Windows 10 tõrkeotsingu tööriistad

Win 10 logo Windows 10 enda tõrkeotsingu ja probleemide lahendamise instrumendid

 

 

 

Ma ei näe puuki....


Eelsõna:
Iga Windowsi kasutaja puutub aeg-ajalt kokku süsteemi suuremate või väiksemate probleemidega. Ka uue Windows 10 puhul jagub neid probleeme veel küllaga ja seda eriti just pärast iga suurema globaalse värskenduse (näiteks Windows 10 'Anniversary Update') väljailmumist. Põhilisteks probleemideks on (oletades, et kasutaja värskendas/uuendas ja aktiveeris oma Windowsi ikka õieti): Süsteemi jõudluse probleem; Windows shell ei reageeri hästi (ei ole tundlik), näiteks kui Sa klikid või toksad Start nupule, aga selle peale ei juhtu midagi; uus Edge brauser ei tööta korralikult; OneDrive pilveteenuse, Windows Store ja uute universaalste äppide probleemid. Mõnda probleemi on üsna lihtne lahendada, aga osade puhul tuleb natuke rohkem vaeva näha ja üsna tõsiste vigade puhul peab Windowsi isegi ümber installeerima.

Windows ise omab probleemide lahendamiseks üsna palju sisseehitatud instrumente, aga teinekord on neid üsna keeruline üles leida ja kasutada. Järgnevalt toongi siis ära need tööriistad, mis aitavad Sul neid väiksemaid või suuremaid probleeme lahendada.

Märkus: Need tööriistad on sisseehitatud Control Panel (Juhtpaneeli) konsooli ja seda nii Windows 10, 8 kui ka 7 operatsioonisüsteemides, seega saavad neid kasutada praktiliselt kõik Windowsi jooksutajad. Windows 10 puhul saab antud instrumentidele ligi ka uuendatud Settings äpi kaudu.Sisseehitatud tõrkeotsingu ja parandamise tööriistad—väiksemate probleemide lahendamiseks:


1. Troubleshooters: Windowsi Control Panel (Juhtpaneel) sisaldab terve komplekti erinevaid "troubleshooters" (tõrkeotsingu) instrumente, mida võib kasutada mitmesuguste probleemide kiireks diagnostimiseks ja automaatseks parandamiseks. Need tööriistad ei paranda kõike, aga oma kompuutri vigade leidmiseks ja parandamiseks tuleks esmalt proovida just neid instrumente. Sa võid nendele süsteemi parandamise instrumentidele saada ligi kahe meetodi abil:

a) Esimene meetod: Et neid tööriistu Control Panel ('Juhtpaneel') konsooli kaudu leida ja käivitada, tee järgmist:

* Tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst 'Control Panel' kiirkorraldus - pilt.

* Kliki 'System and Security' kategooria all 'Find and fix problems' lingile - pilt.

* Siin Sa saadki siis ligi kõikidele peamistele probleemide lahendamise tööriistadele. Aga see pole veel kõik, kliki siin vasemas paanis 'View all' lingile ja Sa näed seejärel KÕIKI probleemide lahendamise tööriistu:

View all* Pärast 'View all' lingile klikkimist pääsed Sa ligi kõikidele probleemide lahendamise instrumentidele:

Pärast 'View all' lingile klikkimist pääsed Sa ligi kõikidele probleemide lahendamise instrumentidele


* Nüüd tee siin ülal toodud aknas vajalikul tööriistal klikk, et seda käivitada. Seejärel võid avaaknas kohe klikkida ka sellele 'Advanced' nupule, et kasutada antud probleemi lahendamiseks administraatori õigusi:

Seejärel võid avaaknas kohe klikkida ka sellele 'Advanced' nupule* Kliki nüüd 'Run as administrator' lingile:

Kliki nüüd 'Run as administrator' lingile


* Seejärel kliki siin avaaknas Next nupule:

Seejärel kliki siin avaaknas Next nupule


* Alustatakse antud probleemile lahenduse otsimist ja kui see õnnestub, siis parandatakse see viga automaatselt - pilt.


