Vista sisukordaVista sisukorda

Koju_1 Koju1

Koju_2 Koju2

icon SISUKORD

icon Arvutiabi

icon Koolitus & help

Kirjapanijast...

 

Vista piraatkoopiate aktiveerimisest - Vista crack...

Mis on hash? Windows XP Service Pack 3 installeerimisfail ja tema hash info kontrollimine

 

 

Kõigepealt tahaksin õelda, et ma ei soovita kasutada neid Vista piraatkoopiaid ja tema aktiveerimisest mõõdahiilimist ning siintoodu on täielikult informatiivset ja tutvustavat laadi info...—muretse legaalne Vista mitte aga tema piraatkoopia!
*********************************************************

!!! Kellel on Windows Vista legaalne (aus) koopia ja kes ei soovi Vista crackidega tutvuda, see saab Vista aktiveerimisest ülevaate siit!

Windows XP aktiveerimisest on juttu seal ja selle (kui ka Windows Vista) WGA elimineerimisest, mida uuendatakse regulaarselt Microsoft'i poolt, on juttu...

... seal.

*********************************************************


Miks seda Windowsi niipalju lahti murtakse (crack)? Esiteks leidub alati neid inimesi, kes ei soovi kunagi millegi eest maksta, teiseks on piisavalt palju vaeseid riike ja inimesi, kes lihtsalt ei jõua maksta. Tegelikult peaks ka Eesti nende vaeste riikide hulka kuuluma ja kuulubki vaatamata meie riigiisade ning muude lollide ja variseride kisast, kes väidavad vastupidist. Kohe tuleb meelde ühe meie "pea" suur praalimine enne riigikogu valimisi, kes kuulutas kõva häälega nii et ka Brüsselis ja kaugel mujal kuulda oli, et Eesti on üsna pea 5 Euroopa rikkama riigi hulgas. Öök—jah, 5 vaesema hulgas oleme me kindlasti...
Kolmandaks leidub alati neid, kes lihtsalt huvi/hasardi pärast üritavad ja murravad lahti nii Windows'it kui ka muid "asju". Neljandaks, eks ka Microsoft soodustab ise vaikselt seda Windows'i piraatlust—see on ka ju üks moodus oma tooteid (Windows'it) promoda ja seepärast ei hakka ükski venelane, hiinlane, neeger (vabandust, black), lätlane ja ka nii mõnigi eestlane installeerima mingit Linux'it, sest Windows'it saab ka ju "tasuta"...
Kokkuvõttes tõstab see suur piraatlus, lärm ja sekeldamine selle ümber ainult Windows'i populaarsust.

Enne kui lähme asja juurde, informeerin Sind, et siin on toodud ära ka mõned programmikesed ja juhul kui oled nendest huvitatud, siis on nad kõik pakitud ühte ZIP faili, lae ta alla, paki lahti ja vali endale sobiv, tõmba ta alla sealt. (Allalaetava faili maht on ainult 5MB ja kui keegi laeb ta sealt alla, siis ei ole vaja siin lehel viidatud linkide kaudu enam midagi alla laadida, sest kõik siin allalaadimist osutavad lingid viitavad ikka sellelesamale failile.)
NB! Kui Sa hakkad seda allalaetud ZIP faili lahti pakkima, siis võib Sinu mingi antiviirus või pahavaratõrjumise programm "karjuda" selle peale, et seal sees on "pahalane", sel juhul ignoreeri tema kisa ja lase see zip fail ikkagi lahti pakkida, sest mingi kuradiga tegu ju ei ole...
((Igasuguseid crack'e loetaksegi tihtilugu pahalasteks kuigi mingit paska nad Sulle kokku ei keera vaid vastupidi, nad teevad Sinu elu kergemaks.
Minu enda hea antiviirusprogramm peab selle zip kausta sees olevatest failidest "pahalaseks" faili nimega VistaLoaderV2.1.3 (tema Activation.exe faili)).

 

Vista crackJuttu tuleb:

 

1) Frankenbuild:

See Windows Vista “Frankenbuild” crack ilmus kohe pärast Windows Vista RTM väljalaskmist (2006. a. novembris). Selle crack'iga asendati Vista lõppversiooni (6000) kaks faili (pkeyconfig.xrm-ms ja tokens.dat), mis sisaldasid toote litsentsiinfot võtmetega, mis olid Vista RC1 / RC2 versioonides. See crack töötas nii Vista 32-bit kui ka 64-bit versioonidega (64-bit versioonis oli vaja asendada 3 faili). Seega sai Vista't aktiveerida tema Beta/RC1/RC2 võtmetega ja seda kuni 2007. aasta Juunini.
Selle peale lasi Microsoft välja Windows Vista valideerimise värskenduse (KB929391), et sellega lülitada välja see “Frankenbuild” crack, aga neile, kes seadsid Windows Update käsirežiimile, see KB929391 ei mõjunud... Nüüdseks ei ole seda crack'i enam vaja.

 

2) Võlts KMS (Key Management Service) Activation Server:

See meetod oli üsna komplitseeritud ja ta lubas aktiveerida ainult Windows Vista Enterprise ja Business versioone. Oli vaja käivitada võlts KMS Activation Server ja seda tuli teha virtuaalmasinast (Kasutati VMware Image't) või siis kasutati KMS serverit, mis käivitati häkkerite poolt Interneti kaudu.
Antud Vista crack ei läinud "laiadesse massidesse"...

 

3) Timer-stopper:

Selle crack'i idee oli selles et kuna Windows Vista't saab installeerida ilma ühegi võtmeta tänu Windows Vista installeerimise DVD plaatidele, siis sai pärast installeerimist käivitada vastav patch, mis peatas 30 päevase Vista proovimise aja. Sellega kestis see 30 päevane Vista proovimise aeg igavesti.
Antud crack'i tuvastab ja "elimineerib" Vista SP1-e või KB940510 update installeerimine.

