Vista sisukordaVista sisukorda

Koju_1 Koju1

Koju_2 Koju2

icon SISUKORD

icon Arvutiabi

icon Koolitus & help

Kirjutajast...

 

Üsna tihti esinevad probleemid - II. osa

 

Kui Sinu süsteemis on kõik EXE seosed (assotsiatsioonid) katkenud ja Sa ei saa enam käivitada ühtegi programmi, kiirkorraldust, avada Command Promt akent, kasutada Windowsi Registrit ning System Restore vahendeid — ühesõnaga mitte kui midagi.

(XP, Win 8/8.1, Vista, Win 7 ja Win 10.)

 

 

Kui EXE seosed (assotsiatsioonid) on katkenud — Vista, Win 7, XP kui ka Win 10 kohta:

Käivitusfailid / täitmisfailid (.EXE laiendiga ehk faililaiendiga) on programmid, millede abil Sa käivitad enamus ülesandeid oma kompuutris. Kuid võib nii juhtuda, et mingil põhjusel, näiteks pärast ülemäära "julge" Windowsi registri puhastamist mingi registripuhastamise programmi abil või siis viiruste tagajärjel, võivad need .exe laiendite seosed katkeda ja Sa ei ei saa enam kasutada ühtegi kiirkorraldust (otseteed), käivitada programme, avada CMD Promt akent ning Registry Editor'it, kasutada System Restore vahendit, ühesõnaga mitte kui midagi... Sama lugu on ka Kaitstud Režiimis (Safe Mode) ja Sa hakkad juba närviliselt mõtlema oma süsteemi ümberinstalleerimise peale...

Anutf vea põhjuseks on see et nende .EXE failidega seotakse mingi muu "võõra" programmi fail või siis on need .exe seosed üleüldse "katkenud" ja kui Sa üritad nüüd käivitada ükskõik millist programmi, siis see ei õnnestu.

Selline asi juhtub sageli ka Sinu poolt või siis mingi programmi installeerimise käigus loodud kiirkorraldustega (Shortcut) ja sel juhul muutuvad nad .LNK failideks, kus nende laienditeks saavad olema .LNK lõpud ning nad ei käivitu kui Sa teed neil 2x hiireklõpsu.


Mida ikkagi sel puhul teha?

On mitu võimalust, näiteks kasvõi oma süsteemi taastamine tema varem tehtud varukoopiast, aga kui meil seda varukoopiat ei ole või ta on tehtud juba piisavalt ammu nii et pärast süsteemi taastamist läheb palju uuemat "kraami" kaduma, st see osa, mis me loosime pärast antud varukoopia tegemist.
Kõige paremaks, kiiremaks ja lihtsamaks mooduseks oleks oma süsteemi taastamine System Restore vahendi abil, aga me ei saa teda käivitada, sest ka tema programmifail on .exe laiendiga (rstrui.exe) ja ta asub aadressil "C:\Windows\System32\rstrui.exe".


System Restore utiliidi kasutamine:

Märkus: System Restore vahendi saab käivitada mitmel viisil:

 

Kahjuks ei saa me ülaltoodud probleemi puhul, aga väga tihti ka muudel juhtudel, kasutada neid ülaltoodud viise Windowsi sees vaid me peame nüüd rakendama muud moodust, et seda System Restore vahendit käivitada, aga seda nüüd juba väljaspool Windowsi operatsioonisüsteemi. (Windows 10 jaoks aga see ülaltoodud link sobib, sest seal juttu ka sellest et kuidas System Restore vahendile väljaspool Windowsi ligi saab... - seega kasuta seda linki.)

Märkus: Tegelikult tulekski XP, Vista ja Windows 7 puhul kasutada ainult neid allpool toodud meetodeid, see on kindel värk ja Sa hoiad ka oma aega kokku!

 

Windows Vistas:

1) Kuna paljudel on poest ostetud kompuuter, milles on mingi Windows Vista versioon eelinstalleeritud kujul juba olemas (nn tema OEM versioon), siis räägime esmalt sellest.

Et käivitada System Restore vahendit väljaspool Vista't, tuleb meil kõigepealt minna opsüsteemi eelsesse taastamiskeskkonda (nn Windows Recovery Environment'i). Kui Sinu kompuutrisse, kui Sa ta ostsid, oli Windows Vista juba eelinstalleeritud OEM versioonina, siis on arvatavasti selle kompuutri tootja paigaldanud Windows Recovery Environment'i (Windows'i taastamikeskkonna) ka Sinu kõvaketta nn “recovery” partitsiooni - pilt.

Sel juhul leiad Sa selle Windows Recovery Environment või System Recovery Options käsu Advanced Boot Options (Täpsemad algkäivitussuvandid) menüüst, siis kui Sa vajutad klahvi F8 kompuutri alglaadimisel.

Tee järgmist:

 

Kui Sul on olemas Vista DVD-plaat, siis võid kasutada ka seda, et minna sinna Windows Recovery Environment'i ja sellest tuleb ka allpool juttu.
Tegelikult peakski seda System Restore vahendit kasutama ainult kas Kaitstud Režiimi (Safe Mode) või siis Windows Recovery Environment'i kaudu, sest kui ta Sul isegi töötab opsüsteemi sees ja Sa käivitad ta Vista's, siis võib juhtuda nii et ta ei suuda üsna tihti süsteemi taastada. Selle põhjuseks on taustrežiiimil töötavad programmid ja protsessid, mis takistavad süsteemi tagasiviimist tema varasemasse töökorras olekusse. Seepärast tulebki algul minna Safe Mode'sse ja sealt käivitada see System Restore või kui Sul on Vista mingi OEM versioon, siis on veelgi parem ja kiirem viis seda teha nii nagu sellest äsja juttu oli.

Mis see OEM on ja Windows Vista OEM versioonidest saad ülevaate siit!

System Restore vahendist saad ülevaate siit!Vista süsteemis saad "Kaitstud Režiimi" (Safe Mode) siseneda järgmiselt:


* Tee kompuutri restart (klii Start -> Restart) - pilt.

* Kohe alguses kui esimene must ekraanipilt sellel kuvatavate kompuutri tootja logo jms on ära kadunud ja hakatakse tegema alglaadimist, vajuta kiirsti klahvi F8 (vajuta või mitu korda järjest);

Märkus: Kui Sul on installitud mitu operatsioonisüsteemi või kui Sa oled kasutanud näiteks Vista BootPro programmi, siis jõuad Sa Windows Boot Manager (Windowsi käivitushaldur) menüüse ja ka seal saad vajutada seda F8 klahvi, et minna Safe mode'sse.

* Seejärel jõuad Sa Advanced Boot Options (Täpsemad algkäivitussuvandid) menüüsse, kus liigu oma noolklahvide abil Safe Mode menüüpunktini ja vajuta klahvi ENTER;

* Kui Sa oled jõudnud sellesse Kaitstud Režiimi, siis käivita System Restore vahend niimoodi: Klõpsa nupule Start, siis All Programs > Accessories > System Tools ja siis klõpsa System Restore.


2) Neil, aga kes ei oma Windows Vista OEM versiooni ja kellel on Vista DVD-plaat olemas, tehku nii:

A. Vaata, et Sul oleks oma kompuutri BIOS seadistustes määratud nii et kompuuter teeks alglaadimise CD/DVD-ROM seadmelt.
B. Pane Windows Vista DVD sahtlisse ja tee kompuutri restart ning kui ilmub allnäidatud ekraanipilt, siis vajuta kiiresti suvalist klahvi—sellega laetakse Sinu kompuuter Vista DVD plaadilt:

Vajuta suvalist klahvi


C. Kui Sa jõuad Install Windows ekraanini, siis vali vastav keele, aja- ja rahaformaat ning klaviatuuri seadistus ((vali teisest rippmenüüdest Estonian (Estonia)) ja kliki Next - pilt.

Kui Sa olid eelmises aknas klõpsanud Next, siis ilmub järgmine ekraan:

vali Repair...

C. Ära klõpsa siin nupule Install now vaid klõpsa selle asemel lingile Repair your computer. Seejärel otsitakse Sinu kompuutrist installeeritud Windows'i operatsioonisüsteeme... ja ilmub System Recovery Options dialoogiaken:

system recovery

D. Kui Sul on installeeritud mitu Windows Vista versiooni, siis vali neist ikka õige ja vajuta Next. (NB! Siinses loetelus ei näidata Windows'i varasemaid operatsioonisüsteeme.)

Märkus: Kui Sul on OEM kompuuter juba eelinstalleeritud Windows Vista mingi versiooniga ja Sul on tootja poolt kõvakettale loodud eraldi Vista taastamisjaotus (partition), siis võib Sul seal System Recovery Options aknas olla ka näiteks Windows Recovery Environment (RECOVERY) jaotus. Sina vali ikkagi see Microsoft Windows Vista (C:), st see ketas, kuhu Sul on Vista tegelikult installeeritud.

Seejärel ilmub System Recovery Options menüü, kust valigi System Restore menüüpunkt:

vali instrument

E. Tegutse seejärel nii:

 

Windows XP's:

Windows XP's kasutame seda System Restore vahendit täpselt samamoodi nagu ka Vistas, aga ainult selle vahega, et siin ei saa kasutada seda Windows Recovery Environment'i sees vaid me peame minema kohe Windows'i kaitstud režiimi (Safe Mode) ja sealt käivitama System Restore. Seega loe see eelnev jutt, mis käis Vista kohta, siin ülevalpool läbi...System Restore käivitamine väljaspool Windows 7 süsteemi:

Kõigepealt, et System Restore't saaks käivitada väljaspool Windows 7't, tuleb meil minna operatsioonisüsteemi eelsesse taastamiskekkonda (nn Windows Recovery Environment'i). Kui Sul on OEM kompuuter, kuhu oli Windows 7 OEM versioon juba sisse installeeritud ja ta on Sul ainukeseks operatsioonisüsteemiks, siis saad kasutada Advanced Boot Options (Täpsemad algkäivitussuvandid) menüü abi järgmisel teel:

Tee järgmist:

 

PS! System Restore vahendi tähtsusest:

Kogu see eelnev jutta viitab ikkagi sellele, et kui oluline on see System Restore utiliit ja mitte ainult antud probleemi lahendamiseks vaid ka kõikide muude vigade likvideerimiseks, millega Sa ei saa hakkama või siis on see väga keeruline ja aeganõudev protsess...
Kahjuks ei ole paljud sellisest vahendist kuulnudki või siis alahindavad tema tähtsust, mõned on "heade onude" soovitusel ta isegi välja lülitanud, et hoida kokku oma kõvaketta ruumi. Tänapäeva kompuutritel on piisava mahuga kõvakettad (alates 300 GB'st) ja vaba kettaruumiga ei peaks küll nüüd muret olema. Kuigi jah vaikimisi kasutatakse Vista's System Restore taastamispunktide salvestamiseks 15% kogu vabast kettaruumist (Miinimum nõutav ruum selleks on aga 300 MB) ja see arv on küllaltki suur, aga seda mahtu võib ka reguleerida (st vähendada) ning alati on ju võimalus oma kõvaketast üleliigsest jamast puhastada. Kui vaba ruumi hakkab väheseks jääma, siis viska üleliigsed asjad välja: vaadatud filmid, videoklipid, programmid, mida Sa kunagi või siis väga harva kasutad, üleliigsed pildid, tapeedid jne... Pealegi omavad kõik tänapäeva kompuutrid DVD kirjutamisseadet, millega võib üleliigse, aga võib olla tulevikus vajamineva materjali põletada oma DVD-plaatidele; kellel on aga lisaks ka väline kõvaketas, siis võib osa asju sinna üle viia. Peale selle võib neid System Restore taastamispunkte (Restore points) aeg-ajalt kustutada, et vabastada oma kõvaketta ruumi ja pärast seda kohe luua käsitsi uus omaenda taastamispunkt, tee seda nii:

- Kõigepealt veendu, et Sinu süsteem töötab käesoleval momendil korralikult;
- Tee Computer ikoonil paremklõps ja vali käsk Properties;
- Avanevas System aknas klõpsa vasemas paanis lingile System protection;
- Klõpsa ilmuvas UAC dilaloogiaknas Continue;
- Avatakse System Properties aken, kus see System Protection vahekaart on juba avatud ja oblastis Automatic restore points on ära toodud need partitsioonid (draivid), kuhu luuakse automaatselt taastamispunktid, seda näitavad nende ketaste ees ruudukestes oleva linnukesed. Kui Sul on ainult üks füüsiline kõvaketas (tavaliselt nii see ongi) ja kui Sa ei ole enda kõvakettale loonud uusi jaotusi (ka loogilisi kettaid), siis kuvatakse Sulle seal ainult üks ketas (C:) üheainasa jaotusega (+ OEM Vista versiooni puhul ka RECOVERY jaotus):

Restore points

- Nüüd, et kustutada kõik taastamispunktid, korista oma C: partitsiooni ja ka muude draivide (juhul kui neid on) ees olevatest ruudukestest linnukesed ära, pärast igal ruudukesel klõpsamist ilmub hoiatusaken, kus klõpsa nupule Turn System Protection Off ja jätka tegutsemist, lõpuks kliki nupule Apply - pilt.

Märkus: Oma kõik restore points'id (Süsteemi taastamispunktid) võid Sa kustutada ka Disk Cleanup utiliidi abil (Start > All Programs > Accessories > System Tools > Disk Cleanup ja seejärel klõpsa ilmuvas aknas Files from all users on this comuter; uues aknas klõpsa OK ja oota natuke; seejärel ava leht (kaart, vahekaart, sakk, tab) More Options ja klõpsa alumisele Clean up... nupule). Kuid kindel meetod selleks on ikkagi see eelnevalt kirjeldatu...

Seejärel klõpsa nupule Create..., et luua esimene süsteemi uus omaenda taastamispunkt, siis tipi ilmuvas aknas oma loodavale uuele taastamispunktile mingi kirjeldav või äratuntav nimi ja klõpsa nupule Create...

See jutt, et System Restore on jama ja et ta ei täida oma funktsioone korralikult, on täiesti hullumeelne luulu—käivita ta kas Safe Mode's või Windows Recovery Environment'is või siis otse Vista DVD-plaadi kaudu ja kõik saab olema OK. Mõnikord harva ei saa jah süsteemi taastada tema teatud varasemasse olekusse, aga sel juhul võib valida mingi muu taastamispunkti.

Vista System Restore vahendist saad üelvaate siit!

Etteotsa
Esimene alternatiivne meetod .exe failiseoste taastamiseks:

Juhul kui Sul ei olnud varem süsteemi taastepunkti (restore point) loodud või kui Sa ei saa System Restore vahendit kasutada, näiteks kui Sul ei ole Vindowsi DVD-plaati ja Sul ei ole ka Windowsi OEM versioon, siis võid proovida alljärgnevaid vahendeid.


Kui Sul on Windows XP (Vista puhul need ei tööta, temast tuleb allpool juttu):

Kõigepealt sulge kõik oma antiviirus -ja antipahavara programmid ning ka kõik muud programmid ning protsessid, mis töötavad taustrežiimil. Protsessid ja varjatult tõõtavad programmid (peale süsteemi enda omade) sulge Task Manager'i abil: tee all tegumireal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Task Manager; seejärel ava sakk/vahekaart Processes; märgista mittevajalik protsess ja klõpsa nupule End Process; korda seda järjest ka teiste momendil mittevajalike protsesside jaoks.


1. Algul proovi:

Ava suvaline Windows Explorer'i aken, näiteks ava My Documents või My Computer kaust, seejärel vali menüüst Tools käsk Folder Options ja ava leht File Types. Keri allapoole ja vaata kas seal on olemas .EXE parameeter. Juhul kui ta on olemas, siis märgista ta, klõpsa nupule Change ja muuda tema seos nii et ta oleks seotud Application'iga. Aga arvatavasti teda seal loetelus ei ole, sel juhul klõpsa New nupule, tipi laiendi (File Extension) jaoks EXE ja klõpsa Advanced nupule. Vali alt rippmenüüst "Application" ja klõpsa OK ning OK:

Muuda EXE seost

Juhul kui Sa näed seal ka Restore nuppu (Antud ülemisel pildil see puudub), siis klõpsa sellele, see Restore nupp ilmub siis sinna, kui süsteem avastab faililaiendi seosega mingi vea...


2. Kui see vahend ei hakanud tööle, siis proovi parandada oma registrit:

A. Lae siitsamast alla WinXP_EXE_Parandus.reg fail, lae ta alla oma töölauale—lae siit! (Et teda alla laadida, tee tal Internet Explorer'is lihtsalt klõps või siis tee tal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Save Target As...; Kui kasutad aga Mozilla Firefox'i, siis tee tal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Save Link As....)

B. Käivita Registry Editor ja kuna ta on ka ise EXE fail (lõpeb .exe laiendiga), siis on tema käivitamisega raskusi, proovi järgmisi viise:

Kui ka see ei aidanud, sorry, siis ei aita enam miski vahend!

C. Oletame, et Sul ikkagi õnnestus see Registry Editor käivitada ja sel juhul tee nüüd edasi nii: Vali seal registri redaktoris menüüst File käsk Import..., otsi avanevast aknast seesama allalaetud WinXP_EXE_Parandus.reg fail ülesse ja impordi ta. Kui kõik õnnestus, siis on asi korras.
Juhul kui see File > Import käsk ei õnnestunud, siis vali menüüst Edit käsk Permissions (Load) ja anna endale õigus failidele ligipääsuks.

D. Kui kõik õnnestus, siis tee kompuutri restart.


NB! Command Prompt (CMD) aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.


LNK seosed:

Kui Sa oled selle EXE seose taastanud, siis tuleb mõnikord ka see LNK seos tagasi, aga mõnikord ta ei tule. Sel juhul tee nii nagu siin ülevalpool tegime ka EXE laiendi puhul. Ava suvaline Windows Explorer'i aken, näiteks ava My Documents või My Computer kaust, seejärel vali menüüst Tools käsk Folder Options ja ava sakk File Types. Keri allapoole ja vaata kas seal on olemas .LNK parameeter, teda ei pea seal olema. Nüüd klõpsa New nupule, tipi laiendi (File Extension) jaoks LNK ja klõpsa Advanced nupule. Vali alt rippmenüüst "Shortcut" ja klõpsa OK ning OK. Tee kompuutri restart.


Kui Sul on Windows Vista:

Lae siitsamast alla Vista_EXE_Parandus.reg fail ja tee seejärel temal 2x hiireklõps või tee tal paremklõps ja vali käsk Merge. Seejärel tee kompuutri restart.

Lae ta alla siit! Kuidas seda .reg faili alla laadida:

1. Kui Sa kasutad Internet Explorer brauserit, siis tee sellel lingil siin lihtsalt klõps või siis tee tal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Save Target As...; lae ta alla oma töölauale.
2. Kui kasutad aga Mozilla Firefox brauserit , siis tee tal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Save Link As..., lae ta alla oma töölauale.
Juhul kui ta laetakse alla tekstifailina: Vista_EXE_Parandus.reg.txt kujul, siis korista tema lõpust see üleliigne .txt laiend ja tee seda nii: a) Tee tal paremklõps ja vali käsk Rename; b) Kustuta see .txt osa ära ja vajuta ENTER klahvi; c) Ilmuvas dialoogiaknas klõpsa nupule Yes; d) Seejärel peab see allalaetud fail nägema välja selline: Vista_EXE_Parandus.reg

Teine .reg fail allalaadimiseks ja see aitab ka Windows 7 puhul - siit.

Või lae siit alla Microsoft'i enda vastav MicrosoftFixit50194.msi fail ja käivita ta...

