Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORD icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Windows Vista Upgrade versioonide puhas installeerimine ehk Vista täisversioon (retail) poole hinnaga ja seda täiesti legaalselt

 

Kui Sul on oma kompuutrisse installeeritud legaalne Windows XP või siis Windows 2000, siis võid Sa ta uuendada mingiks Windows Vista versiooniks (väljalaskeks). Kuid ametlikult saab teha seda ainult olemasoleva ja Sinu kompuutrisse installeeritud Windows XP või siis Windows 2000 enese seest mitte aga otse Windows Vista Upgrade DVD plaadilt. (Seda nimetatakse kohapealseks installeerimiseks—in-place install.)
Seega tuleb Sul algul siseneda oma Windows XP või 2000 operatsioonisüsteemi ja alles sealtkaudu käivitada Windows Vista installeerimine ning Sul ei olegi enam vaja seda Windows XP või 2000 enese installeerimise CD-plaati vaid Sul peab olema ainult Windows Vista Upgrade DVD plaat. Kuna aga olemasoleva installeeritud Windows XP või 2000 uuendamine tekitab edaspidi ainult probleeme, siis ei soovitaks seda meetodit kasutada.
Kuid on veel üks võimalus kasutada seda poole odavamat Windows Vista Upgrade DVD plaati, nimelt me võime tema abil teha ka Windows Vista mingi versiooni puhta installeerimise ja sellega ei riku me vähimalgi määral Vista litsentsieeskirju. Peale selle ei pea meil olemagi ühtegi Windows'i opertasioonisüsteemi vaid me võime poole odavama Vista Upgrade DVD plaadiga installeerida endile suvalise Windows Vista versiooni, näiteks tema kõige parema Vista Ultimate redaktsiooni.

Seega:

1) Ostame kas Internetist või siis poest Windows Vista Home Basic, Vista Home Premium, Vista Business või Vista Ultimate Upgrade DVD plaadi.

Näiteks: Microsoft Windows Vista Ultimate UPGRADE [DVD] [OLD VERSION]—ilma Vista SP1-ta või siis Windows Vista Ultimate with SP1 Upgrade—Vista Ultimate koos SP1-ga (hind: $189.49).

2) Meil peab olema installeeritud Windows XP või Windows 2000 legaalne versioon, aga kui meie südametunnistus on "must", siis ei pea sedagi olema (!), st me võime oma odava Windows Vista installeerida tühjale kõvakettale või puhastada ta installeerimise käigus (seda tehakse nagunii)...

3) Teeme oma Windows Vista Upgrade DVD plaadi abil Vista puhta (clean) installeerimise ja me saamegi endale Windows Vista täisversiooni, aga seda poole odavama hinnaga ning täiesti legaalsel teel.

 

Windows Vista puhas installeerimine tema Upgrade DVD plaadi abil:

Esimene etapp:

 

Teine etapp (täiesti legaalne tegevus):

 

Kas selline meetod on legaalne ja aus?

Jah, see meetod on praegu veel täiesti lubatud ja legaalne. Aga kindlasti ei ole selle meetodi kasutamine siis aus, kui Sul ei ole olemas legaalset Windows XP või 2000't. Eks jäägu see igaühe enda südametunnistuse asjaks...

Ülesse

 

< Tagasi Windows Vista installeerimisse

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik