toida oma rahaga ahneid ning valelikke telefoni- ja mobiilifirmasid; ära näe vaeva paarilauseliste, igavate ja mittemidagiütlevate meilide kirjutamisega; ära vaeva end kahe sõrmega klaviatuurilt kirjade toksimisega; ära näe vaeva enda registreerimisega lugematutes neti tutvumissaitides ja nende vahel jõlkumisega; ära raiska aega oma meilipostkastidega ja nendes oleva rämpsu lugemisega—KASUTA SELLE KÕIGE ASEMEL HOOPIS SKYPE'i!!!


2.
Seoses lähenevate valimistega: Valime igasse Kohalikku Omavalitsusse ja Eesti Riigikokku hoopis omaenese SKYPE'i mitte aga neid debiilseid, ahneid ja variseridest poliitikuid! Ühte nendest paljudest võid vaatada kohe siit!

 

Märkus: Autor ei ole Stype'i reklaamiagent ega ka hull revolutsionäär või paadunud riigikukutaja (tavaliselt "asendatakse" vana riik veelgi hullema uue riigiga)! Praegu (2005) on Eestis üsna vähe Skype'i kasutajaid (?), võib olla teatakse asjst veel üsna väje ja seepärast tutvustangi teda siin lühidalt - ehk satub mõni siia lugema...

 

 

Skype on pisike programmike, mis lubab teha tasuta telefonikõnesid Interneti kaudu igaühega, kes omab samuti sedasama Skype programmi. See tähendab seega seda, et ka see inimene, kellele sa soovid helistada, peab omama enda kompuutris sedasama Skype programmi, st kui Sa tahad kellelegi helistada antud programmi abil, siis peab ka Sinu vastasvestleja omama kompuutrit, antud Skype programmi selles ja tema kompuuter peab olema ka sisse lülitatud+Internetti ühendatud! Selline helistamine ei toimu nii nagu seda tehakse tavaliselt vaid see toimub siis kas mikrofoni/kõlarite või siis kõrvaklappidega ühendatud mikrofoni (peatelefoni) või siis USP pordi spetsiaalse telefoni abil.Ta on täiesti tasuta ja teda saab kasutada igasuguse kompuutriga ja kõikide tuntumate operatsioonisüsteemidega.
Siin tuleb juttu Skype'i versioonist 1.4 ja nagu ka iga teisegi programmi puhul tehakse ka antud programmis pidevalt muudatusi ning täiendusi (st ilmub tema uus ja parem versioon), aga tema kasutamise põhimõte jääb ikkagi samaks...

 

Miks on Skype parem kui MSN, Net2Phone, ICQ, AIM ja teised taolised programmid?

Seepärast, et ta töötab! Enamik taolisi programme ei tööta tulemüüride ja NAT (Network Address Translation) seadmete tagant...

Kiire helistamisühenduse saamine;
Kõrgem helikvaliteet;
Väga lihtne kasutada;
Täielikult ohutu kommunikatsioon.

NB! Antud programmiga ei saa Sa tasuta helistada otse tava või mobiiltelefonile, kuid väikese tasu eest on ka see võimalus olemas, sellest tuleb edaspidi veel juttu.

 

Aga Skype pakub veel:

 

a) Järgmisi vahendeid:

 

1. Skype Chat (kiirsõnumite vahetamist—tekstina...):

Skype Chat (st lobisemine kiirsõnumite vahetamisega teksti abil) lubab Sul pidada mitut kontakti korraga (samal ajal). Ta töötab sarnaselt Instant Messaging'iga.

Loe Skype Chat'ist siit!

 

2. Failide edasisaatmist oma tuttavatele ja ka nende vastuvõtmist neilt, st nn file transfer, mis sarnaneb P2P (peer-to-peer) failivahetamisele:
Faile saab edasi saata piiramatus mahus (!) ja seda piirab ainutl edastamise kiirus ja failide vastuvõtja/kättesaaja kõvaketta vaba ruumi maht.

Loe failide ülekandmisest siit!

 

b) Skype pakub ka veel järgmisi võimalusi (väikse tasu eest):

 

1. SkypeOut:


Kuna igaüks ei oma kompuutrit ja ka Skype programmi, siis lisati siia ka nn SkypeOut teenistus—sellega saab Skype programmist helistada väikse tasu eest otse Sinu tuttava tavatelefonile või siis tema mobiiltelefonile. See tähendab seda, et nii saad Sa helistada üle maailma ja ka lokaalvõrgus suvalisele isikule.