* Enamik tõrkeid lahendatakse automaatselt, aga mõne probleemi korral pakutakse Sulle ka veel täiendavaid valikuid, näiteks nagu siin järgmisel pildil. Märgistad siin vajalikud kontrollruudud ja klikid jälle Next:

Enamik tõrkeid lahendatakse automaatselt, aga mõne probleemi korral pakutakse Sulle ka veel täiendavaid valikuid


* Näiteks Windows Update vahendi (värskenduste allalaadimise ja installi) probleemide lahendamiseks võid siit käivitada 'Windows Update' tõrkeotsingu tööriista ja seejärel võid näiteks taolist akent näha - pilt.


!!! Isegi kui see tõrkeotsingu tööriist ei leiagi mingit lahendust, siis võib ka nii juhtuda, et piisab ainult tema käivitamisest ja lõpuni minekust ning antud viga ongi lahendatud.
b) Teine meetod: Avame need tõrkeotsingu leidmise ja lahendamise tööriistad 'Settings' äpi kaudu:

* Kliki Start nupue ja seejärel kliki 'Settings' nupule - pilt.

* Sisesta Settings äpi avaaknas otsingukasti sõna troubleshoot ja vajuta ENTER - pilt. Ja Sa saadki antud tööriistadele ligi - pilt.
!!! Uuendatud: Suure Windows 10 Creators Update värskendusega viiakse kõik need Windowsi enda tõrkeotsingu ja probleemide lahendamise instrumendid (Troubleshooting tools) üle sinna uude Settings äppi - juhis. Kuid ka siin eelpool toodud info kulub Sulle ikkagi marjaks ära.
2. Windows 10 ja System Restore vahend: System Restore (Süsteemi Taastamine) oli juba Windows ME, 2000, XP, Windows Vista, Windows 7 ja Windows 8/8.1 operatsioonisüsteemidesse sisseehitatud instrument, mida kasutati selleks et viia süsteem tagasi tema varasemasse seisukorda/olekusse juhul kui kompuutriga oli juhtunud mingi TÕSINE probleem või tõrge. Alates Vista opsüsteemist teeb System Restore vahend meie kompuutri partitsioonidest nn ülesvõtted ehk "varikoopiad" ("snapshots" / "shadow copies") ja salvestab need kui taastamispunktid ehk taastepunktid ('restore points'). Reaalselt tegeleb nende ülesvõtetega aga Volume Shadow Copy teenus. Neid taastepunkte kasutabki siis System Restore funktsioon, et taastada süsteem tema varasemasse seisundisse siis kui juhtus mingi suurem tõrge (näiteks pärast mingi tarkvara või draiveri installeerimist).
Volume Shadow Copy teeb ülesvõtte tervest süsteemist. Juhul kui kõvakettale on loodud mitu partitsiooni, siis on ta vaikimisi sisse lülitatud süsteemipartitsiooni jaoks (tavaliselt C: draiv/ketas), kuhu on installeeritud Windowsi operatsioonisüsteem ja seega on KÕIK andmed antud kettal ka kaitstud. Kui Sinu kõvakettal on ainult üks C: partitsioon, siis tehakse ülesvõte tervest kõvakettast.

Windows 10 esimeses kõikidele kättesaadavas originaalses väljalaskes oli see System Restore funktsioon vaikimisi välja lülitatud ja seepärast tuleks ta pärast Windows 10 upgrade installi või hilisemat Windows 10 puhast või ümberinstalleerimist ta sisse lülitada. Kontrolli seda et kas Sinu süsteemis on ikka antud System Restore vahend aktiveeritud. Loe sellest System Restore vahendist rohkem sealt.3. 'System File Checker' (SFC) ja 'Deployment Imaging and Servicing Management' (DISM) instrumendid: System File Checker (SFC) vahend on Windowsi operatsioonisüsteemi sisseehitatud instrument, mis aitab Sul suuremate probleemide korral parandada süsteemifaile ilma et Sa peaksid kohe opsüsteemi ümber installeerima. Ta lubab skaneerida rikutud faile ja fikseerida või taastada neid. Antud instrument töötab kõikide Windowsitega ja seda juba alates Win XP aegadest. 

Deployment Image Servicing and Management (Juurutuspiltide/Juurutustõmmiste Hooldus Ja Haldus) on käsurea instrument, mida võib kasutada Windowsi kujutisega/tõmmisega [Windows image (.wim)] töötamiseks või siis Windows Preinstallation Environment (Windows PE) image ettevalmistamiseks. Lisaks käsurea instrumendile, saab DISM vahendit kasutada ka Windows PowerShell konsooliga. DISM vahendi abil saad taastada rikutud Windows Image (Windowsi Kujutise/Tõmmise). Sellele lisaks võib DISM instrumenti kasutada ka siis kui see ülalkirjeldatud System File Checker (tema SFC /SCANNOW käsk) ei suutnud probleemi lahendada.

Loe sellest edasi sealt.4. Värskenduste (updates) allalaadimisel- ja installeerimisel tekkivate probleemide lahendamine (Windows 10 / 8 / 7): Kasuta Windowsi enda sisseehitatud avariilikvideerijat ehk tõrkeotsijat (probleemide lahendajat), mis sulgeb käivitamisel Windows Update teenused (Windows Update Services), nimetab \Windows\SoftwareDistribution kausta ümber\Windows\SoftwareDistribution.old kaustaks ja seejärel käivitab Windows Update teenused uuesti. Tee järgmist: 

* Tee all Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst "Control Panel" kiirkorraldus - pilt

* Kliki Control Panel konsoolis 'System and Security' lingile - pilt.

* Kliki uues aknas 'Troubleshoot common computer problems' lingile - pilt

* Kliki 'Fix problems with Windows Update' lingile - pilt

* Seejärel ilmubki selle avariilikvideerija esimene aken, kus kliki esmalt 'Advanced' lingile - pilt.

* Uues aknas veendu, et linnuke oleks "Apply repairs automatically" ruudus ja kliki seejärel 'Run as administrator' lingile - pilt.

* Seejärel kliki nupule 'Next' ja Windows hakkabki viga otsima - pilt.

* Juhul kui vead avastati ja ka ära parandati, siis näed umbes taolist alltoodud akent, mille võid seejärel sulgeda ja käivitada uuesti Windowsi Update vahendi: 

Juhul kui vead avastati ja ka ära parandati, siis näed umbes taolist alltoodud akent, mille võid seejärel sulgeda ja käivitada uuesti Windowsi Update vahendi


Enamus juhtumitel on sellest probleemide lahendamise instrumendist abi. Isegi juhul kui antud vahend vigu ei avastanud, võib ta ikkagi antud probleemi lahendada, sest tema skaneerimise käigus peatati vastavad teenused ja puhastati ka Windowsi värskenduste vahemälu ('Windows Update Cache').

Märkus: Sa võid Microsofti enda veebsaidist laadida alla ka spetsiaalse Windows Update Troubleshooter instrumendi ja proovida sellega probleemi lahendada. Käivita see allalaaditud WindowsUpdateDiagnostic.diagcab fail, märgista üleval 'Windows Update' ja kliki nupule Next - pilt. Juhul kui kohe viga ei leitud, siis kliki järgmises aknas 'Try troubleshooting as an administrator' nupule ja alusta uuesti... - pilt.

