I. Windows XP aktiveerimisvõtme (WPA võtme ehk Win XP CD key) muutmine—piraat-mittelegaalse Win XP legaliseerimine

 

Kirja pandud 2005. a.


HOIATUS! Seda järgnevat informatsiooni võib kasutada ainult tutvumiseks ja autor ei kanna mingit vastutust võimalike negatiivsete tagajärgede eest.
Antud info toon ma siin ära seepärast et paljud arvutiomanikud on endile heausklikult ostnud arvuti juba kompuutrisse installeeritud Windows XP opsüsteemiga ja see Win XP on osutunud hiljem hoopis piraattarkvaraks, st mittelegaalseks koopiaks.

 


Sissejuhatus:

Juhul kui Sa omandasid kogemata Windows XP piraat CD installeerimisplaadi või siis ostsid omaenese teadmata uue kompuutri juba installitud Win XP piraat opsüsteemiga, siis ei saa Sa nüüdsest enam eraldi/üksikult alla laadida ühtegi turvavärskendust ega parandust! Seda ei saa Sa teha ei 'System Properties' dialoogiakna saki Automatic Updates ega ka Microsoft'i uuenduste (värskenduste) allalaadimise kodulehe kaudu!

Sulle pakutakse allalaadimiseks nüüd ainult Windows Service Pack 1 (SP1) või Windows Service Pack 2(SP2)-te, mis ongi terve nende värskenduste pakett. Aga kui Sa alustad siis selle väga vajaliku SP2 paketi allalaadimist ja installeerimist, siis kuvatakse mõne aja mõõdudes Sinu ekraanile umbes taoline teade...:


pilt1

... ja sellega asi lõpebki!

Mida nüüd siis teha? Seega, kui Sul on mingitel põhjustel vaja muuta oma Windows XP aktiveerimisvõtit või Sa soovid aktiveerida oma Windows XP-d uue võtmega ja samas sooviga mitte kaotada oma juba installeeritud programme ja seadistusi, siis tee järgmist:

Sul tuleb veenda Service Pack'i selles, et Sinu Windows XP on ikka see tõeline, st litsentseeritud opsüsteem mitte aga piraattarkvara.

On olemas kolm nn "veenmismeetodit":

1) registri parandus;
2) Windowsi deaktiveerimine ja sellele järgnev aktiveerimine;
3) kõige vastuvõetavam ja lihtsam meetod—kasutame utiliidi update_xp_cd_key.exe ja Windowsi aktiveerimise standartse akna abi.


NB! Kui Sul on see Service Pack 2 (SP2) juba õnnelikult installitud, siis et ka tulevikus saaks uusimaid värskendusi alla laadida, selleks tuleb teada ja teha veel ühte-teist ning sellest tuleb lugeda kindlasti siit lõpust lõigu "
TÄHELEPANU! WGA elimineerimine." alt (Siit).

Kohe siinsamas allpool toomegi siis ära selle kõige kindlama meetodi, mis töötab 100% Windows XP korporatiivse opsüsteemi versiooni piraatplaatide puhul (Windows XP Corporate Edition) ja enamus Windows XP piraatplaate ongi just sellised ning nende CD installeerimisplaatide seerianumbrid (CD Key) algavad tähtedega "FCKGW".
Vaata, et kas ka Sinul on taoline plaat või Sa saad oma kompuutrisse installitud Win XP opsüsteemi võtit näha allpool toodud programmikese abil. Kuid võid proovida ka teiste Win XP versioonidega...—ise ma ei ole teistega katsetanud!

Ülesse

 

Alustuseks teeme kindlaks endi olemasoleva Win XP aktiviseerimisvõtme (Product Key):


1.

Kõgepealt tuleb Sul alla laadida utiliit, mis näitab Sinu Windows XP käesolevat koodivõtit (st CD key'd ehk aktiveerimisvõtit/koodi).

Lae ta alla siit!