Loe SkypeOut'ist siit!

 

2. SkypeIn:


SkypeIn'i abil võid Sa aga kasutada omaenese personaalset tavatelefoni numbrit, mis antakse Sulle Skype kodulehelt pärast Sinu vastavat soovi ja registreerumist. See tähendab aga seda, et kui Sinu tuttav, kes ei kasuta Skype, kuid soovib Sulle helistada, siis ta helistab Sinu tavanumbrile ja Sa saad tema kõne vastu võtta Skype programmiga ja siis temaga vestelda ning ei ole tähtis, et kus Sa momendil viibid. Loomulikult pead Sa olema temaga vestlemise ajal kas siis oma laptop'i või tavakompuutri taga...
Näiteks, kui Sa omad Tallinna'le baseeruvat SkypeIn numbrit, kuid Sa elad momendil Austraalias, siis Sinu Tallina sõbrad või kes iganes võivad helistada Sinu SkypeIn numbrile ja Sinu Skype programm, mis asub teisel pool maailma, hakkab helistama... ja Sinu sõbrad või teised inimesed maksavad ainult nii palju kui nad maksavad tavaliselt kohalike (st Tallina) kõnede eest.

 

3. Skype Voicemail:


Mõnikord ei ole Skype'ga võimalik rääkida siis, kui isik, kellega Sa püüad ühendust võtta, on kas hõivatud/kinni või siis reziimis offline. Selleks loodi aga Skype Voicemail (häälega meil või helimeil).
Väikese tasu eest (5€ 3 kuu eest või siis 15€ aasta eest) saad Sa saata häälesõnumeid igale ühele, kes omab Skype programmi. See sarnaneb kiirsõnumi (chat) saatmisega, aga seda hääle kujul. Sa võid need sõnumid salvestada ja saata siis tuttavatele, ilma, et me neid segaksime (st segame nende telefoni või siis chat-vestlust kellegi teisega)...

Loe Skype'i Voicemail'ist siit!

 
 

Skype kasutamine:

 

 

 

 • Oma heliseadmete (kõlarid, mikrofon, kõrvaklapid, kõrvaklapid koos sisseehitatud mikrofoniga) seadistamisest ja nendega tekkivate probleemide puhul ning nende testimisest, saad täieliku info siit!
 

Süsteeminõuded:

 

Minimaalsed nõuded:

· PC opsüsteemide Windows 2000 või Windows XP olemasolu, kuigi ta töötab ka näiteks Windows 98-ga, aga sel juhul võivad tekkida probleemid...—aga noh proovida ju võib, paljudel juhtudel tõõtab ta ka seal normaalselt.

NB! Kes veel ei tea, et milline operatsioonisüsteem tema kompuutris on, see seda saab teada nii: a) kompuutri käivitamisel ja tema alglaadimise ajal ilmub Windows'i logoga aken—seal on kirjas, b) tehke oma arvuti töölaual asuval My Computer ikoonil hiire paremklõps ja valige kontekstmenüüst käsk Properties; avatakse dialoogiaken, kus kohe lehel General ongi ära toodud vajalikud andmed (st Sinu Windows'i versioon ja allpool ka protsessori kiirus ja olemasoleva mälu (RAM) maht).

· 400 MHz processor

· 128 MB RAM

· 15 MB vaba ruumi Sinu arvuti kõvakettal

· Helikaart, kõlarid ja mikrofon või siis kõrvaklapid ja mikrofon

· Internetiühendus (kas siis dial-up: miinimum 33.6 Kbps modem või kaabelühendus, DSL, jne.)

 

Soovitatavad süsteeminõuded:

· PC opsüsteemidega Windows 2000 või XP

· 1 GHz processor

· 256 MB RAM

· 30 MB vaba ruumi kõvakettal

· Full duplex sound card (enamik helikaarte pärast 1998a), kõrvaklapid koos sisseehitatud mikrofoniga (peatelefon...), vaata pilte neist:


k klapid k klapid2Neid kõrvaklappe koos sisseehitatud mikrofoniga (kuularid, inglise keeles-headset) on hulga tüüpe (igasuguse kujuga, mitut marki, erisuguste lisavahendite ja võimalustega, erinevaks otstarbeks mõeldud jne, jne...); ka nende hind on erinev—alates kusagil 100 kr kuni mitmesaja kroonini...

· kaabel, DSL või vastav kiire InternetiühendusNB! Üldiselt kaasaegsemad kompuutrid omavad kõik selliseid või võimsamaid "värke"...

Tagasi sisukorda>

 

Skype'i allaladimine:

Skype on tasuta tarkvara ja Sa saad alla laadida tema hilisema versiooni siit.

Tagasi sisukorda>

 

Installeerimine:

Kui tema allalaadimine on lõppenud, siis otsi see allalaetud fail (SkypeSetup.exe—näiteks oma töölaualt) ülesse ja tee sellel installeerimisfailil 2x klõps, et algatada installimist.
Algul palutakse lugeda läbi End User License Agreement, kui viitsid, siis loe see läbi või siis klõpsa kohe “Accept”. Jne...

Tagasi sisukorda>

 

Skype'i esmakordne käivitamine:

Tema esmakordsel startimisel palutakse Sul valida Skype-nimi (Skype Name)—suvaline sobiv nimi,aga ta peab sisaldama vähemalt 6 sümbolit ja parool. Skype-nimi ja password on vajalikud Skype edaspidiseks kasutamiseks.

Tagasi sisukorda>

 

Kasutajaprofiili info:

Pärast Skype-nime ja password'i sisestamist palutakse Sul täita enda personaalne informatsioon (kasutajaprofiil), selle täitmine ei ole kohustuslik vaid see on selleks, et Sinu soovi korral näevad Sinu infot ka teised Skype kasutajad...
Kui Sa aga ei soovi momendil täita enda personaalset infot või kui soovid seda hiljem muuta, siis saad Sa alati ligi oma Kasutajaprofiilile (User Profile) menüü Fail kaudu (st Fail > Kasutaja profiil...).

Tagasi sisukorda>

 

Kasutajanime muutmisest või enda konto kustutamisest. Kas saab ka kasutada veebikaamerat?

 

a) Sa ei saa muuta enda kasutajanime (Skype-nimi) ega ka parooli!
Aga Sa võid igal ajal luua endale uue kasutajanime ja siis selle all "esineda"...
Uue kasutajanime/konto saad Sa luua kas kohe Skype'sse sisselogimise aknas (ava seal leht "Tahan luua uue Skype'i konto" ja seejärel määra seal endale uus nimi ning parool; võid vahetada ka email aadressi jne) või siis vali Sype'i enese programmiaknas menüüst Fail käsk Logi sisse teise kasutajana... (Fail > Logi sisse teise kasutajana...) ja loo seal uus konto...

Kui Sa aga soovid kustutada täielikult enda personaalsed andmed Skype'i andmebaasist, siis saada vastav palve meiliaadressile:
delete@skype.com

 

b) Weebikaamerate ja muude videokaamerate kasutamisest Skype'iga:

Momendil ei oma Skype'i programm selliseid vahendeid, aga peagi peaks ilmuma (?) tema uus versioon, kus saab kasutada ka selliseid võimalusi...!
Kui Sul on aga kiire sellega, siis võid Sa kasutada kolmandate firmade videoprogramme/plugineid, mida saab integreerida Skype'i programmiga, st need on ühilduvad Skype'iga ja nad integreeritakse installimisel automaatselt Skype'iga:

1. Üheks selliseks tasuta videohelistamise pluginiks on spontania video4IM, mille saad alla laadida siit saidist.
Kõigepealt käivita enda Skype programm. Siis mine eelpoolnimetatud kodulehele (klõpsa siintoodud lingil). Siis klõpsa tolles saidis paremal üleval lingile Download it NOW!!! > V4IM v.0.8.5. Järgmises dokumendis klõpsa lingile DOWNLOAD. Pane linnuke ruutu I accept terms and conditions.......... ja klõpsa all nupule proceed to download instructions.
Uues aknas klõpsa lingile Click here for downloading the plugin spontania4IM085.exe
Kui Sul on installitud tulemüür (firewall), siis pead Sa lubama tal kasutada spontania video4IM'i.
NB!
Et aga kasutada nüüd Skype´s Sinu weebikaamerat, selleks tuleb Sul videoseansi ajaks lülitada välja oma muud videoseadmed (tv kaardid, digitaalsed kaamerad jne). Seda saad teha oma Control Panel akna kaudu...

