Draiverite varundamine

Win 10 logo Windows 10 operatsioonisüsteemis draiveritest reservkoopiate loomine (varundamine) ja nende hilisem taastamine.

(Vajalik eriti just pärast Windows 10 puhast installi.)

 

 

Kui Sa teed oma Windows 10 puhta installi, siis tuleb Sul pärast Win 10 installeerimise lõpetamist installida uuesti ka kõikide seadmete draiverid. Windows 10 puhta installiga ja Windows Update vahendi kaudu saad Sa kätte küll kõik Windowsi endaga seotud draiverid ning ka kõrvaliste osapoolte osa draivereid, aga siiski mitte kõiki kolmandate osapoolte draivereid.

Seega pead Sa minema oma seadmete kodulehtedesse ja hankima sealkaudu need puuduvad draiverid. Vaeva palju ja alati Sa ei leiagi neid vajalikke draivereid, seda just vanemate seadmete puhul.

Üks taoline näide: 'Intel Compute Stick' mini-kompuutris tehti Windows 10 puhas install (koos salvestusruumi formaatimisega) ja pärast installi lõpetamist ei saadud enam internetti minna ega ka oma süsteemi aktiveerida, sest puudusid vajalikud draiverid. Et seda probleemi lahendada, tuli minna teise arvutisse ja laadida seal Inteli kodulehelt alla kõik vajalikud draiverid jms - Intel Compute Stick STK2m3W64CC mini-kompuutri draiverid. Seejärel tuli kogu see allalaetud kraam USB mälupulka panna ja viia see omakorda Inteli mini-arvutisse (pulka). Alles pärast seda saadi kõik need draiverid miniarvutisse ka installitud ja pärast süsteemi restarti oligi probleem lahendatud: süsteem töötas korrektselt, ta aktiveeriti automaatselt ja saadi ka internetti minna - pilt

Kuid selle asemel võiks igaks juhuks ja eriti just enne Windowsi puhast installi, luua oma süsteemi kolmandate osapoolte draiveritest reservkoopiad ja need välisele meediale panna (näiteks USB välisele kõvakettale).Kolmandate osapoolte ehk kõrvaliste tootjate draiverite varundamine:

Selleks on mitu meetodit, aga toon siin näiteks ainult ühe lihtsama variandi: kasuta selleks Windowsi enda sisseehitatud DISM ("Deployment Image Servicing and Management Tool") instrumenti.

Tee järgmist:

* Ühenda oma kompuutriga mingi väline andmekandja, näiteks USB väline kõvaketas (soovitatav) või siis natuke suurema mahuga USB mälupulk; neis peaks vaba ruumi olema vähemalt 1 kuni 2 GB. Seejärel loo sinna välisesse meediasse mingi uus kaust, näiteks Draiverite_Backup nimeline kaust, et sinna hiljem siis need draiverite reservkoopiad viia.

* Pärast seda tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst 'Command Prompt (Admin)' kiirkorraldus:

Tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst 'Command Prompt (Admin)' kiirkorraldus


* Seejärel sisesta Command Prompt akna käsureale alltoodud käsk ja vajuta ENTER:

dism /online /export-driver /destination:G:\Draiverite_Backup

kus asenda see "G:\Draiverite_Backup" omaenda välise andmekandja kettatähise ja selle kaustanimega, mille Sa seal välises meedias varem loosid:

Seejärel sisesta Command Prompt akna käsureale alltoodud käsk ja vajuta ENTER


* Draiverite arhiveerimine lõpetati edukalt:

Draiverite arhiveerimine lõpetati edukalt


* Kui Sa avad nüüd oma välisel meedial selle draiverite reservkoopiate kausta, siis näed umbes alltoodud pilti - pilt.

EtteotsaDraiverite reservkoopiast taastamine:

Pärast Windowsi puhast installi, et installeerida nüüd puuduvaid draivereid ise käsitsi (või kui Windows teatab sellest), proovi järgmist:

* Ühenda see draiverite reservkoopiatega väline meedia oma kompuutriga.

* Pärast seda tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst 'Device Manager' kiirkorraldus:

Pärast seda tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst 'Device Manager' kiirkorraldus


* Tee siin vajalikul seadmel paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst 'Update Driver Software...' käsk:

Tee siin vajalikul seadmel paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst 'Update Driver Software...' käsk


Märkus: Kui Sa ei teagi siin nende kõikide seadmete tähendusi (õiget nime), siis võid siin järjest suvalisel seadmel selle paremkliki teha ja valida antud 'Update Driver Software...' käsu jne. Küll Windows juba ise vaatab, et kas antud seadmele ikka sobib mingi juba arhiveeritud draiver....


* Seejärel vali uues aknas see alumine 'Browse my computer for driver software' nupp - pilt.


* Nüüd otsi selle 'Browse...' nupu abil see väline meedia koos antud draiverite reservkoopiatega kaust üles ja kliki allpool nupule Next. Windows otsib nüüd ise automaaatselt sobivad draiverid üles ja installib nad:

Nüüd otsi selle 'Browse...' nupu abil see väline meedia koos antud draiverite reservkoopiatega kaust üles ja kliki allpool nupule Next


* Pärast kõikide vajalike draiverite installi tee ka kompuutri restart.Märkused: Kui Sul on neid väliseid andmekandjaid rohkem, siis võid kohe igaks juhuks ka nendesse need draiverite resevkoopiad luua, näide - pilt.


Antud näite puhul "kaalus" see draiverite reservkoopiate kaust kokku 834 MB:

Antud näite puhul "kaalus" see draiverite reservkoopiate kaust kokku 834 MB

Etteotsa
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)