Märkus: Windows Vista Service Pack 1 ehk Vista SP1-st saad ülevaate siit.

Vista SP1 avastab ja elimineerib osa Windows Vista lahtimurdmisi. Kui Sa oled järgmiste üsna levinud Windows Vista piraatversioonide omanik, mille Sa aktiveerisid Grace Timer'i (st Timer-stopper'i) või siis OEM BIOS muutmisega (sellest tuleb kohe allpool juttu), siis tuleb Sul oma Vista uuesti aktiveerida (loomulikult kehtiva võtmega...). Juhul kui Sa aktiveerid ta nüüd vale võtmega, siis Sa saad küll oma Windows Vista't kasutada, aga Sind hakkavad tüütama igasugused hoiatusaknad, must ekraanipilt jne. Enne SP1-te juhul kui WGA kontroll tuvastas, et Sinu süsteem ei ole legaalne, siis viidi Vista nn piiratud funktsionaalsusega režiimi ((Reduced Functionality Mode (RFM)), mis muutis Sinu Vista üsna kasutamiskõlbmatuks... Kui nüüd seoses SP1 installeerimisega seda RFM-i enam sisse ei lülitata ja Sinu tuvastatud mittelegaalne Vista jookseb täies jõus edasi, selle RFM asemel hakkavad nüüd ilmuma tüütud hoiatusaknad. Seega, kui Sa ei hakka kasutama mingit muud Vista piraatversiooni ja ei soovi näha neid hoiatusaknaid, siis lülita oma Windows Update automaatrežiim lihtsalt välja ((Lülita välja parameeter Install updates automatically (Recommended)) ja hakka laadima neid värskendusi käsitsi alla (aga juba ilma Vista SP1-ta).
Kuid ka siin on üks aga..., mille puhul ei aita isegi Vista SP1-e mitteinstalleerimine. Nimelt lasi Microsoft välja ühe varjatud värskenduse nimega KB940510, mis tuvastab samuti need ülalnimetatud kaks ja ka osad teised lahtimurtud Vista piraatkoopiad. Seega kui Sul ei ole kehtestatud värskenduste allalaadimise automaatrežiim, siis pead ka antud KB940510 update enne installeerimist lihtsalt välja lülitama. Tee selleks tal paremklõps ja vali käsk Hide update:

Varja ta...


NB! Kui Sa olid antud värskenduse juba varem installeerinud, siis ei saa Sa teda enam hävitada (deinstalleerida), aitab ainult Vista ümberinstalleerimine.

Kui Sa oled installeerinud Vista SP1-e ja kui Sul ei õnnestu oma Windows Vista't 30 päeva jooksul aktiveerida või juhul kui see aktiveerimine ebaõnnestus (näiteks Vista piraatversiooni olemasolul), siis pärast SP1 installeerimist ei vähendata enam Vista funktsionaalsust, st ta töötab edasi täpselt samamoodi nagu ka iga legaalne Windows Vista. Vastupidiselt Microsoft'i "sigadustele" enne SP1 ilmumist, kus piraatversiooni või siis süsteemi mitteaktiveerimise korral viidi Vista üle nn Reduced Functionality Mode'sse, on nüüd asjalood hoopis helgemad! Selle asemel stardib süsteem nüüd musta ekraaniga, mis asendab Sinu töölaua tapeeti ja sellel mustal taustal "särab" Activate Now hoiatusaken, mis annab kasutajale kaks valikuvõimalust: kas aktiveerida oma Vista kohe või siis teha seda hiljem (Kuid Activate Later lingile saad klõpsata alles pärast 15 sekundilist ootamist...)...
Peale selle ilmub regulaarselt ka muid tüütusi, sellest (koos pildikestega) saad mingi ülevaate siit.

 

4) OEM BIOS Emulation A.K.A. "Paradox Crack":

Siin peteti opsüsteemi sellega, et ta arvaks, et ta jooksutab mingit OEM kompuutrit ja selleks modifitseeriti või imiteeriti (emuleeriti) kompuutri BIOS infot. Seejärel aktiveeriti Vista mingi suvalise OEM installatsioonivõtmega (tootevõtmega). Selle crack'i puhul on olemas mitu erinevat varianti ja enamus neid töötavad väga hästi.
Selle crack'iga peteti Vista't sel teel, et muudeti kompuutri BIOS'i ja selleks oli kolm võimalust:

* Muuta BIOS'i koos SLIC tabeliga või siis asendada olemasolev BIOS juba muudetud teise BIOS'iga, mis sobiks Sinu kompuutri emaplaadiga;
*PARADOX crack—installeeritakse draiver, mis imiteerib (st emuleerib) sobiva vajaliku BIOS'i;

Ka selle crack'i tuvastab ja "elimineerib" Vista SP1-e või KB940510 update installeerimine, eelmises punktis oli sellest pikemalt ka juttu.

 

5) Windows Vista litsenseerimissüsteemi toore jõuga lahtimurdmine:

Siin kasutatakse lihtsalt ühte VBscript'i, mis on originaalse slmgr.vbs modifikatsioon—slmgr.vbs juhib litsenseerimist Windows Vista's.
Idee on siin väga lihtne ja isegi nõme: otsitakse installeerimisvõtmete juhuslikke kombinatsioone, et leida ülesse see üks vajalik registreerimisvõti. Sa ei peagi siin olema Internetiühenduses, lihtsalt käivita kompuuter ja tegutse... Aga sellise "õige" võtme leidmine võtab aega ja kui Sa isegi leiad selle töökõlbuliku võtme, siis ei ole mingit garantiid, et antud võti on juba kellegi teise poolt kasutusele võetud (müüdud). Ühesõnaga jama...

 

6) Vista Loader — (Vista SP1 ei tuvasta teda):

Vista Loader on momendil kõige uuem ja õnnestunum Vista aktiveerimise crack.

Temast tuleb allpool ka pikemalt juttu (siin), enne aga vaatame veel neid Vista mittelegaalseid kasutamisviise, milledele Microsoft nagu eriti vastu ei vaidlegi. Eriti "mõnus" on see Windows Vista upgrade variant...

 

7) Windows Vista "lubatud" häkkimised ("Ametlikud"):

Need ei olegi tegelikult Vista lahtimurdmised vaid lihtsalt temast mõõdahiilimised.

a) Windows Vista Upgrade (uuendamine) Windows Vista enese kaudu (Vägagi hea variant!):

 

!!! Täieliku ülevaate koos pildikestega saad sellest Vista upgrade installeerimisest siit!


b) Windows Vista 30-päevase proovimisaja pikendamine:

Kõik Windows Vista versioonid lubavad nende kasutamist (proovimist) 30 päeva jooksul, st selle aja jooksul ei pea Sa oma Vista't aktiveerima.

Kellele aga seda 30 päevast prooviaega väheseks jääb, see võib oma katsetamisaega pikendada kuni 120 päevani. Seda saab teha Tarkvara Litsentseerimise Juhtija (SLMGR-käsurea programmi) abil ja see on täiesti legaalne tegevus. Tee järgmist:

 1. Veel aktiveerimata Vista puhul klõpsa Start nupule ja tipi käsk cmd
 2. Seepeale ilmub stardipaneeli otsimistulemustesse Command Prompt kiirkorraldus, tee temal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Run as administrator.
 3. Ilmuvasse Command Prompt aknasse tipi käsk slmgr -rearm ja vajuta klahvi ENTER.
  Kui kõik õnnestus, siis peab ilmuma järgmine teade: "Command completed successfully. Please restart the system for the changes to take effect."
 4. Tee kompuutri restart.

 

Käsu slmgr parameeter -rearm pikendab seda 30 päevast tähtaega veel 30 päeva võrra ja seda alates tema rakendamise momendist. Antud slmgr -rearm käsku saab rakendada ainult kolm korda. Kui Sa teed seda kohe pärast Windows Vista installeerimist, siis pikendad Sa aktiveerimisaega ainult ühe päeva võrra (mitte 30 täiendava päeva võrra). Täida see käsk ikka siis kui esimene 30 päeva hakkab lõppema. Antud operatsiooni saab korrata ainult kolm korda ja seega on võimalus Windows Vistat uurida kokku 120 päeva (30 esimest päeva + 30 + 30 + 30=120).


Et kontrollida oma Vista aktiveerimise tähtaega, kasuta jällegi seda slmgr käsku, tee:

 1. Ava administraatori õigustega seesama Command Prompt aken.
 2. Kuna script käskude sisestamine tingib tüütute väljakargavate akende ilmumise, siis selleks, et seda vältida, tipi käsureale käsk cscript /h:cscript ja vajuta ENTER.
 3. Nüüd võid Sa tippida järgmisi käske:

 

Märkus: Kuid seda aktiveerimisaega võib isegi määramatu arv kordasid edasi lükata siis kui me muudame enne slmgr -rearm käsu rakendamist Registry Editor'is võtme SkipRearm DWORD väärtust (Muudame 00000000 suuruse 00000001-ks):

 1. Klõpsa nupule Start ja tipi käsk regedit ning vajuta ENTER, avatakse Registry Editor.
 2. Otsi seal ülesse järgmine võti:
  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ SL
 3. Tee SkipRearm võtmel paremklõps ja vali käsk Edit.
 4. Muuda 00000000 suurus 00000001-ks ja salvesta muudatused ning sulge Registry Editor.
 5. Käivita administraatori õigustega command prompt aken, tee seda nii nagu ülevalpool on kirjeldatud (Kuid kõige kiirem moodus on selleks kui klõpsad nupule Start, tipid käsu cmd ja klõpsad siis Ctrl+Shift+Enter).
 6. Tipi üks järgmistest käskudest ja vajuta Enter:
  slmgr -rearm
  või siis
  rundll32 slc.dll,SLReArmWindows
 7. Tee kompuutri ümberlaadimine ja soovi korral võid nüüd oma Windows Vista aktiveerimistähtaega kontrollida käsu slmgr -xpr abil nagu seda ülevalpool kirjeldasin.
 8. Kui Sa soovid nüüd 30 päeva mõõdudes aktiveerimistähtaega jälle pikendada, siis korda neid 1 kuni 6 samme. (Käsu slmgr -rearm või rundll32 slc.dll,SLReArmWindows rakendamine viib SkipRearm väärtuse iga kord jälle 00000000'ks tagasi...)

 

!!! Kuna antud protsessi saab muuta automaatselt rakendatavaks, siis võivad seda nippi (ja muid riukaid) kasutada ka ebaausad müüjad nii et kontrolli alati oma ostetud Windows Vista legaalsust, kuidas seda teha, sellest tuleb siinsamas lõpupoole ka juttu.


Kokkuvõte:

On veel terve rida muid Vista aktiveerimise crack'e, aga need baseeruvad ülaltoodud kräkkidele ja paljud neist on ka ebausaldatavad...
Siit võiks enda harimise ja proovimise jaoks kasutada kolme varianti: 1) Vista Loader'it, 2) Windows Vista Upgrade't Windows Vista enese kaudu ja 3) Windows Vista 30-päevase proovimisaja pikendamist.

Ülesse

 

Vista Loader (Windows Vista Activator)

Vista Loader (alias "SoftMode") on siiani parim Vista lahtimurdja ja ta sobib kokku ka Vista SP1-ga. Vista Loader on Windows Vista aktiveerimise käivitaja ja ta töötab nii Vista x86 kui ka x64 (32-bit ja 64-bit) versioonidega. Tema abiga saab aktiveerida Windows Vista kõike versioone - Ultimate, Business, Enterprise, Home Basic ja Home Premium versiooni.
Windows Vista Activator alias Vista Loader installeerib Grub4Dos Linux Grub boot loaderi (GRLDR) mis imiteerib/emuleerib BIOS'i koos OEM SLIC informatsiooniga, installeerib vastava OEM digitaalse litsenseerimise (OEM .xrm-ms) ja sisestab vajaliku OEM SLP aktiveerimisvõtme. Pärast seda tegevust tuleb teha restart ja ning seejärel aktiveeritakse Windows Vista automaatselt.

NB! Kui Windows Vista juba ükskord edukalt aktiveeritud, siis ei tohi kasutada nii antud kui ka teisi crack instrumente Vista uuestiaktiveerimiseks! Kui seda tehakse siis ilmub selle peale sinine "surmaekraani" (BSoD—Blue Screen of Death) või siis ei saada üleüldse teha kompuutri alglaadimist.

Neid Vista Loader'eid on mitu versiooni ja tavaliselt piisab sellest tema viimasest VistaLoader v. 3.0.0.1 versioonist, mille puhul ei pea Sa peale paari hiireklõpsu midagi tegema. Osade süsteemide puhul peab kasutama tema vanemat VistaLoader 2.1.3 versiooni ja ka seal ei pea eriliselt midagi tegema.
Kuid mõne süsteemi puhul (näiteks osade Dell kompuutriga) tuleb kasutada Vista Loader 2.0 versiooni ja seal peab ka ise natuke vaeva nägema...


1) Vista Loader v. 3.0.0.1—puhas BIOS emulatsioon (Ilma DOS teksti buutimiseta):

Tema abil saad aktiveerida Windows Vista (koos Vista Service Pack 1-ga) ja kasutada 15 erinevat BIOS emulatsiooni pluss 18 ametlikku OEM logot. Ta sisaldab ka vahendit, mille abil võib deinstalleerida VistaLoader'i vanema versiooni, juhul kui Sa oled seda kasutanud; enne kui kasutad tema uut versiooni, peabki vanema versiooni unistallima...
Tegutse järgmiselt:

2) VistaLoader 2.1.3 (Windows Vista Activator 2008):

Seda kasuta siis kui Sulle see eelmine VistaLoader v3.0.0.1 ei sobinud.

VistaLoader 2.1.3

Lae ta alla siit, paki .zip fail töölauale tühja kausta lahti ja kävita Activation.exe fail ning kõik ülejäänud tehakse juba automaatselt. Kui valmis, siis tee kompuutri restart ning kontrolli oma Vista aktiveerimise staatust.


3) Vista Loader 2.0

Vista Loader 2.0 kasutamiseks on kaks meetodit: a) Installeerida ta otse oma kõvakettale (ohtlikum, aga kergem viis) ja b) Tuleb luua buutimise CD/DVD plaat (turvalisem meetod, aga keerulisem ja Sul tuleb kompuutri iga restardi korral kasutada seda alglaadimise CD plaati...).
Toon siin ära ainult selle esimese variandi ja tee järgmist:

 1. Lae Vista Loader 2.0 alla siit.
 2. Paki see allalaetud VistaLoaderV2.0.zip fail lahti uude tühja kausta ja pane selle kausta nimeks Vista.
 3. Siirda nüüd see kaust (Vista) oma C: ketta juurkausta (C:\), st ta ei pea olema mingis C: ketta alamkaustas, seega peab tema aadress pärast siirdamist nägema välja selline: "C:\Vista"
 4. Klõpsa nupule Start, vali All Programs -> Accessories ja tee Command Prompt'il paremklõps ning vali käsk “Run as administrator”. Kui ilmub UAC aken, siis jätka sealt.

 5. Tipi dos käsureale järgmised käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER klahvi:

  c:
  cd\
  cd Vista


 6. Nüüd tipi järgmine setup käsk ja vajuta ENTER:

  install <OEM kompuutri tootja nimi>

  Asenda see <OEM kompuutri tootja nimi> kas omaenda kompuutri tootjanimega või siis suvalise muu lubatud OEM kompuutri tootjanimega, näiteks käsk install lenovo emuleerib BIOS'i koos Lenovo OEM ID-ga.

  Kui Sa tipid sinna ainult “install” käsu ja vajutad Enter, siis kasutatakse vaikimisi ASUS OEM-i.
  Vista Loader 2.0 toetab Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo ja Sony OEM'isid.

 7. Kui crack'i installeerimine on lõppenud, siis tee Vista restart.

 

Vista Loader 2.0'i desinstalleerimine:

 1. Klõpsa nupule Start, vali All Programs -> Accessories ja tee Command Prompt'il paremklõps ning vali käsk “Run as administrator”. Kui ilmub UAC aken, siis jätka sealt.
 2. Tipi dos käsureale järgmised käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER klahvi:

  c:
  cd\
  cd Vista


 3. Tipi käsureale käsk uninstall ja vajuta ENTER.

Ülesse

 

 

VOATK Tools v2.2—instrumentide komplekt, mis sisaldab peale kõige muu vajaliku ka Vista crack'ide eemaldamise vahendit:

VOATK Tools v2.2 sisaldab terve rea instrumente, mis aitavad aktiveerida Windows Vista't ja lahendada selle aktiveerimisega seotud probleeme. Peale selle saab tema abil deinstalleerida peaaegu kõiki Vista aktiveerimise crack'e ((Softmode1, VistaLoader, VistaBoot, TimeStop (sama TimerLock), Paradox jne)), kusjuures VOATK Tools ei ole iseenesest mingi crack instrument.
Kuna Windows Vista't on üsna raske lahti murda, siis alates Vista ametlikust väljalaskmisest on häkkerid töötanud välja ja loonud üha uusi ja uusi kräkkimise meetodeid, et kasutajad saaksid Vista aktiveerinisest mõõda hiilida.
Teatud põhjustel, näiteks nagu Vista legaalse aktiveerimisvõtme ostmine või olemasoleva crack'i "kehv töö" või siis soovist proovida mingit muud uuemat Vista aktiveerimise crack'i, tuleb Sul enne uue aktiveerimisvõtme või siis uue crack'i proovimist desinstalleerida oma vana olemasolev crack. VOATK Tools on AIO (all-in-one) utiliiit, kuhu on kombineeritud kõik aktiveerimisinstrumendid sealhulgas ka võimalus eemaldada Vista kompuutrist peaaegu kõik populaarsemad Vista aktiveerimise crack'id.
Loomulikult ei eemalda VOATK Tools Vista Product Key'd, OEM Sertifikaate, OEM Logosid või Tokens.dat'i ja Sa pead pärast mingi crack'i eemaldamist oma Windows Vista uuesti aktiveerima (kas legaalselt või siis uuema crack'i abil).


VOATK Tools installeerimine ja kasutamine:

1. Logi ennast administraatori õigustega süsteemi.

2. Lülita UAC välja.

3. Lülita välja oma tulemüür, antiviirusprogramm, pahavaratõrje programmid ja ka kõik muud programmid, mis võivad takistada antud programmi tööd (parem sulge kõik oma programmid).

4. Lae VOATK Tools alla siit. Käivita VOATK Tools v2.2.exe fail kui administraator (Tee tal paremklõps ja vali käsk Run as administrator).


Kuidas desinstalleerida (uninstallida) ja eemaldada Vista Crack'i:

 

VOATK Tools v2.2 sisaldab järgmisi vahendeid:

Temaga saab töötada nii Windows Vista 32bit kui ka 64bit süsteemides ja ta on freeware (tasuta ehk vabavara).
(Ta ei ole crack ja ta ei aktiveeri Sinu Vista't!)

Vista litsensi ja Vista võtme instrumendid:

- kuvab Vista litsenseerimise info
- kuvab Sinu Vista Võtme (Vista Product Key)
- kuvab käesoleva litsentsi kehtivusaja (aegumise tähtaja)
- kõrvaldab võtme (product key) registrist, et takistada tema avalikukssaamist häkkerite poolt
- teostab süsteemi litsensifaili ümberinstalleerimise
- kontrollib Vista Key'd
- deinstalleerib Vista Key

Muudab Vista versiooni (OEM või Retail)—mõned Vista crack'id muudavad installeeritud Vista versiooni ja seda selleks et crack saaks töötada; antud instrumendiga võib aga Vista tagasi viia tema originaalversioonini:

 

Uninstall'ib Vista Crack'id (eemaldab vanad Vista kräkid: nii BIOS emulatsioonile baseeruvad kui ka igasugused muud crack'id—ligi 90% olemasolevatest Vista lahtimurdmistest):

- SoftMode1, SoftMode2, Paradox crack'id
- TimeStop crack'i
- VistaBoot crack'i
- Frankenbuild crack'i (Et eemaldada Frankenbuild crack'i, kasuta Change Vista Edition, OEM või Retail parameetrit)
- Vista Loader crack'i
- (ja ka kõik ülejäänud BIOS emulatsioonile baseeruvad crack'id / aktivaatorid)

*Muudab või eemaldab OEM info System Properties kaustas (Manufacturer, Model, Support Website, Support Hours, Support Phone Number). Kui Sa valid OEM info ja OEM logo eemaldamise parameetri, siis kustutatakse antud suurused System Properties kaustast.

Annab detailse ülevaate Vista aktiveerimisest:

- Vista aktiveerimise staatus
- Vista Product Key
- Vista Build Number
- Vista Product ID
- Vista litsensi status
- Vista platvorm
- Vista kirjeldus
- Installeeritud Vista versioon
- Installeeritud Vista Aktivaatorid

*Pikendab Vista 30 päevast aktiveerimise aega.

Saab kohe kasutada:

- ta ei vaja kõvakettale installeerimist
- saab ka USB mälupulgast käivitada...
- teda võib käivitada ka Vista Recovery konsoolist
- töötab ka Reduced Functionality Mode (RFM) režiimis ja aitab RFM'i probleemi lahendada, st selle lolluse likvideerida... Pärast Vista SP1-e installeerimist ja juhul kui Sul avastatakse Vista mittelegaalne koopia, siis sel juhul seda tobedat RFM-i enam ei käivitata, aga selle asemele jäetakse märksa "leebemad" tüütused...

PS! Sa võid ta isegi siis käivitada kui Sa ei saa teha alglaadimist, st käivitada Vista't:

- Lae ennast Vista DVD plaadi abil;
- vali Repair parameeter > cmd
- ja käivita sealt VOATK Tools
- Vali "Uninstall Vista Crack..." menüüpunkt, et parandada MBR'i ja Bootmgr'i

 

Kui Sa unustasid (või "unustasid") oma Vista pärast 30 päevast prooviaega aktiveerida ja Sul lülitatakse sisse nn Reduced Functionality Mode (RFM) režiim, siis mida teha?

Enne Vista Service Pack 1 (SP1) ilmumist oli nii, et kui Sul oli Vista piraatkoopia ja kui Sa ei aktiveerinud teda 30. päeva jooksul või kui Sul see ebaõnnestus, siis läks Vista nn Reduced Functionality Mode'sse, mis lubas opsüsteemi kasutada ainult minimaalselt: veebibrauser (näiteks IE) sai töötada ainult ühe tunni ja seejärel pidid Sa ennast välja logima; ei töötanud ka Vista Aero ja uus Vista kasutajaliides; paljud funktsioonid lülitati täielikult välja; Windows Update kaudu sai alla laadida ainult kriitilisi värskendusi; välja lülitati ka MS Office jne, jne...
Kui Sa oled aga installeerinud Vista SP1-e ja kui Sul ei õnnestu oma Windows Vista't 30 päeva jooksul aktiveerida või juhul kui see aktiveerimine ebaõnnestus (näiteks Vista piraatversiooni olemasolul), siis pärast SP1 installeerimist ei vähendata enam Vista funktsionaalsust, st ta töötab edasi täpselt samamoodi nagu ka iga legaalne Windows Vista. Vastupidiselt Microsoft'i "sigadustele" enne SP1 ilmumist, kus piraatversiooni või siis süsteemi mitteaktiveerimise korral viidi Vista üle nn Reduced Functionality Mode'sse, on nüüd asjalood hoopis helgemad! Selle asemel stardib süsteem nüüd musta ekraaniga, mis asendab Sinu töölaua tapeeti ja sellel mustal taustal "särab" Activate Now hoiatusaken, mis annab kasutajale kaks valikuvõimalust: kas aktiveerida oma Vista kohe või siis teha seda hiljem (Kuid Activate Later lingile saad klõpsata alles pärast 15 sekundilist ootamist...).
Lühidalt, kui Sa kasutad SP1 puhul illegaalset või litsenseerimata Windows Vista't, siis ei ole Sinu töölaual taustatapeeti ja Sa saad aeg-ajalt terve rea aktiveerimise hoiatusaknaid. Sa võid küll selle musta tausta ära koristada ja tema asemele panna mingi pildi, aga tunni mõõdudes on see must ekraan jälle tagasi. Peale selle ilmuvad regulaarselt ka need tüütud hoiatusaknad ja alla tegumireale ilmub aktiveerimise hoiatusmullike.
Ka ei saa Sa laadida alla uusi täiendavaid värskendusi, aga kriitilised turvavärskendused ja uued digitaalselt signeeritud draiverid saad sa ikkagi kätte!
Muus osas funktsioneerib Vista nii nagu iga legaalne Vista'gi, ka Vista Aero jms töötab...

Mida teha, et seda RFM-i elimineerida:

Kui Sa logid ennast pärast esimest hoiatust/meeldetuletust uusti Vista'sse sisse, siis ilmub Activate Windows now ekraan, kus Sul on ainult kaks võimalust: kas aktiveerida oma Vista kohe või siis siseneda sinna neetud RFM-režiimi:

Vali RFM link

1. Klõpsa seal Activate Windows now aknas lingile Access your computer with reduced functionality.
2. Nüüd käivitatakse Internet Explorer (selleks et Sa saaksid onlines osta Vista aktiveerimisvõtme—hi-hii), vajuta Alt klahvi, et tellida menüüriba. Klõpsa menüüd File ja siis Open (File > Open).
3. Tipi Open dialoogiaknasse c:\windows\explorer.exe ja klõpsa OK.
4. Nüüd ilmub esimene paljudest aknatest, klõpsa OK.
5. Klõpsa järgmises aknas Run.
6. Ja klõpsa jälle Run.

Seepeale käivitatakse Windows Explorer ja Sinu töölaua allaäärde ilmub ka tegumiriba, edasi tee:

7. Käivita VOATK Tools, et eemaldada tema abil vana Vista crack, juhul kui ta oli Sul installeeritud.
8. Eemalda see KB (värskendus), mis elimineeris selle Sinu crack'i (See ei ole võib olla vajalik!)
9. Kasuta VOATK Tools'i, et anda Vista'le uus 30. päevane prooviaeg.
10. Tee kompuutri restart.
11. Nüüd rakenda uus Vista crack või siis venita seda Vista proovimise aega pikemaks, ülal oli sellest juba ka juttu...

Ülesse

 

Mis on hash? Windows XP Service Pack 3 installeerimisfail ja tema hash info kontrollimine


Mis see hash (räsi) on?

Kui Sa oled mõnest "korralikust" saidist (näiteks Microsoft'i) või siis mingist P2P võrkude saidist (näiteks Torrent saidist) laadinud alla mingi faili, siis oled Sa seal kindlasti märganud ka sellist rida (ridasid) nagu "Hash info—tavaliselt md5 ja sha1 algoritmid) ".

Näide ühest torrent saidist, kus allalaetava faili hash info (kood) on siin tähistatud punase värviga:

Microsoft Windows Vista SP1 x86 Eng RTM
6001.18000.080118-1840_x86fre Client en-us-FRMCFRE EN DVD.iso
size 2.87 Gb
md5: b09267740ddd1a08d80b04ec6bbc232a
sha1: BCD715A02739809E477C726AE4B5CAA914156429

Releases Windows Vista Service Pack 1 RTM
REDMOND, Wash. Γ?? Feb. 4, 2008


Selgitus:

Kui me töötleme kompuutriga mingeid andmeid, siis mõtleme me andmete all andmeid, mis on giditaalsel kujul, st andmeid, mis koosnevad bitijadadest ehk märkide 0 ja 1 jadadest (string).
Bit on aga binaarne number (kahendsüsteemne arv) ja kahendsüsteemis märgitakse arve ainult kahe numbri abil: 0 ja 1. 
Nagu ka  kümnendsüsteemis, milles arvude esitamiseks kasutatakse numbreid 0 kuni 9, luuakse ka kahendsüsteemis suuremad arvud numbrite (0 ja 1) kombinatsioonidest.  
Bit ongi kõige väiksem digitaalne andmeühik, kaheksa bitti moodustavad ühe baidi (byte).

Byte on digitaalne andmeühik, mis koosneb 8 bitist. Ühe baidiga saab esitada väärtusi 0 kuni 255, seega märkida 256 sümbolit, numbrit või värvitooni. Kompuutertehnoloogias märgitakse baite järgmselt:
1 kilobait = 1 KB = 1024 baiti,
1 megabait = 1 MB = 1 048 576 baiti,
1 gigabait = 1 GB = 1 073 741 824 baiti,
1 terabait = 1 TB = 1 099 511 627 776 baiti.

Hash (Ehk teiste nimedega: krüptograafiline sõnumilühend, räsi, message digest, cryptographic message digest, lihtsalt digest, fingerprint, checksum) on ükskõik kui pikast sõnumist (või failist) teatud matemaatiliste eeskirjade järgi arvutatav lühike (paarsada bitti) teabekogum. Hash saadakse sel teel, et suvalise pikkusega digitaalinfost moodustatakse kindla pikkusega fikseeritud unikaalne "sõrmejälg (fingerprint)".

Kui meil on olemas sõnum (fail) ja temast loodud hash (räsi—sõnumilühend), kus hash kood vastab sellele failile, võime olla igal juhul kindlad, et see hash on arvutatud kindlasti sellest failist ega mitte millestki muust failist.
See hash luuakse krüptograafilise räsifunktsiooni (Cryptographic hash function) algoritmi abil. Seega on hash võtmeta hashfunktsiooni tulem (väljund) ja ta sõltub ainult sõnumist (failist), millest ta loodi...
Hash väärtus on seega mingit liiki andmevoogude "signatuur", mis esindab nende sisu. Erinevate standardite ja rakenduste puhul on enimkasutatavateks hashfunktsioonideks MD5 ja SHA-1. Hash algoritm loob hash väärtuse suvalistest andmetest, näiteks nagu fail, parool, tekst, krediitkaardi number jne. See loodav hash kood on unikaalne ja isegi algandmete imepisike muutmine (kasvõi ühe biti ulatuses) muudab täielikult tema hash tulemit.

 

Räsifunktsioonilt (hash function) nõutavad omadused:

- algse sõnumi (faili) mistahes muutused peavad põhjustama muutuse ka sõnumilühendis (hash'is)

- hash ei tohi olla tagasipööratav, st etteantud hash'i korral ei ole võimalik leida temale sobivat algset sõnumit

- mingi konkreetse etteantud sõnumi (faili) puhul ei tohi olla leitav teist sõnumit (faili), mis annaks täpselt samasuguse hash'i – nõrk kollisioonivabadus
Seega ei tohi turvalisuse seisukohast leida sõnumit (faili), mis vastaks antud konkreetse sõnumi hashile (räsile, message digest'ile).

- ei tohi olla leitav sellist sõnumitepaari ((kahte erinevat sõnumit (faili)), mis annaksid samasuguse hash'i, seda nimetatakse kollisioonivabaduseks (collision-free)


Räsifunktsioonide liigitus:

- Ühesuunaline (one-way collision) on selline räsifunktsioon, mis ei ole pööratav ja on nõrgalt kollisioonivaba.
- Kollisioonivaba (collision-free) on selline räsifunktsioon, millel on lisaks veel kollisioonivabaduse omadus.
Kaasajal nõutakse räsifunktsioonidelt reeglina kollisioonivabadust.

Allpoolnäidatud pildil on toodud ära kolme erineva sõnumi (nende asemel võib olla ka suvaline fail) hash'id, nagu seal näha, on kõikide sõnumite hash ühepikkune ja nad on arvutatud SHA-1 hashfunktsiooni (algoritmi) alusel:

Kolm hash'i

 

Mileks see hash (räsi, checksum, sõnumilühend) meile vajalik on?

Windows XP Service Pack 3 ja Microsoft Windows Vista SP1 x86 Eng RTM installeerimisfailid ja nende hash'id:


1) Windows XP SP3 RTM:

Hästituntud ja hea reputatsiooniga häkkerite grupp nimega Zero Waiting Time (ZWT) "lasi välja" Windows XP SP3 RTM'i ja selle nimeks on: MICROSOFT.WINDOWS.XP.SERVICE.PACK.3.v5.1.2600.5512.RTM.ENGLISH-WZT.

Kuna P2P võrkudest on suur oht hankida endale ka igasugust paska (muudetud ja kahjureid täistopitud programmid, opsüsteemid jms kraam), siis toon antud failinime selleks, et kes on temast huvitatud, siis võib selle XP SP3 RTM'i julgelt alla tõmmata (näiteks torrent või rapidshare saitidest), sest ZWT grupp ei kasuta keygeneraatoreid ja crack'e, mis sisaldavad troojalasi.

