Win 7, 8/8.1 ja 10—paroolide resettimine

Win 10 logo Kui Sa unustasid parooli—paroolide resettimine:

 

1) Microsofti kasutajakonto (Microsoft Account) parooli resettimine.

 

2) Administraatoriõigustega kasutajakonto abil lokaalsete ehk kohalike kasutajakontode paroolide resettimine.

 

 

(Kehtib ka Windows 7 ja Windows 8/8.1 opsüsteemide suhtes.)

 

 

 

 

 

Süsteemi sisselogimise paroolid:

Sul ei ole mõtet neid uusi kasutajakontosid luu kui Sa ei määra neile süsteemi sisselogimise paroole (passwords). Süsteemi sisselogimise ekraanis kuvatakse kõikide kasutajakontode ikoonid ja parooli sisestamise väljad. Juhul kui Sa ei kehtesta paroole, siis võib igaüks, kes pääseb füüsiliselt Sinu kompuutrile ligi, siseneda Sinu administraatori konto all süsteemi ja teha mida aga soovib.

Märkus: Kui Sa kasutad oma kompuutrit üksi ja kui Sa ei loo endale parooli, siis ähvardab Sind oht ainult sel juhul kui keegi pääseb Sinu kompuutrile füüsiliselt ligi. Kui keegi üritab Sind rünnata või siseneda Sinu süsteemi üle võrgu (näiteks Interneti või Remote Desktop ühenduse kaudu) ja kui Sul ei ole parooli, siis mingi oht Sind ei ähvarda. Windowsi turvavahendid kaitsevad sel juhul Sinu süsteemi tühja parooliga (blank password) ja seega ähvardab Sind oht ainult sel juhul kui keegi pääseb füüsiliselt Sinu kompuutrile ning klaviatuurile ligi. Seda tühja parooli poliitikat on selleks vaja, et kui Sa tahad näiteks koduvõrgus seda et Sinu süsteemi saaks üle võrgu sisse ka ilma paroolita, siis pane see "blank password" poliitika Disabled peale - tee seda ainult vajaduse korral ja siis kui Sul tekivad sisselogimisel mingid probleemid või kui ilmuvad veateated.
Siiski tuleks tööl, juhul kui Sa kasutad oma arvutit üksi, kaitsta ta parooliga, sest muidu hakkab Sinu ülemus Sinu tööluuside ajal Sinu arvutis tuhnima.... Kui Sul on ka süle- või tahvelarvuti, siis tuleks ka see igal juhul parooliga kaitsta. Ja kui juba kaitsta, siis teha seda tugeva parooliga, sest lihtsama parooliga kaitstud süsteemi on lihtne sisse saada. Saab ka tugevat parooli lõhkuda, aga sellega juba iga varas või Sinu arvuti leidja hakkama ei saa....Sa võid Windows 10 süsteemi sisselogimiseks kasutada järgmist tüüpi paroole:

1) Local Account standardset tekstiparooli - Windowsi traditsioonilist kohaliku kasutajakonto standardset tekstiparooli (Windowsi parooli), mille võib luua juba Windows 10 installeerimise käigus või siis hiljem uuendatud Settings äpi kaudu.

2) Microsoft Account (Windows Live ID) kasutajakonto parooli. Kui Sul on Microsofti kasutajakonto juba olemas, siis võid seda kasutada Windows 10 installeerimise käigus (selleks peab olema ka internetiühendus). Kui Sul seda MS kontot veel ei ole, siis võid ta sealsamas Win 10 installeerimisel ja enda mingi olemasoleva Email aadressi abil luua ('Create one' lingi kaudu) - pilt. Juhul kui seda MS kontot ja ka Email aadressi ei ole, siis võid luua uue Email aadressi ning MS konto sellesama 'Create one' lingi kaudu.

Kui Sa töötad kohaliku konto all, siis Sa võid hiljem 'Settings' äpi kaudu lülituda ümber Microsofti kasutajakontole. Juhul kui seda Live ID kontot ja ka Email aadressi ei ole, siis võid luua uue Email aadressi ning MS konto ka sealtkaudu.


3) PIN parooli - Seda Windows 8 ajast pärit PIN parooli võid kasutada nii oma kohaliku kui ka Microsofti kasutajakonto all ('Microsoft account' all). PIN-parooli loomist pakutakse Sulle näiteks ka siis kui Sa lülitud oma kohaliku konto alt ümber Microsofti konto alla. See PIN-parool töötab ainult lokaalselt, Sa ei saa sellega oma teises Windowsi masinas sisse logida. See teeb PIN-parooli märksa turvalisemaks kui seda on traditsiooniline tekstiparool. Juhul kui keegi varastabki Selle PIN parooli, siis et seda kasutada, peab kurikael saama Sinu seadmele füüsiliselt ligi. Windows 10 süsteemis on sellel PIN paroolil hoopis eriline roll (võrreldes seda Win 8/8.1 opsüsteemidega).

4) 'Picture Password' (Piltparooli) - Windows 8 ajast pärit piltparooli võid luua ja kasutada nii oma kohaliku kui ka Microsofti konto all ('Microsoft Account' all).

5) “Windows Hello”: Windows 10 toob endaga kaasa ka täiesti uue autentimise süsteemi. See süsteem, mille nimeks on Wondows Hello, hakkab kasutama erinevaid biomeetrilisi andmeid ja tarkvara ning riistvara tuge, et kasutajat süsteemi sisselogimisel kiirelt ja turvaliselt autoriseerida. Et seda uut funktsiooni kasutada, pead ka PIN-parooli looma. Loe sellest rohkem sealt.Märkused:

- Et luua kohaliku kasutajakonto all uut tüüpi pilt- või PIN-parooli, peab Sul eelnevalt olema loodud ka Windowsi enda kohalik standardne tekstiparool (Local Account password) - pilt. Kui Sa kustutad selle standardse tekstiparooli, siis kustutatakse automaatselt ka Sinu pilt- ja PIN koodi paroolid.
- Microsofti kasutajakonto all töötades aga igal ajal, sest sinna saad sisse logida ainult oma Live ID parooliga (st see tuleb Sul alati sisestada).
- PIN-parooli loomist pakutakse Sulle näiteks ka siis kui Sa lülitud oma kohaliku konto alt ümber Microsofti konto alla.
- Oma paroole saad luua, kustutada ja muuta ikka selle uuendatud Settings äpi kaudu ('Settings -> Accounts -> Sign-in options' alamkategoorias/lehel) - pilt.
- Kõik paroolid, mis Sa lood kohaliku kasutajakonto all, kehtivad ka Microsofti/Live ID kasutajakontos (st nad kantakse sinna üle). Oma kohalikku standardset tekstiparooli saad Microsofti kasutajakonto all eemaldada või muuta ainult Microsofti kasutajakontost väljalogimisel ja kohalikule kasutajakontole ümber lülitudes. Seega kui Sa loosid kohaliku konto alla pildi ja/või PIN-koodiga parooli, siis saad neid kasutada ka Micorosofti konto all. Sa saad neid seal ka muuta või kustutada. Kui Sa muudad või kustutad nad, siis need muudatused kantakse üle ka Sinu kohalikku või siis Microsofti kontosse. Kui Sa näiteks ei loonud oma kohalikus kasutajakontos pildi ja/või PIN paroole, siis võid nad luua Microsofti kasutajakonto all ja nad kantakse üle ka Sinu kohalikku kasutajakontosse.See süsteemi sisselogimise ekraan võib välja näha erinevalt ja see sõltub järgmistest asjaoludest:

- Kas Sa kasutad sisselogimisel kohaliku või siis Microsofti kasutajakonto (Microsoft Account) parooli.
- Kui Sa loosid lisaks kohalikule tekstiparoolile või MS konto paroolile ka uut tüüpi PIN parooli ja/või Piltparooli (Picture Password) parooli.
- Millist tüüpi parooli Sa süsteemi sisselogimisel viimati kasutasid.


Märkus: Start Menüüs, süsteemi sisselogimise ekraanidel ja ka mujal kuvatakse just see kasutajanimi, mille all Sa olid parasjagu süsteemi sisse loginud, näiteks:

* "Mulgikapsas" (see on siis minu kohalik kasutajakonto - Local Account)
* "ahv landfield" või minu Email aadress (näiteks @gmail.com või @hot.ee) - see on aga minu Microsoft Live ID ehk Microsofti kasutajakontoParoolide resettimine (või muutmine & kustutamine):

Kuigi Microsoft ja paljud teised firmad üritavad neid tavalisi standardseid tekstiparoole (Windowsi paroole), mis koosnevad tähtedest, numbritest ja sümbolitest, asendada rohkem turvaliste alternatiividega, ei kao need siiani kasutuses olnud paroolid veel niipea ära. Ei kao ära ka see probleem, kus kasutajad kipuvad endi paroole ära unustama :-). Kui unustati parool, siis kiputakse kohe oma operatsioonisüsteemi ümber installima, aga see on asjata vaev, sest on ka märksa lihtsamaid väljapääse, näiteks sellised:

* Et taastada ligipääsu oma Microsofti kasutajakontole, tuleb Sul täita spetsiaalne onlain-vorm (valid seal esmalt "I Forgot My Password" / "Unustasin oma parooli" raadionupu jne) - juhis sellest siinsamas;

* Kõiki kohalikke paroole võib resettida ka administraatoriõigustega kasutajakonto poolt - juhis sellest siinsamas;

* Kasuta 'Password Reset Disk' vahendi abi, seda paroolilähtestusketast (USB mälupulka) võib kasutada ainult Sinu kohaliku kasutajakonto paroolide resettimiseks, st standardse Windowsi tekstiparooli puhul - juhis.


EtteotsaMicrosofti kasutajakonto (Microsoft Account) parooli resettimine või siis muutmine:

Kui Sa unustasid oma Microsofti konto parooli, siis saad selle resettida ja luua uue parooli (või seda muuta) kahel viisil:

* Resetid parooli suvalisest arvutist: sisened suvalise brauseri abil Microsofti parooli resettimise veebsaiti ja lood uue parooli - juhis;

* Kui Sa tahad oma Microsofti konto parooli muuta, siis saad seda teha ka enda kompuutris Settings äpi kaudu - juhis.


Esimene meetod (Microsofti parooli resettimise veebsait): Sisened Microsofti parooli resettimise veebsaiti, valid seal esimese "Unustasin oma parooli" raadionupu ja klikid nupule "Edasi":

Unustasin oma parooli


Märkus: Seesama Microsofti parooli resettimise veebsait, aga ingliskeelses variandis - pilt.


Seejärel jõuad "Konto taastamine" lehele, kus pead ülemisse tekstilahtrisse sisestama oma Microsofti kasutajakonto e-mail aadressi, järgmisse tekstilahtrisse aga selle kohal kuvatava CAPTCHA sümbolid ja seejärel klikid nupule "Edasi":

Seejärel jõuad "Konto taastamine" lehele


Nüüd algab Kahefaktoriline Autentimine (Kaheetapiline Autentimine), kus pakutakse mitut turbekoodi saamise võimalust. Antud juhul valiti siin tekstisõnumi (turbekoodi) mobiiltelefonile saatmise variant ja klikiti nupule "Saada kood":

Saada kood


Seejärel saabub Sinu mobiiltelefonisse turbekood, sisesta see siia lahtrisse ja kliki nupule 'Edasi' - pilt.

Aga sellest veel ei piisa, tuleb läbida ka turvakontrolli teine etapp, kus vali üleval see raadionupp, millisele meiliaadressile Sa soovid järgmise uue turbekoodi saatmise määrata ja kliki nupule 'Saada kood' - pilt.

Kliki all tekstilahtrisse, sisesta sinna enda poolt valitud meilipostkasti e-mail aadress ja kliki nupule "Saada kood":

Kliki all tekstilahtrisse, sisesta sinna enda poolt valitud meilipostkasti e-mail aadress ja kliki nupule "Saada kood"


Seejärel ava oma meilipostkast, kopeeri sealt see kood Windowsi mälupuhvrisse (lõikelauale) või kirjuta ta lihtsalt üles - pilt.

Mine tagasi Microsofti "Turbekoodi sisestamine" veebilehele, kleebi (paste) või siis sisesta see kood tekstilahtrisse ja kliki nupule 'Edasi' - pilt.

