Cortana abil kiire emaili saatmine

Win 10 logo Cortana assistendi abil kiire emaili saatmine

 

 

Sa võid Cortana personaalse digitaalse häälega assistendi abiga saata kiiresti ka emaili ja selleks võib kasutada kahte meetodit:

* Käivitad Cortana ja saadad oma emaili teele ainult häälkäskluste abil. (Antud juhul pead loomulikult inglise keelt valdama, aga Sa võid siin igal ajal ka oma klaviatuuri ja hiirt kasutada ning sõnumi ka eesti keeles edastada.)

* Kasuta emaili saatmiseks oma klaviatuuri ja hiirt (inglise keelt ei pea oskama ja võid kohe eesti keeles kirjutada).1) Käivitad Cortana ja saadad oma emaili teele ainult häälkäskluste abil. (Antud juhul pead loomulikult inglise keelt valdama, aga Sa võid siin igal ajal ka oma klaviatuuri ja hiirt kasutada ning sõnumi ka eesti keeles edastada):

* Kõigepealt veendu, et Sul oleks aktiveeritud "Hey Cortana" funktsioon, et tema lüliti oleks asendis "On":

Kõigepealt veendu, et Sul oleks aktiveeritud "Hey Cortana" funktsioon, et tema lüliti oleks asendis "On"


Märkus: "Hey Cortana" funktsiooni sisselülitamise juhis on seal.


* Nüüd edaspidi, et saata kiiresti mingit emaili, hõika alustuseks lihtsalt "Hey Cortana write an email".

Märkus: Juhul kui Cortana antud häälkäskluse peale ei käivitu, siis ava ta ise klikkides all tegumireal tema mikrofoni ikoonile ja seejärel anna häälega "write an email" käsk:

uhul kui Cortana antud häälkäskluse peale ei käivitu, siis ava ta ise klikkides all tegumireal tema mikrofoni ikoonile


write an email


* Seejärel küsib Cortana Sult, et kellele Sa selle e-maili tahad saata. Sa võid talle õelda kas antud isiku nime või siis tema hüüdnime, kes oli eelnevalt Sinu aadressiraamatu või kontaktide loetellu või siis Mail äppi juba salvestatud. Kui tahad korraga mitmele persoonile selle emaili saata, siis ütle iga isiku nime järel "and". Sa võid aga klikkida siin ka "To" järel tulevale "+" nupule ja ise selle isiku valida (pilt):

Seejärel küsib Cortana Sult, et kellele Sa selle e-maili tahad saata.


* Nüüd küsib Cortana, et mis antud e-maili teemaks peab olema, ütle talle seda - see ilmub siis sinna "subject" tekstilahtrisse:

Nüüd küsib Cortana, et mis antud e-maili teemaks peab olema


* Nüüd küsib Cortana, et mis antud e-maili sisuks saab olema - loe talle see lühidalt ette. See tekst ilmub siis sinna "message" tekstikasti:

See tekst ilmub siis sinna "message" tekstikasti


* Ja Sinu kiri ongi ärasaatmiseks valmis. Cortana küsib nüüd, et kas saata kiri teele või teha veel mingi muudatus. Juhul kui Sa tahad enne ärasaatmist siin midagi muuta, siis ütle lihtsalt "Make Changes". (Sa võid siin muudatusi ka klaviatuuri ja hiire abil teha.) Kui valmis, siis hõika "Send" (või kliki nupule "Send") ja Voila!
Siin on antud e-maili teemaks siis "borrow money" (laena raha) ja e-maili sisuks aga ainult üks sõna ("quickly" - kiiresti). Enne valmis kirja ärasaatmist pakutakse siin allpool ka "Continue in ..." linki, mille valides saad selle kirja avada otse oma vaikimisi meiliprogrammis, et lisada seal näiteks manuseid või midagi muud:

Ja Sinu kiri ongi ärasaatmiseks valmis.


NB! Neil, kes on aktiveerinud ka selle "Hey Cortana" funktsiooni, võivad e-maili ka otse saata õeldes järjest: "Hey Cortana, write an email to [saaja nimi või hüüdnimi], saying [e-maili sisu]." Pärast seda sisestab Cortana automaatselt emaili "subject" reale "Quick Note" kirje. Seejärel võib kasutaja soovi korral teha veel ka muudatusi või siis õelda kohe "Send" (või klikkida nupule "Send") .

Kui Sul ei tule häälkäsklustega siin eriti midagi välja, siis kasuta siin Cortana igas aknas jätkamiseks klaviatuuri ja hiirt....

Etteotsa2) Kasuta emaili saatmiseks oma klaviatuuri ja hiirt (inglise keelt ei pea oskama ja võid kohe eesti keeles kirjutada):

* Käivita Cortana assistent klikkides all tegumireal tema otsingukastile:

Käivita Cortana assistent klikkides all tegumireal tema otsingukastile

Avati Cortana


* Sinna otsingukasti ilmub ka tekstikursor ja tipi nüüd sinna "write an email" sõnad. Seejärel kliki üleval otsingutulemustes "write an email" nupule:

Sinna otsingukasti ilmub ka tekstikursor ja tipi nüüd sinna "write an email" sõnad.


* Nüüd kliki "To" järel tulevale "+" nupule, et valida oma kontaktide hulgast selle isiku email aadress, kellele me antud kirja saadame:

Nüüd kliki "To" järel tulevale "+" nupule, et valida oma kontaktide hulgast selle isiku email aadress, kellele me antud kirja saadame


* Valime selle persooni, kellele me selle kirja saadame:

Valime selle persooni, kellele me selle kirja saadame


* Seejärel klikime "subject" tekstilahtrisse ja sisestame sinna antud emaili teema ja kui valmis, siis vajutame ENTER:

Seejärel klikime "subject" tekstilahtrisse ja sisestame sinna antud emaili teema ja kui valmis, siis vajutame ENTER


* Nüüd klikime "message" tekstikastis ja sisestame sinna oma sõnumi ja kui valmis, siis vajutame ENTER:

Nüüd klikime "message" tekstikastis ja sisestame sinna oma sõnumi ja kui valmis, siis vajutame ENTER


Kiri sai kirjutatud...


* Pärast kirja tippimist ja Enter klahvile vajutamist näed Sa sellist akent. Sa võid siin veel parandusi teha. Kui valmis, siis kliki nupule "Send".

Märkus: Siin on antud e-maili teemaks siis "laena raha" ja e-maili sisuks siis "Laena kohe raha või muidu...". Enne valmis kirja ärasaatmist pakutakse siin allpool ka "Continue in ..." linki, mille valides saad selle kirja avada otse oma vaikimisi meiliprogrammis, et lisada seal näiteks manuseid või midagi muud:

Kui valmis, siis kliki nupule "Send"


* Pärast nupule "Send" klikkimist näed Sa sellist teadet:

Pärast nupule "Send" klikkimist näed Sa sellist teadet


Kui antud emaili saaja avab nüüd oma Start Menüü, siis ta näeb, et tema Mail äppi on saabunud uus kiri. Ka saatja enda Mail äpis on ta olemas (saadetud emailide loetelus). Antud e-mail sünkroniseeritakse ka Sinu teiste meilipostkastidega (näiteks Google omaga):

Kui antud emaili saaja avab nüüd oma Start Menüü, siis ta näeb, et tema Mail äppi on saabunud uus kiri


Avati Mail äpp:

Avati Mail äpp

Etteotsa

< Tagasi Cortana lehele

< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)