Hiljem saame me seda utiliiti kasutada ka selleks, et veenduda selles, et meil õnnestus ikka oma opsüsteemi võtit muuta.
Paki see programmike WinZip'iga või mingi muu arhiveerimisprogrammiga oma töölauale (desktop) lahti ja siis tee sellel ViewKeyXP.exe failil 2x hiireklõps ja seejärel ilmubki Sinu opsüsteemi olemasolev võti, näiteks:


pilt2

Ülesse

 

2.

Uue aktiviseerimisvõtme genereerimine:

Pärast seda käivitame me programmi update_xp_cd_key.exe, mis teebki ära selle mitteilusa töö!

Lae see programmike alla siit!

Kui oled selle allalaetud .zip faili lahti pakkinud, siis tee 2x klõps update_xp_cd_key.exe failil
(kui mõni antiviirus "karjub", et ta on pahavara, siis ignoreeri seda, sest seda ta EI OLE). Kohe algul ilmub Windows XP emuleeritud DOS aken, kus siis vajuta esmalt
suvalist klahvi ja seejärel Yes klahvi.
Nüüd ilmub siis programmiaken (uue cd võtme generaator) ise:


pilt3


Ripploetelust "Software" vali siis enda Win XP versioon (100% töötab "Windows XP CORP" puhul);

Ripploetelust "Mode" vali parameeter FIND KEY;

Kohe all paigalda uue võtme otsimiste arv (näiteks 20 korrast peaks tavaliselt piisama);

Pane linnuke ruutu "Save found Keys in Log File" ja klõpsa lõpetuseks nupule akna paremas ülaosas nupule PROCESS !

 

 

3.

Nüüd siis hakkab antud paha programmike genereerima Sinu opsüsteemile uut legaalset aktiveerimisvõtit ja kui see töö lõpetatakse, siis vajuta nupule SHOW LOG ja seejärel ilmub taoline aken:


pilt4

Nagu siit aknast näha, siis see otsimine/genereerimine õnnestus...; juhul aga kui uut võtit ei leitud, siis proovi uuesti ja suurenda otsimiste arvu...

NB! Kirjuta see uus võti endale ülesse!

Ülesse

 

4.

Windows'i registri muutmine ja olemasoleva aktiviseerimise peatamine:

Nüüd saime me siis endile uue "litsentseeritud/legaalse" võtme ja me peame ka seejärel "veenma" seda Service Pack 2 (SP2)'te, et tegu on ikka ametliku võtmega, st et tal ei tekiks ei mingeid kahtlusi!

Selleks vajutame Start, siis klõpsame Run... ja tipime käsu %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a ning klõpsamne OK.

Sellega me avame Windows'i aktiveerimise akna.


NB! Lubame oma tulemüüril sel aktiveerimisprogrammil ligipääsu Internetti!

 VAHEMÄRKUS: Kui Sa tegid ülatoodud asja ära, aga midagi ei juhtunud:

* Veendu, et Sa logisid sisse kui administraator, st kui kompuutri pärisomanik mitte aga lihtsalt kasutaja, kellel on 'Administrator' õigused.
* Veendu, et selles ülatoodud käsus oleks msoobe.exe ja /a vahel tühiklahv:

- On õige: %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
- On vale: %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe/a

* Proovi asendada %systemroot% muutuja oma süsteemi tegeliku draivi tähega, st süsteemi õige kaustateega; see on eriti tähtis dual-boot süsteemide puhul või siis kui süsteemikaust asub muus draivis mitte aga C:\ nagu see tavaliselt on.
Windows XP normaalse/tavalise installeerimise puhul peab Sinu süsteemikaust olema C:\windows\ ja seega peab see käsk olema selline: C:\Windows\system32\oobe\msoobe.exe /a

Kui Sinu süsteem oli uuendatud (upgrade) Windows NT/2000 opsüsteemist Windows XP süsteemiks, siis on süsteemi juurkaustaks C:\Winnt\ ja seega peab see käsk olema selline:

C:\winnt\system32\oobe\msoobe.exe /a

* Kontrolli, et kas Sul on see oobe kaust üleüldse olemas: Kliki nupule Start, siis Run ja tipi %systemroot%\system32 ning vajuta ENTER. See avab System32 kausta ja uuri, et kas see oobe kaust on tema sees olemas.
Kui ei ole, siis käivita CMD akna käsurealt või Start -> Run dialoogiaknast käsuga SFC /SCANNOW süsteemi ülekontrollimine...
- Kui ei aita, siis kopeeri oma Win XP installatsiooniplaadilt kaust nimega i386 oma kõvaketta C: draivi juurkausta (st C:\) ja käivita uuesti see sfc /scannow käsk.
- Või kopeeri oma Win XP installatsiooniplaadilt i386 kaustast see oobe kaust oma kõvaketta C:\Windows\system32\ kausta.

NB! Kõige tavalisemaks veapõhjuseks on ikkagi see ülaltoodud "tühiklahvi" viga... 

Lähme nüüd õige asjaga edasi:

Juhul kui selle ülaltoodud käsu peale ilmub hoopis järgmine aken:


pilt5

Siis ei saa me midagi teha ja me võime vajutada ainult nupule OK...

Et ikkagi oma uut võtit kasutada, selleks tuleb meil eelnevalt annuleerida Windowsi aktiveerimine ja seda teostame muudatusega Windowsi registris (Windows Registry).

NB! Kuna allpool tuleb juttu Windows`i registri (Windows`i "aju") muutmisest, siis tuleks alati enne tema igasugust muutmist teha eelnevalt kas siis terve registry arhiveerimine (reservkoopia-backup) või siis vähemalt selle osa/võtme backup, mida me otseselt muudame! Seda teeme selleks, et siis mingi tulevase probleemi korral saaks endi tehtud viga jälle likvideerida registri koopia taastamisega...


Et backup'ida:


a) Terve registrist reservkoopia: avame Registry Editor'i akna ja menüüst File valime käsu Export...(st File > Export...), seejärel valime ülevalt kausta, kuhu me soovime selle arhiivifaili salvestada ja tipime allpool endile meeldejääva ning sobiva arhiivifaili nime, lõpuks klõpsame Save;
b) Ainult selle võtme, mida me muudame, arhiveerimine: avame registri aknas vasakul muudetava "oksaharu"/võtme, seejärel teeme temal hiire paremklõpsu ja siis valime kontekstmenüüst käsu Export jne.
Et hiljem probleemide korral registrit taastada, selleks otsime ülesse oma terve registri või tema mingi võtme backupfaili (laiendiga .reg) ja teeme sellel 2x hiireklõpsu või siis teeme temal hiire paremklõpsu ning valime käsu Merge.

Alternatiivina võib kasutada ka Windows XP enese vahendit System Restore (loe sellest vajaduse korral siit!).

 

Jätkame:

A. Start > Run...;
B. Tipime käsu regedit ja klõpsame OK ja avatakse Windows Registry aken;
C. Otsime vasakult ülesse võtme/kirje HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents;

D. Akna paremas pooles peaks nüüd olema näha selline väärtus nagu OOBETimer, teeme sellel 2x hiireklõpsu ja seejärel kustutame uues aknas näiteks \"ca \" osa sellest binary väärtusest (binaarsest väärtusest), aga võid seal muuta ka suvalist numbrit.

Seejärel vajuta OK ja sulge registri ediitor.

Ülesse

 

Windows XP aktiviseerimine uue võtmega/seerianumbriga:

Seejärel kutsu uuesti välja Windowsi aktiveerimise aken: mine Start > Run... ja kirjuta %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a ja kliki Ok (See toob esile Windows Product Activation Wizard'i).
Vali seal teine raadionupp: "Yes, I want to telephone.....".
Uues aknas klõpsa allääres asuvale nupule Change Product Key, siis sisesta see oma uus võti ja vajuta nupule Update.

Ülesse

 

5.

Järelkontroll:

Nüüd teeme kompuutri ümberlaadimise ja siis jälle:

a. Klõpsa Start ja siis vajuta Run....
b. Aknasse Open tipi käsk %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
Peab ilmuma järgmine teade: Windows is already activated. Klõpsa OK.
Nüüd võid uue võtme kontrollimiseks käivitada ka selle eelnevalt allalaetud utiliidid ViewKeyXP.exe, et näha oma uut võtit...

Hakkame nüüd paigaldama seda väga vajalikku Service Pack`i (SP2)—te, aga see on juba teine lugu...> allpool on toodud selle kohta ka vastavad lingid!


TÄHELEPANU! WGA elimineerimine.

Ok, kui Sa oled endale selle Service Pack`i (SP2)-e installeerinud (st enda piraatse mittelegaalse päritoluga Windows XP-le...!), siis oled Sa saanud küll kätte nende turva -ja värskenduste põhipaketi, aga alates 2006a veebruarist/märtsist ei saa Sa endale enam alla laadida ning installida juurdetulnud uusimaid värskendusi! Miks siis?

Kuna maailmas kasutab ligikaudu 100 miljonit inimest (võib olla ka Sina...!?) Windows'i piraatversiooni, siis käib Microsoft'i kõrgepalgaliste asjameeste ja "piraatide" vahel pidev ning lõputu lahing. Et avastada mittelegaalseid Windowsi koopiaid, võttis Microsoft kasutusele nn Windows Genuine Advantage (WGA) kontrollmehhanismi, mis on teglikult ActiveX element, mis laetakse alla Sinu brauserisse või siis otse arvutisse, et tema abil siis enne värskenduste allalaadimist saadaks kontrollida Sinu Windows'i legaalsust. Ja selle WGA versiooni muudetakse regulaarselt, seega kui tuleb välja tema uus redaktsioon, siis tuleb häkkeritel see jälle ka lahti murda...

Seega kui Sa lähed nüüd Microsoft'i saidi allalaadimiskeskusesse või siis Windows Update weebilehele, siis ei saa Sa alla laadida ühtegi värskendust (v. a. kriitilised turvavärskendused) enne kui Sa oled alla laadinud selle Windows Genuine Advantage (WGA) Validation Tool'i ja kui see on kinnitanud Sinu windoosa legaalsust. Peale selle hakkavad Sind tüütama regulaarselt ilmuvad WGA "This copy of Windows is not genuine" jms teated.

 

Mida nüüd siis teha, et seda ei juhtuks ja et ka edaspidi saada kätte neid vajalikke turvavärskendusi?

Windows Genuine Advantage (WGA) on Windows Update komponent, mida hakati kasutama alates XP väljalaskimisest. Ta on ette nähtud Sinu Windows XP litsentsi (legaalsuse) valideerimiseks (kontrollimiseks) ja värskenduste allalaadimiseks juhul kui see valideerimine õnnestus. Antud juhises toon ära meetodid, et kuidas saaks seda WGA-d ja tema tüütuid "This copy of Windows is not genuine" teateid elimineerida ning pärast mida Sa saad alla laadida kõik väga olulised kriitilised turvavärskendused [mitte-kriitilisi värskendusi, st täiendavaid (optional) värskendusi Sa alla laadida ei saa ja ega seda nii vaja olegi!].

Ei ole 'Genuine'

 

1) Esimene meetod (soovitatav, teist meetodit proovi siis kui see siin ei õnnestunud):

- Tee kompuutri restart ja mine klahvi F8 abil kohe Kaitstud Režiimi (Safe Mode'i - juhis, juhul kui Sa ei oska).
- Kliki nupule Start, siis Run ja tipi Run dialoogiaknasse sõna cmd ning kliki OK.
- Tipi CMD akna käsureale cd \windows\system32 käsk ja vajuta ENTER.
- Seejärel tipi (või "copy/paste") CMD akna käsureale järgmised käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER klahvi:

taskkill -IM wgatray.exe

del wgatray.exe

del wgalogon.old

Märkus: Juhul kui kõik õnnestus, siis Sa elimineerisid antud käskude abil WgaTray.exe kui ka WgaLogon.dll faili. (Sa võid soovi korral täiendavalt veenduda ja vaadata üle ka kõik WGA-ga seotud süsteemifailid: WgaTray.exe, WgaLogon.dll, WgaSetup.exe jne, mis asuvad \Windows\System32\dllcache kaustas ja juhul kui leiad midagi, siis kustuta need; kuidas neid kustuda, sellest juhis siin allpool.)

- Tee kompuutri restart ja vaata kas asi õnnestus, juhul kui ei õnnestunud, siis proovi järgmist meetodit.
- Kui asi õnnestus, siis muuda ka Windows XP värskenduste allalaadimise seadeid, juhis siina allpool.

 

2) Teine meetod:

- Buudi end tavalisse Windows XP-sse (mitte tema "Kaitstud režiimi") ja kliki jälle Start -> Run ning tipi sõna regedit ja kliki nupule OK.
- Otsi ülesse järgmine registrivõti: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify ja kustuta WgaLogon nimeline kaust koos tema sisuga (tee WgaLogon kaustal paremklikk ja vali käsk Delete):

Kustuta see kaust

 

- Tee kompuutri restart ja Sa ei näe enam neid WGA teateid; järgmisena tuleb Sul kustutada mõningad failid.
- Mine Windows\System32 kausta, siis ava menüü Tools -> Folder Options... ja ava sakk View. Aktiveeri raadionupp Show hidden files and folders ja korista linnuke ruudust Hide protected operating system files (hiljem pane see linnuke sinna tagasi!).
- Seejärel tuleb Sul leida üles kõik WGA-ga seotud failid (\Windows\System32 ja \Windows\System32\dllcache kaustades) - kliki nupule Start, siis Search ja vali parameeter All files and folders. Määra oma otsingukriteeriumiks/parameetriks Wga*.* ja kui failid on leitud, siis kustuta kõik WGA-ga seotud failid (st WgaTray.exe, WgaLogon.dll ja WgaSetup.exe).
- Tee arvuti restart ja Sinu süsteem on jälle "genuine".


- Mõlema meetodi puhul tee: Pane oma Automatic Updates vahend järgmisele režiimile:

1) Kliki nupule Start -> Control Panel, siis 2x klõps Automatic Updates.
2) Aktiveeri raadionupp "Download updates for me, but let me choose when to install them" ja kliki OK.
3) Kui muude värskenduste seas pakutakse installida ka "Windows Genuine Advantage Notification (KBxxxxxx, see number muutub), siis tühista tema installimine (kliki nupule Cancel).

Või lülita Windows Update vahend üldse välja ja käi ise regulaarselt Microsoft Windows Update saidis (Start -> All Programs -> Windows Update) ning lae sealt vajalikud kriitilised värskendused alla ning vaata, et lülitad allalaetavate värskenduste hulgast välja selle WGA-värskenduse muidu hakkab jälle see jama pihta...

Sa saad need kriitilised turvavärskendused ka niisama kätte, aga need vastikud WGA hoiatusteated ilmuvad ikkagi edasi ja seepärast tulekski see tüütu WGA elimineerida nii nagu siin eelpool ka sellest juttu oli.


NB! Ära kasuta piraattarkvara, osta ikka aus kaup ja mittelegaalset Windowsi võiksid esialgu kasutada ainult proovimiseks juhul kui Sul sellest 30 päevasest prooviajast väheks jääb!

 

Windows Vista kõikide versioonide legaliseerimisest on info siin.

Ülesse

 

Antud artikliga seotud vajalikud lingid (eestikeelsed ja minu kirjutatud):

 
  • Wimdows'i uuendamine/värskendamine ehk tema turvalisuse parandused > siit!
  • Windows XP opsüsteem... > siit!
  • Windows Service Pack 2 (SP2) - üldine ülevaade > siit!

* Service Pack 2 (SP2) allalaadimine > siit!


* NB! SP2 tasuta CD plaadid >
siit!

Ülesse

 

Tagasi abilehele
või siis vajuta üleval oma brauseriakna tööriistaribal nuppu tagasi, et minna tagasi täpselt sinna, kus Sa pooleli jäid!
 
Või > koju 1
Või > koju 2