Windows 10 värskenduste probleemid

Win 10 logo Windows 10 värskenduste (updates) allalaadimisel- ja installeerimisel tekkivate probleemide lahendamine. Kui Windows Update vahend ei toimi (ei tööta).

 

(Windows 10 / 8 / 7)

 

 

 

 

Lihtsalt meeldetuletamiseks: Windows 10 värskendamise uus meetod (selle osa võib ka lugemata jätta).


Windows 10 kui teenus (Windows-as-a-Service) ehk siis "Versioonideta Windows":
'Vindowsi Viimane Versioon'..., mida see tähendab? See tähendab, et nüüdsest on Windows ehitatud nii et teda saab pidevalt uuendada / värskendada – teisisõnu, ta on TEENUS. Microsoft on viimastel aastatel pööranud usinalt kõik teenusteks: Software-as-a-Service (SaaS), Platform-as-a-Service (PaaS), Infrastructure-as-a-Service (IaaS) jne, jne. Nüüd on siis ka Windows ise kui teenus - Windows-as-a-Service.
Windows-as-a-Service tähendab seda et kui kasutaja installeerib Windows 10, siis ta sisuliselt registreerub Microsoftis, et saada edaspidi kätte TASUTA parandusi, täiendusi, uuendusi ja funktsioone. See sarnaneb praeguse Windows Update vahendi tööle ja selline värskendamise mehhanism jätkub siis ka edaspidi.


Windows 10 on seega viimaseks "suure paugu" väljalaskeks / versiooniks, mis toob meid Versioonideta Windowsini. Selle asemel, et lasta iga paari aasta järel välja Windowsi uusi versioone, hakatakse Windows 10 jaoks laskma regulaarselt välja uusi värskendusi (updates) analoogselt Office 365, Azure, Windows 10 Mobile / 'Windows 10 for phones' ja Chrome OS'iga. Need värskendused sisaldavad tavalisi parandusi, aga ka uusi funktsioone ja uusi vahendeid. Seega Windows 11, 12 jne väljalaskmise asemel jätkatakse Windows 10 suurte värskenduste (näiteks Threshold 2 ja Redstone) väljalaskmist.
Kui Sa installeerid Windows 10, ostad uue kompuutri juba eelinstalleeritud Windows 10 opsüsteemiga või uuendad teda hiljem, siis jääb ta alati Windows 10 operatsioonisüsteemiks. Windows 10 erinevad väljalasked (suured värskendused) saavad praegu oma nimed versioonide ja neile omistatud spetsiifiliste nimede järgi, näiteks Windows 10 Threshold 2 suur värskendus sai oma nimeks "Windows 10 Version 1511", tulevase Redstone suure värskenduse esimene etapp saab oma nimeks "Windows 10 'Anniversary Update'" jne.Süsteemi värskendamine vana Control Panel (Juhtpaneel) kaudu on nüüdseks elimineeritud: Alates Windows 8 opsüsteemist pakuti värskenduste kättesaamiseks kahte Windows Update kasutajaliidest — üheks oli uus 'PC Settings' äpp (nüüd lihtsalt 'Settings' äpp) ja teiseks oli see vana tuttav Control Panel (pilt). Windows 10 puhul aga saab nüüd värskendusi kätte ainult selle uue nimega 'Settings' äpi kaudu ('Settings -> Update & security' kategooria alt - pilt).


Märkus: See vana klassikaline Control Panel (Juhtpaneel) jääb ise veel küll esialgu alles, aga paljud tema funktsioonid on viidud üle selle uue 'Settings' äpi alla. Juhul kui 'Settings' äpis ei saa mingeid muudatusi teha, siis on seal lingid, millede abil avatakse omakorda see vana klassikaline Juhtpaneel. Osa selliseid linke seal 'Settings' äpis pakuvad ka lihtsalt alternatiivset võimalust oma süsteemi haldamiseks - seda siis vanas Juhtpaneelis. Kuid tulevastes Winddows 10 väljalasetes kaob see vana klassikaline Control Panel lõplikult ära ja selle asemele jääb see uus Windows 8 ajast pärit Settings äpp.

!!! Tulevastes Windows 10 väljalasetes kaob see vana klassikaline Control Panel (Juhtpaneel) lõplikult ära ja selle asemele jääb see uus Windows 8 ajast pärit Settings äpp.


Windows on nagu teenus (service), mis tähendab, et kasutajad saavad uusi vahendeid ja parandusi lennult ning märksa sagedamini kui see varem toimus - tasuta. See värskenduste uus meetod on kodukasutajate, äriklientide ja ka Windows 10 väljaannete osas erinev, sest nende nõudmised värskendustele on samuti erinevad. Windows 10 omab seitset erinevat väljaannet redaktsiooni (Windows 10 Home, Windows 10 Pro, Windows 10 Enterprise jne). Pärast Windows 10 väljalaskmist saavad Windows 10 väljaannete jaoks ligipääsetavaks kolm erinevat värskendamise haru:

Current Branch (CB): See on Windows 10 Home väljalaske jaoks. Sellega tulevad turvavärskendused, uued vahendid ja parandused ning seda AUTOMAATSELT, siin EI SAA kasutaja midagi muuta. Tavakasutajate jaoks lastakse uusi funktsioone / vahendeid värskendustena pidevalt välja ja nad saavad tasuta kättesaadavaks kohe pärast nende ilmumist - seega siin mingit probleemi ei ole. Tavakasutaja EI SAA neist keelduda ega ka nende installeerimist edasi lükata. Kõik käib automaatselt ja kasutaja vahele sekkumiseta - tegemist on ikkagi ju 'Windows-as-a-Service' tasuta teenusega. Kui Sa lähed 'Settings' äpi Windows Update alamkategooria ekraani, siis näed siin ainult ühte nuppu — "Check for updates". Kui klikid sellele nupule, siis Windows kontrollib kättesaadavate värskenduste olemasolu ja kui leiab, siis laetakse need alla ning installeeritakse automaatselt. Ka Windows ise kontrollib taustrežiimis värskenduste vajadust ja laeb need alla ning installeerib automaatselt:

Check for updates


Windows Home 10 kasutajad ei saa ka keelduda Windows Store rakenduste automaatsest uuendamisest.


Mida Sa saad ja võid teha:

* Sa võid valida selle et millal süsteemi restart tehakse: Kliki 'Windows Update' alamkategooria all "Advanced options" lingile (vaata eelmist pilti) ja Sa leiad sealt uuest ekraanist ainult kaks "Choose how updates are installed" parameetrit. Sa võid selle "Choose how updates are installed" rippmenüüst valida "Automatic (recommended)" parameetri, mis on ka vaikimisi valitud — sel juhul laeb Windows värskendused automaatselt alla, installeerib nad ja seejärel teeb ise restardi sel ajal kui kompuutrit ei kasutata. Sa võid sellest rippmenüüst valida ka "Notify to schedule restart" parameetri, mis keelab kompuutri automaatse ümberlaadimise (restardi) - pilt.

* Sa võid vaadata värskenduste ajalugu (Update History) ja ka uninstallida värskendusi (Uninstall Updates) - ka seda saab teha sellesama "Advanced options" ("Täpsemad suvandid") lingi kaudu. Klikid uues aknas "View your update history" lingile ja seejärel "Uninstall updates" lingile.

* "Advanced options" lingi kaudu võid keelata ka Microsoft Office ja muude Microsofti programmide värskendamise, koristad uues aknas "Give me updates for other Microsoft products when I update Windows" ruudust ära.

* PS! Sa võid tühistada ka Windows Store äppide automaatse värsknedamise (uuendamise). Avad 'Store' äpi, teed üleval menüüribal enda kasutajakonto pildil kliki ja valid ilmuvast rippmenüüst 'Settings' käsu - pilt. Seejärel lohistad 'Update apps automatically' lüliti asendisse 'Off' - pilt. (Sa võid seda näiteks ka siis teha kui Sa kasutad limiteeritud andmemahuga internetiühendust.)Current Branch for Business (CBB): See on ette nähtud Windows 10 Pro, Windows 10 Enterprise ja Windows 10 Education versioonidele. CBB sisaldab neid samu nõudeid, mis ka eelmine 'Current Branch (CB)', aga siin saab nende värskenduste installeerimise aega ja ka seda et milliseid värskendusi installeeritakse, muuta - sarnaselt sellele kuidas Windows Update töötab praegu näiteks Windows 8.x või Windows 7 operatsioonisüsteemides. Kuid neid värskendusi ei saa lõpmatuseni edasi lükata, lõpuks tuleb need nii- või naa vastu võtta ja installeerida. Neid värskendusi saab hallata selliste instrumentidega nagu 'Windows Update for Business' ja WSUS (Windows Server Update Services).

