Photos äpi uus "Story Remix" vahend / laiendus (aka Photos Add-on) ja enda mälestuste jutustamise uus meetod

Koos Windows 10 Fall Creators Update (Windows 10 Version 1709) suure värskendusega tuleb ka Photos äppi integreeritud uus Story Remix vahend (laiendus).

See "Story Remix" on kasutajasõbralik tarkade funktsioonidega video redaktor, mis lubab kasutajatel "transformeerida" oma fotosid ja videosid. Story Remix laiendus (aka Photos Add-on) lubab kasutajal otse Photos äpi sees redakteerida videosid, lisada videosse heli ja teksti. Story Remix laiendus töötab fotode, animatsioonide ja lisaks ka 3D objektide ning spetsiaalsete efektidega.

Märkus: Antud momendil seda 3D objektide tuge veel ei ole ja kui see ei saa kättesaadavaks antud Windows 10 Fall Creators Update väljalaskega, siis saab ta kättesaadavaks järgmise suure värskendusega (koodinimega Redstone 4), mis ilmub 2018. a. kevadel.

Photos Add-on

Story Remix kasutab Microsoft Graph platvormi, et luua Sinu fotodest ja videotest automaatselt mälestusväärsed videoklipid (Memories) koos kinematograafiliste üleminekutega, heli ja teemadega. Story Remix omab Sinu fotode otsimiseks ja väljavalimiseks intellektuaalset ning iseõppivat algoritmi. Story Remix laiendus omab ka uue disainiga kasutajaliidest - Fluent Design.

Sa võid oma videoajalugusid ka teistega jagada (YouTube & Facebook) või siis saata postiga edasi või panna nad OneDrive pilve. Sa võid näiteks oma nutitelefoniga jäädvustada video ja saata ta edasi sellesse Story Remix'i. See Story Remix laiendus toetab praegu Android, iPhone ja Windows Phone nutitelefone.

Kuigi antud Story Remix vahend kasutab põhiliselt väga häid automatiseeritud funktsioone, Sa võid ka ise oma videot konfigureerida: muuta filtreid, lisada liikumist, lisada teksti, eemaldada klippe ja valida erinevaid muusikapalasid. Windowsi Story Remix redaktorisse võib ka 3D mudeleid importida ja seda 3D Kommuunist (antud kommuuni kasutatakse ka Paint 3D äpis). Sa võid 3D mudelid integreerida oma videoga.

Neid videotesse ja fotodesse lisatavaid 3D objekte ning spetsiaalseid efekte võivad "Skip Ahead" testijad ka juba praegu näha (Windows 10-ne 2017.39081.13910.0 versioonis). Praegu ilmuvad kõik need efektid "3D effects (beta)" pealkirja all ja seal on kokku 57 eriefekti - pilt.

Insider programmist osavõtjad saavad juba praegu lisada fotode slaidiseanssidele filtreid, muusikat ja üleminekuid. Uus 3D efektide vahend lubab Sul võtta ühe video (või rohkem kui ühe, juhul kui plaanid need hiljem kokku ühendada) ja lisada videosse 42 erinevat 3D-efekti.
Kuna iga 3D efekt lisab mingit sorti liikumise (pikselöök, langevad lehed, portaali avamine jne), siis Sa ei saa kõiki neid staatilistesse kujutistesse lisada. Igat efekti saab ka reguleerida, sealhulgas ka suurust, orientatsiooni ja aega, mille jooksul ta ekraanile jääb. Ka isegi efekti helitugevust saab reguleerida.

Ka ainult oma piltidest saab video (slaidiesitluse ehk slaidishow) koostada: märgistad vajalikud pildid ära ja alustadki. Sellistesse videotesse saab ka teksti, efektid, teemad, heli jms sellise lisada.

Iga Sinu uus videomaterjal salvestatakse eraldi Creations vahekaardile ja Sinu originaalset videofaili ei kirjutata üle. See on pluss, sest ka Sinu originaalsed videod jäävad alles.

Story Remix ilmub välja Photos äpi võimsa täiendusena (funktsioonina ehk laiendusena). Story Remix ei ilmu UWP äpina vaid ta integreeritakse otse Photos äppi. Seega näed Sa Photos äpis uut “Remix” vahendit/laiendust ja seoses sellega võidakse ka selle Photos äpi nime muuta, näiteks kasutada tema uue nimena "Story Remix" nime. Kuid see pole veel tema lõplik nimetus, sest seda nime võidakse veel ka muuta, aga selle Photos äpi nimi võib ka endiseks jääda.

 

Photos äppi integreeritud Story Remix kasutajaliidese abil oma PILTIDEST video (slaidiesitluse) loomise näide:

Kui Sa avad Start Menüü kaudu selle Photos äpi, siis näed nüüd tema sellist avaakent:

Kui Sa avad Start Menüü kaudu selle Photos äpi, siis näed nüüd tema sellist avaakent

Kui Sa tahad nüüd ainult oma mingitest piltidest (fotodest) luua video ehk slaidiesitluse (slaidishow), siis kliki üleval nupureal sellele Create nupule ja vali avanevast rippmenüüst "Video project" menüüpunkt:

Video project

Ilmub Uue Video (New Video) loomise esimene aken, kus märgista allpool oma need pildid, mida Sa tahad sinna loodavasse slaidiesitlusse lisada. Kui valmis, siis kliki üleval nupule Add.

Märkus: Kui Sa klikid siin vasemal ülal sellele "New Video" kirjale, siis saad sinna kohe tippida ka oma uue video ehk projekti nimetuse, aga Sa võid seda seal ka hiljem järgmistes akendes teha:

Kui valmis, siis kliki üleval nupule Add

Antud juhul valiti selle slaidiesitluse video jaoks välja ainult neli pilti ja ülal eelvaate aknakeses kuvatakse siis selle video esimest pilti. Ka anti siin antud projektile nimi ("Mina ja kus ma elan"). Nagu näha, siis saab siin sellele piltidega slaidiesitluse jaoks teha järgmist: rakendada teemasid (Themes), heli (Music), muuta tema orientatsiooni Portrait (vertikaalne) või Landscape (horisontaalne), määrata slaidide kuvamise kestuse ehk aja (Duration), lisada filtreid (Filters), lisada teksti (Text) ja teatud määral ka mingi liikumise (Motion). Kui kõik sai valmis, siis võid selle slaidiesitluse ehk slaidishow videona oma kõvakettale või mujale salvestada, Sa võid ka seda videot kohe teistega jagada (Export or share).

Klikid siin vajalikule nupule ja jätkad selle slaidishow loomist:

Mina ja kus ma elan

Akna ülaosas on siis see pisike eelvaateaken, kus saad selle video loomise igas etapis oma slaidiesitluse väljanägemist igal ajal kontrollida:

Akna ülaosas on siis see pisike eelvaateaken

Kui Sa tahad oma slaidiesitlusse teksti sisestada, siis kliki siin "Text" nupule:

Kui Sa tahad oma slaidiesitlusse teksti sisestada, siis kliki siin "Text" nupule

Tipi paremas paanis ülal vajalik tekst ja vali allpool antud teksti jaoks ka sobiv animeerimise stiil (oma videote jaoks saab neid stiile aga paremini rakendada). Vasemal eelvaate aknas näed kohe ka tulemust:

Vasemal eelvaate aknas näed kohe ka tulemust

Kui Sa kerid paremal allapoole, siis saad antud tekstile ka selle paigutuse (asukoha) videos määrata. Kui valmis, siis kliki paremal ülal Done nupule:

Kui valmis, siis kliki paremal ülal Done nupule

Oma slaidiesitlusele saad filtreid lisada kui klikid siin Filters nupule:

Oma slaidiesitlusele saad filtreid lisada kui klikid siin Filters nupule

Vali paremal sobiv filter ja kliki üleval Done nupule. Sa võid kohe siinsamas ka teskti ja/või liikumise lisada (või neid muuta):

Vali paremal sobiv filter ja kliki üleval Done nupule

Nupu Duration abil saad slaidide kuvamise kestuse ehk aja määrata:

Nupu Duration abil saad slaidide kuvamise kestuse ehk aja määrata

Nupu Motion abil võid slaidile mingi suunaga liikumise/ suumimise määrata:

Nupu Motion abil võid slaidile mingi suunaga liikumise/ suumimise määrata

Sa võid oma slaidiesitlusele ka mingi teema määrata:

Sa võid oma slaidiesitlusele ka mingi teema määrata

Ka heli võib nupu Music kaudu lisada: siin võib valida kas mingi soovitatava heli (loo) või siis valida välja mingi enda muusikapala (Your music nupu kaudu):

Ka heli võib nupu Music kaudu lisada

Kui kõik sai valmis, siis võid selle slaidiesitluse (või video) oma kõvakettale või mujale salvestada, aga Sa võid seda videot kohe ka teistega jagada. Et seda teha, kliki paremal ülal Export or share nupule:

Et seda teha, kliki paremal ülal Export or share nupule

Nüüd vali oma eksporditava või siis teistega jagatava videofaili jaoks sobiv maht (suurus):

Nüüd vali oma eksporditava või siis teistega jagatava videofaili jaoks sobiv maht (suurus)

Algas video eksportimine või jagamine: Algas video eksportimine või jagamine

Kui valmis, siis näed, et antud video salvestati Sinu C:\Users\SinuKasutajanimi\Pictures\Exported Videos\ kausta. Paremal allpool näed siis kolme nuppu, millede abil võid antud videot kohe antud Photos äpis endas vaadata või näha sda File Explorer aknas või siis jagada seda sotsiaalmeedias, emailiga või mingi muu äpiga:

Mida selle videoga teha saab...

Kui Sa tulid eelmises aknas üleval päises asuva tagasi noolnupu (<-) abil Photos äpi peaaknasse või siis avad järgmine kord selle Photos äpi, siis näed selle ülaosas ka neid omaenda poolt loodud videosid. Siin ülal pakutakse Sulle ka Photos äpi enda poolt automaatselt loodud slaidiesitlusi ("Made for you") ja need on loodud Sinu enda piltide või albumite põhjal. Sa võid ka neid vaadata või muuta (lisada pilte või albumeid või stiile) või eksportida/jagada (Remix as video) või siis X-nupuga siit eemaldada:

Sa võid ka neid vaadata või muuta või siis X-nupuga siit eemaldada

Iga Sinu enda uus videomaterjal salvestatakse eraldi Creations vahekaardile ja Sinu originaalset videofaili ei kirjutata üle. See on pluss, sest ka Sinu originaalsed videod jäävad alles. Sa võid neid ka siitkaudu avada/vaadata või siis hoopiski kustutada:

Iga Sinu enda uus videomaterjal salvestatakse eraldi Creations vahekaardile

[Etteotsa]

 

Natuke ka Photos äppi integreeritud Story Remix kasutajaliidese abil oma VIDEOTE redakteerimisest:

Videote redakteerimine käib põhimõtteliselt samamoodi ja midagi keerulist seal ei ole. Antud momendil toetatakse ainult .mp4 formaadis videosid ja Photos äpp leiab kõik Sinu MP4 videod automaatselt üles siis kui Sa paned nad oma Pictures kausta (või selle alamkaustadesse).

Valid sellest Create rippmenüüst näiteks Video project menüüpunkti:

Valid sellest Create rippmenüüst näiteks Video project menüüpunkti

Seejärel märgistad ühe või mitu videofaili (kui tahad mitut videot kokku liita) ja klikid üleval Add nupule. Antud juhul märgistati siin ainult üks videofail.

Märkus: Kui Sa tahad mitut videot kokku ühendada, siis liidetakse nad alles siis kokku kui Sa lõpetasid ja alustasid oma valmis projekti eksportimist või teistega jagamist, klikkides nupule "Export or share". Enne oma projekti lõpetamist ja eksportimist võid üleliigse kokkuliidetavatest videotest välja jäta ja seda "Trim" nupu (funktsiooni) abil: märgistad akna allosas ajajoonel vajaliku video ja klikid nupule "Trim" ning tegutsed... - sellest siin lõpupoole natuke täpsemalt.

Seejärel märgistad ühe või mitu videofaili (kui tahad mitut videot kokku liita) ja klikid üleval Add nupule

Nüüd kliki vasemal ülal sellele "Show or hide" noolekesele, et märgistatud videod esile tuua:

Nüüd kliki vasemal ülal sellele "Show or hide" noolekesele, et märgistatud videod esile tuua

Seejärel lohista ülalt need videod Photos äpi akna allaossa nn "ajajoonele". Sealse "+ Add photos and videos" lingiga võid sinna ülaossa vajadusel veel pilte või videosid lisada, et seejärel need siia allaossa lohistada. (Sa võid videote vahele ka pilte lisada).

Seejärel lohista ülalt need videod Photos äpi akna allaossa nn "ajajoonele".

...ja hakkad oma videoprojekti redakteerima ning nagu näha, siis pakutakse siin umbes samu võimalusi nagu seda ka piltidest slaidiesitluste loomise puhulgi:

...ja hakkad oma videoprojekti redakteerima

Järgmine pilt näitab seda et videosse lisati ka tekst ja et antud projektile anti ka nimi ("Tee end ilusaks!"):

Järgmine pilt näitab seda et videosse lisati ka tekst ja et antud projektile anti ka nimi ("Tee end ilusaks!"

Kui kõik sai valmis, siis avati see Creations vahekaart ja siin on näha ka seda uut redakteeritud videot ("Tee end ilusaks!"):

Kui kõik sai valmis, siis avati see Creations vahekaart ja siin on näha ka seda uut redakteeritud videot ("Tee end ilusaks!")

Sa võid ka mitu videot kokku liita (ühendada), näide.:

Sa võid ka mitu videot kokku liita (ühendada), näide...

Avati Creations vahekaart ja siin on näha, et kasutaja on loonud kaks videoprojekti:

Avati Creations vahekaart ja siin on näha, et kasutaja on loonud kaks videoprojekti

Sa võid ka ühendatavate videote vahele pilte lisada, näide:

Sa võid ka ühendatavate videote vahele pilte lisada, näide

Märkus: Kui Sa tahad mitut videot kokku ühendada, siis liidetakse nad alles siis kokku kui Sa lõpetasid ja alustasid oma valmis projekti eksportimist või teistega jagamist, klikkides nupule "Export or share". Enne oma projekti lõpetamist ja eksportimist võid üleliigse kokkuliidetavatest videotest välja jäta ja seda "Trim" nupu (funktsiooni) abil: märgistad eelmise akna allosas ajajoonel vajaliku video ja klikid seejärel seal "Trim" nupule ning tegutsed siin uues video kokkutõmbamise aknas edasi....:

"Trim" nupp

Avati jälle see Creations sakk ja siin on ka üks video ("Iludus ja jumal"), mis kujutab endast siis kahte ühendatud videot ja nene vahele lisatud pilti:

mmm

 

!!! Praegu veel ei tööta see uus Story Remix vahend veel kõige ideaalsemalt, aga Windows 10 Fall Creators Update versiooni väljailmumise ajaks peaks kõik korda saama. Ja eks tulevikus täiendatakse teda veelgi.

Praegu saad seda Photos äpi uut Story Remix vahendit kasutada ainult siis kui Settings äpis on Sinu regiooniks pandud United States. Tee seda, seejärel logi ennast süsteemist välja ja seejärel uuesti sisse ning käivita see Photos äpp:

United States


[Etteotsa]