'November 2019 Update' värskendus

Win 10 logo Windows 10 'November 2019 Update' (Windows 10 version 1909, koodinimega 19H2) funktsioonivärskendus.

 

Tegelikult on see aga üsna väike valikuline värskendus (optional updates).

 

 

 

Kirjutatud 17.10.2019

Kuni siiamaani oli Windows 10 jaoks välja lastud seitse suurt funktsioonivärskendust (Win 10 uut versiooni) ja nendeks olid:

* Windows 10 'Fall Update' ehk 'November Update' (Windows 10 Version 1511, koodinimega "Threshold 2") funktsioonivärskendus (suur värskendus - "Feature Update").

* Windows 10 'Anniversary Update' (Windows 10 Version 1607, koodinimega "Redstone 1" / "RS1") funktsioonivärskendus (suur värskendus). Sellega alustati Windows 10 uue 'Redstone' värskenduse haru arendamist.

* Windows 10 'Creators Update' (Windows 10 Version 1703, "Redstone 2" / "RS2") suur funktsioonivärskendus ilmus siis aprillis 2017 ja see uus tasuta värskendatud operatsioonisüsteem sai oma nimeks Windows 10 Version 1703.

* Windows 10 'Fall Creators Update' (Windows 10 Version 1709, koodinimega "Redstone 3" / "RS3"): See funktsioonivärskendus ilmus välja 17. oktoobril 2017.

* Windows 10 'April 2018 Update' (Windows 10 Version 1803, koodinimega "Redstone 4" / "RS4"): See funktsioonivärskendus ilmus välja alates 30. aprillist 2018.

* Windows 10 'October 2018 Update' (Windows 10 Version 1809, koodinimega Redstone 5): See kuues suur funktsioonivärskendus ilmus siis välja alates 03.10.2018.

* Windows 10 'May 2019 Update' (Windows 10 version 1903; koodinimega 19H1): See seitsmes funktsioonivärskendus (Win 10 uus versioon) ilmus välja alates 21. maist 2019.

* Windows 10 'November 2019 Update' (Windows 10 version 1909, koodinimega 19H2): See kaheksas funktsioonivärskendus ilmub siis välja kusagil novembris 2019 (oletatavasti 12. novembril) ja sellest tulebki siin edaspidi juttu.
✓ ✓ ✓ Eelnevalt võiks läbi lugeda ka järgmise üsnagi OLULISE info: "Mis vahe on funktsiooni ja kvaliteedivärskendusel?" | "Kuidas nende suurte värskenduste kättesaamine toimuma hakkab?" | "Nüüd töötab see Windows Update vahendi "Check for updates" nupp uut moodi ja see on väga vajalik uuendus." | "Windows Update vahend võib nüüd Sulle teatada, et kas Sinu kompuuter on ikka selle uue värskenduse jaoks valmis." | "!!! OLULINE" | ja seda alates sealt. Seal veebilehel on siis juttu järgmistest asjadest:

* Mis vahe on funktsiooni ja kvaliteedivärskendusel?
* Kuidas nende suurte värskenduste kättesaamine toimuma hakkab?
* Nüüd töötab see Windows Update vahendi "Check for updates" nupp uut moodi ja see on väga vajalik uuendus. [Pluss suurtest "funktsioonivärskendustest" ("feature updates").]
* Windows Update vahend võib nüüd Sulle teatada, et kas Sinu kompuuter on ikka selle uue värskenduse jaoks valmis.
* OLULINE (nende funktsioonivärskenduste installimise valikud, värskendamise probleemidest ja lisaks ka Win 7 kasutajatele).

* Eraldi lehel veel "Windows 10 funktsioonivärskenduse (Win 10 uue versiooni) kättesaamine või siis selle suure värskenduse ise käsitsi installeerimine - sündvärskendamise meetodid." - seal.

Kuigi antud väga väikse Windows 10 November 2019 (Windows 10 version 1909) värskenduse kohta sealne jutt mõnes osas ei kehti, tasub seda ikkagi teada, sest ka tulevased suured värskendused on ikkagi millalgi välja tulemas (2x aastas, kevadel ja sügisel).
Windows 10 November 2019 Update (Windows 10 version 1909) "suur" funktsioonivärskendus:

See uus "suur värskendus" on nüüd tegelikult valikuline värskendus (optional updates), mitte aga funktsioonivärskendus nagu see varasemate suurte värskenduste puhul oli. Antud värskendus saab kõikidele kättesaadavaks kusagil novembri kuus, 2019 (oletatavasti 12. novembril). Seda värskendust ei installita nüüd automaatselt; selle asemel pead Sa 'Settings > Update & Security > Windows Update' lehel klikkima paremal sellele "Download and install now" nupule, aga seda juhul kui Sa seda pakkumist seal ikka näed:

Download and install now


Kui Sa jooksutad praegu seda viimast Windows 10 version 1903 operatsioonisüsteemi, siis võtab selle uue valikulise värskenduse ("Enablement Package", KB4517245) allalaadimine ja installeerimine aega vaid mõne minuti. (Kui Sa jooksutad aga Windows 10 version 1809 või veelgi vanemat Win 10 versiooni, siis saad kätte täieliku funktsioonivärskenduse ja see võtab loomulikult juba rohkem aega.)


Lühidalt öeldes, Windows 10 November 2019 Update (Windows 10 version 1909) puhul on kodukasutaja jaoks lisatud ainult mõned pisikesed muudatused ja veaparandused. See väike värskendus on ette nähtud jõudluse parandamiseks ja ettevõtete / organisatsioonide süsteemide funktsioonide ning kvaliteedi parandamiseks. See ongi kõik.

Alumine pilt näitab siis seda et antud masinas on see uus Windows 10 version 1909 juba olemas:

Windows 10 version 1909 on juba olemas


Oma Win 10 versiooni saab vaadata ka 'Settings' äpi kaudu: 'Settings > System > About' all.Windows 10 kasutajatele on nende uuenduste loetelu väga lühike:


1) Kolmandate osapoolte digitaalsed häälega assistendid (näiteks Amazon Alexa) võivad aktiveeruda juba lukustusekraani kohal häälkäskluste abil. Kuni siiani sai seda Lukustuskuval (Lock Screen) ainult Cortana digitaalne häälega assistent teha.2) Nüüd saad oma sündmuse kiiresti luua otse tegumiriba kohale väljaujuva Calendar akna kaudu. Kui Sa soovid oma kalendrisse kiiresti mingi sündmuse / meeldetuletuse panna, siis kliki lihtsalt tegumiriba paremas alanurgas kuupäeva ja kellaajale, seejärel vali avanevas Calendar aknas soovitud kuupäev ja alusta allpool asuvasse tekstikasti oma teksti sisestamist. Seejärel võid määrata ka kellaaja ja selle sündmuse asukoha. Antud tegevus siis piltides:

* Kliki all kuupäeva ja kellaajale ning seejärel vali väljaujuvas kalendris oma sündmuse / ettevõtmise / meeldetuletuse jaoks vajalik kuupäev (antud juhul siis 19. oktoober):

19. oktoober


* Sisesta allpool tekstilahtrisse oma sündmuse või meeldetuletuse tekst ja seejärel määra sealsamas kohe allpool ka kellaaeg (& soovi korral ka asukoht). Kui valmis, siis kliki nupule Save:

Kui valmis, siis kliki nupule Save


* Ja Sul ongi oma sündmus või meeldetuletus Calendar äppi lisatud:

Ja Sul ongi oma sündmus või meeldetuletus Calendar äppi lisatud


* Kui Sa avad nüüd kunagi hiljem selle Calendar äpi, siis näed seal ka seda äsja lisatud sündmust:

Kui Sa avad nüüd kunagi hiljem selle Calendar äpi, siis näed seal ka seda äsja lisatud sündmust3) Start menüü navigeerimispaani saab nüüd avada nii et lihtsalt osutad oma hiirekursoriga seda nuppu seal vasemal ülanurgas (varem pidi selle nupule seal klikkima):

navigeerimispaan -1

navigeerimispaan - 24) Start menüü on nüüd ka natuke kasutajasõbralikum. Nüüd, kui Sa osutad kursoriga selle menüü vasakpoolses servas asuval avamata kitsal navigeerimispaanil mingit ikooni (näiteks Settings, Power, Pictures või Documents ikooni), siis laieneb see automaatselt, et näidata Sulle, et mida Sa kavatsed klikkida. Varem nägid Sa ainult väljahüppavat tööriistavihjet, aga nüüd on lihtsam mõista, mida kõik need ikoonid teevad:

Start menüü on nüüd ka natuke kasutajasõbralikum5) File Explorer'i otsingukast töötab nüüd Windows Search juhtimise all, mis võimaldab nüüd otsingutulemustele lisada ka veebis asuva OneDrive pilveruumi sisu. See muudatus tähendab ka seda et otsingutulemused ilmuvad kohe otsingukasti all avanevasse ripploendisse ja seda sinu sisestamise käigus:

File Explorer'i otsingukast töötab nüüd Windows Search juhtimise all6) Sa saad nüüd ka teadete ilmumist seadistada ja hallata, mis ilmuvad ribadele (aka "toast" pop-ups) ja ka 'Action Center' ('Tegevuskeskuse') küljepaani. Avad 'Settings > System > Notifications & actions' lehe ja klikid esmalt seal paremal vajalikule teadete saatjale (antud süsteemis, lokaalse konto all, on siin ainult üks valik):

Sa saad nüüd ka teadete ilmumist seadistada ja hallata


Seejärel teed uues ekraanis vajalikud muudatused...:

Seejärel teed uues ekraanis vajalikud muudatused...


Märguannete seaded 'Settings > System > Notifications & actions' lehel saab nüüd vaikimisi sorteerida teatiste saatjaid nende viimati kuvatud teadete järgi, mitte aga saatja nime järgi. See lihtsustab sagedaste ja hiljutiste saatjate leidmist ning konfigureerimist. Nüüd võib teadete ilmumise heli ka välja lülitada. (Vaata üle-eelmist pilti.)7) Lõpuks saavad Narrator ja muud abitehnoloogiad nüüd tuvastada Fn klahvi asukoha ja teha kindlaks, kas see on lukustatud või lukustamata. See ligipääsetavuse funktsioon on üha olulisem, sest üha rohkem arvuteid kasutavad seda tehnikat funktsiooniklahvidele määratud toimingute vahetamiseks.


Äriettevõtete jaoks on lisatud natuke rohkem muudatusi, aga sellest pole siin mõtet pajatada.

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)