2. Teise sellise tasuta videohelistamise plugini saad Sa alla laadida siit!
Antud plugini nimeks on Festoon plug-in.

3. Kolmanda tasulise aga võimsama Logitech VideoCall programmi saad alla laadida siit!

 

NB! Nüüd (nov 2005) ongi juba välja lastud uus Skype'i versioon (beeta 2.0 versioon), mis lubab ka kasutada weebikaameraid.

Tagasi sisukorda>

 

Kiire käivitamise juhis (teadjamale kasutajatele):

Kui Sa oled varem kasutanud mingit Instant Message programmi (näiteks MSN'i), siis on Sulle ka Skype üsnagi tuttav. Antud juhis selgitab, et kuidas Sa saad kiiresti helistada oma tuttavale (NB! Ka Sinu tuttaval peab olema Skype installitud ja registreeritud!):

 • Käivita Skype
 • Logi end sisse oma Skype-nimi (Skype Name) ja parooliga (seda tehakse vaikimisi automaatselt siis, kui Sa oled varem juba valinud endale Skype Name ja parooli ning kui Sa oled ühendatud Internetti).
 • Kui Sa käivitad oma Skype esimest korda, siis on Sinu kontaktide loetelu (Kontaktid-Contact List) tühi.
  Et nüüd leida ülesse oma tuttavat või sõpra, et teda siis lülitada oma Kontaktisikute loetellu, selleks vali menüüst Tööriistad käsk Otsi Skype'i kasutajaid... ((Tööriistad > Otsi Skype'i kasutajaid... (Tools > Search...)) või klõpsa siis nupule Otsi (Search), mis asub tööriistaribal. Nüüd avatakse uus otsimisaken, mille abil Sa leiad oma tuttava kas tema nime või siis muude otsimiskriteeriumite abil, mis ta on ise enda personaalsesse infosse lisanud...
 • Et lülitada oma leitud tuttavat enda Kontaktide loetellu (Contact List'i), selleks tee leitud nimel hiire paremklõps ja vali käsk Lisa kontaktide hulka (add to Contacts).
 • Oma kontaktile helistamiseks võib kasutada mitut moodust:

  1. Tee vajalikul Skype-nimel (Contact List'is) või siis otsinguaknas leitud isikul paremklõps ja vali käsk Helista (“Call”).
  2. Tee oma kontaktisikul või siis otsingutulemusel 2x hiireklõps.
  3. Märgista Skype-nimi (st kontaktisik) ja seejärel vajuta “Helistamise nupule”, mis asub akna allosas.
 • Kui keegi helistab Sinule, siis kuuled Sa telefonihelinat (trrrr--trrrrr---trrrrrrrrr) ja Skype ikoon ekraani paremal allosas ( system tray) hakkb vilkuma. Mine oma Skype programmi, juhul kui ta ei ole juba avatud ja vali siis, et kas Sa soovid vastata või hoopis tühistada kõne—seda tee sissetulevate kõnede lehel.
 • Kui Sa otsustasid vastata kõnele, siis algab kõnelemine ja kuvatakse ka kõne kestvus.
 • Kõne võib katkestada kumbki pool, selleks tuleb klõpsata allasuvale kõne lõpetamise nupule (st "toru hargile panemise nupule").

Tagasi sisukorda>

 

Helikvaliteedi parandamine:

Kasuta järgmisi vahendeid:

 • Kasuta kõrvaklappe (kuularit) koos sissehitatud mikrofoniga—seda soovtaksingi.
 • Las seda teevad ka Sinu sõbrad/tuttavad!
 • Kui Sul ei ole kõrvaklappe koos sisseehitatud mikrofoniga, siis tee:

  1. Kasuta kõrvaklappe oma kompuutri kõlarite asemel.
  2. Nihuta mikrofoni oma suule lähemale või siis hoopis kaugemale...
  3. Kasuta välist mikrofoni (läpakatel on tavaliselt kehv sisseehitatud mikrofon).
  4. Uuenda oma helikaardi draiverit (tema tootja kodulehe kaudu).

 

selgitus1selgitus2
selgitus3pildid

 

NB! Oma heliseadmete (kõlarid, mikrofon, kõrvaklapid, kõrvaklapid koos sisseehitatud mikrofoniga) seadistamisest ja nendega tekkivate probleemide puhul ning nende testimisest, saad täieliku info siit!

