Kui Sa unustasid parooli (Win 7, 8/8.1, 10)

Win 10 logo Kui Sa unustasid oma lokaalse ehk kohaliku kasutajakonto parooli, mida teha? Windows 10 süsteemis kohaliku parooli resettimine ja selle asemele uue parooli loomine—'Password Reset Disk' vahendi abil.

 

(Kehtib ka Windows 7 ja Windows 8/8.1 opsüsteemide suhtes.)

 


Kuigi Microsoft ja paljud teised firmad üritavad neid tavalisi standardseid tekstiparoole (Windowsi paroole), mis koosnevad tähtedest, numbritest ja sümbolitest, asendada rohkem turvaliste alternatiividega, ei kao need siiani kasutuses olnud paroolid veel niipea ära.

Ei kao ära ka see probleem, kus kasutajad kipuvad endi paroole ära unustama :-). Kui unustati parool, siis kiputakse kohe oma operatsioonisüsteemi ümber installima, aga see on asjata vaev, sest on ka märksa lihtsamaid väljapääse - näiteks oma unustatud parooli resettimine - 'Password Reset Disk' vahendi abiga.

Kui Sa unustasid oma süsteemi sisselogimise tekstiparooli, siis võid kasutada parooli resettimise USB mälupulka (Paroolilähtestusketast) ja luua uue Windowsi parooli. Kui Sa lood Windowsi parooli, siis on soovitatav luua kohe ka see 'Password Reset Disk' (USB mälupulk).


NB! See 'Password Reset Disk' vahend töötab ainult Sinu kohaliku kasutajakonto puhul, st standardse Windowsi tekstiparooli puhul. Et aga taastada ligipääsu oma Microsofti kasutajakontole, tuleb Sul täita spetsiaalne onlain-vorm (valid seal esmalt "I Forgot My Password" / "Unustasin oma parooli" raadionupu jne) - juhis sellest seal.

Kõiki kohalikke paroole võib resettida ka administraatoriõigustega kasutajakonto abil - juhis sellest seal. Juhul kui Sinu kompuuter kuulub domeeni (tööl), siis saab süsteemi administraator unustatud parooli resettida.


Kui Sa sisestad süsteemi sisselogimisel enda kohaliku konto jaoks vale parooli ja vajutad ENTER, siis pakutakse Sulle 'Reset password' parameetrit/linki, et selle abil kasutada oma varem loodud parooli resettimise USB mälupulka - pilt.

Kui Sa lood selle parooli resettimise USB draivi, siis luuakse krüptitud userkey.psw fail, mis pannakse USB mälupulga juurkausta - pilt. Sa võid selle userkey.psw faili vajadusel siirdada ka teise USB mälupulga juurkausta/kataloogi, aga Sa võid USB pulgas omada ainult ühte userkey.psw faili. Sa võid seda parooli resettimise USB mälupulka kasutada niipalju kordi kui aga soovid, Sa lood ta üksainus kord ja seejärel kasutad.... (Sa võid hiljem antud kasutajakonto Windowsi parooli muuta niipalju kui tahad, aga kasutad ikka sedasama USB mälupulka.)Loome parooli resettimise USB mälupulga (Paroolilähtestusketta):

1. Logi end oma lokaalse ehk kohaliku kasutajakonto all süsteemi sisse.

Märkus (Windows 7 ja kõrgem): Sa võid selle parooli resettimise USB mälupulga luua nii enda administraatoriõigustega kohaliku kasutajakonto (Local Account) ...........kui ka piiratud õigustega kohaliku tavakasutajakonto (Standard User/Standard Account) all.
Ka administraatorid võivad paroolilähtestusketta puudumisel resettida kohaliku kasutajakonto parooli ja seda mitmel moel. Kui administraator resetib/muudab kellegi teise kohaliku kasutajakonto parooli, siis antud kasutajakonto ei pääse enam ligi oma järgmistele andmetele: EFS krüptitud failidele, personaalsetele sertifikaatidele ja veebsaitide või võrguressursside paroolidele - see ei ole teab mis suur mure. Kui neid andmeid ei ole või kui see pole oluline, siis on see administraatoripoolne kohalike kasutajakontode paroolide resettimine kõige kiirem ja mugavam meetod - juhis.

Kui Sa töötad Windows 10 süsteemis TURVALISUSE eesmärkidel ainult oma piiratud õigustega kohaliku tavakasutajakonto (Standard User/Standard Account) all ja ei kasuta seda Microsofti kasutajakontot, siis tuleks enda adminõigustega kohaliku konto (Local Account) jaoks see paroolilähtestusketas kohe kindlasti luua.

Pluss lisaks tuleks luua ka need PIN ...

...ja piltparoolid.

Kui Sa lülitusid Microrofti kasutajakontolt ümber administraatoriõigustega kohaliku kasutajakonto (Local Account) alla ja töötad näiteks privaatsuse pärast ainult antud konto all, ka siis loo selle konto jaoks see paroolilähtestusketas (pluss lisaks tuleks luua ka need PIN ...

...ja piltparoolid).

Kui kompuutrit kasutavad mitu isikut, siis võib neist igaüks oma kasutajakonto jaoks selle paroolilähtestusketta luua.2. Torka USB mälupulk kompuutri vabasse usb porti.

3. Ava see vana klassikaline Control Panel (Juhtpaneel) ja seda näiteks Start Menüü kaudu - pilt.

Veendu, et paremal ülal oleks valitud kategooria vaade (View by: Category) ja kliki User Accounts lingile - pilt.

Kliki ka järgmises ekraanis User Accounts lingile - pilt.

Seejärel jõuad Sa alltoodud aknasse (Control Panel\User Accounts\User Accounts ehk siis Juhtpaneel\Kasutajakontod\Kasutajakontod või näiteks Windows 7 puhul Juhtpaneel\Kasutajakontod ja pere turvalisus\Kasutajakontod aknasse). Nüüd kliki vasemal paanis 'Create a password reset disk' (Paroolilähtestusketta loomine) lingile:

Nüüd kliki vasemal paanis 'Create a password reset disk' (Paroolilähtestusketta loomine) lingile


Märkus: Juhul kui Sa ei olnud veel oma USB pulka arvutiga ühendanud, siis näed järgmist teadet, kus kliki OK ja torka USB mälupulk pessa - pilt.

!!! Antud USB mälupulka ei formaadita parooli resettimise draivi loomise käigus ja seega võid julgelt kasutada ka sellist mälupulka, kus on mingid Sinu andmed juba olemas.


4. Loe (või ära loe) nõustaja esimeses aknas see tekst läbi ja kliki Next:

Loe nõustaja esimeses aknas see tekst läbi ja kliki Next


5. Kliki kohe nupule Next või siis vali rippmenüüst oma USB draiv ja seejärel kliki Next:

Kliki kohe nupule Next või siis vali rippmenüüst oma USB draiv ja seejärel kliki Next


6. Seejärel sisesta tekstikasti antud kohaliku konto Windowsi tekstiparool (PIN paroooli ei saa antud juhul kasutada) ja kliki Next. Juhul kui Sa ei olnud seda parooli veel loonud, siis jäta see kast tühjaks ja kliki ikkagi Next:

Seejärel sisesta tekstikasti antud lokaalse kasutajakonto parool ja kliki Next.


7. Algas parooli resettimise USB mälupulga loomine - pilt.

8. Kui 100% sai täis, siis kliki Next - pilt.

9. Kliki nupule Finish, eemalda see USB mälupulk ja hoia teda turvalises kohas:

Kliki nupule Finish

EtteotsaUnustatud parooli resettimine ja selle asemele uue parooli loomine:


1) Kui Sa sisestad süsteemi sisselogimisel enda kohaliku konto jaoks vale parooli ja vajutad ENTER, siis näed esmalt sellist ekraani, kus kliki nupule OK:

Kliki OK


2) Seejärel kliki 'Reset password' lingile, et selle abil kasutada oma varem loodud parooli resettimise USB mälupulka:

Seejärel kliki 'Reset password' lingile


3) Kliki nupule Next:

Kliki nupule Next


4) Torka oma varem loodud parooli resettimise USB mälupulk (Paroolilähtestusketas) kompuutri usb porti või vali siit rippmenüüst õige mälupulk, juhul kui Sul neid mitu on ja kliki nupule Next:

USB mälupulk


5) Sisesta alla kahte lahtrisse antud konto jaoks uus parool ja kõige alumisse lahtrisse ka vihje ning kliki Next:

Sisesta alla kahte lahtrisse antud konto jaoks uus parool


6) Kliki nupule Finish ja Sa võid selle USB mälupulga kompuutrist eemaldada:

Kliki nupule Finish


7) Seejärel logi oma uue parooliga süsteemi sisse:

Seejärel logi oma uue parooliga süsteemi sisseLisa:

Kõiki kohalikke paroole võib resettida ka administraatoriõigustega kasutajakonto abil - juhis sellest seal.

Et aga taastada ligipääsu oma Microsofti kontole, tuleb Sul täita spetsiaalne onlain-vorm (valid seal esmalt "I Forgot My Password" / "Unustasin oma parooli" raadionupu jne) - juhis sellest seal.

Kui Sa unustasid ka oma kohaliku administraatorikonto parooli ja Sa ei saa enam süsteemi sisse logida. Kui Sul ei õnnestu oma Microsofti kasutajakonto parooli ka onlainis resettida ja Sa ei saa enda failidele ligi. (Loome uue kohaliku administraatorikonto ja pääseme sellega süsteemi sisse ning seda ilma ühegi kolmanda osapoole tarkvara abita.) - seal.


Alates Windows 10 'April 2018 Update' (Windows 10 Version 1803) suurest värskendusest: Sa võid kohaliku konto jaoks määrata turvaküsimused ja Sa saad nendele küsimustele vastata süsteemi sisselogimise ekraanis, et oma arvutile ligi pääseda juhul kui Sa unustasid oma kohaliku konto parooli. Et neid turvaküsimusi määrata, mine oma kohaliku konto all 'Settings > Accounts > Sign-in Options' lehele / alamkategooriasse ja kliki seal paremal 'Update your security questions' lingile. (Sa pead määrama vastused KOLME turvaküsimuse jaoks ja need meelde jätma või turvalisse kohta peitma.)

Update your security questions


Windows 10 (Windows 8/8.1) kohaliku / lokaalse parooli resettimine ja seda Kali Linux Live USB abil - juhis.

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us.|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map.|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)