Loe ka värskenduste allalaadimisel- ja installeerimisel tekkivate probleemide lahendamise muudest meetoditest rohkem sealt.5. Süsteemi diagnostika aruande/ülevaate (System Diagnostics Report) genereerimine: Event Viewer vahend ei ole just see kõige parem vahend riistvara ja tarkvara probleemide jälgimiseks. Aga seda saab teha väga hea Systems Diagnostic Report vahendi abil. Et saada oma Windows 10 süsteemi käesolevast momendist rohkem detailsemat ja vajalikumat ülevaadet, tee järgmist (Sa pead omama administraatori õigusi):

* Tee all Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst Command Prompt (Admin) kiirkorraldus - pilt.

* Sisesta Command Prompt konsooli käsureale perfmon /report käsk ja vajuta ENTER - pilt.

* Algab andmete kogumine, mis ei kesta kaua - pilt.

* Kui see andmete kogumine lõpetati, siis ilmubki see vajalik Resource and Performance Monitor aken, kus saadki näha siis kõiki vigasid ja muud vajalikku - pilt ja allpool sellest veel üks pilt:

Kui see andmete kogumine lõpetati, siis ilmubki see vajalik Resource and Performance Monitor aken


Loe sellest rohkem sealt (Win 7 alt).6. Süsteemi stabiilsuse kontrollimine "Reliability Monitor" vahendi abil: Kui Sinu mingi programm või Windows 10 komponent, mis töötas siiamaani laitmatult, hakkab järsku vigasid andma, siis võid Sa taoliste situatsioonide korral avada Reliability Monitor'i:

* Sisesta all Windowsi otsingukasti sõna reliability ja klõpsa seejärel üleval otsingutulemustes View reliability history lingile - pilt.
* Avatakse alltoodud Reliability Monitor aken:

Reliability Monitor aken


Loe sellest rohkem sealt (Windows 7 alt).7. Kasuta 'Resource and Performance Monitor' ja 'Performance Monitor' vahendite abi:

* Resource and Performance Monitor (System Diagnostic Report) ja süsteemi diagnostika aruande/ülevaate genereerimine. See 'System Diagnostics Report' instrument lubab Sul näha riistvara ressursside staatust, süsteemi reageerimise aega, Sinu kompuutri protsesse, süsteemi infot ja konfigureerimise andmeid, opsüsteemi jõudlust, ketaste seisukorda, mälu infot, turvalisuse parameetreid jne. Tema abiga saad oma süsteemi seisukorrast väga hea ülevaate ja eriti tuleb ta kasuks siis kui süsteemiga tekivad probleemid, näiteks kompuutri jõudluse probleemid.

* Performance Monitor instrument on lihtne, aga võimas virtualiseerimise vahend süsteemi jõudluse andmete vaatamiseks, mõlemates nii reaalajas kui ka logifailidest.

Loe nendest kasulikest vahenditest edasi sealt.8. Windows 10 jõudlus. Resource Monitor (väga kasulik instrument): Windows Resource Monitor on instrument, mis lubab Sul reaalajas jälgida riistvara (CPU, mälu, kõvaketta, võrgu) ja tarkvara (failide,moodulite ) poolt süsteemiressursside kasutamist. Sa võid ka filtreerida välja need protsessid ja teenused, mida Sa soovid monitoorida. Sa võid ka vajalikke protsesse ja teenuseid käivitada, peatada, sulgeda, et lahendada mingi tarkvara probleeme. Resource Monitor oli olemas juba Windows Vistas, aga Windows 7 ja kõrgemate opsüsteemide jaoks on teda tunduvalt täiustatud ja nüüdseks on ta tõesti üks kasulik instrument.

Antud Resource Monitor vahendi saab mitmel viisil avada, aga toon siin näiteks tema avamise Task Manager akna kaudu. Näiteks oma mälu kasutamise uurimiseks ongi mõtekas avada algul Task Manager, et saada oma mälu kasutamisest kiirülevaade ja seejärel käivitada sealtsamast Resource Monitor instrument, et asja põhjalikumalt uurida.

* Tee all tegumirea vabal osal paremklikk ja vali ilmuvast hüpikmenüüst Task Manager käsk - pilt.

* Ava Performance vaheleht ja kliki seal allosas asuvale Open Resource Monitor lingile - pilt.

* Ja ilmubki Resource Monitor aken:

Resource Monitor aken


Loe sellest Resource Monitor vahendist edasi sealt.

PS! Tõsta oma Windows 10 jõudlust ja tee ta kiiremaks - juhis. Modernsete äppide süsteemist eemaldamine (uninstallimine/desinstalleerimine) - juhis.9. 'Run Compatibility Troubleshooter' nõustaja ja muud meetodid tarkvara probleemide lahendamiseks: Kui klassikalised standardsed töölaua programmid ei käivitu Windows 10 süsteemis või kui nad töötavad seal halvasti või kui neid ei õnnestu isegi installeerida - mida teha? Loe sellest sealt.10. Äppide täiustatud juhtimine ja resettimine: Kui Sinu universaalsed (Store) äpid ei tööta korralikult, siis reseti nad - juhis.11. “Windows Device Recovery Tool” - nutitelefonide jaoks: See PC-põhine instrument lubab Sul toetatavaid nutitelefone viia tagasi tema vaikimisi (tehase) installatsioonini juhul kui Sinu nutitelefon ei tööta. Antud tööriist toetab hulga kolmandate osapoolte OEM tootjate Windows Phone ja Windows 10 Mobile seadmeid. Kõrvaliste tootjate toetatavad seadmed on: BLU, XOLO, MICROMAX, KM, DIGINNOS, INVERSENET, JENESIS, MCJ ja FREETEL. See 'Windows Device Recovery Tool' toetab praegu näiteks järgmisi uusi nutitelefone:

* NuAns Neo
* VAIO Phone Biz
* Unistrong T536,
* Yezz Billy 4.7


Seda instrumenti uuendatakse pidevalt ja tema allalaadimise otselink.

EtteotsaSuured probleemid ja kui Sinu Windows vajab ümberinstalleerimist:


1. Windows 10 ja 'Reset this PC' vahend: Arvuti värskendamine, lähtestamine ja taastamine. Probleemide puhul Windows 10 uuendamine/värskendamine ehk parandusinstall. Windows 10 ümberinstalleerimisel SÄILITATAKSE kõik Sinu personaalsed failid ja sätted.

Juba Windows 8 (Windows 8.1) omasid kahte uut Refresh your PC .............ja............... Reset your PC vahendit, mis lubasid operatsioonisüsteemi parandada või siis ümber installeerida nii et Sul ei läinudki vaja seda Win 8 / Win 8.1 installeerimis- või parandusplaati.

Ka Windows 10 puhul on seesama võimalus olemas, aga nüüd on need mõlemad vahendid Settings äpis ühendatud ja selle nimeks on Reset this PC. Seega kui Sinu Windows 10 süsteem hakkab tõsiselt streikima ja kui System Restore ning muud vahendid enam ei aita, siis võid kasutada Reset this PC funktsiooni.
Sel juhul ei ole Sul seda Windows 10 installeerimise meediat ja tootevõtit vaja ning Sa ei pea oma kõvaketast formaatima (vormindama). Sa võid Reset this PC vahendit kasutada näiteks ka siis kui Sa tahad kõike otsast peale alustada ja teha Windows 10 täieliku ümberinstalleerimise (puhta installeerimise), aga näiteks ka enne oma kompuutri müümist.

Süsteemi suuremate probleemide korral proovi ikka esmalt vana ja head System Restore vahendit (juhis) ja kui see ei aita, siis kasuta seda Reset this PC funktsiooni.

Loe sellest Reset this PC vahendist edasi sealt.2. Windows 10 ja 'Reset this PC' vahend: Arvuti värskendamine, lähtestamine ja taastamine. Probleemide puhul Windows 10 ümberinstalleerimine. Windows 10 ümberinstalleerimise käigus EI HOITA Sinu faile alles ja tehakse Windows 10 puhas installeerimine või Sinu kompuuter viiakse tagasi tehase algseadistusteni/originaalsäteteni.

Juba Windows 8 (8.1) omasid kahte uut Refresh your PC ja Reset your PC vahendit, mis lubasid operatsioonisüsteemi parandada või siis ümber installeerida nii et Sul ei läinudki vaja seda Win 8 / Win 8.1 installeerimis- või parandusplaati.

Ka Windows 10 puhul on seesama võimalus olemas, aga nüüd on need mõlemad vahendid Settings äpis ühendatud ja selle nimeks on Reset this PC. Seega kui Sinu Windows 10 süsteem hakkab tõsiselt streikima ja kui System Restore ning muud vahendid enam ei aita, siis võid kasutada Reset this PC funktsiooni.
Sel juhul ei ole Sul seda Windows 10 installeerimise meediat ja tootevõtit vaja ning Sa ei pea oma kõvaketast formaatima (vormindama). Sa võid Reset this PC vahendit kasutada näiteks ka siis kui Sa tahad kõike otsast peale alustada ja teha Windows 10 täieliku ümberinstalleerimise (puhta installeerimise), aga näiteks ka enne oma kompuutri müümist.

Süsteemi suuremate probleemide korral proovi ikka esmalt vana ja head System Restore vahendit (juhis) ja kui see ei aita, siis kasuta seda Reset this PC funktsiooni.

Loe sellest edasi sealt.3. Windows 10 puhas install uue 'Refresh Windows Tool' instrumendi abil. See instrument teeb Windows 10 puhta installi lihtsamaks (on võimalus ka oma isiklikud failid alles jätta): Kasuta seda 'Refresh Windows Tool' tööriista Windows 10 Home või siis Windows 10 Pro kõige uuema versiooni puhta koopia installimiseks ja kõikide Sinu poolt installitud rakenduste ja/või tootja poolt arvutisse eelinstallitud rakenduste eemaldamiseks. Aga Sul on võimalus ka oma isiklikud failid alles jätta (ainult neid). Kui Sa kasutad Win 10 Enterprise või Education väljaannet, siis Sa ei saa seda tööriista kasutada.


Milleks see uus instrument vajalik on?

* Antud tööriista kasutamisel ei pea Sa Windows 10 puhtaks installiks eelnevalt looma mingit Win 10 installeerimise meediat vaid Sa alustad Windows 10 puhast installeerimist otse oma jooksva süsteemi seest. Ühesõnaga ta teeb Windows 10 puhta installi lihtsamaks.
* Sa saad temaga kätte Windows 10 kõige hilisema versiooni (väljaande) ja koos sellega ka kõik värskendused.
* Sa ei pea Windows 10 puhtaks installiks enam otsima Win 10 ISO faili ja seda DVD plaadile põletama või USB mälupulka viima.
* Kompuutri tootja poolt arvutisse eelinstalleeritud igasuguse üleliigse ja jõudlust kahandava "prahi" eemaldamiseks. Näiteks kui Sa ostad uue OEM kompuutri, siis antud tööriist eemaldab need tootja poolt eelinstalleeritud rakendused ja instrumendid ning teeb Win 10 puhta installi.
* On võimalus ka oma isiklikud failid alles jätta. Need alles jäetavad failid asuvad Sinu "C:\Users\<Kasutajanimi>\" profiilikaustas.
* See tööriist tegutseb ainult selle partitsiooni osas, kuhu oli Sinu Windows 10 installitud, ta ei puuduta ühtegi muud partitsiooni või draivi.

Loe sellest uuest 'Refresh Windows Tool' vahendist edasi sealt.4. Windows 10 puhas install (clean install): Windows 10 buutiva installeerimismeedia (DVD plaadi või USB mälupulga) loomine ja seejärel Win 10 nullist installeerimine.

Kas pärast Windows 10 väljailmumist saab ka ISO faili kätte, et teha Windows 10 puhast installeerimist (clean install)? Jah. Sa võid teha samas masinas igal ajal ka puhta installeerimise. Sa võid ka oma riistvara uuendada, näiteks uue kõvaketta installeerida ja pärast seda saad ikkagi selle allalaaditud ISO faili abil (DVD plaadilt või USB draivilt) teha Windows 10 puhta installeerimise. Selle Windows 10 ISO faili saad kätte ja ka Windows 10 installeerimiseks vajaliku buutiva USB meedia või DVD plaadi saad luua Microsofti enda 'Media Creation Tool' instrumendi abil. Seega võib oma kõvaketta puhtaks pühkida (formaatida) ja seejärel teha sinna Windows 10 puhta installeerimise. Alates 2015. a. novembri suurest värskendusest (Windows 10 Fall Update ehk November Update) tehti ka ses osas üks väga oluline muudatus, nimelt Sa võid nüüd kohe teha ka Windows 10 puhta installeerimise, Sa ei pea enne oma Windows 7 või Windows 8.1 süsteemi uuendama ('upgrade') Windows 10 versioonini.

Loe sellest Win 10 puhtast installist edasi sealt.Lisaks: 'Blue Screen Error (BSOD) Troubleshooter'. See uus Sinise Ekraani (Blue Screen) tõrkeotsija lisandus koos Windows 10 Anniversary Update värskendusega. Antud Tõrkeotsija leiab selle Sinise Surmaekraani (tuntud kui “BSOD”) põhjustanud algvead üles ja aitab Sul neid parandada. 'Blue Screen Error (BSOD) Troubleshooter' instrument kuulub samuti sinna "Troubleshooters" tööriistade komplekti, millest siin eelpool (punktis nr. 1 "Troubleshooters") oli juba ka juttu.

Et antud tööriista käivitada, ava Control Panel ja vali paremal ülaosas "View by" rippmenüüst Small icons vaade. Kliki Troubleshooting kategooriale ja seejärel kliki vasemas paanis View all lingile. Ja lõpuks kliki Blue Screen instrumendile, et avada 'Blue Screen Troubleshooter' vahendit - pilt.

See tõrkeotsija interpreteerib (tõlgendab ehk seletab lahti) bugcheck koodid ja ütleb Sulle kui selle sinise surmaekraani krahhi põhjustasid: vigane riistvara, kettaprobleem, pahavara, mälu probleemid või mingi seadme draiverid. Antud tööriist teeb päringud viimase 7 päeva jooksul juhtunud sinise ekraani sündmuste kohta, mida hoitakse Microsoft-Windows-WER-SystemErrorReporting sündmuste logis.


Märkus: Windows 10 'Anniversary Update' värskendusega uuendati ka seda kurikuulsat "Sinist Surmaekraani" (Blue Screen of Death; lühend BSoD). Sinise surmaekraani allaossa lisatakse tekst ja veebiaadress, kust saab antud probleemile lahenduse leida. (Peale selle on seal ka see STOP-kood.) Teiseks märksa silmatorkavamaks uuenduseks on aga QR koodi lisamine, mis suunab kasutaja otse sinna veebilehele, kus leiab konkreetsele probleemile võib olla ka mingi lahenduse - pilt.

Kuid vahel võib Sinu ekraanile ilmuda ka alltoodud pildil kujutatud sinine surmaekraan. Sellist tüüpi surmaekraan ilmub arvatavasti siis kui Windows 10 opsüsteemil endal saab suuremate probleemide korral mõistus otsa ja ta jätab kõik kasutaja enda lahendada. Sellisele surmaekraanile on nüüd peale selle QR koodi lisatud veel ka kaks linki (Ubuntu installeerimine & kompuutri matused), mis viivad kasutaja otse vastavatesse veebsaitidesse. Kas ka Sina oled sellist surmaekraani näinud?

Windows 10 uuendatud Sinine Surmaekraan (Blue Screen of Death; lühend BSoD) ja selle QR kood
Kuidas installida...
Me aitame Sind kompuutri matustel!!!

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)