Tagasi sisukorda>

 

Skype'i vahelehed (Skype Tabs):

Skype on jagatud mitmeks leheks. Avaleht (Start Tab), Kontaktide leht (Contacts Tab) ja Ajalugu (Call List)—need lehed on alati näha, muud lehed aga ilmuvad siis, kui neid just parasjagu vaja on (näiteks, kui Sa helistad või siis keegi helistab Sinule). Et mingi lehe sisu näha, selleks klõpsa tema tiitelribal.

Avaleht (Start Tab):
Antud leht avatakse automaatselt iga kord kui Sa käivitad Skype ja ta kuvab asjakohase info summaarset infot (nt Sinu tuttavate online's olekut ja ka seda, et kas Sa ei ole mõnele kõnele vastanud).

Kontaktide leht (Contacts Tab):
See leht näitab teisi Skype kasutajaid, kelle Sa oled lisanud oma Kontaktide loetellu. Skype-nime kõrval asuv ikoon näitab antud kasutaja Online staatust (st, et kas ta on Internetis sees). Sa võid teha mingil kasutaja nimel paremklõpsu ja siis valida vastav käsk antud kontaktisiku suhtes... Et leida sõpsru või uusi tuttavaid, selleks vali menüü Tööriistad > Otsi Skype'i kasutajaid... Et lisada uut inimest oma Kontaktide loetellu, selleks tee tema nimel paremklõps ja vali käsk Lisa kontaktide hulka.

Ajalugu (Call List Tab):
See leht näitab viimaste kommunikatsioonide loetelu (ka Sinu helistamisi). Sa võid ka seda lehte kasutada kui "kordusvalimist"(redial)—märgista eelmine kõne, tee sellel paremklõps ja vali käsk Helista (Call).

Aktiivse helistamise leht (Active Call Tab):
Kui Sa püüad kellelegi helistada või siis soovib keegi Sinule helistada, siis näed Sa uue Helistamise lehe (Call Tab) ilmumist. Kui Sa alustad helistamist, siis ilmub Helistamise leht (Call Tab) ja Sa võid seal siis kas kõne aksepteerida (vastava nupu abil) või siis selle tühistada (ka nupuga).

Tagasi sisukorda>

 

Kontaktid ja autoriseerimine (Contacts and Authorizations):

Kontaktid:

Kasutajaid, kelle Sa oled lisanud enda Kontaktide loetellu, peetakse "Kontaktideks" või "Sõpradeks". Menüüs Fail > Seaded... ja siis lehel Privaatsus (File->Options->Privacy tab) võid Sa valida sissetulevate helistamiste või sõnumite vastuvõtmise ainult inimestelt, kes on Sinu Kontaktide loetelus. Menüüs Fail > Seaded... ja siis lehel Kõned (File->Options->CallAlerts) ja lehel Sõnumid (TextMessageAlerts) võid Sa määrata erinevaid hoiatuse tasemeid sissetulevatele kommunikatsioonidele, sõltuvalt sellest, et kas teine pool on Sinu Kontaktide loetelus või ta ei ole seda...

Autoriseeritud kasutajad:

Skype kaitseb Sinu privaatsust sellega, et ta näitab Sinu online's olekut ainult sellele kasutajale, kelle Sa oled eelnevalt autoriseerinud nägemaks sellist infot. Kui keegi teine kasutaja lisab Sind oma Kontaktide loetellu, siis saad Sa Autoriseerimise Taotluse/Nõude (Authorization Request) valjahüppava dialoogiakna. Kui Sa aksepteerid ("Accept") selle taotluse, siis on antud kasutaja Sinu poolt autoriseeritud (st "omaks võetud"). Kui Sa aga keeldud ("Deny"), siis seda kasutajat ei autoriseerita. Kui Sa aga ignoreerid ("Ignore") seda taotlust/nõuet, siis seda taotlust kuvatakse Avalehel seni, kuni Sa soovid suhelda temaga.

NB! Pea meeles, et Fail > Seaded... ja siis lehel Privaatsus võid Sa valida sissetulevate kõnede või sõnumite aksepteerimise ainult inimestelt, kelle Sa oled eelnevalt autoriseerinud!

Blokeeritud kasutajad:

See on niigi selge ja seda blokeerimiste loetelu saad Sa muuta Fail > Seaded..., lehel Privaatsus allääres asuva nupu Tegele blokeeritud kasutajatega kaudu.

Tagasi sisukorda>

 

Online Staatus/olek:

Sinu online staatust/olekut näitab Skype akna inforibal/olekuribal (Skype akna allääres) asuv ikoonike. Sa võid igal ajal oma staatust (olekut) muuta klõpsates sellel ikoonil või menüüst Fail (Fail > Muuda olekut) või siis ekraani paremal allääres asuva ikooni kaudu.

Tagasi sisukorda>

 

Kiirühenduse tekstiväli (Speed-dial text field):

Skype akna allosas asuv tekstikast lubab Sul helistada otse teisele Skype kasutajale nii, et Sa tipid sinna kas tema Skype-nime või siis tema numbri ning vajutad seejärel klahvile ENTER. Sa saad ta valida ka sellestsamast ripploetelust, juhul kui Sa olid temaga juba varem ühenduses olnud.

Tagasi sisukorda>

 

Helistamine Skype'ga:

Skype kasutajatel on selleks mitu võimalust:

Sõprade loetelu või siis helistamiste ajaloo kaudu, lihtsalt tee sõbra/tuttava nimel, kes on parasjagu online's paremklõps ja vali käsk Helista (”Call”). Sa võid aga ka märgistadaa Skype-nime ja vajutada "Helistamise nuppu" tõõriistaribal.
Tekstikastist, tipi sinna teise Skype kasutaja Skype-nimi ja vajuta ENTER.
Tee 2x klõps Skype-nimel.

Tagasi sisukorda>

 

Kiirsõnumite vahetamine/"lobisemine" (Chatting):

Chat lubab Sul “lobiseda” mingi teise Skype kasutajaga klaviatuuri abil. Korraga võib lobiseda mitme inimesega.
Märgista oma Kontaktide loetelus vajalik Kontakt ja klõpsa tõõriistaribal nupule Saada teade ("Chat"). Või siis tee oma Kontaktil paremklõps ja vali käsk Alusta vestlust. Seejärel avatakse lobisemisaken.

NB!
Loe sellest täpsemalt siit!

Tagasi sisukorda>

 

Enda foto (aktifoto?) lisamine või selle muutmine:

Ava Skype, mine menüüsse Fail ja vali sealt käsk Kasutaja profiil... (File > Kasutaja profiil...; File > Personal Profile...) ja seejärel avaneb Sinu Skype Personaalprofiil'i aken. Selle akna vasakul allosas näed Sa väikest pildikastikest ja selle kõrval asuvaid nuppe Muuda... ja Tühjenda - neid nuppe siis kasutagi...

Tagasi sisukorda>

 

Skype'i tõlkimine ja kasutaja poolt defineeritud keelte laadimine:

Skype programm loodi algselt ingliskeelsena, kuid teda võib kergelt tõlkida ka mingisse muusse keelde. Kasutajad võivad luua ja vahetada nn tõlgitud keelefaile (.lang), mis aitavad mitteinglastel kasutada Skype'i.

Et tõlkida Skype'i, vali selleks menüüst Tööriistad käsk Tõlgi (Tööriistad > Tõlgi; Tools > Edit Skype Language File). Ilmub lihtne tekstiredaktor, mis kuvab vasemal tõlgitava elemendi nime/numbri, keskel originaalversiooni ja tõlgitud teksti paremal poolel. Kogu tekst, mis asub paremal pool, on tõlgitav. Et tõlkida Skype'i, selleks alusta uue tõlgitava teksti sisestamist paremale poolele. Elemendid, mis on märgitud kui “MENU” (akna keskel), muudavad Skype menüüsid. Elemendid, mis on märgitud kui “CAPTION” ilmuvad Skype'i dialoogiakende tiitelribadele. Elemendid, mis on näidatud kui “HINT” rakendatakse kui hiirekursori osutamise teksti (st kui me viime oma hiirekursori Skype programmiakna mingile elemendile, siis ilmub selle kohta "spikker", vihje, näpunäide...).

Kui Sa ei ole mingis asjas kindel, siis võid Sa alati vajutada nupule Rakenda (“Apply”), et vaadata kohe muudatusi...

Et oma valmis keelefaili salvestada, selleks klõpsa nupule Salvesta kui (Save) ja määra seejärel oma keelefailile ka mingi nimi. Et aga laadida mingit keelefaili, selleks klõpsa nupule Laadi (Load) ja vali seejärel fail, mille laiendiks on .lang laiend.

Tagasi ülesse sisukorda>

 
 

Koju2

Arvutiabi > Skype programm; 2005