Toon siin all ka ära vajalku info selle Windows XP Service Pack 3 setup faili kohta:

·  Faili nimi: WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe
·  Keel: English ainult
·  Maht: 331,805,736 baiti (316.43 MB) ja on 1 fail
·  SFV: C411A9DA
·  MD5: BB25707C919DD835A9D9706B5725AF58
·  SHA1: C81472F7EEEA2ECA421E116CD4C03E2300EBFDE4

Kuna ma ei soovi siin reklaamida mingeid piraatkoopiaid, siis ma ei too siin ära antud faili allalaadimse linki, aga kes ülaltoodu tähelepanelikult läbi luges, see saab ta siit "vajalikud" võtmesõnad, millede abil kas siis torrent saitidest või mujalt see setup fail kätte saada.

TÄHTIS! Kindlasti kontrolli pärst antud faili allalaadimst tema HASH'i, et veenduda selles kas Sa ei laadinud alla mingit muudetud (modifitseeritud faili) ja et kas Sa said selle faili ikka terviklikult kätte. Ülal on antud faili hashid (räsid) tähistatud punase värviga (MD5, SHA1 hash algoritmid).
Tegelikut tuleks seda teha pärast kõikide taoliste failide, mille hash on teada (Microsoft varustab kõik oma allalaetavad setup ja installeerimisfailid SHA1 hash koodidega), allatõmbamist ja seda alati!
Loomulikult ka viiruste + "spioonidekontroll".

Et Sinu elu kergemaks teha, siis võid siit alla laadida ühe hea hash'ide kontrollija/looja ja tema nimeks on VisualHash—lae ta alla siit.

Lae ta alla, paki lahti ja käivita see VisualHash.exe fail (teda ei pea installeerima).
Veendu, et Sul oleks avatud Hash Files vahekaart (sakk, tab), tee temas paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Add File... - pilt.

Nüüd otsi ülesse see allalaetud WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe fail ja vajuta Open:

Otsi fail ülesse ja klõpsa Open

Lõpuks kliki nupule Compute Hashes ja akna allaossa kuvataksegi vajalik info, seejärel võrdle neid ülaltoodud WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe faili hash infoga, nad peavad kokku langema - pilt.

Märkus: Sa võid seda programmi kasutada ka kõikide teiste allatõmmatud failide jaoks (milledel on see hash ära näidatud) ja Sa võid testitava faili sinna Hash Files lehele ka lohistada.

Kui Sa oled selle allatõmmatud WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe faili ehtsuses ja terviklikuses veendunud, siis alusta 2x klõpsuga Windows XP Service Pack 3'e installeerimist. Installeerimine ei võta palju aega, tema lõppedes tuleb teha ka kompuutri restart ja kogu lugu.
Esmapilgul ei avasta Sa mingeid muudatusi, Sa võid XP SP3-e "olemasolu" kontrollida kas My Computer omadusteaknas või siis System Information aknas (Start > All Programs > Accessories > System Tools > System Information).

Sellel pildil ongi ära toodud Windows XP masinasse installeeritud XP Service Pack 3 - pilt.


NB! Kui Sa hakkad kontrollima suure mitmegigase faili (näiteks Windows Vista või Windows 7 allalaetud ISO) hash infot ja kui Sa käivitad selle VisualHash programmi ning lohistad tema aknasse oma faili ja alustad seejärel tema hash info väljaõngitsemist, siis võib juhtuda nii et programmiakna tiitelribale ilmub teade ["VisualHash (Not Responding)"]. Ära lase sellest ennast häirida, sest töö juba käib ja üsna pea on oodata ka tulemust ning kui kõik on valmis, siis kaob ka see "Not Responding" teateke...

Ei vasta


2) Microsoft Windows Vista SP1 x86 Eng RTM:

Torrent saitidest ja ka mujalt on saadaval Microsoft Windows Vista SP1 x86 Eng RTM, kuhu on Vista SP1 juba sisse integreeritud (slipstream). See allalaetav fail on .iso formaadis ja ta tuleb enne installeerimist põletada DVD plaadile ning seejärel võib selle plaadi abil installeerida kõiki Windows Vista versioone (Ultimate, Business, Home Premium ja Home Basic); allalaetava faili kaal on 2.87 GB.

Märkus: Ära paki seda .iso faili lahti vaid põleta ta pärast kontrollimist otse DVD-plaadile. Põleta ta DVD-plaadile aeglase kiirusega. ISO failide põletamisest on juttu siin.

Otsest seda allalaadimise torrent linki ma ei saa siin anda, aga võtmesõnadeks otsimisel on:
* Microsoft Windows Vista SP1 x86 Eng RTM
* Allalaetava faili nimi: 6001.18000.080118-1840_x86fre Client en-us-FRMCFRE EN DVD.iso
* md5: b09267740ddd1a08d80b04ec6bbc232a
* sha1: BCD715A02739809E477C726AE4B5CAA914156429

NB! Kindlasti jälgi, et need hash koodid (üleval punasega tähistatud md5 ja sha1 read) oleksid samad ja kui Sa oled selle faili alla laadinud, siis kontrolli allalaetud faili hashe (st räsi, checksum'i), et kas nad langevad ülaltoodutega kokku.

Järgneval pildil kontrolliti allaletud Microsoft Windows Vista SP1 x86 Eng RTM installeerimisfaili hash infot ja kõik oli OK - pilt.

Selle küllaltki delikaatse teema lõpetuseks teen Sulle ühe väikse kingituse ja annan lingi, kus Microsoft ise jagab täiesti tasuta Windows Vista'sid. Sa ei pea nüüd enam mässama nende Vista piraatkoopiate tüütu aktiveerimisega—link.

 

Lõpetuseks veel üks pilt Windows Vista "illegaalsest installeerimisest" - pilt.

Ülesse

 

 

< Tagasi Windows Vista esilehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. ©2006 Ahv & Co Eesti Vabariik