Lõpuks sisesta kahte lahtrisse oma uus parool ja kliki nupule "Edasi"...:

Lõpuks sisesta kahte lahtrisse oma uus parool ja kliki nupule "Edasi"...Teine meetod (oma arvutis Microsofti kasutajakonto parooli muutmine): Kõigepealt pead Sa süsteemis logima enda Microsofti kasutajakonto alla. Seejärel ava Settings äpp. Ava ta näiteks nii et kõigepealt avad all tegumirea parema osa kaudu selle uue Action Center'i (Tegevuskeskuse) ja seejärel klikid 'All settings' nupule:

All settings


Vali 'Settings' äpi avaaknas 'Accounts' kategooria - pilt.

Seejärel kliki paremal 'Manage my Microsoft account' lingile:

Seejärel kliki paremal 'Manage my Microsoft account' lingile


Märkus: Pärast Windows 10 'Anniversary Update' värskenduse installi näeb see Settings äpi 'Your info' leht aga välja selline - pilt.


Kliki Microsofti veebsaidis enda kasutajakonto lehel vasemal 'Change password' lingile ja tegutse edasi... - pilt.
Märkus: Sa saad oma Microsofti konto parooli muuta ka sellesama 'Settings' äpi ja tema 'Accounts' kategooria ning selle 'Sign-in options' alamkategooria kaudu ('Settings -> Accounts -> Sign-in options'). Klikid vasemal 'Sign-in options' alamkategooriale ja seejärel klikid paremal "Password" sektsioonis 'Change' nupule:

Klikid vasemal 'Sign-in options' alamkategooriale ja seejärel klikid paremal "Password" sektsioonis 'Change' nupule


Pärast Windows 10 'Anniversary Update' värskenduse installi näeb see Settings äpi 'Sign-in options' leht aga välja selline - pilt.


Seejärel sisestad kas oma Microsofti kasutajakonto tekstiparooli või siis PIN parooli (seda juhul kui Sa olid selle eelnevalt loonud). Vaikimisi pakutakse Sulle sellise parooli sisestamise võimalust, mida Sa viimati kasutasid - pilt.

Kui Sa kasutasid eelnevalt PIN parooli, siis sisesta nüüd ülemisse lahtrisse oma Microsofti kasutajakonto vana tekstiparool ja alumistesse lahtritesse uus parool ning kliki nupule 'Next' jne... - pilt.
!!! Alates Windows 10 'Fall Creators Update' (Windows 10 Version 1709) suurest värskendusest võid oma unustatud PIN või süsteemi sisselogimise parooli resettida ka otse Lukustuskuva (Lock Screen) kaudu - tutvustus.

Etteotsa
Administraatoriõigustega kasutajakonto abil kohalike kontode paroolide resettimine:

Kui Sa omad kohalikku kasutajatontot (Local Account), siis Sa kasutad süsteemi sisselogimiseks tavalist standardset tekstiparooli (Windowsi parooli). Sa võid unustatud kohaliku kasutajakonto parooli resettida mitmel moel:

* Kõiki kohalikke paroole võib resettida ka administraatoriõigustega kasutajakonto abil ja selleks võib kasutada mitut meetodit - sellest tulebki siin edaspidi juttu;
* Kasuta 'Password Reset Disk' vahendi abi, seda paroolilähtestusketast (USB mälupulka) võib kasutada ainult Sinu kohaliku kasutajakonto paroolide resettimiseks, st standardse Windowsi tekstiparooli puhul - juhis.

Et kohalike kontode paroole resettida/muuta, pead oma administraatori kontoga süsteemi sisse logima. Kasuta seda meetodit siis kui seda 'Password Reset disk' / paroolilähtestusketast (USB mälupulka) pole loodud. Kui administraator resetib/muudab kellegi teise kohaliku kasutajakonto parooli, siis antud kasutajakonto ei pääse enam ligi oma järgmistele andmetele: EFS krüptitud failidele, personaalsetele sertifikaatidele ja veebsaitide või võrguressursside paroolidele - see ei ole teab mis suur mure. Kui neid andmeid ei ole või kui see pole oluline, siis on see administraatori-poolne kohalike kontode paroolide resettimine kõige kiirem ja mugavam meetod.

Märkus: Lisaks tekstiparoolile, on soovitatav luua ka PIN ...

...ja piltparoolid.Esimene meetod (suvalise kohaliku konto parooli resettimine Netplwiz abil):

* Vajuta Win+R klahvikombinatsiooni, sisesta Run dialoogiakna käsuviibale netplwiz käsk ja vajuta ENTER - pilt.

* Veendu, et üleval "Users must enter a user name and password to use this computer" ruudus oleks linnuke, märgista allpool kohalik kasutajakonto (näiteks Vabariigi Valvur) ja kliki nupule Reset Password...:

Reset Password...


* Sisesta uus parool ja kliki OK nupule. Kui Sa tahad parooli eemaldada, siis jäta need väljad tühjaks ja kliki OK:

Sisesta uus parool ja kliki OK nupule.


* Kui lõpetasid, siis sulge see 'User Accounts' aken - pilt.


Märkus: Kui Sa kehtestasid kompuutrisse automaatse sisselogimise (saad süsteemi siseneda ilma olemasoleva paroolita). Kui Sa muudad hiljem mingi kasutajakonto parooli, mille jaoks Sa selle automaatse sisselogimise olid määranud, siis pead antud kasutajakontol siinsamas 'User Accounts' aknas automaatse sisselogimise ajutiselt välja lülitama ja seejärel uuesti sisse lülitama, et sisestada see uus parool.Teine meetod (suvalise kohaliku konto parooli resettimine Control Panel akna kaudu):

Et kohalike kontode paroole resettida/muuta, pead oma administraatorikontoga süsteemi sisse logima. Kasuta seda meetodit siis kui seda 'Password Reset disk' / paroolilähtestusketast (USB mälupulka) pole loodud. Kui administraator resetib/muudab kellegi teise kohaliku kasutajakonto parooli, siis antud kasutajakonto ei pääse enam ligi oma järgmistele andmetele: EFS krüptitud failidele, personaalsetele sertifikaatidele ja veebsaitide või võrguressursside paroolidele - see ei ole teab mis suur mure. Kui neid andmeid ei ole või kui see pole oluline, siis on see administraatori-poolne kohalike kontode paroolide resettimine kõige kiirem ja mugavam meetod.

Märkus: Lisaks tekstiparoolile, on soovitatav luua ka PIN ...

...ja piltparoolid.* Ava Control Panel (Juhtpaneel) näiteks Start Menüü kaudu - pilt.

* Kliki 'User Accounts' lingile - pilt.

* Kliki ka siin 'User Accounts' lingile - pilt.

* Nagu alltoodud pildist on näha, siis töötatakse siin administraatorikonto all. Kliki siin 'Manage another account' lingile:

Kliki siin 'Manage another account' lingile


* Seejärel kliki selle kohaliku kasutajakonto ikoonile, mille parooli Sa tahad resettida (muuta või kustutada):

Seejärel kliki selle lokaalse kasutajakonto ikoonile, mille parooli Sa tahad resettida (muuta või kustutada)


* Kliki vasemal 'Change the password' lingile - pilt.

* Sisesta mõlematesse lahtritesse uus parool ja kõige alumisse lahtrisse ka vihje ning kliki 'Change password' nupule:

Sisesta mõlematesse lahtritesse uus parool...


* Kui lõpetasid, siis sulge see 'Change an Account' aken - pilt.Kolmas meetod (suvalise kohaliku konto parooli resettimine 'Local Users and Groups' kaudu):

Et kohalike kontode paroole resettida/muuta, pead oma administraatorikontoga süsteemi sisse logima. Kasuta seda meetodit siis kui seda 'Password Reset disk' / paroolilähtestusketast (USB mälupulka) pole loodud. Kui administraator resetib/muudab kellegi teise kohaliku kasutajakonto parooli, siis antud kasutajakonto ei pääse enam ligi oma järgmistele andmetele: EFS krüptitud failidele, personaalsetele sertifikaatidele ja veebsaitide või võrguressursside paroolidele - see ei ole teab mis suur mure. Kui neid andmeid ei ole või kui see pole oluline, siis on see administraatori-poolne kohalike kasutajakontode paroolide resettimine kõige kiirem ja mugavam meetod.

Märkus: Lisaks tekstiparoolile, on soovitatav luua ka PIN ...

...ja piltparoolid.* Ava 'Computer Management' konsool näiteks Start Menüü kaudu - pilt.

* Mine vasemas paanis 'System Tools -> Local Users and Groups -> Users' haruni, tee paremal sellel kohalikul kasutajakontol, mille parooli Sa tahad resettida (muuta või kustutada), paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst 'Set Password...' käsk - pilt.

* Kliki ilmuvas aknas nupule 'Proceed' - pilt.

* Sisesta uus parool ja kliki OK nupule. Kui Sa tahad parooli eemaldada, siis jäta need väljad tühjaks ja kliki OK:

Sisesta uus parool ja kliki OK nupule* Kliki jälle OK - pilt.


Märkus: Sa võid alternatiivina tippida Start Menüü otsingukasti ka lusrmgr.msc käsu ja vajutada ENTER. Seejärel klikid vasemal Users kaustale ja tegutsed täpselt sama moodi nagu ka selle eelmise näite puhul - pilt.Neljas meetod (suvalise kohaliku konto parooli resettimine 'Command Prompt' konsooli kaudu):

Et kohalike kontode paroole resettida/muuta, pead oma administraatorikontoga süsteemi sisse logima. Kasuta seda meetodit siis kui seda 'Password Reset disk' / paroolilähtestusketast (USB mälupulka) pole loodud. Kui administraator resetib/muudab kellegi teise kohaliku kasutajakonto parooli, siis antud kasutajakonto ei pääse enam ligi oma järgmistele andmetele: EFS krüptitud failidele, personaalsetele sertifikaatidele ja veebsaitide või võrguressursside paroolidele - see ei ole teab mis suur mure. Kui neid andmeid ei ole või kui see pole oluline, siis on see administraatori-poolne kohalike kasutajakontode paroolide resettimine kõige kiirem ja mugavam meetod.

Märkus: Lisaks tekstiparoolile, on soovitatav luua ka PIN ...

...ja piltparoolid.* Ava adminõigustega Commnad Prompt konsool näiteks nii et teed Start nupul paremkliki ja valid ilmuvast süsteemikäskude menüüst 'Command Prompt (Admin)' kiirkorralduse - pilt.

* Tipi käsuviibale net user "KasutajaNimi" "UusParool" käsk ja vajuta ENTER. Jutumärkides oleva "KasutajaNimi" asemele tipi selle kohaliku kasutajakonto nimi, mille parooli Sa tahad muuta ja jäta need jutumärgid ka alles. Jutumärkides oleva "UusParool" asemele tipi aga uus parool ja jäta need jutumärgid ka alles:

net user


* Sulge see Commnad Prompt konsool.
Alates Windows 10 'April 2018 Update' (Windows 10 Version 1803) suurest värskendusest: Sa võid kohaliku konto jaoks määrata turvaküsimused ja Sa saad nendele küsimustele vastata süsteemi sisselogimise ekraanis, et oma arvutile ligi pääseda juhul kui Sa unustasid oma kohaliku konto parooli. Et neid turvaküsimusi määrata, mine oma kohaliku konto all 'Settings > Accounts > Sign-in Options' lehele / alamkategooriasse ja kliki seal paremal 'Update your security questions' lingile. (Sa pead määrama vastused KOLME turvaküsimuse jaoks ja need meelde jätma või turvalisse kohta peitma.)

Update your security questions
Lisa:

Kasuta 'Password Reset Disk' vahendi abi, seda paroolilähtestusketast (USB mälupulka) võib kasutada ainult Sinu kohaliku kasutajakonto paroolide resettimiseks, st standardse Windowsi tekstiparooli puhul - juhis.

Kui Sa unustasid ka oma kohaliku administraatorikonto parooli ja Sa ei saa enam süsteemi sisse logida. Kui Sul ei õnnestu oma Microsofti kasutajakonto parooli ka onlainis resettida ja Sa ei saa enda failidele ligi. (Loome uue kohaliku 'administraatori' kasutajakonto ja pääseme sellega süsteemi sisse ning seda ilma ühegi kolmanda osapoole tarkvara abita.) - seal.

Alates Windows 10 'Fall Creators Update' (Windows 10 Version 1709) suurest värskendusest võid oma unustatud PIN või süsteemi sisselogimise parooli resettida ka otse Lukustuskuva (Lock Screen) kaudu - tutvustus.

"Windows 10 (Windows 8/8.1) kohaliku / lokaalse parooli resettimine ja seda 'Kali Linux Live USB' abil." - juhis.

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)