Vista sisukorda

icon Koju1 icon Koju2 icon SISUKORD icon Arvutiabiicon Koolitus & help

Minu lugu...

 

Windows Vistas ketaste (draivide/partitsioonide) kontrollimine ja nende vigade parandamine - Check Disk utiliit

 

Windows Vista on võimeline automaatselt parandama kõvaketta paljusid vigasid, eriti just kettaid, mis on formaaditud ('format' - ümbervormindamine) NTFS failisüsteemiga.
Oma kõvaketta täielikku kontrollimist võib teostada Windows Check Disk (Chkdsk.exe) utiliidi abil. Sellel utiliidil on kaks versiooni: graafiline versioon ja käsurea versioon, mis pakub rohkem võimalusi.

Et kontrollida oma kõvaketast vigade suhtes, tee järgmist:

 

Check Disk käsurea versioon annab Sulle tema kasutamiseks rohkem võimalusi. Ta lubab Sul kehtestada ka regulaarse kettakontrolli kasutades selleks Windows Vista Task Scheduler'i.

Et seda käsurea versiooni käivitada, otsi Start menüüst ülesse Command Prompt, tee temal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator, avatakse cmd aken kus tipi käsurealae käsk chkdsk ja vajuta klahvi ENTER. See käsk käivitab Chkdsk'i read-only reźiimis, mis kuvab jooksva ketta seisukorra, aga ei tee mingeid parandusi. Kui Sa lisad pärast käsku ka kettatähise (näiteks chkdsk c:), siis kontrollitakse antud ketast. Sa võid käsurea lõpus kasutada kõikide alltoodud võtmete kombinatsioone, et konfigureerida käsu chkdsk tegevust:


Järgmised võtmed kehtivad ainult NTFS failisüsteemiga ketaste kohta:

 

Märkus: Windows Recovery Environment keskkonnas on Chkdsk käsule kättesaadavad ainult järgmised võtmed:

 

NB! Command Prompt (CMD) aknas käskude sisestamisel jälgi tühiklahvide Pane tühiklahv õigesse kohta panemist, et nad oleksid tipitud sinna kus nad olema peavad - tühiklahvide (Spacebar) ärajätmine on üheks enamlevinud vigadest nende cmd käskude sisestamisel.

Ülesse

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja kojuAbout Us |Site Map | ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik