Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORD icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Vistas 'Delete' kinnituse dialoogiakna eemaldamine ja süsteemifailide kustutamine, üle kopeerimine jne

 

 

"Delete" kinnitusakna eemaldamine:

Iga kord, kui Sa tahad mingit faili kustutada, ilmub dialoogiaken, kus Sinult küsitakse "Are you sure you want to move this file to the Recycle Bin?". Tavaliselt on see küll hea asi, kuid kui Sa tahad kustutada terve hulga faile, siis muutub see dialoogiaken üsnagi tüütavaks:

DELETE kinnitusaken


Õnneks on selle dialoogiakna eemaldamine üsnagi lihtne ja seda saab teha nii:

 

Süsteemifailide kustutamine, üle kopeerimine jne Vistas ja Win 7's:

HOIATUS! Süsteemifaile kustuta ainult äärmisel juhul ja siis kui Sa tead, et mida ikka tegema hakkad.

Kui Sul on Windows Vistas (Windows 7's) vaja mingit süsteemifaili kustutada või teda üle kirjutada, siis ilmub teade, et Sa ei saa seda teha, isegi juhul kui Sa oled administraator. Ja see juhtub seepärast et Windows Vista's on süsteemifailide vaikimisi omanikuks TrustedInstaller teenistus ja Windows File Protection takistab süsteemifailide ülekirjutamist või eemaldamist.

Kuid ületamatuid takistusi ei ole, Sul tuleb saada lihtsalt failide omanikuks ja seejärel omistada endale failide redakteerimise või kustutamise õigused. Selleks on mitu võimalust, aga siin kasutame käsurea võimalust.

NB! Kellele tundub järgnev liiga keeruline või siis tülikas, sellele pakun antud dokumendi lõpuosas allalaadimiseks ühte väga vajalikku ja lihtsat programmikest, millega saab ennast teha igasuguse faili omanikuks ja omistada endale tema üle täielik kontroll. Seda programmi ei pea isegi installeerima; ta sobib ainult Windows Vista'le.


Nüüd aga käsurea näide:

 

 

NB! Command Prompt (CMD) aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.


Sa võid teha ennast suvalise kausta, faili või ketta (jaotuse) omanikuks ka võib olla lihtsama ja arusaadavama graafilise kasutajaliidese abil, loe sellest siit!

 

Programmike, mis annab meile failide üle täiskontrolli:

Üldiselt ei maksa taolisi programme Internetist alla laadida (neid pakutakse seal hulganisti) ja kasutada, aga antud programmi võid siiski kasutada siis kui ikka tõesti vaja on. (Parem on ikkagi kasutada eelpooltoodud käsurea meetodit.)

Lae siit see programmike alla ja käivita ta ning seejärel laseb ta Sul saavutada täiskontrolli igasuguse süsteemifaili üle. Kui oled ta alla laadinud, siis paki ta eraldi kausta lahti ja käivita TakeControl.exe fail. Käivita ta nii et teed temal paremklõpsu ja valid käsu Run as administrator:

Take Control

Nupu + Add kaudu lisa vajalik fail (või failid), mida Sa soovid kustutada või muuta või üle kopeerida ja kui valmis, siis klõpsa allasuvale Take control nupule.

Lae ta alla siit!

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik