SFC ja DISM instrumendid

Win 10 logo 'System File Checker' (SFC) ja 'Deployment Imaging and Servicing Management' (DISM) instrumendid.

 

(Kasuta SFC instrumenti, et parandada probleemset Windowsi. DISM instrumendi abil saad parandada Windows Image ja ka seda mida ei suutnud SFC vahend.)

 

 

 

 

 

System File Checker (SFC):

System File Checker (SFC) vahend on Windowsi operatsioonisüsteemi sisseehitatud instrument, mis aitab Sul suuremate probleemide korral parandada süsteemifaile ilma et Sa peaksid kohe opsüsteemi ümber installeerima. Ta lubab skaneerida rikutud faile ja fikseerida või taastada neid. Antud instrument töötab kõikide Windowsitega ja seda juba alates Win XP aegadest.

'System File Checker' vahendi käskude üldine süntaks on järgmine:

SFC [/SCANNOW] [/VERIFYONLY] [/SCANFILE=<file>] [/VERIFYFILE=<file>] [/OFFWINDIR=<offline windows directory> /OFFBOOTDIR=<offline boot directory>]


Kõikidest nendest parameetritest on kõige populaarsem just /SCANNOW, mis skaneerib kõikide kaitstud süsteemifailide terviklikust ja parandab failid siis kui see võimalik on.Kuidas seda SFC vahendit kasutada?

1. Et seda SFC /SCANNOW käsku kasutada, pead esmalt adminõigustega Command Prompt konsooli käivitama. Tee all vasemas nurgas Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst Command Prompt (Admin) kiirkorraldus:

Tee all vasemas nurgas Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst Command Prompt (Admin) kiirkorraldus


2. Seejärel sisesta CMD akna käsureale SFC /SCANNOW või siis sfc /scannow käsk (see ei ole registritundlik) ja vajuta ENTER klahvi. Seejärel näed esmalt järgmist sõnumit:

Beginning system scan. This process will take some time.
Beginning verification phase of system scan.
Verification <0-100>% complete.


Skaneerimise aeg sõltub Sinu süsteemi võimekusest ja selle süsteemifailide skaneerimise tulemused võivad olla järgmised:

* Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them. Details are included in the CBS.Log %WinDir%\Logs\CBS\CBS.log. See tähendab seda et leiti mõned rikutud või puuduvad failid ja need ka parandati edukalt.
* Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the CBS.Log %WinDir%\Logs\CBS\CBS.log. Skaneerimise tulemusel leiti küll rikutud või puuduvad failid, aga kõiki neist ei suudetud parandada. Sel juhul võid veel kasutada ka seda 'Deployment Imaging and Servicing Management' (DISM) instrumenti - sellest edaspidi.
* Windows Resource Protection did not find any integrity violations. Kui kõik on KORRAS, siis näed aga sellist teadet ja seda näed ka järgmiselt pildilt:


Skaneerimise aeg sõltub Sinu süsteemi võimekusest


Järgmine pilt aga näitab seda et leiti küll rikutud või puuduvad failid, aga kõiki neist ei suudetud parandada:

See pilt aga näitab seda et leiti küll rikutud või puuduvad failid, aga kõiki neist ei suudetud parandad


Mine sel juhul Safe Mode režiimi (Kaitstud Režiimi/Turvarežiimi) ja käivita seal see sfc /scannow käsk uuesti. Kui ka see ei aita, siis proovi DISM instrumenti, millest tuleb kohe allpool ka juttu.

Etteotsa


'Deployment Imaging and Servicing Management' (DISM) instrument:

Deployment Image Servicing and Management (Juurutuspiltide/Juurutustõmmiste Hooldus Ja Haldus) on käsurea instrument, mida võib kasutada Windowsi kujutisega/tõmmisega [Windows image (.wim)] töötamiseks või siis Windows Preinstallation Environment (Windows PE) image ettevalmistamiseks.

Lisaks käsurea instrumendile, saab DISM vahendit kasutada ka Windows PowerShell konsooliga. DISM vahendi abil saad taastada rikutud Windows Image (Windowsi Kujutise/Tõmmise). Sellele lisaks võib DISM instrumenti kasutada ka siis kui see ülalkirjeldatud System File Checker (tema SFC /SCANNOW käsk) ei suutnud probleemi lahendada.

Tee järgmist:

1. Vajuta Windows + Q klahvikominatsiooni (st + Q ), tipi otsingukasti sõna powershell, tee üleval otsingutulemustes Windows PowerShell peal paremklikk ja vali avanevast kontekstmenüüst Run as administrator käsk:

Run as administrator


Märkus: Sa võid selle Powershell konsooli avada ka Start menüü kaudu - pilt.


2. Seejärel võid, olenevalt Sinu vajadusest, kasutada järgmisi lüliteid:


Käsk 1:

Repair-WindowsImage -Online -CheckHealth - see kontrollib ainult seda et kas register juba sisaldab korruptsiooni markereid. Ta ainult informeerib Sind ja ta EI paranda midagining ei loo ka logifaili. Selle käsu täitmine käib peaaegu et silmapilkselt:

Repair-WindowsImage -Online -CheckHealth


Käsk 2:

Repair-WindowsImage -Online -ScanHealth - see kontrollib ainult seda et kas register juba sisaldab komponentide korruptsiooni markereid. Selle käsu täitmine võtab aega kusagil 5 kuni 15 minutit:

Repair-WindowsImage -Online -ScanHealth


Käsk 3:

Repair-WindowsImage -Online -RestoreHealth - Antud lüliti parameeter kontrollib komponentide terviklikust ja PARANDAB Windows image kasutades selleks Windows Update vahendit. Antud käsu täitmine võtab juba rohkem aega ja see sõltub korruptsiooni tasemest:

Repair-WindowsImage -Online -RestoreHealth


Juhul kui ka DISM instrument ei suuda probleemi lahendada, siis saad umbes järgmise teate - pilt. Sellise veateate võid näiteks siis saada kui Sa kustutasid Disk Cleanup utiliidi kasutamisel kogemata selle ESD kausta, st panid Disk Cleanup aknas linnukse "Windows ESD installation files" kategooria eesasuvasse ruutu. Sel juhul kui Sinu süsteemiga on ikka väga suured probleemid, siis pead tegema Windows 10 puhta installi:

EtteotsaKasuta DISM vahendit Command Prompt konsooli käsureal:

Sa võid selle DISM instrumendi ka adminõigustega Command Prompt aknas käivitada, tee järgmist:

1. Tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst Command Prompt (Admin) kiirkorraldus/otsetee:

Tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst Command Prompt (Admin) kiirkorraldus/otsetee


2. Sisesta Command Prompt akna käsureale alltoodud käsk ja vajuta ENTER:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth


Märkus: Kui ta jääb 20.0% peale pikemaks ajaks peatuma, siis see peabki nii olema - oota....!!! Sa võid neid ülalnimetatud SFC ja DISM instrumente käivitada ning lahendada oma Win 10 muid probleeme märksa hõlpsamalt ka tasuta ja üsna hea portatiivse FixWin 10 for Windows 10 tarkvara abil. Kasuta seda portatiivset FixWin instrumenti ettevaatlikult ja targalt ning loo enne tema vahendite käivitamist alati ka süsteemi taastepunkt (tema peaakna "Create Restore Point" nupu kaudu):

FixWin 10 for Windows 10 tarkvara
FixWin 10 for Windows 10 tarkvaraKui ka see ei aita ja kui Sinu süsteemiga on SUURED probleemid, siis...

1. Käivita System Restore vahend.

2. Kasuta ühte neist alltoodutest:

* Probleemide puhul Windows 10 uuendamine/värskendamine ehk parandusinstall. Windows 10 ümberinstalleerimisel SÄILITATAKSE kõik Sinu personaalsed failid ja sätted.

* Probleemide puhul Windows 10 ümberinstalleerimine. Windows 10 ümberinstalleerimise käigus EI HOITA Sinu faile alles ja tehakse Windows 10 puhas installeerimine või Sinu kompuuter viiakse tagasi tehase algseadistusteni/originaalsäteteni.3. Pühi oma kõvaketas puhtaks ja tee Windows 10 puhas install.

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)