Uus 'Microsoft Edge' brauser: pildigalerii

Lisaks olemasolevale klassikalisele Internet Explorer veebisirvijale ilmub Windows 10 operatsioonisüsteemiga ka täiesti uus moderne veebibrauser, mille koodinimeks on "Project Spartan" (see "Spartan" nimi on võetud jällegi sellest "Halo" mängust). Spartan ei saa väljailmuva uue brauseri nimeks vaid ta on arendajate jaoks lihtsalt toote sisemine tähistus. Selle uue brauseri nimkes on Microsoft Edge. Edge brauser ilmub praeguse klassikalise (Desktop) Internet Explorer brauseri kõrvale ja asendab ühtlasi ka selle teise Windows 8 ajast pärit "Modern"/Windows Store versiooniga brauseri.

Siin siis 29.07.15 välja lastud Windows 10 finaalversiooni (RTM) Edge brauser piltides (pluss juurde lisatud kommentaarid / selgitused). Sellest uuest Edge brauserist on pikemalt juttu - seal. Toon siinsamas allpool (pärast pildigaleriid) ära ka mõned Edge brauseriga seotud olulised lingid - seal.

Alusta piltide vaatamist klikkides siin all kõige ülemisel pildireal vasemalt esimesele pisipildile. Seejärel saad kasutada allailmuvaid navigeerimisnuppe ja ka suurt pilti ennast (ka klahvidega saad liikuda). Loe ka piltide alla minu poolt lisatud selgitusi...:

 

Veel lisaks:

Lisa 1: Edge brauserisse oma lemmiksaitide (Favorites) importimine

Lisa 2: Edge brauseris vaikimisi otsingusüsteemi (Bing) muutmine ja teha näiteks Google oma vaikimisi otsingumootoriks

Lisa 3: Edge brauseri vaikimisi heleda ("Light") teema asendamine märksa parema tumeda ("Dark") teemaga

Lisa 4: Edge brauseris paroolide ja vormide haldamine

Lisa 5: Vaikimisi brauseri vahetamine

Lisa 6: Vaikimisi avatava avalehe/stardilehe muutmine

Lisa 7: Lülitame uue Edge renderdamise mootori Internet Explorer 11 brauseris sisse

!!! Edaspidi võib siin 'Settings' menüüs ja ka Edge brauseris endas veel üht-teist muutuda, aga üldpilt jääb ikkagi selliseks nagu siin sellest juttu oli. Edge brauser ei toeta praegu veel meie ID-kaarti, aga eks seegi probleem lahendatakse lähimatel kuudel. See-eest saab e-teenuseid ja ka ID-kaarti kasutada näiteks olemasoleva Internet Explorer (ja ka juurde installitud Chrome või Firefox) brauseriga. Edge brauseriga saab aga kasutada m(obiil-)ID autentimist.
Kui Sul on avatud Edge brauser ja kui Sa üritad end näiteks panka sisse logida, siis saad esmalt sellise teate, kus kliki 'Open with Internet Explorer' nupule:

Kliki 'Open with Internet Explorer' nupule

Seejärel avatakse automaatselt Internet Explorer brauser ja Sa saad oma panka sisse logida:

Seejärel avatakse automaatselt Internet Explorer brauser ja Sa saad oma panka sisse logida

 

Ja Sa pääsedki rõõmsalt oma suurtele rahadele ligi (antud näites aga asendusid rõõmukiljatused tasuta leinamuusikaga):

Ja Sa pääsedki rõõmsalt oma suurtele rahadele ligi

 

<- Tagasi Windows 10 pealehele

<- Tagasi Edge brauseri juurde