!!! Alates 12.11. 2015 saab kõikidele kättesaadavaks esimene suurem globaalne värskendus Windows 10 Fall Update (Build 10586), mida kutsutakse ka November Update (koodinimega "Threshold 2"). See suur kumulatiivne värskendus lubab Windows 10 edaspidise uuendamise või uute värskenduste allalaadimise ja installi nüüd ka edasi lükata või siis ajutiselt peatada ("pause"). Seda võivad teha ainult Windows 10 Pro, Enterprise või Education versioonide omanikud. Kui Sa jooksutad kodus näiteks Windows 10 Pro versiooni, siis võid nüüd oma süsteemi lülitada ümber sellele ''Current Branch for Business' värskendamise meetodile. Sinu kompuuter ei pea kuuluma mingi ettevõtte või organisatsiooni võrku ja ka domeeni ei nõuta. Loe sellest edasi sealt.Märkus: Windows 10 värskendused on kumulatiivsed ja see tähendab, et installeerides kõige uuema värskenduse, saab kätte ka kõik varasemad värskendused. See tähendab seda et lisaks kõige viimasele (uuemale) värskendusele saad ühtlasi kätte ka need varasemad värskendused, mida Sinu süsteemis veel ei ole. Win 10 seade vajab kõige viimast värskendust, et saada ka edaspidi tasuta tuge.

EtteotsaVärskenduste allalaadimise ja installeerimise probleemide lahendamine:


Windows 10 jaoks saabuvate värskenduste, näiteks kumulatiivse KB3097617 värskenduse (Cumulative Update KB3097617), allalaadimise ja installiga võivad tekkida ka probleemid (tõrked ja vead). Sa võid saada 'Settings -> Update & Security -> Windows Update' alamkategooria all näiteks alltoodud veateate ja siin ei aita ka see "Retry" nupule klikkimine - pilt.

Sa võid näiteks ka Error 0x80070057 veateadet näha ja seda ka siis kui Sa üritad Windows Store veebsaidi kaudu midagi alla laadida või siis oma olemasolevaid äppisid värskendada.Et nende kumulatiivsete värskenduste taolisi probleeme lahendada, proovi järjekorras alltoodud meetodeid:Meetod 1:
Lülita oma antiviirustarkvara ajutiselt välja. Kui Sa ei kasuta kolmandate osapoolte antiviirust, siis lülita ajutiselt välja ka Windows 10 enda vaikimisi Windows Defender pahavara skaneerija. Windows Defender'i ajutiseks väljalülitamiseks tee järgmist:

1. Mine 'Settings -> Update & Security -> Windows Defender' alamkategooria alla ja kliki seal paremal 'Open Windows Defender Security Ceneter' nupule - pilt.

2. Kliki vasemal menüüribal "Virus & threat protection" nupule/ikoonile ja seejärel kliki paremal 'Virus & threat protection settings' lingile:

Virus & threat protection settings


3. Lülita see "Real-time protection" nupp-lüliti välja, st lohista ta vasakule (Off):

Off


Lülita ajutiselt välja ka kõik oma muud antiviirused, mis võivad Sinu põhi-ativiirusega kõrvuti reaalajas joosta, näiteks RansomFree. Teed all tegimireal antiviiruse ikoonil paremkliki ja valid ilmuvast kontekstmenüüst tema ajutise väljalülitamise. Seejärel käivita uuesti see värskenduste allalaadimine ja installeerimine - ehk aitab?
Märkus: Arvesta sellega, et kui Sa lülitad selle Windows Defender antiviiruse seal Windows Update vahendis välja, siis teatud aja mõõdudes lülitatakse ta automaatselt jälle sisse (seda juhul kui Sa vahepeal ei installinud mingit muud antiviirust). Aga mõnikord on vaja see Windows Defender ka pikemaks ajaks välja lülitada, näiteks siis kui Sa jooksutad Windows 10 prooviversiooni virtuaalmasinas (hoiad ressursse kokku) ja ka nende samade probleemsete värskenduste puhul. Sa võid Windows Defender'i jäädavaks (või pikemaks ajaks) väljalülitamiseks kasutada näiteks kahte alltoodud meetodit:

a) Kasuta Group Policy Editor utiliiti, mis on kättesaadav ainult Windows 10 Pro ja Enterprise versioonides, tee järgmist:

* Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, tipi Run dialoogiaknasse gpedit.msc käsk ja vajuta ENTER - pilt.

* Kliki User Account Control (UAC) dialoogiaknas nupule Yes, et jätkata.

* Seejärel otsi vasemas paanis üles 'Local Computer Policy -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Defender' haru.

* Tee paremal "Turn off Windows Defender" poliitikal 2x klikk, et teda avada.

* Aktiveeri seal raadionupp 'Enabled' ja kliki all nupule OK, et salvestada see muudatus - pilt.b) Kasuta selleks Windowsi Registri abi (sobib näiteks ka Windows 10 Home versiooni kasutajatele):

* Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, tipi Run dialoogiaknasse regedit käsk ja vajuta ENTER.

* Kliki User Account Control (UAC) dialoogiaknas nupule Yes, et jätkata.

* Otsi vasemal üles järgmine võti: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender.

* Tee paremas paanis DisableAntiSpyware kirjel 2x klikk ja pane tema jaoks 1, et lülitada see Windows Defender välja. Pärast tolle akna sulgemist näed siis järgmist pilti - pilt.

* Märkus: Juhul kui Sa ei leia paremal seda DisableAntiSpyware kirjet, siis tee vasemas paanis Windows Defender võtmel paremklikk ja vali avanevast kontekstmenüüst New > Dword (32-bit) Value käsk ning pane talle nimeks DisableAntiSpyware.

Kui tahad oma Windows Defender antiviirust jälle sisse lülitada, siis rakenda üht neist ülaltoodud meetoditest ja pane need vanad seaded uuesti jälle tagasi.


Meetod 2: Kasuta Windowsi enda sisseehitatud avariilikvideerijat (probleemide lahendajat), mis sulgeb käivitamisel Windows Update teenused (Windows Update Services), nimetab \Windows\SoftwareDistribution kausta ümber \Windows\SoftwareDistribution.old kaustaks ja seejärel käivitab Windows Update teenused uuesti. Tee järgmist:

* Tee all Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast kontekstmenüüst "Control Panel" kiirkorraldus - pilt.

* Kliki Control Panel konsoolis 'System and Security' lingile - pilt.

* Kliki uues aknas 'Troubleshoot common computer problems' lingile - pilt.

* Kliki 'Fix problems with Windows Update' lingile - pilt.

* Seejärel ilmubki selle avariilikvideerija esimene aken, kus kliki esmalt 'Advanced' lingile:

Seejärel ilmubki selle avariilikvideerija esimene aken, kus kliki esmalt 'Advanced' lingile


* Uues aknas veendu, et linnuke oleks "Apply repairs automatically" ruudus ja kliki seejärel 'Run as administrator' lingile - pilt.

* Seejärel kliki nupule 'Next' ja Windows hakkabki viga otsima:

Seejärel kliki nupule 'Next' ja Windows hakkabki viga otsima


* Juhul kui vead avastati ja ka ära parandati, siis näed umbes taolist alltoodud akent, mille võid seejärel sulgeda ja käivitada uuesti Windowsi Update vahendi:

Juhul kui vead avastati ja ka ära parandati, siis näed umbes taolist alltoodud akent


Enamus juhtumitel on sellest probleemide lahendamise instrumendist abi. Isegi juhul kui antud vahend vigu ei avastanud, võib ta ikkagi antud probleemi lahendada, sest tema skaneerimise käigus peatati vastavad teenused ja puhastati ka Windowsi värskenduste vahemälu ('Windows Update Cache'). Juhul kui see meetod ei aita, siis kasuta järgmist meetodit ("Meetod 3").