Etteotsa
Katkenud .EXE .LNK .COM seoste taastamise teine meetod — Win XP, Vista, Win 7 ja Windows 10:

Võib juhtuda, et Sul ei tööta enam ükski EXE programmifail sealhulgas ka Command Prompt (CMD) utiliit, Windowsi Register, MSCONFIG, peale selle ei tööta Sul ka LNK kiirkorraldused, mis tähendab, et töölaua ikoonid, Quick launch riba ikoonid, Start menüü ikoonid ei ole enam käivitatavad. Nende ikoonide ilusaid pisipilte ei ole enam näha ja nende asemel kuvatakse nüüd "koledaid" standardse tundmatu failitüübi ikoone nagu alt pildilt ka näha on:

Hirmus ikoon"Kole" tundmatu failitüübi ikoon (Pisipilt)

 

Kõige tähtsam faililaiend on loomulikult .EXE laiend ja kõigepealt tuleks just tema taastada. Kui Sa oled selle .EXE laiendi seose parandanud, siis pääsed Sa ligi ka Windowsi Registri redaktorile ja teistele programmidele/utiliitidele, et taastada ka ülejäänud katkenud seosed. Tee nii:

1. Vajuta korraga CTRL+SHIFT+ESC klahve, et avada Windows Task Manager'i.

2. Vii oma hiirekursor menüü File käsu New Task (Run…) või siis File > Run new task (Win 10 süsteemis) peale, aga ära kohe kliki vaid vajuta seejärel alla CTRL klahv ja alles seejärel kliki sellel 'New Task (Run…)' või siis 'Run new task' käsul. Sellega avatakse administratiivõigustega Command Prompt (CMD) aken - pilt. Ja sama näide ka Windows 10 süsteemist:

Ja sama näide ka Windows 10 süsteemist

3. Tipi sinna Command Prompt aknasse järgmine käsk: assoc.exe=exefile ja vajuta ENTER:

Seo .exe exe-failitüübiga

See parandab EXE faililaiendi seosed ja Sa võid nüüd käivitada suvalise programmifaili (st rakendused, mis lõpevad .exe laiendiga).

4. Käivita ka oma antiviirusprogramm, sest ka viirused võivad ülaltoodud pahanduse tekitada...


Sa võid proovida ka järgmisi faile (loo enne nende kasutamist ka süsteemi taastepunkt):

EXE faililaiendite parandamiseks: lae see ZIP fail alla töölauale, paki ta lahti, siis tee sellel .reg failil paremklikk ja vali käsk Merge... Kui valmis, siis tee süsteemi restart.

LNK faililaiendite parandamiseks: lae see ZIP fail alla töölauale, paki ta lahti, siis tee sellel .reg failil paremklikk ja vali käsk Merge... Kui valmis, siis tee süsteemi restart.
Selle eelpoolnimetatud ASSOC käsuga võid igal ajal ka muid katkenud failiseoseid taastada:


Käsu assoc süntaks:

ASSOC [.ext[=[fileType]]]

ASSOC - kui tippida see käsk ilma parameetriteta, siis kuvatakse Command Prompt (CMD) aknas kõik Sinu süsteemis olemasolevad failiseosed.ASSOC.ext - kui tippida assoc käsk koos mingi faililaiendiga (.ext - näiteks .exe laiendiga), siis kuvatakse seda et mis failitüübiga on antud faililaiend seotud, näiteks:

C:\Windows\system32>assoc.exe
.exe=exefile — kõikide .exe laiendiga failide abil käivitatakse programmid (exefile), mis tavaliselt lõpevadki .exe laiendiga.

C:\Windows\system32>assoc.doc
.doc=Word.Document.8 — siin on süsteemi installitud MS Word ja seepärast seotigi .doc fail Word tekstiredaktoriga.

C:\Windows\system32>assoc.doc
.doc=WordPad.Document.1 — siin on aga seesama .doc laiendiga failid seotud hoopis WordPad tekstiredaktoriga.ASSOC.ext= — See kustutab seose antud failitüübiga. Näiteks käsk ASSOC.html= kustutab HTML failide seosed.


Käsu assoc parameetrid (võtmed):

.ext — määrab faililaiendi, mis tuleb mingi failitüübiga siduda
fileType — määrab failitüübi, mis tuleb mingi faililaiendiga siduda

 

Veel näited:

ASSOC.txt=txtfile — redakteerib failiseose.
ASSOC.html=Htmlfile — redakteerib failiseose.

ASSOC.EXE=exefile — parandab/taastab .exe failiseose.
ASSOC.REG=regfile — parandab/taastab .reg failiseose.

 

Näiteks kui Sa klikid oma mingile .doc laiendiga failile ja teda ei avata MS Word programmiga kuigi ta peaks seda tegema, sest Sul on oma süsteemi installitud MS Word tekstiredaktor, siis tee järgmist:

- Ava Command Prompt (CMD) aken;

- Tipi käsureale käsk assoc.doc=Word.Document.8 ja vajuta ENTER.

 

Toon siin ära ka osa 'assoc' käske millega saab taastada katkenud failiseosed:

assoc.aif=AIFFFile
assoc.aiff=AIFFFile
assoc.ani=anifile
assoc.asf=ASFFile
assoc.asp=aspfile
assoc.asx=ASXFile
assoc.au=AUFile
assoc.avi=avifile
assoc.bat=batfile
assoc.bmp=Paint.Picture
assoc.cab=CABFolder
assoc.cat=CATFile
assoc.cda=CDAFile
assoc.chk=chkfile
assoc.chm=chm.file
assoc.cmd=cmdfile
assoc.com=comfile
assoc.cpl=cplfile
assoc.crl=CRLFile
assoc.crt=CERFile
assoc.css=CSSfile
assoc.csv=
assoc.DeskLink=CLSID\{9E56BE61-C50F-11CF-9A2C-00A0C90A90CE}
assoc.dib=Paint.Picture
assoc.dll=dllfile
assoc.doc=WordPad.Document.1
assoc.doc=Word.Document.8
assoc.dot=
assoc.drv=drvfile
assoc.dsn=MSDASQL
assoc.emf=emffile
assoc.exe=exefile
assoc.fon=fonfile
assoc.gif=giffile
assoc.grp=MSProgramGroup
assoc.hlp=hlpfile
assoc.htm=htmlfile
assoc.html=htmlfile
assoc.icc=icmfile
assoc.ico=icofile
assoc.inf=inffile
assoc.ini=inifile
assoc.jpe=jpegfile
assoc.jpeg=jpegfile
assoc.jpg=jpegfile
assoc.JS=JSFile
assoc.JSE=JSEFile
assoc.lnk=lnkfile
assoc.log=txtfile
assoc.m1v=mpegfile
assoc.m3u=m3ufile
assoc.MAPIMail=CLSID\{9E56BE60-C50F-11CF-9A2C-00A0C90A90CE}
assoc.mdb=
assoc.mht=mhtmlfile
assoc.mhtml=mhtmlfile
assoc.mid=midfile
assoc.midi=midfile
assoc.mov=
assoc.mp2=mpegfile
assoc.mp2v=mpegfile
assoc.mp3=mp3file
assoc.mpa=mpegfile
assoc.mpe=mpegfile
assoc.mpeg=mpegfile
assoc.mpg=mpegfile
assoc.mpv2=mpegfile
assoc.msi=Msi.Package
assoc.msp=Msi.Patch
assoc.msstyles=msstylesfile
assoc.mydocs=CLSID\{ECF03A32-103D-11d2-854D-006008059367}
assoc.nfo=MSInfoFile
assoc.ocx=ocxfile
assoc.otf=otffile
assoc.p10=P10File
assoc.p12=PFXFile
assoc.p7b=SPCFile
assoc.p7c=certificate_wab_auto_file
assoc.p7m=P7MFile
assoc.p7r=SPCFile
assoc.p7s=P7SFile
assoc.pbk=pbkfile
assoc.pfm=pfmfile
assoc.pfx=PFXFile
assoc.php3=
assoc.pif=piffile
assoc.pnf=pnffile
assoc.png=pngfile
assoc.pps=
assoc.ppt=
assoc.prf=prffile
assoc.RDP=RDP.File
assoc.reg=regfile
assoc.rtf=rtffile
assoc.scr=scrfile
assoc.shtml=shtmlfile
assoc.snd=AUFile
assoc.spl=ShockwaveFlash.ShockwaveFlash
assoc.sst=CertificateStoreFile
assoc.swf=ShockwaveFlash.ShockwaveFlash
assoc.sys=sysfile
assoc.theme=themefile
assoc.tif=TIFImage.Document
assoc.tiff=TIFImage.Document
assoc.ttc=ttcfile
assoc.ttf=ttffile
assoc.txt=txtfile
assoc.URL=InternetShortcut
assoc.vbs=VBSFile
assoc.vcf=vcard_wab_auto_file
assoc.vxd=vxdfile
assoc.wab=wab_auto_file
assoc.wav=soundrec
assoc.wax=WAXFile
assoc.wm=ASFFile
assoc.wma=WMAFile
assoc.wmd=WMDFile
assoc.wmf=wmffile
assoc.wms=WMSFile
assoc.wmv=WMVFile
assoc.wmx=ASXFile
assoc.wmz=WMZFile
assoc.wsc=scriptletfile
assoc.WSF=WSFFile
assoc.WSH=WSHFile
assoc.xls=
assoc.xlt=
assoc.xml=xmlfile
assoc.xsl=xslfile
assoc.ZFSendToTarget=CLSID\{888DCA60-FC0A-11CF-8F0F-00C04FD7D062}
assoc.zip=CompressedFolder

 

Kasuta katkenud failiseoste parandamiseks tasuta portatiivset 'File Association Fixer v2' instrumenti — sobib Windows 10, Win 8/8.1 ja Win 7 jaoks:

 

See tasuta tarkvara pakub nüüd katkenud failiseoste parandamist 70 failitüübi jaoks: AAC, AVI, BAT, BMP, CMD, Contact, CSS, DAT, Deskthemepack, DLL, Doc, Docx, EXE, FLV, GIF, GZ, HTML, ICO, IMG, INF, INI, INK, ISO, JPEG, JPEG, JS, LOG, MID, MIDI, MOV, MP2, MP3, MP4, MPEG, MPG, NFO, OCX, ODC, ODP, ODS, ODT, PNG, PPT, PPTX, PUB, REG, RTF, SWF, SYS, TAR, TWXT, Theme, Themepack, TIF, THMX, TIFF, TXT, UDF, URL, VCF, VCS, WAV, WMA, WMV, XLS, XLSX, XML, XPS, ZIP ja 3GP.

Et seda portatiivset instrumenti kasutada, lihtsalt lae sealt aadressilt ta alla, paki see ZIP sisu lahti ja käivita kas FAF x64.exe (64-bit Windows süsteemis) või siis FAF x32.exe (32-bit Windows süsteemis).

!!! Loo enne tema kasutamist ka süsteemi taastepunkt (System Restore vahendiga).

Seejärel kliki vasemal "Fix Files" lingile:

Seejärel kliki vasemal "Fix Files" lingile

Nüüd pane linnuke nendesse ruutudesse, millede failitüübid põhjustasid selle probleemi ja millede abil saad nüüd parandada oma katkenud failiseosed ja kliki all Fix Selected nupule. See ongi kõik, mida Sa tegema pead:

Fix Selected

Kui Sa tahad antud instrumendi uninstallida ehk süsteemist eemaldada, siis lihtsalt kustuta see kaust...

 

Win XP, Vista, Windows 7, Windows 8/8.1 ja Windows 10: "Mõisted: Failid, failitüübid ja faililaiendid..." - loe sealt!

Windows 10 kasutajatele: "Vaikimisi avatavate rakenduste (äppide) muutmine. Windows 10 vaikimisi programmid / äpid ja failitüüpide seoste (ühenduste) juhtimine. Kuidas siduda / ühendada failitüüpe ja protokolle programmidega?" - loe sellest sealt.

Etteotsa

 

< Tagasi failitüüpide ja laiendite lehele

 

Vista probleemid III. ossa >

< Tagasi Vista probleemid 1 lehele


< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik