Ikooni ja pisipiltide vahemälu resettimine

Win 10 logo Kui Sinu ikoone ei kuvata õieti: Rikutud ikooni vahemälu (IconCache) kustutamine ja seejärel selle automaatselt uuesti loomine.

 

Kui Sinu pisipilte (thumbnails) ei kuvata õieti: Rikutud pisipiltide vahemälu (thumbnail cache) kustutamine ja seejärel selle automaatselt uuesti loomine.

 

 

 

 

Kui Sinu ikoone ei kuvata õieti: Rikutud ikooni vahemälu (IconCache) resettimine ja seejärel selle automaatselt uuesti loomine:

Windowsis asuvad ikoonid kõikjal: Töölaual, Juhtpaneelis (Control Panel), File Explorer'is jne. Sinu failide ja programmide ikoonid on salvestatud vahemällu nii et neid saaks sealt kiiresti ekraanile kuvada, selle asemel, et neid iga kord lähtefailidest uuesti laadida.

Mõnikord võib aga nii juhtuda, et Sinu töölaua ikoone ei kuvata õieti või neid kuvatakse moonutatud kujul või Sa näed pärast mingi programmi värskendamist tema uue ikooni asemel ikka seda vana ikooni või siis puuduvad need ikoonid üldse. Võib ka nii juhtuda, et Sinu töölaual asuvate kiirkorralduste ehk otseteede (shortcuts) ikoonid on äkki muutunud kas tühjadeks või siis "valge paberi" ikoonideks:

Valge ikoon
Tühi ikoon


Kõik need probleemid võivad tekkida siis kui ikooni vahemälu andmebaas (icon cache database / IconCache.db) on mingitel põhjustel rikutud. Et nüüd seda ikoonide kuvamise probleemi lahendada, tuleb see ikooni vahemälu resettida ja seejärel lasta ta automaatselt uuesti luua. Need ülalnimetatud vead tekivad just siis kui see IconCache andmebaas on rikutud.

Lisaks veel sellele, et juhul kui Sa märkad, et Windows Explorer laaadib neid ikoone liiga aeglaselt ja seda eriti siis kui Sa käivitad arvuti esimest korda või kui Sa avad paljude failidega kausta, siis võid selle probleemi lahendamiseks kasutada samuti seda ikooni vahemälu automaatset uuesti loomist.

Windows 7 ja 8 süsteemis asub see ikooni vahemälu järgmisel kaustateel: C:\Users\<Sinu Kasutajanimi>\AppData\Local\IconCache.db (Märkus: Windows 7 ja 8 puhul kasuta sealset juhist.)

Windows 8.1 ja Windows 10 operatsioonisüsteemis asub ta aga C:\Users\<Sinu Kasutajanimi>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer kaustateel. Sa pead kõik selles kaustas asuvad iconcache failid (.db laiendiga) ära kustutama, aga niisama lihtsalt seda teha ei saa... Ikooni vahemälu kustutamiseks ja selle uuestiloomiseks võib kasutada mitut meetodit ja toon siin ära neist kaks:Esimene, pikem ja käsitsi meetod:

1. Salvesta ja sulge kõik oma tööd.

2. Ava File Explorer aken ja selle View vaheleht ning pane ribamenüüs linnuke 'Hidden items' ruutu:

Hidden items


3. Seejärel ava C:\Users\<Sinu Kasutajanimi>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer kaust.

4. Vajuta ja hoia all "Shift" klahvi ning tee sellel Explorer kaustal paremklikk ja vali kontekstmenüüst "Open PowerShell window here" käsk:

Open PowerShell window here


5. Tipi PowerShell konsooli käsuviibale dir käsk ja vajuta ENTER.

Tipi PowerShell konsooli käsuviibale dir käsk ja vajuta ENTER


6. Tee all tegumiribal paremklikk ja vali hüpikmenüüst "Task Manager" käsk.

7. Tee loetelus "Windows Explorer" peal paremklikk ja vali kontekstmenüüst "End task" käsk:

End task


8. Selle peale kaovad Explorer ja töölaud ära. Nüüd sulge see 'Task Manager' aken ja veendu, et lahti oleks ainult see Windows PowerShell aken.

9. Sisesta PowerShell akna käsuviibale alltoodud käsk ja vajuta ENTER:

del iconcache*

10. Käivita uuesti see dir käsk ja vaata, et kas neid iconcache faile (.db laiendiga) on veel sinna kausta jäänud. Juhul kui Sa näed seal veel neid iconcache faile, siis tähendab see seda et mingi rakendus on taustarežiimil ikkagi veel töösse jäänud. Sulge need rakendused ja korda seda protseduuri uuesti...

11. Seejärel vajuta Ctrl+Alt+Del klahvikombinatsiooni ja vali "Sign out" menüüpunkt. Pärast seda logi end oma süsteemi uuesti tagasi.Teine, kiirem ja automaatne meetod:

1. Lae siit alla Loo_uus_IconCache.bat fail ja salvesta ta oma töölauale.

Märkus: Juhul kui selle Loo_uus_IconCache.bat faili allalaadimisel ilmub näiteks Chrome brauseri alla-äärde vasemale hoiatusriba, siis kliki seal 'Keep' nupule, et jätkata antud faili allalaadimist - pilt.


2. Sulge ja salvesta KÕIK oma pooleliolevad tööd ja programmid.

3. Käivita see Loo_uus_IconCache.bat fail.

4. Veendu, et Sul oleks enne edasiminekut KÕIK AVATUD TÖÖD SALVESTATUD JA PROGRAMMID SULETUD.

Vajuta nüüd suvalist klahvi, et jätkata...:

Vajuta nüüd suvalist klahvi, et jätkata...


5. Kliki Command Prompt konsooli tiitelribale, et ta ikka aktiivne oleks ja vajuta lõpuks Yes klahvi, et teha kompuutri restart:

Lõpuks vajuta Yes klahvi, et teha kompuutri restart

Etteotsa
Kui Sinu pisipilte (thumbnails) ei kuvata õieti: Rikutud pisipiltide vahemälu (thumbnail cache) kustutamine ja seejärel selle automaatselt uuesti loomine:

Kui Sa sirvid oma pilte/fotosid või videosid, siis võid mõnikord märgata, et nende pisipilte ehk piktogramme (thumbnails) ei kuvata õieti või Sa näed neid moonutatud kujul. Windows hoiab kõiki Sinu kaustade, piltide, videote ja dokumentide pisipilte oma vahemälus, et neid saaks kiiremini kuvada juhul kui Sa mingi kausta avad.

See pisipiltide vahemälu (thumbnail cache) on mõnikord rikutud ja seepärast tuleb ta kustutada ning seejärel ta automaatselt uuesti luua.

Pisipiltide vahemälu faile (.db laiendiga) hoitakse järgmisel kaustateel: C:\Users\{Sinu Kasutajanimi}\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer. Tee järgmist:


Esimene meetod (Disk Cleanup utiliidi kasutamine):

1. Ava Start Menüü kaudu see Disk Cleanup utiliit:

Ava Start Menüü kaudu see Disk Cleanup utiliit


2. Vali siin rippmenüüst see ketas (või partitsioon), kuhu on Windows installeeritud, tavaliselt C: ketas:

Vali siin rippmenüüst see ketas (või partitsioon), kuhu on Windows installeeritud


3. Pane linnuke Thumbnails kontrollruutu ja kliki all OK nupule:

Pane linnuke Thumbnails kontrollruutu ja kliki all OK nupule


4. Seejärel kliki ilmuvas kinnituse dialoogiaknas Delete Files nupule.Teine, kiirem meetod (kasuta selleks BAT faili):

1. Lae siit alla Puhasta_ja_Reseti_Thumbnail_Cache.bat fail ja salvesta ta töölauale.

Märkus: Juhul kui selle Puhasta_ja_Reseti_Thumbnail_Cache.bat faili allalaadimisel ilmub näiteks Chrome brauseri alla-äärde vasemale hoiatusriba, siis kliki seal 'Keep' nupule, et jätkata antud faili allalaadimist - pilt.


2. Tee sellel allalaaditud Puhasta_ja_Reseti_Thumbnail_Cache.bat failil 2x klikk, et teda käivitada.

3. Seejärel näed ekraanil korraks seda et avatakse Command Prompt aken, et sellega avada ja sulgeda explorer protsess ning et kustutada pisipiltide vahemälu ja et seejärel Explorerit uuesti käivitada.

4. Tee kompuutri restart.

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)