Windows 10 'Automatic Upgrade' keelamine

Win 10 logo Windows 7 ja Windows 8.1 kasutajatele: Windows 10 automaatse installeerimise (Automatic Upgrade) ära keelamine.

 

 

 

Alates novembris 2015 saabuvast suurest globaalsest Windows 10 Fall Update värskendusest (koodinimega Threshold 2) ja 2016. aasta algusest saab selle Windows 10 süsteemile ülemineku pakkumise "reserveerimise" aeg läbi. Kuni siiani pakuti Windows 10 versioonile üleminekut Windows Update vahendis kui "Optional Update" värskendust, aga alates 2016. a. viiakse see pakkumine seal üle "Recommended Update" kategooria alla. Seega, kui Windows 7 ..................või Windows 8.1 jooksutajatel on pandud see Windows Update vahend automaatsele režiimile ("Install updates automatically"), siis laetakse Windows 10 installeerimise failid vaikimisi alla (juhul kui seda juba varem tehtud ei oldud) ja alustatakse automaatselt Windows 10 installeerimist. Kuid see ei tähenda seda et kui Sa ärkad näiteks 1. jaanuaril 2016 üles, käivitad kompuutri ja avastad, et Sinu Windows 7 (või Windows 8) on salaja asendatud Windows 10 süsteemiga. Windows 10 installeerimise alustamiseks küsitakse ka Sinu luba ja Sa võid selle kohe alguses ka katkestada. Pärast seda võid antud värskenduse näiteks varjata.

Märkus: Eks nende Windows 10 installeerimisfailide vaikne ja kasutajatele teadmatu allalaadimine käis ka juba varem ning seda varjatud $windows.~BT ja $Windows.~WS süsteemikaustadesse - sellest oli juttu seal.Sul on seega järgmised valikuvõimalused ja Sa võiksid teha:

1) Kui Sa tahad Windows 10 versioonile üle minna, siis pole probleeme ja Sinu Win 7 või Win 8.1 süsteem uuendatakse tasuta Windows 10 operatsioonisüsteemiks.

2) Aga kui Sa ei taha Windows 10 süsteemile üle minna või kui Sa tahad seda kunagi hiljem teha (aega on kuni 30.07.16 kuupäevani), siis tee järgmist:

* Ava oma Windows 7 või 8.1 süsteemis Control Panel ja kliki Windows Update ikoonile - pilt.


Märkus: Sa võid alternatiivina vajutada ka Windows klahv Win + R klahvikombinatsiooni, sisestada Run dialoogiaknasse wuapp.exe käsu ja vajutada ENTER - pilt.


* Seejärel kliki vasemal "Change settings" lingile, et avada Windows Update sätete akent:

Seejärel kliki vasemal "Change settings" lingile, et avada Windows Update sätete akent* Sa jõudsid "Windows Update settings" aknasse ja kui Sa ei olnud siin varem midagi muutnud, siis näed sellist pilti, kus kõikide värskenduste allalaadimine ning install toimub vaikimisi automaatselt:

Sa jõudsid "Windows Update settings" aknasse...


* Nüüd vali esmalt "Important updates" rippmenüüst see "Check for updates but let me choose whether to download and install them" parameeter. Sel juhul ei laeta neid tulevasi värskendusi enam automaatselt alla. Selle asemel teatab Windows, et uued värskendused on saadava ja Sa võid nüüd ise valida need värskendused, mida Sa soovid installeerida.
Seejärel korista allpool sealt "Give me recommended updates the same way I receive important updates" kontrollruudust see "linnuke" ära ehk siis lülita antud võimalus välja. Kui valmis, siis kliki OK:

Nüüd vali esmalt "Important updates" rippmenüüst see "Check for updates but let me choose whether to download and install them" parameeter.


* Seejärel saad Windowsi uute värskenduste üle täieliku kontrolli ja otsustada seda et milliseid värskendusi Sa soovid installeerida ning millseid mitte installida. Seejärel kui uued värskendused on saadaval ja juhul kui Sa ei taha mingit värskendust (näiteks seda alltoodud "Upgrade to Windows 10 Insider Previev" või "Upgrade to Windows 10 Pro" või siis "Upgrade to Windows 10 Home") installeerida, siis võid kasutada kahte meetodit:

- veendu, et antud värskenduse ees asuvas kontrollruudus ei oleks "linnukest"
- või siis varja see värskendus (tee tal paremklikk ja vali kontekstmenüüst "Hide update" parameeter) - sellest värskenduse varjamisest edaspidi kohe allpool ka näide.

Märkus: Paljudel Windows 7 ja 8.1 omanikel on Windows 10 installeerimise failid juba vaikimisi alla laetud ja need asuvad kahes varjatud $WINDOWS.~BT ja $Windows.~WS kaustas - pilt. Ja kui nüüd avada see Windows Update vahendi aken, siis võid näha näiteks järgmist teadet, kus Sulle pakutakse juba Windows 10 installeerimist. Kui Sa ei soovi seda, siis kliki siin "Show all available updates" lingile - pilt.

* Seejärel tee sellel mittevajalikut värskendusel paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst "Hide update" käsk:

Seejärel tee sellel mittevajalikut värskendusel paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst "Hide update" käsk


* Pärast seda pakutakse ainult Sulle vajalike värskenduste installeerimist, st nende värskenduste, mida Sa ei varjanud ja mille eesasuvasse ruutu panid "linnukese" (vaata eelmist ülemist ja ka järgmist alumist pilti). Kui mõtled kunagi hiljem ümber ja soovid mingit varjatud värskendust jälle taastada, siis kliki siin Windows Update aknas vasemal "Restore hidden updates" lingile, märgista uues aknas see värskendus "linnukesega" ning kliki all nupule Restore:

Restore hidden updatesLISA:

1) Kui Sa ei soovi Windows 10 versioonile üle minna. Kuidas sellest 'Get Windows 10' ikoonist ja Windows 10 "saabumise" teavitamisest JÄÄDAVALT lahti saada?

2) Kui Sa ikkagi soovid Windows 10 süsteemile üle minna, aga teha seda kunagi hiljem. Kuidas sellest 'Get Windows 10' ikoonist ja Windows 10 "saabumise" teavitamisest AJUTISELT lahti saada?

3) Windows 10 uninstallimine (desinstalleerimine) ja oma eelmise / vanema Windowsini tagasikerimine.

4) Windows 10 versiooni 1 kuu (30 päeva, hiljem 10 päeva) "katseaja/prooviaja" pikendamine.

5) Windowsi uus aktiveerimise meetod ja litsentseerimine. Windows 10 aktiveerimise probleemide lahendamine. Kuidas minna piraat (mittelegaalselt / 'non-genuine') Windows 7 või Windows 8.1 süsteemilt üle legaalsele Windows 10 versioonile.

6) Windows 10 värskenduste (updates) allalaadimisel- ja installeerimisel tekkivate probleemide lahendamine.

7) Windows 10 Home versioonilt üleminek (upgrade) Windows 10 Pro versioonile ja seda täiesti TASUTA!

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)