Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORD icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Vista Transformation Pack ja Win XP-le uus välimus

 

 

Mis see Vista Transformation Pack on?

Kui Sa jooksutad Windows XP operatsioonisüsteemi ja kui Sa soovid seal proovida Windows Vista uut välimust (graafilist kasutajaliidest ehk kesta ehk kuva), siis selleks just ongi ette nähtud see Vista Transformation Pack programm, mis on täiesti tasuta. Arvatavasti ei soovi paljud kohe seda uut Windows Vistat osta ja installeerida, aga soovivad prooviks näha tema uut välimust (töölaud, aknad, ikoonid, tegumiriba, teemad jne) ja ka Aero't, siis võikski selleks otsatarbeks kasutada Vista Transformation Pack'i.
Peale selle on siia programmi lisatud veel selliseid vahendeid, mida Windows Vista ise ei omagi. See Vista uus välimus ei ole Windows XP's just nii perfektne kui ta on seda Windows Vistas eneses, aga ta annab sellest siiski enam-vähem õige ettekujutuse...
Muidugi võiks Internetist laadida alla Vista piraatkoopia ja seda proovida, aga tema maht on küllaltki suur ja seega võtab allalaadimine aega, peale selle ei saagi igaüks teda oma olemasolevasse kompuutrisse installeerida, sest tema arvuti riistvara ja konfiguratsioon ei võimalda seda...

Momendil on Vista Transformation Pack'i viimaseks versiooniks Vista Transformation Pack 6 Final, aga eks teda täiendatakse edaspidi ja siis muutub ka tema versiooni number. Toon siin allpool ära osa muudatusi, mis on lisatud antud versiooni:

· uus Vista Sidebar
· VisualTooltip (Taskbar'i "elavad" pisipildid)
· Kaye Irene poolt loodud Vista Perfection X4 Styler Toolbar
· Blaero's Start Orb (parandab ja ümardab äärejooni jms)
· Stianu89 ja Blue Eyes' Vista Live Messenger RC kest (välimus)
· Lisatud on Vista buutimise ekraan
· On lisatud ekraani konfiguratsiooni muutmise vahendid
· Lisati Launch & Maintenance Center, et kasutaja saaks muuta juba varem muudetud seadistusi


· Lisati Vista RTM muudetud süsteemirakendused:


· |-Fotode printimise nõustaja
· |-Remote Desktop Connection
· |-Volume Control
· |-Windows Task Manager
· |-System Restore
· |-Connection Manager
· |-Windows Update Client
· |-Media Center


· Uuendatud Vista RTM boot ekraan
· Uuendatud Vista RTM ikoonid
· Uuendatud Vista RTM logon taustapilt
· Uuendatud Vista RTM ekraanisäästja (screensaver)
· Uuendatud Vista RTM heliskeem
· Uuendatud Vista RTM süsteemi dialoogiaknad
· Uuendatud Vista RTM tapeedid (wallpapers)
· Uuendatud visuaalsed stiilid
· Uuendatud on mitmeid nuppe...


· Ja palju muud...

 

Vista Transformation Pack 6 Final versiooni allalaadimine ja installeerimine:

Antud programmi saab kasutada ainult Windows XP opsüsteemi omanikel ja enne kui teda proovida, tuleks igaks juhuks luua System Restore point (Klõps nupule Start, siis All Progarams > Accessories > System Tools > System Restore) või siis varukoopia oma süsteemist. Üldjuhul on antud programm aga täiesti kahjutu ja seega võib teda julgelt proovida.


Lae see programm alla siit: http://www.softpedia.com/progDownload/Vista-Transformation-Pack--RC-Download-32042.html

või siit: http://www.majorgeeks.com/Vista_Transformation_Pack_d4924.html


või siit: http://www.freewarefiles.com/program_2_219_17682.html


Allalaetava faili suuruseks on ligikaudu 30,2 MB ja kehvema kiirusega Internetiühenduse korral võib tema allalaadimine võtta natuke aega (umbes 20-30 minutit); lae ta lihtsuse mõttes alla oma töölauale.

Märkus: Enne, kui Sa alustad Vista Transformation Pack 6 Final'i installeerimist, tee:

 

PS! System Restore'st ja Safe Mode'st saad täpsemat infot siit!

Seejärel käivita see allalaetud Vista Transformation Pack 6.0.exe fail ja ilmub esimene aken:

Transformation hoiatusaken Sind hoiatatakse, et seoses antud programmi installeerimisega tehakse ka süsteemifailides muudatusi ja seega tuleb edaspidi jälgida ilmuvaid tähtsaid sõnumeid, vajuta OK.

Järgmises aknas vajuta lihtsalt nupule Next, aga enne võid sealt koristada linnukese ruudust Set Windows X's shrine as default home page, vastasel juhul pannakse selle programmi looja (Mr. Windows X) koduleht Sinu brauseris automaatselt käivitatavaks koduleheks.


Uues aknas vajuta nupule Next, muud seal teha ei annagi.

Järgmises ilmuvas aknas aksepteeri litsentsi ja vali raadionupp I accept the...


Seejärel antakse antud programmi kohta selgitusi, loe ja vajuta Next.

Järgmises aknas selgitatakse seda, et milliseid muudatusi Windows XP välimuses tehakse pärast selle Vista Transformation Pack 6.0 installeerimist, vajuta Next.

Uues aknas tuukase ära põhilised tekkida võivad vead ja nende lahendamise teed, vajuta Next.


Nüüd ilmub aken, kus on kaks valikuvõimalust: Vali siin ülemine raadionupp (Apply Vista UI transformation to system) ja kliki Next. Teise raadionupu abil võid Sa soovi korral selle Vista kasutajaliidese panna oma Windows XP installeerimise CD-plaadile, et siis koos XP uuestiinstalleerimisega installitaks automaatselt ka Vista välimuse/kasutajaliidese loomise võimalus - pilt.


Järgmises aknas pakutakse ekraani resolutsiooni muudatusi, siin võid vajutada kohe Next. Siis ilmub aken, kus võib valida kahe raadionupu vahel:

kaks valikut

Kui Sa valid parameetri I want to perform system files transforming, siis muudetakse installeerimise jätkamisel ka Windows XP süsteemifaile ja lõpptulemusena paistab uus Vista graafiline kasutajaliides (kuva) parem välja. Kui Sa aga valid parameetri I don't want to..., siis ei muudeta süsteemifaile ja Vista välimus tuleb natuke kehvema kvaliteediga. Kui Sa ei kõhkle, siis võid valida tolle esimese parameetri.

 

Uues aknas pakutakse Sulle valida parameetrid, mida Sa soovid muuta Windows Vista välimusega sarnaseks. Kui Sa valid sealt midagi ja siis et neid parameetreid saaks hiljem jälle muuta, tuleb Sul oma Vista Transformation Pack 6 Final desinstalleerida (uninstallida) ja seejärel ta jälle uuesti installeerida! Pane linnukesed vajalikesse ruutudesse ja klõpsa Next - .

vali parameetrid

 

Nüüd ilmub eelmisele sarnane aken, kus saab veelgi täiustada oma valikuid. Ka siin, kui Sa valid siit midagi ja soovid seejärel neid parameetreid hiljem jälle muuta, siis tuleb Sul oma Vista Transformation Pack 6 Final deinstalleeridaja seejärel ta jälle uuesti installeerida (!); vali siit sobivad ja kliki Next - pilt.

 

Selles aknas saad aga valida neid parameetreid, mida Sa võid hiljem igal ajal muuta ilma et Sa peaksid eelnevalt oma Vista Transformation Pack 6 Final programmi desinstalleerima ja seejärel ta uuesti installeerima. Neid muudatusi saad Sa teha nii et kõigepealt käivitad Vista Transformation Pack 6 Final programmi ja lähed siis tema Maintenance Center'isse - pilt.

 

Ilmub viimane aken, kus kliki nupule Transform ja kui installeerimine on lõppenud, siis tehakse kompuutri ümberlaadimine ning Sa saadki endale Windows Vista välimuse.

 

Märkused ja mõned Vista kasutajaliidese (kuva) pildid:

Kui Sulle ei ilmu see Vista uus graafiline kasutajaliides, siis tee oma ekraanil parem hiireklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Properties, seejärel ava Display Properties dialoogiaknas sakk/lipik Appearance ja vali rippmenüüst Vista või Longhorn teema ning klõpsa Apply, kui meeldib, siis klõpsa ka OK.

Kui Sul saab sellest Vista välimusest villand ja Sa soovid Vista Transformation Pack 6 Final programmi hävitada (deinstalleerida), siis tee seda samamoodi nagu ka teiste programmide puhul: klõpsa nupule Start, siis vali Control Panel ja avanevas aknas vali Add or Remove Programs, otsi siis see Vista Transformation Pack 6 Final loetelust ülesse ning klõpsa nupule Remove.

Pärast selle vahendi installimist saad Sa prooovida vähemalt 20 uut Vista teemat (theme)..., neid saad valida Display Properties dialoogiakna lehe Themes rippmenüü Theme kaudu.

Mõned pildid:

uus aken

uued ikoonid

programmi aken

Lõpetuseks, kes aga soovib rohkem ekperimenteerida ja näha kõige kvaliteetsemat Vista graafilist kasutajaliidest (kuva) oma Windows XP masinas, siis see võiks proovida ka sellist programmi nagu WindowsBlinds, mida võib kasutada koos Vista Transformation Pack 6 Final programmiga. See WindowsBlinds programm on küll tasuline, aga Torrent saitidest saab alla laadida ka juba tema "tasuta" versiooni...; vali sealt just see WindowBlinds 5 [Enhanced] - With Crack & 60 Skins variant.

NB! Kui Sa laed selle WindowsBlinds'i alla, siis installeeri ta enne Vista Transformation Pack 6 installeerimist ja lülita tal sisse Aero Style skin.

Ülesse

 

< Tagasi

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik