Sa võid ka praegu saada TASUTA Windows 10

Win 10 logo Sa võid ka praegu saada TASUTA Windows 10: Windows 7 ja Windows 8/8.1 ettenähtud viisil litsentseeritud ja aktiveeritud koopiate jooksutajad võivad ka praegu saada selle TASUTA Windows 10.

 

(PS! Kust ma saan ametlikud Windows 10 installeerimise failid?)

 

 

 

Windows 10 tasuta pakkumine lõppes eelmine aasta ja see tasuta üleminek ehk uuendamine/värskendamine (upgrade) Windows 10 operatsioonisüsteemile kehtis kuni 30.07.2016 kuupäevani. Uutes kompuutrites on Windows 10 eelinstalleeritud kujul juba olemas.

Kui Sa omad kompuutrit, mis jooksutab legaalset ("genuine") ja aktiveeritud Windows 7/8/8.1 operatsioonisüsteemi, siis võid ka PRAEGU uuendada oma süsteemi Windows 10 versioonini ning seda endiselt TASUTA. Sa võid selleks kasutada kahte meetodit:1. Esimene meetod. Tasuta Windows 10 laiendatud pakkumine ("Assistive Technology" kasutamise teel):

Tasuta Windows 10 saavad ka pärast seda 29.07.2016 kuupäeva kätte need legaalse Windows 7 või Windows 8.1 jooksutajad, kes on piiratud võimalustega ning kes kasutavad spetsiaalset abitehnoloogiat (Assistive Technology), näiteks nagu Narrator, Magnifier, virtuaalne ekraani-klaviatuur (On-Screen Keyboard), kõrge kontrastiga töölaua teema ja text-to-speech tarkvara (nägemispuudega kasutajatele). Kõik need abivahendid leiad Sa "Windows Ease of Access" alt. Arvesse läheb ka kolmandate osapoolte taoline abitehnoloogia tarkvara.


Kuidas siis hankida pärast 29.07.2016 kuupäeva seda tasuta Windows 10 opsüsteemi?

* Lähed sinna Microsofti veebsaiti, klikid nupule 'UPGRADE NOW >' ja laed sealt alla vastava instrumendi (Windows 10 Upgrade Assistendi).

* Seejärel käivitad ta, klikid esimeses litsentsi aknas 'Accept' nupule jne...:

Seejärel käivitad ta, klikid esimeses litsentsi aknas 'Accept' nupule jne...

Kuidas Microsoft kontrollib seda et kas Sa ikkagi kasutad seda spetsiaalset abitehnoloogiat? Ta ei kontrolligi, see on rohkem Sinu "aususe" peale lootma jääv tehing. Seega võivad KÕIK Win 7 ja Win 8.1 omanikud saada selle tasuta Windows 10 versiooni ning seda ka pärast seda 29.07.2016 kuupäeva. Noh, aga et "täiesti aus" olla ja et ka Microsoft "rahule jääks", siis kasuta enne seda aktsiooni mõned minutid mõnda neist eelpool nimetatud abitehnoloogiatest, näiteks luupi või ekraani klaviatuuri ning alles seejärel mine sinna Microsofti saiti ja lae see instrument sealt alla.

Kui Win 10 upgrade install on tehtud, siis saad ka "digitaalse litsentsi", mis lubab Sul tulevikus igal ajal oma Windows 10 opsüsteemi ümber installeerida - pilt.

Mine sinna "Windows 10 free upgrade for customers who use assistive technologies" veebilehele ja uuri ise järgi.


Uuendatud 30.10.2017:
Värskema info kohaselt saab seda "assistive technologies" kasutamise tasuta ülemineku meetodit Windows 10 süsteemile kasutada nüüd kuni 31.12.2017 kuupäevani. Seega, kes kavatseb seda teha, tehku seda kiiresti (või siis kasuta seda teist, siin edaspidi toodud, meetodit) - pilt.


Märkus: Sa võid pärast Win 10 süsteemile üleminekut kerida ka tagasi oma varasema Windows 7 või 8.1 süsteemini, aga Sa pead seda tegema 10 päeva jooksul - juhis. Seejärel võid hiljem igal ajal Windows 10 versioonile üle minna, sest Sul on see digitaalne litsents juba olemas.

!!! 02. augustil ilmuva järgmise suure Windows 10 'Anniversary Update' värskendusega lühendatakse seda tagasikerimise aega 10 päevani - pilt ..........ja........... pilt.

Windows 7 ja 8.1 saavad veel turvavärskendusi (Security Updates) vastavalt siis kuni 2020 ja 2023 aastani.

Etteotsa2. Teine meetod. Kasuta oma Windwws 7 või Windows 8/8.1 legaalset tootevõtit:

Me kõik teame, et see tasuta uuendamine lõppes juba 29. juulil 2016, õige?

Üsna imelik on aga see et me ei tea siiani, et kuidas see Microsofti aktiveerimise server tegelikult töötab. See tähendab seda et Sa võid ka PRAEGU uuendada oma Windows 7 või Windows 8.1 süsteemi Windows 10 versioonini ja omandada sellega ka TASUTA digitaalse õiguse.


Kuidas siis uuendada oma vana kompuutrit Windows 10 operatsioonisüsteemini?

Kui Sa jooksutad legaalset ja aktiveeritud Windows 7/8/8.1 koopiat, siis tee järgmist:

* Mine Download Windows 10 veebilehele ja kliki seal Download tool now nupule.

* Kui allalaadimine lõppes, siis käivita see Media Creation Tool (MediaCreationTool.exe) vahend.

* Ole litsentsiga nõus ja kliki 'Accept' nupule.

* Kui Sa laadisid selle Media Creation Tool instrumendi sellesse masinasse, mida Sa tahad uuendada ja kui Sa plaanid värskendada ainult ühte kompuutrit, siis vali siin 'Upgrade this PC now' raadionupp ning kliki nupule Next ja seejärel jätka selle värskendamisega kuni lõpuni välja... - midagi keerulist siin ei ole:

Upgrade this PC now


Selle uuendamise/värskendamise installi ajal ei küsita Sult tootevõtit. Kui Sa lähed pärast värskendamise lõpetamist sinna 'Settings > Update & security > Activation' lehele, siis näed, et Sinu süsteem on juba aktiveeritud ja et Sa omad Windows 10 digitaalset litsentsi - pilt.
See digitaalne litsents kehtib ainult antud seadme jaoks, mis tähendab seda et Sa võid selles masinas oma kõvaketta formaatida ja teha siin sama versiooniga Win 10 puhta installi suvalisel ajal ning suvalist korda. Sa ei vaja enam mingit tootevõtit, sest aktiveerimine käib automaatselt.


Märkus: Alternatiivne võimalus. Juhul kui Sa jooksutad seda Media Creation Tool instrumenti erinevas kompuutris või kui Sa tahad seda tasuta värskendamist rohkem paindlikumalt teha, siis vali siin 'Create installation media (USB flash drive, DVD, or ISO file) for another PC' raadionupp ja kliki Next:

Create installation media (USB flash drive, DVD, or ISO file) for another PC


Seejärel veendu, et Sul oleks vastavalt Sinu Windows 7 või Windows 8.1 versioonile valitud see õige Windows 10 (keele ja 64-bit või 32-bit arhitektuuriga Win 10) ja kliki jälle nupule Next. Pärast seda on Sul kaks võimalust:

- lood kohe Windows 10 installiks vajaliku buutiva USB mälupulga ja kui valmis, siis avad selle USB mälupulga File Explorer aknas ning käivitad sealt Windows 10 upgrade installeerimise... - setup.exe failiga.

või siis

- laed alla tema ISO faili ja kui selle ISO faili allalaadimine lõppes, siis teed sellel ISO failil (Windows.iso) 2x kliki, et teda mountida ning avada File Explorer aknas ja seejärel käivita sealt see Windows 10 upgrade install... - setup.exe failiga:

Seejärel kliki jälle Next ja pärast seda on Sul kaks võimalust


Ükskõik kumma variandi Sa eelnevalt valisid (USB draivi loomise või ISO allalaadimise), pead Sa selle Windows 10 süsteemile ülemineku installeerimise käivitama otse oma legaalse Windows 7 või Windows 8.1 süsteemi seest - File Explorer aknast:

File Explorer


Selle uuendamise/värskendamise installi ajal ei küsita Sult tootevõtit. Kui Sa lähed pärast värskendamise lõpetamist sinna 'Settings > Update & security > Activation' lehele, siis näed, et Sinu süsteem on juba aktiveeritud ja et Sa omad Windows 10 digitaalset litsentsi - pilt.
See digitaalne litsents kehtib ainult antud seadme jaoks, mis tähendab seda et Sa võid selles masinas oma kõvaketta formaatida ja teha siin sama versiooniga Win 10 puhta installi suvalisel ajal ning suvalist korda. Sa ei vaja enam mingit tootevõtit, sest aktiveerimine käib automaatselt.

Märkus: Sa võid pärast Win 10 süsteemile üleminekut kerida ka tagasi oma Windows 7 või 8.1 süsteemini, aga Sa pead seda tegema 10 päeva jooksul - juhis. Seejärel võid hiljem igal ajal Windows 10 versioonile üle minna, sest Sul on see digitaalne litsents juba olemas. Millal see tasuta pakkumine lõpeb, pole teada. Võib ka nii juhtuda, et nad sulgevad selle veebsaidi - juhul kui seal liiklus liiga "elavaks" läheb :) - seda aga vaevalt, sest Microsoft on soovib, et KÕIK läheksid Windows 10 versioonile üle.

!!! 02. augustil ilmuva järgmise suure Windows 10 'Anniversary Update' värskendusega lühendatakse seda tagasikerimise aega 10 päevani - pilt .............ja............ pilt.

Windows 7 ja 8.1 saavad veel turvavärskendusi (Security Updates) vastavalt siis kuni 2020 ja 2023 aastani.Kust ma saan ametlikud Windows 10 installeerimise failid?

Kui Sa ehitad ise uue kompuutri või kui Sa installeerid Windows 10 näiteks Mac kompuutris virtuaalmasinasse, siis pead ostma Store veebsaidist litsentsi. Sulle saadetakse tootevõti ja Win 10 installeerimise meedia allalaadimise juhend.

Juhul kui Sa juba omad Windows 10 tootevõtit (litsentsi) või kui Sa tahad teha Windows 10 ümberinstalleerimise masinas, mis juba omab seda digitaalset litsentsi, siis mine Get Windows 10 veebsaiti ja lae sealt alla seesama, siin eelpool juba kirjeldatud, Media Creation Tool - kliki seal Download tool now nupule. Seejärel käivita see Media Creation Tool (MediaCreationTool.exe) ja kliki tema avaaknas Accept nupule, et edasi minna. Aktiveeri järgmises aknas Create installation media (USB flash drive, DVD, or ISO file) for another PC raadionupp ja kliki Next.

Create installation media (USB flash drive, DVD, or ISO file) for another PC


Järgmises aknas pakutakse automaatselt just seda Win 10 versiooni, mis sobib Sinu praegusele kompuutrile, kliki lihtsalt Next nupule, et edasi minna. Aga juhul kui Sa tahad siin midagi muuta, siis puhasta see "Use the recommended options for this PC" ruut ja vali üleval rippmenüüdest Sulle vajalikud asjad...:

kliki lihtsalt Next nupule...


Seejärel vali endale sobiv raadionupp (kas "USB flash drive" või "ISO file") ja kliki Next nupule. Selle "USB flash drive" raadionupuga saad kohe luua Windows 10 installeerimise buutiva USB mälupulga ja see olekski siin kõige parem variant. Aga "ISO file" raadionupu valimisel võid selle ISO faili abil luua hiljem kas Win 10 installeerimise buutiva DVD plaadi või siis tehes tal 2x kliki, mountida ta ja alustada Windows 10 installeerimist otse oma süsteemist (setup.exe faili abil):

Seejärel vali endale sobiv raadionupp...

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)