Värviteemad ja uus tume värviteema; Start Menüü taust; Start Menüü ja Tegumirea (Taskbar) läbipaistvus; Tegumirea, Start Menüü, Notification Center / Action Center (Teavitamiskeskus) ja muude elementide ning ekraanide värvid - pildigalerii koos selgitustega:

Alates Windows 10 Technical Preview (Build 10061) versioonist kasutab Windows 10 vaikimisi uut musta / tumedat värviteemat nii Start Menu, Tegumirea (Taskbar) kui ka Notification Center / Action Center (Teavitamiskeskus) paneeli jaoks. Varem võeti Start Menüü ja muude ekraanide (näiteks süsteemi sisselogimise ekraani jne) taustavärv automaatselt töölaua taustapildi põhivärvist, aga nüüd seda ei tehta kuigi antud automaatse funktsiooni võib Settings äpi kaudu ka uuesti sisse lülitada. Start Menüü ja tegumiriba on vaikimisi ka läbipaistvad, st nende alt on näha töölaua taustapilti, aga ka selle läbipaistvuse võib soovi korral Settings äpi kaudu välja lülitada. Ühesõnaga igasuguseid värve ja läbipaistvust võib hiljem eraldi muuta - sõltumata töölaua taustapildist või siis teemast. Näiteks mine Settings -> Personalization -> Colors aknasse ja seal on siis sellised lülitid nagu 'Automatically pick a color from my background'; 'Show color on taskbar and Start menu' ja 'Make Start menu transparent'. Aga sealsest 'Suggested colors' tabelist võid oma Start Menüü, tegumirea, Notification Center / Action Center paneeli ja muude elementide jaoks valida uue meeldivama värvi.

Värviteemade/värviskeemide, läbipaistvuse, ekraanide ja elementide värvi muutmine:

• Ava 'Settings' äpp/rakendus

• Vali 'Personalization' kategooria

• Vali vasemas paanis 'Colors' alamkategooria

• Ja tegutse parempoolses paanis...

Märkus: Windows 10 uuemates versioonides on Settings -> Personalization -> Colors ekraani parameetrite kirjeldusi küll muudetud, aga põhimõte jääb ikkagi samaks. Näiteks 'Automatically pick a color from my background' kiri on nüüd asendatud 'Automatically pick an accent color from my background' kirjaga; 'Show color on taskbar and Start menu' on nüüd asendatud 'Show color on Start, taskbar, and action center' kirjaga; 'Make Start menu transparent' on aga asendatud 'Make Start, taskbar, and action center transparent' kirjaga ja 'Suggested colors' on asendatud 'Choose your accent color' ('Vali oma aksent värv') kirjaga.

Siin siis aprillis 2015 ilmunud Windows 10 Technical Preview (Build 10061) test-versiooni pildid. Alusta piltide vaatamist klikkides siin all kõige ülemisel pildireal vasemalt esimesele pisipildile. Seejärel saad kasutada allailmuvaid navigeerimisnuppe ja ka suurt pilti ennast (ka klahvidega saad liikuda). Loe ka piltide alla minu poolt lisatud selgitusi...:

 

Uuendatud mai 2015: Alates Windows 10 Pro Insider Preview (Build 10074) test-versioonist, siis kui Sa teed oma töölaual paremkliki ja valid ilmuvast kontekstmenüüst käsu 'Perzonalize', siis viiakse Sind otse sinna uude 'Settings' äpi Personalization -> Background alamkategooria aknasse. Ja alles sitkaudu saad läbi mitme akna kaudu avada selle vana klassikalise 'Color and Appearance' akna. Asi on tehtud keeruliseks ja seda seepärast et kasutajad harjuksid selle uue Settings äpiga. Üldiselt saab siin uues 'Settings' äpi Personalization kategooria ja tema alamkategooriate all kõik ära teha: ekraani taustapildid, värviteemad, Lukustukuva (Lock Screen) seaded jne. Seega pole enam vajagi seda vana klassikalist 'Color and Appearance' akent avada, aga toon siin selle piltides ikkagi ära, et näidata seda et kuidas see käib ja et kuidas see asi Windows 10 süsteemis praegu "toimib". Eks edaspidi ja ka pärast Win 10 kõikidele kättesaadava väljalaske ilmumist, tuuakse siia Settings äpi alla üle enamik või siis praktiliselt kõik seaded / sätted:

Kuidas avada - 1

Taustapilt

 

Siin tuleb siis klikkida vasemas paanis Themes alamkategooriale ja seejärel paremal Go to theme settings lingile:

Siin tuleb siis klikkida vasemas paanis Themes alamkategooriale ja seejärel paremal Go to theme settings lingile

 

Ilmus vana klassikaline 'Personalization' aken, kus kliki vasemal ülal Control Panel Home lingile:

Ilmus vana klassikaline 'Personalization' aken, kus kliki vasemal ülal Control Panel Home lingile

 

Kliki nüüd Appearance and Personalization lingile:

Kliki nüüd Appearance and Personalization lingile

 

Kliki Change the color of your taskbar and window borders lingile:

Kliki Change the color of your taskbar and window borders lingile

 

Ja Sa jõudsidki siia vanasse standardsesse Color and Appearance aknasse...:

Ja Sa jõudsidki siia vanasse standardsesse Color and Appearance aknasse...

 

!!! Tulevastes Windows 10 väljalasetes kaob see vana klassikaline Control Panel (Juhtpaneel) lõplikult ära ja selle asemele jääb see uus Windows 8 ajast pärit Settings äpp.

 

 

<- Tagasi Windows 10 pealehele

<- Tagasi Start Menüü lehele