Win 10 - adminparooli resettimine

Win 10 logo Windows 10: Kui Sa unustasid ka oma lokaalse ehk kohaliku 'administraatori' kasutajakonto parooli ja Sa ei saa enam süsteemi sisse logida.

Kui Sul ei õnnestu oma Microsofti kasutajakonto parooli ka onlainis resettida ja Sa ei saa enda failidele ligi.

 

(Loome uue kohaliku administraatorikonto ja pääseme sellega süsteemi sisse ning seda ilma ühegi kolmanda osapoole tarkvara abita.)

 

 

 

Seda väga head meetodit võiks kasutada järgmistel juhtudel:

1) Juhul kui Sa unustasid oma Microsofti kasutajakonto parooli ja kui Sul ei õnnestu seda Microsofti parooli resettimise veebsaidis resettida (juhis). Peale selle ei olnud Sa loonud ka ühtegi administraatoriõigustega kohalikku kontot. Selle meetodi abil pääsed vähemalt oma Microsofti konto lokaalsetele failidele ligi.

2) Kui Sul oli see 'administraatoriõigustega' kohalik kasutajakonto küll loodud, aga Sa unustasid selle parooli. (Sa ei olnud loonud teisi adminõigustega kontosid ja Sa ei kasutanud ka Microsofti kontot.) Antud meetodi abil saad oma teiste kohalike kontode paroole resettida.

3) Kui Sa ei olnud loonud ka paroolilähtestusketast ('Password Reset Disk').Sul läheb vaja ainult Windows 10 installeerimise DVD plaati või siis USB mälupulka, mida on on lihtne luua. Windows 10 installeerimise DVD või USB mälupulga loomine - 'Media Creation Tool' instrumendi (või Rufus utiliidi) abil:

* Buutiva USB mälupulga loomine 'Media Creation Tool' instrumendi abil - juhis. (Selle USB pulga loomiseks on parem kasutada näiteks väga kasulikku Rufus utiliiti.)
* 'Media Creation Tool' instrumendi abil Windows 10 ISO allalaadimine, et tulevikus see DVD-plaadile põletada või USB mälupulka viia või mountida ta (lahti pakkida) ja kävitada tema seest setup.exe, et alustada Windows 10 puhast installeerimist (Windowsi seest) - juhis;
* Märkus: Sa võid selleks kasutada ka enda juba olemasolevat Windows 7 installeerimise DVD plaati või USB meediat.Tee järgmist:

1. Pane Windows 10 installeerimise DVD sahtlisse või torka USB mälupulk usb porti ja alusta buutimist.

!!! Enne alustamis aga tee järgmist: Kõigepealt määra BIOS / UEFI firmware menüüs kompuutri alglaadimise seadmeks (buutimisseadmeks) kas USB draiv või siis CD/DVD-ROM seade, olenevalt sellest ei millisest seadmest Sa selle Windows 10 buutimise käivitad - abiinfo seal. (Kui Sa kasutad USB meediat, siis ühenda ta enne BIOS / UEFI menüüse sisenemist oma arvutiga. Buutiva USB mälupulga loomiseks on parem kasutada Rufus utiliiti.) Veendu ka selles et BIOS / UEFI firmware menüüs oleksid UEFI ja Secure Boot vahendid välja lülitatud (hiljem võid nad uuesti aktiveerida) - info. Seejärel torka USB mälupulk arvuti porti või pane DVD plaat sahtlisse, tee kompuutri restart ja alusta Windows 10 buutimist (installi).

Märkus: Juhul kui Sa kasutad DVD-plaati, siis pane oma Windows 10 installeerimise DVD plaat sahtlisse ja tee kompuutri ümberlaadimine. Kohe päris alguses pärast väga kiiret videokaardi, mälu ja kõvaketta tuvastamist võib ekraanile ilmuda järgmine kiri "Press any key to boot from CD" või selline kiri "Press any key to boot from CD or DVD", siis vajuta kiiresti suvalist klahvi (nt tühiklahvi). Kui asi ebaõnnestus, siis tee uus restart ja korda seda tegevust:

Press any key to boot from CD or DVD


2. Kui ilmub Windows 10 installeerimise esimene aken, kus tuleks valida keele, aja- ja klaviatuuri seaded, siis ära seda tee vaid vajuta selle asemel hoopis Shift + F10 klahvikombinatsiooni, et avada siinsamas Command Prompt konsooliakent. Seejärel asenda utilman.exe fail cmd.exe failiga. Et seda teha, pead eelnevalt sellest utilman.exe failist varukoopia looma, et seda hiljem jälle taastada. Et seda utilman.exe faili hiljem taastada, pead Windows 10 installeerimise meedia abil siiasamasse uuesti tagasi buutima - sellest juhis siin lõpus. Tipi Command Prompt akna käsuviibale kaks alltoodud käsku ja vajuta iga käsu järel ENTER.

move d:\windows\system32\utilman.exe d:\windows\system32\utilman.exe.bak
copy d:\windows\system32\cmd.exe d:\windows\system32\utilman.exe

Tavaliselt on Windows installeeritud C: kettale (partitsiooni), aga kuna enamikes süsteemides on ka nn süsteemi taastamise partitsioon või OEM partitsioon, siis tuleks siin CMD konsooli käsuviibal näidata hoopis D: draivi. Kuid Sinu süsteemi Windowsi kettatähis võib ka hoopis teine olla. Seega, kui ilmub veateade ja asi ei õnnestu, siis proovi siin selle d: tähe asemel näiteks c:, e:, f: jne kettatähist. Proovid senikaua kuni näed pärast iga käsu sisestamist ja ENTER klahvi vajutamist kirjasid "1 file(s) moved" ning "1 file(s) copied". Jälgi ka seda et tühiklahvid oleksid õigetesse kohtadesse sisestatud:

Tipi Command Prompt akna käsureale kaks alltoodud käsku ja vajuta iga käsu järel ENTER


Märkus: Utilman.exe on sisseehitatud Windowsi rakendus, mis lubab kasutajatel otse enne süsteemi sisselogimist konfigureerida ja käivitada selliseid spetsiaalseid abivahendeid nagu Magnifier, High Contrast Theme, Narrator ning On Screen Keyboard.
Kui Sa sisestad siin CMD konsooli käsuviibale käskusid, siis võivad Sinu eesti klaviatuuriga probleemid tekkida. Sa ei saa tavalisel teel neid :, \ ja / spetsiaalseid sümboleid sisestada. Kui Sa neid sümboleid juba ei tea, siis pead need oma klaviatuuril üles leidma ja see sõltub juba Sinu klaviatuurist ning selle asetusest (paigutusest). Seega sisesta siia käsuviibale järjest mitu klahvikombinatsiooni, kuni leiad need õiged üles. Kirjuta nad üles, seejärel kustuta käsuviibal tagasiklahviga need üleliigsed tähed ja jätka käsu sisestamist. Näiteks minu klaviatuurilt saab neid :, \ ja / sümboleid sisestada järgmiste klahvikombinatsioonidega:

klahvikombinatsioonid


3. Pärast seda kui Sa olid utilman.exe faili edukalt asendanud, võid oma Windowsi installeerimise meedia kompuutrist eemaldada ja teha kompuutri restardi. Tipi Command Prompt akna käsuviibale alltoodud käsk ja vajuta ENTER:

wpeutil reboot

wpeutil reboot


4. Kui olid oma Windowsi installeerimise meedia (DVD või USB meedia) kompuutrist eemaldanud ja teinud arvuti resterdi, siis jõuad esmalt sellesse Lock Screen (Lukustuskuva) ekraani. Et seda lukustatud ekraanipilti eest ära koristada, vajuta lihtsalt ENTER (või suvalist muud klahvi) või kliki sellele ekraanile või siis keri hiireratast. Puutetundlike ekraanide või tahvelarvutite puhul "pühi" ta sõrmega lihtsalt eest ära - viipa sõrmega ülasuunas:

Lock Screen (Lukustuskuva)


5. Seejärel näed süsteemi sisselogimise ekraani, kus kliki paremal all Utility Manager (Utilman.exe) ikoonile. Kuna me asendasime eelnevalt selle Utility Manager (Utilman.exe) cmd.exe failiga, siis avatakse nüüd Command Prompt konsooliaken:

Seejärel näed süsteemi sisselogimise ekraani, kus kliki paremal all Utility Manager (Utilman.exe) ikoonile


6. Ära pane siinset veateadet ("The system cannot find...") tähele. Nüüd saadki siis alltoodud käskudega lisada süsteemi uue administraatoriõigustega kasutaja. Asenda mõlemates käskudes see <KasutajaNimi> omaenda mingi sobiva kasutajanimega (ilma nurksulgudeta). Selle uue konto nime ei tohi süsteemis juba eksisteerida. Sisesta siin ilma tühiklahvideta (näiteks AjutineKonto, mitte aga Ajutine Konto) ja ka ilma täpptähtedeta (õ,ä,ö,ü) kasutajanimi. Hiljem, juhul kui otsustad selle uue adminkonto alles jätta, võid seda kasutajanime ka muuta. Kui Sa jääd siin liiga pikalt "mõttesse", siis ilmub see Lukustuskuva jälle tagasi, aga ignoreeri seda, sest CMD konsooli aken jääb ikkagi lahti ja jätka oma tööd. Sisesta need kaks alltoodud käsku ja vajuta iga käsu järel ENTER:

net user <KasutajaNimi> /add
net localgroup administrators <KasutajaNimi> /add


Sisesta need kaks alltoodud käsku ja vajuta iga käsu järel ENTER


7. Seejärel kliki ekraanile, et ilmuks jälle see süsteemi sisselogimise ekraan. Nüüd näedki seda et see uus administraatoriõigustega kasutajakonto ongi loodud, antud näite puhul siis "AjutineKonto" nimeline. Kliki sellele uuele kasutajale ja Sa saadki ilma paroolita süsteemi sisse:

Kliki sellele uuele kasutajale ja Sa saadki ilma paroolita süsteemi sisse


Welcome


Kuna Sa loosid uue kasutajakonto ja logid esimest korda sinna sisse, siis ilmuvad pärast seda "Welcome" ekraani veel rida ekraane, kus Sa ei pea enam midagi tegema - oota lihtsalt....


8. Kui Sa oled oma uue administraatoriõigustega konto all süsteemi sisse saanud, siis võid nüüd ligi saada näiteks ka oma Microsofti kasutajakonto failidele - C:\Users\ all. Kui Sa töötasid varem kohaliku kasutajakonto all, siis võid oma kohaliku konto (või kontode) parooli nüüd ka resettida - tee seda kohe kindlasti - juhis.

Kui Sa oled oma uue adminõigustega konto all süsteemi sisse saanud, siis võid nüüd ligi saada näiteks ka oma Microsofti kasutajakonto failidele


Pärast seda võid selle uue kasutajakonto soovi korral ka ära kustutada, aga sel juhul pead siit eelnevalt välja logima ja teise administraatoriõigustega konto all süsteemi uuesti sisse logima ning seal võid siis antud konto ka ära kustutada - pilt.

Kui Sa soovid antud uue konto aga alles jätta, siis võid tema nime muuta (näiteks Control Panel akna kaudu) - pilt. Sa võid talle esmalt tekstiparooli ja seejärel PIN ja/või piltparooli luua ('Settings' äpi kaudu) - pilt. Sa võid ka tema tüüpi muuta, st määrata ta piiratud õigustega standardseks kasutajaks.Muudatuste tagasipööramine:

Pärast seda kui Sa olid oma paroolidega asja korda saanud, taasta see utilman.exe ja tee kompuutri restart. Kõigepealt pead Windows 10 installeerimise meedia abil sinnasamasse Windows 10 installeerimise esimesse aknasse tagasi buutima ja avama seal Command Prompt akna - eelpool punktid 1 ja 2.

Seejärel sisesta Command Prompt konsooli käsuviibale alltoodud käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER klahvi:

d:
cd windows\system32
del utilman.exe
ren utilman.exe.bak utilman.exe
wpeutil reboot


Märkus: Sinul tuleb võib olla selle d: asemel mingit muud kettatähist kasutada.

Märkus: Sinul tuleb võib olla selle d: asemel mingit muud kettatähist kasutada


Pane ka BIOS / UEFI menüüs oma varasemad sätted tagasi.


Lisa:

Kasuta 'Password Reset Disk' vahendi abi, seda paroolilähtestusketast (USB mälupulka) võib kasutada ainult Sinu lokaalse ehk kohaliku kasutajakonto paroolide resettimiseks, st standardse Windowsi tekstiparooli puhul - juhis.

Kõiki kohalikke paroole võib resettida ka administraatoriõigustega kasutajakonto abil - juhis sellest seal.

Et aga taastada ligipääsu oma Microsofti kasutajakontole, tuleb Sul täita spetsiaalne onlain-vorm (valid seal esmalt "I Forgot My Password" / "Unustasin oma parooli" raadionupu jne) - pilt - ........juhis sellest seal.

Windows 10 (Windows 8/8.1) kohaliku / lokaalse parooli resettimine ja seda Kali Linux Live USB abil - juhis.

Etteotsa
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)