Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORD icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Windows Vistas süsteemi kellaaja sünkroniseerimine ja tema probleemide lahendamine

 

Kui Sa installeerid Windows Vista, siis on Sinu kompuutri kellaaja sünkroniseerimine pandud automaatsele režiimile, st sellega tegeleva Windows Time teenuse (service) starditüübiks on seatud Automatic parameeter. Vaikimisi sünkroniseerib Windows Vista ise üks kord nädalas automaatselt süsteemiaja Interneti ajaserveriga (time.windows.com).
Üldiselt, et optimeerida oma kompuutrit ja hoida kokku kulutatavaid ressursse, tuleks see Windows Time teenus välja lülitada või panna siis tema käivitamistüübiks Manual. (Teenustest loe siit!)
Aga kui Sinu kompuutri jõudlusega probleeme ei ole ja Sa soovid enda süsteemiaega automaatselt sünkroniseerida, siis jäta see Windows Time teenus automaatrežiimile. Sa võid selle teenuse ka välja lülitada või panna ta režiimile Manual ja siis aeg-ajalt või vajaduse korral ta korraks sisse lülitada...

 

Windows Time teenuse (Windows Time service) sisse/väljalülitamine:

 

Oma kompuutri kellaaja sünkroniseerimine ja ilmneda võivad probleemid:

Et oma süsteemi kellaaega käsitsi sünkroniseerida või siis kontrollida ja muuta automaatse sünkroniseerimise staatust, selleks:

 

Et seda probleemi lahendada tee:

 

Märkus: Palju lihtsam ja kiirem viis oma kompuutri kellaaja sünkroniseerimiseks on kasutada Command Prompt'i (Käsurea) abi, aga sel juhul peab Sul eelnevalt olema Windows Time service seatud Automatic režiimile ning peab olema aktiveeritud ka kellaaja sünkroniseerimine mingi ajaserveriga. Tee järgmist:

  1. Klõpsa Start nupule ja tipi sõna cmd;
  2. Seejärel tee üleval cmd.exe peal paremklõps ja vali käsk Run as administrator;
  3. Avanevasse CMD aknasse tipi käsureale järgmine käsk: w32tm /resync ja vajuta ENTER.

kellaja sünkroniseerimine käsurealt


NB! Command Prompt (CMD) aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.

Vaikimisi määratud uuendamise ajaintervalli muutmine:

Juhul kui Sul elpooltoodud tegevustega ei õnnestunud lahendada kellaaja sünkroniseerimise probleemi või kui sünkroniseerimine ei tööta isegi siis kui teatatakse tema õnnestumisest, siis tee nii:

muuda ajaintervalli

 

Märkus: Mõnikord võib ka Sinu mingi kolmandate firmade tulemüür ajaserveri blokeerida, sel juhul tuleb Sul kasutada konfigureerimise utiliiti, et lukustada lahti NPT juurdepääs UDP porti 123.

Ülesse

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik