Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORDicon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Windows Vista töölaual asuva prügikasti ikooni (Recycle Bin) taastamine ja tema kontekstmenüü Delete käsu varjamine

 

Recycle Bin ikooni oma töölauale tagasitoomine:

Windows Vista's on töölaual asuva prügikasti ikooni kontekstmenüüsse ilmunud uus ja segadusttekitav Delete käsk. Kui Sa teed oma prügikasti ikoonil (Recycle Bin ikoonil) paremklõpsu, et seejärel tühjendada prügikasti, siis võid Sa ilmuvast kontekstmenüüst (hüpikmenüüst) valida kogemata Delete käsu, mis ei tühjenda Sinu prügikasti vaid hoopis likvideerib selle Recycle Bin ikooni töölaualt. Käsu Delete asemel tuleks valida hoopis Emty Recycle Bin käsk, mis seejärel tühjendab prügikasti.

Recycle Bin

Kuigi pärast kogemata valitud Delete käsku ilmub ka kinnitusaken, ei tarvitse Sa sealolevat teksti lugeda ja klõpsad nupule Yes, mille tulemusel see ikoon kustutatakse:

Vajutad kogemata Yes

Kui Sa aga siiski valisid juhuslikult selle Delete käsu ja sellega kustutasid oma töölaualt vajaliku Recycle Bin ikooni, siis selleks, et tuua seda prügikasti ikooni oma töölauale tagasi, tee järgmist:

Üks moodus:

 

Teine moodus:

 

Kui töölaualt puudub Recycle Bin ikoon:

Võib ka nii juhtuda, et kui Sa logid ennast mingi kasutajanime all sisse, siis võib Recycle Bin ikoon töölaualt puududa. Ja kui Sa avad eelpoolmainitud Desktop Icon Settings dialoogiakna, siis ei ole seal see Recycle Bin kontrollruut ligipääsetav.
Selleks et Recycle Bin ikooni taastada, lae siit alla taastarecyclebin.zip fail ja salvesta ta oma töölauale. Siis paki ta lahti. Seejärel tee taastarecyclebin.reg failil paremklõps ja vali käsk Merge (...või tee tal 2 x klõps või siis vali käsk Open). Ilmuvas esimeses aknas klõpsa Run, siis järgmises UAC dialoogiaknas klõpsa Continue, siis Yes ja viimases aknas OK;

Lae see fail alla siit.

 

Kuidas Recycle Bin ikooni kontekstmenüüs varjata Delete käsku:

Kuna seda Delete käsku ei saa sealt kõrvaldada, siis võiks teda varjata, st "peita" ta mingi muu käsu taha. Asendame selle Delete käsu Search... käsuga ja teeme seda nii:

 

Et aga vajaduse korral seda eelnevat tühistada ja panna see Delete käsk tagasi sinna Recycle Bin ikooni kontekstmenüüsse, selleks:

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik