Skype'iga klaviatuuri abil "lobisemine" (Skype chat).

 

Kirjutatud 2005. a.

 

Lobisemise alustamine (Chat)
Kontaktide lisamine Chat'i
Chat'i lõpetamine

 


Lobisemise (chat) alustamine:

Märgista enda Kontaktide loetelus (Contacts List) üks Kontaktisik (Contact), tee tema nimel premklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Saada sõnum ("Start Chat...") või siis klõpsa nupule Saada teade (Chat)-->Saada teade, mis asub tööriistaribal. Avatakse lobisemisaken.
Sa võid lobiseda korraga mitme isikuga, et seda teha, selleks märgista kõik vajalkud inimesed oma Kontaktide loetelus (st hoia all <CTRL> klahvi ja klõpsa järjest vajalikel Kontaktisikutel) ja siis klõpsa tööriitariba nupule Saada teade.
Veel saad lobisemist ka alustada kui klõpsad menüüs Tööriistad käsku Saada teade ja valid siis vajaliku nime (näiteks Tööriistad-Saada teade > Ahv, ehk ingliskeelses programmis: Tools--Recent Chats > ......), sellega saad Sa ligi viimati lobisetud isikutele.

< Ülesse

 

Kontaktide lisamine Chat'i:

Et lisada uut kontaktisikut juba olemasolevasse(kestvasse) lobisemisse, selleks klõpsa tööriistaribal asuvale kollasele Lisa rohkem isikuid...(Add more users to this chat!) nupule-->Lisa... ja märgista seejärel Kontaktid, keda Sa soovid kutsuda ning klõpsa lõpuks nupule Lisa (Add).
Sa võid ka kasutada seda lobisemisakna nuppu-->Add

PS! Praegu saab korraga lobiseda kuni 50 inimesega...

 

Konverentskõne alustamine :

Sa võid ka alustada konverentskõnet mitme või siis kõigi lobisemisest osavõtjatega. Selleks klõpsa tööriistariba nupule Kutsu valitud isik (ud) konverentskõnele (Conference Call)-->nupp. Kui seal on 5 või vähem isikut, siis alustatakse helistamist otsekohe. Kui seal on aga rohkem kui 5 inimest, siis pead Sa valima, et kes nendest alustab konverentskõnet, sest üle 5 inimese ei saa osa võtta konverentsist...
Konverentsiaknas märgista vasemal kontaktisiku nimi ja kõpsa allasuvale nupule Lisa >>, kui 2-4 inimest on välja valitud, siis klõpsa nupule Alusta.

< Ülesse

 

Chat'i lõpetamine:

Et lobisemist lõpetada, selleks sulge oma lobisemisaken. Aga sellega ei eemaldata Sind kellegi lobisemisloetelust vaid Sa saad ka edaspidi sõnumeid, juhul kui keegi selle Sulle saadab—saadetud sõnumiga aken kargab siis jälle välja. Sa võid isegi ennast välja logida ja kui Sa tuled tagasi online'sse, siis saad Sa antud lobisemisseansi kõik sõnumid kätte!
Kui Sa aga soovid lobisemist lõpetada ja rohkem mitte sõnumeid saada, siis klõpsa nupule Lahku (Leave)-->Lahku.

< Ülesse


 

Tagasi Skype'i

 

Arvutiabi > Skype > lobisemine (chat); 2005