Legaalse Windows 7 või Windows 8.1 operatsioonisüsteemi tasuta uuendamine / värskendamine 'Windows Update' vahendi kaudu (inkrementaalne värskendamine ehk üleminek kõrgemale Windows 10 versioonile): pildigalerii

25.07.15

Ametlikult on teada, et kui Windows 10 välja ilmub, siis võivad KÕIK Windows 7, Windows 8.1 ja Windows Phone 8.1 kasutajad minna üle (upgrade) Windows 10 süsteemile ning seda täiesti TASUTA. Kuid Sa pead oma ülemineku tegema ESIMESE AASTA JOOKSUL pärast Windows 10 finaalversiooni väljalaskmist (alates 29.07.15). Need, kes pärast Windows 10 väljailmumist ei läinud esimese aasta jooksul antud operatsioonisüsteemile üle, peavad aga ostma Windows 10 Home (orienteeruv hind $119) või siis Windows 10 Pro (orienteeruv hind $199) versiooni.

Märkus: Kas pärast Windows 10 väljailmumist saab ka ISO faili kätte, et teha Windows 10 puhast installeerimist (clean install)? Jah. Sa võid pärast Windows 10 tasuta 'upgrade' installi teha samas masinas igal ajal ka puhta installeerimise. Sa võid ka oma riistvara uuendada, näiteks uue kõvaketta installeerida ja pärast seda saad ikkagi selle allalaaditud ISO faili abil (DVD plaadilt või USB draivilt) teha Windows 10 puhta installeerimise. Seega võib oma kõvaketta puhtaks pühkida (formaatida) ja seejärel teha sinna Windows 10 puhta installeerimise, aga seda saab teha ainult pärast Windows 10 opsüsteemile ülemineku lõpetamist. Ühesõnaga niipea kui lõpetad Windows 10 süsteemile ülemineku, saad võimaluse samasse masinasse installeerida Win 10 otse nullist ja seda niipalju kordi kui aga soovid . Alates 2015. a. novembri suurest värskendusest (Windows 10 Fall Update ehk November Update) tehti ka ses osas üks väga oluline muudatus, nimelt Sa võid nüüd kohe teha ka Windows 10 puhta installeerimise, Sa ei pea enne oma Windows 7 või Windows 8.1 süsteemi uuendama ('upgrade') Windows 10 versioonini - sellest pikemalt seal.

Windows 8 puhul pead esmalt minema üle (upgrade) Windows 8.1 operatsioonisüsteemile (seda saab Windows Store kaudu tasuta teha) ja seejärel installeerima samuti tasuta Windows 8.1 Update versiooni. Alles pärast seda saad Sa Windows 10 süsteemile TASUTA üle minna - Sa pead seda tegema esimese aasta jooksul pärast Windows 10 finaalversiooni väljailmumist (st alates 29.07.15).

Seda upgrade installi alustatakse Windows Update kaudu ja Sinu nõusolekul ning sobival ajal - see ei ole kohustuslik. Antud juhul toon siis näiteks Windows 10 Insider Preview (Build 10240) väljalaske upgrade installi, mis on siis Windows 10 RTM väljalase ( "finaalversioon").

Windows 10 kõikidele kättesaadava Win 10 RTM versiooni väljalaskmist alustatakse alates 29.07.15 kuupäevast, aga nii kaua pole vaja oodata, et saada teada seda et mida see Winows 10 endast üle-üldse kujutab. 15. juulil välja lastud Windows 10 Insider Preview Build 10240 eelvaate- ehk testversioon on praktiliselt Windows 10 finaalversioon ja seega annab ta meile Win 10 opsüsteemist üsnagi selge ettekujutuse. Kuna tegemist on Windowsist kui teenusest (Windows-as-a-Service), siis sellised mõisted nagu "RTM (Release To Manufacturing )", "kuldne" või "finaalversioon" ei oma nüüd enam mingit tähendust või mõtet ning ka Microsoft ise on loobunud nende terminite kasutamisest. Süsteem hakkab uusi funktsioone ja turvavärskendusi saama regulaarselt ja seda praktiliselt kohe pärast Windows 10 kõikidele kättesaamist - Windows 10 ei saa kunagi "päris valmis".

Siinse pildigalerii kolm esimest pilti ei käi Windows 7 või Windows 8.1 operatsioonisüsteemi kohta, sest nende värskendamine algab küll samuti ka Windows Update vahendi kaudu, aga seda nende vanema teistsuguse välimusega Windows Update vahendi kaudu, näiteks umbes selliste:

Windows 7 SP1 süsteemi 'Windows Update' aken, siin on siis tegu Windows 10 versioonile ülemineku eelneva broneerimisega:

Windows 7 SP1 oma, siin on siis tegu Windows 10 versioonile ülemineku eelneva broneerimisega

 

Windows 8/8.1 süsteemi 'Windows Update' vahendi kaks pilti (vana traditsiooniline konsool ja uus 'PC settings' äpi ekraan):

Windows 8/8.1 Windows Update - 1

 

Windows 8/8.1 Windows Update - 2

 

Ülejäänud upgrade install peaks välja nägem ligilähedaselt sellele, mis on ka siinses pildigaleriis ära toodud.

 

!!! Loe kindlasti ka "Kui palju tulevane Windows 10 maksab? Windows 10 operatsioonisüsteemile ülemineku teed ja stsenaariumid. Windows 10 puhas (clean) installeerimine. Kuidas selle Windows 10 finaalversiooni kättesaamine toimuma hakkab? Olulised küsmused ja vastused." veebilehte, sest see on siinse lehe sisuga tihedalt seotud.

 

Alusta piltide vaatamist klikkides siin all kõige ülemisel pildireal vasemalt esimesele pisipildile. Seejärel saad kasutada allailmuvaid navigeerimisnuppe ja ka suurt pilti ennast (ka klahvidega saad liikuda). Loe ka piltide alla minu poolt lisatud selgitusi...:

 

< Tagasi Windows 10 pealehele

< Tagasi Windows 10 (Windows 10 Technical Preview Build 9841, 9860, 9879, Windows 10 January Technical Preview ja ka KÕIKIDE järgmiste versioonide) allalaadimise, installeerimise ja 'Windows Insider Preview Program' (kasutajate tagasiside) veebilehele