Kuidas Skype'iga faile üle kanda (saata/vastu võtta)?

 

Kirjutatud 2005. a.

 

Failide ülekandmise (file transfer) alustamiseks on mitu teed. Sa võid oma edasisaadetava faili lohistada otse oma kontaktisiku (Kontakt) nimele, juhul kui ta on onlainis. Sa võid ka teha oma Kontaktil hiire paremklõpsu ja valida käsu Saada fail. Kui Sa lobised mitme isikuga, siis võid Sa saata faili korraga kõikidele osavõtjatele, selleks tuleb klõpsata nupule Saada Fail Kõikidele Osavõtjatele (Send File to All Participants). Lõpuks võid Sa ka märgistada oma Kontakti ja vajutada tööriistaribal asuvat Saada fail nuppu.
Sa võid saata faile ainult neile kontaktisikutele, kes on Sind eelnevalt autoriseerinud!
 

Kuidas faile vastu võtta?

 
Kui keegi proovib Sulle faili saata, siis tuleb Sul seda kinnitada/aksepteerida/lubada, selleks tuleb Sul klõpsata nupule "Save as...". Seejärel vali koht/kaust kuhu Sa soovid selle vastuvõetava faili salvestada. Faili vastuvõtmise lõppedes võid Sa selle avada...
 

Kas edasisaadetava faili suurusele on ka mingisugused piirangud?

Ei ole. Piirangud sõltuvad ainult ülekandekiirusest ja faili vastuvõtja kõvaketta vaba ruumi mahust.

 

Kas saab saata ka mitut faili korraga (ühel ajal)?

Saab küll.

 

Kas Skype'i Failide Ülekandmisega võib ka viiruse kaela saada?

Võib küll! Sa pead omama oma arvutis viirustõrjeprogrammi, isegi siis kui Sa tunnned inimest, kes Sulle faili saadab.

 

Miks on failide ülekandmine aeglane?

Failide ülekandmise kiirus sõltub mitmest asjasolust. "Tulemüür" ja NAT (Network Address Translation / router) vähendavad failide edasisaatmise kiirust, st Sa ei ole sel juhul vastaspoolega otseühenduses...—seda nimetatakse Relayed transfers'iks.
Kiirus sõltub ka nii Sinu kui ka faili vastuvõtja ülekandekiirusest (up/down) ehk siis kättesaadavast Internetikiirusest (see, mida Sulle Sinu Interneti teenustepakkuja Sulle lepingu alusel võimaldab).
Lõpuks, kui Sa oled parasjagu hõivatud Skype'i helistamisega, siis hääleandmete edasitoimetamine toibub esmajärjekorras ja alles siis edastatakse failid. Ka aeglustab failide edasisaatmist see, kui Sul on samal ajal avatud brauser või mingi email programm või mingi muu failide ülekandmise programm.
Loomulikult tuleks Sul enne mingi suurema faili edasisaatmist ta suvalise kokkupakkimisprogrammiga (nt WinZip, WinRaR, ZipGenius—väga hea ja ka tasuta programm—jne) arhiveerida.

NB! Kui Sul on ebastabiilne võrk, st Internetiühendus katkeb sageli, siis ka suuremate failide edasisaatmise korral ei maksa muretseda, sest failide edastamine jätkub automaatselt siis kui Internetiühendus on taastunud, isegi siis, kui üks või mõlemad kasutajad lähevad offline reziimi—ainult, et nii faili saatjal kui ka selle saajal peavad selleks olema avatud failide ülekandmise aknad.

 

Mine tagasi Skype'i