Märkus (MUGAVAM VIIS): Sa võid Microsofti enda veebsaidist laadida alla ka spetsiaalse Windows Update Troubleshooter instrumendi ja proovida sellega probleemi lahendada. Käivita see allalaaditud WindowsUpdateDiagnostic.diagcab (või latestwu.diagcab) fail, märgista üleval 'Windows Update' ja kliki nupule Next - pilt ................(või selline pilt).

Juhul kui kohe viga ei leitud, siis kliki järgmises aknas 'Try troubleshooting as an administrator' nupule ja alusta uuesti... - pilt.Meetod 2A: Microsoft lasi välja Windows Update’i tõrgete parandamise veebi-instrumendi, mis aitab Windows 10, Windows 8.1 ja Windows 7 operatsioonisüsteemide kasutajatel diagnostida ning lahendada värskendustega seotud probleeme. See instrument ei lahenda kõiki Windowsi värskendamisega seotud probleeme, aga kõige sagedamini esinevate vigade puhul võib tast küll kasu olla. Ta võib Sind aidata näiteks järgmiste Windowsi värskendamisel ilmnevate tõrkekoodide puhul: 0x80073712, 0x800705B4, 0x80004005, 0x8024402F, 0x80070002, 0x80070643, 0x80070003, 0x8024200B, 0x80070422, 0x80070020.

Microsoft lasi välja Windows Update’i tõrgete parandamise veebi-instrumendi
*** Meetod 3: See väga efektiivne meetod sarnaneb eelmisele meetodile, sest ka siin tühjendatakse see \Windows\SoftwareDistribution kaust ja puhastatakse 'Windows Update Cache'. Lülita eelnevalt ajutiselt välja ka oma antiviirused, s.h. ka Windows Defender antiviirus ise (sellest oli eelpool juba ka juttu). Seejärel tee järgmist:

* Ava adminõigustega Command Prompt konsool: tee all Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude hüpikmenüüst Command Prompt (Admin) kiirkorraldus - pilt.

* Peata Windowsi värskendamise teenus: Sisesta Command Prompt akna käsureale net stop wuauserv käsk ja vajuta ENTER - pilt. (Kui kohe selle teenuse peatamine siin ei õnnestunud, siis korda seda eelnenud tegevust - pilt.)

* Luba varjatud kaustade ja failide kuvamine: Ava File Explorer aken ja juhul kui seal seda ribamenüüd näha ei ole, siis tee akna menüüribal paremklikk ja korista 'Minimize the Ribbon' eesasuvast ruudust see linnuke ära - pilt.
Seejärel ava 'View' vaheleht/sakk ja kliki ribamenüü 'Options' nupule - pilt. Lõpuks ava 'View' vaheleht/sakk, aktiveeri 'Show hidden files, folders, and drives' raadionupp ja kliki all nupule OK - pilt.

* Ava C:\Windows\SoftwareDistribution\Download kaust ja kustuta seal Download kaustas kõik alamkaustad ning failid, st tee ta tühjaks. (Sa võid tegelikult ka terve selle SoftwareDistribution kausta sisu kustutada.)

Download kaust


* Mine tagasi sinna adminõigustega Command Prompt aknasse või ava ta uuesti, sisesta tema käsureale net start wuauserv käsk ja vajuta ENTER - pilt.
* Mine uuesti 'Settings -> Update & security -> Windows Update' aknasse ja kliki jälle 'Check for updates' nupule, et käivitada värskenduste otsimine ning allalaadimine.
* Kui ikkagi on mingi probleem, siis tee kompuutri restart ja käivita see Windowsi värskendamine uuesti.Meetod 4: Eemalda KÕIK oma välised USB seadmed, näiteks mälupulgad, välised kõvakettad, printer, SD kaardid, kaardilugeja, ka lisamonitor jne. Seejärel proovi uuesti värskendada.


Meetod 5: Kui Sul tekib Windows 10 või Windows 8 või Windows 7 süsteemis värskenduste allalaadimise- ja installeerimisega probleeme, siis kasuta Microsofti enda Reset Windows Update Agent instrumenti. See vahend resetib ja parandab kõik Windows Update vahendiga seotud komponendid ja registri võtmed, avastab vead, asendab rikutud süsteemifailid, parandab rikutud system image, resetib Winsock sätted jne.

Loo igaks juhuks eelnevalt ka süsteemi taastepunkt (System Restore Point). Kui Sa oled selle instrumendi sealt alla laadinud, siis tee ResetWUEng.cmd failil paremklikk ja vali kontekstmenüüst Run as administrator käsk. Kliki ilmuvas UAC dialoogiaknas Yes ja seejärel näed alltoodud akent. Loe see tekst seal läbi ja kui oled nõus, siis vajuta klahvi Y.

...siis vajuta klahvi Y


Seejärel näed järgmiste võimalustega akent. Nüüd sisesta siia käsureale vajaliku operatsiooni number ja vajuta ENTER:

Nüüd sisesta siia käsureale vajaliku operatsiooni number ja vajuta ENTER


Näiteks kui tipid numbri 7 ja vajutad ENTER, siis resetitakse Windows Update vahendi komponendid.... Windows 10 puhul näed aga selliseid aknaid: pilt .............ja........... pilt. (Antud instrument on ka muude probleemide lahendamiseks vägagi kasulik vahend.)Meetod 6: Tee järgmist:

* Ava adminõigustega Command Prompt konsooli aken.
* Tipi käsureale sfc /scannow käsk ja vajuta ENTER.
* Kui valmis, siis tee kompuutri restart ja sisene Windows Update vahendisse.
* Alusta uuesti oma KB3093266 või KB3097617 või mingi muu kumulatiivse värskenduse allalaadimist ja installimist.
* Kui värskendused on installitud, siis tee uuesti arvuti restart.
Meetod 7: Kui midagi ei aita, siis kasuta Microsoft Update Catalog veebsaidi abi, et laadida sealt see probleeme tekitanud värskendus eraldi alla ja installida ta ise käsitsi (st ilma 'Windows Update' vahendita). Sa pead Microsoft Update Catalog veebsaidi jaoks Internet Explorer brauserit kasutama. Kuid alates 20.10.2016 saab sinna Microsoft Update Catalog veebsaiti ka muude veebibrauseritega minna, näiteks Chrome või Edge veebibrauseriga! Toome siin näiteks selle kumulatiivse KB3097617 värskenduse allalaadimise:

* Mine Microsoft Update Catalog veebsaiti.

* Tipi paremal ülanurgas otsingukasti vajaliku värskenduse nimetus (siin siis KB3097617) ja vajuta ENTER - pilt.

* Kliki oma süsteemile sobiva värskenduse (32-bit või 64-bit) järel tulevale Add nupule - pilt .

* Kliki paremla ülal 'view basket (x)' nupule - pilt.

* Kliki paremal ülal nupule 'Download' - pilt.

* Seejärel kliki nupule 'Browse...' ja vali see koht, kuhu see fail alla laetakse, näiteks Desktop (Töölaud) ning kliki allpool nupule 'Continue' - pilt.

* Oota kuni see allalaadimine lõpeb (% jookseb) - pilt.

* Kui valmis ("Done"), siis sulge IE brauser - pilt.

* Lõpuks tee sellel allalaetud eraldi värskendusel 2x klikk, et alustada ise käsitsi tema installeerimist - pilt.

Kui kõik õnnestus, siis näed Settings äpis Windows Update alamkategooria ja tema Advanced options (Täpsemad suvandid) lingi kaudu avatavas aknas ka näiteks järgmist teadet: "Successfully installed on xx.xx.xxxx" - pilt.Windows 10 suurte globaalsete värskenduste, näiteks 'November Update' värskendue, kättesaamise- ja installiga tekkivad probleemid:


Probleem 1: Sa ei näe oma kompuutris suurt (näiteks Windows 10 November Update) värskendust. Kui Sa kontrollid uute värskenduste olemasolu (Start Menüü -> Settings -> Update & security -> Windows Update -> Check for updates), siis Sa ei näe seal Windows Update ekraanis ühtegi uut suurt värskendust vaid seal kuvatakse ainult seda "Your device is up to date" kirja. Selle põhjuseks võib olla mitu asjaolu:

* Juhul kui Sa uuendasid hiljuti oma Windows 7 või Windows 8.1 kompuutri Windows 10 RTM versioonini ja kui sellest on möödas vähem kui 31 päeva, siis Sa ei saa veel seda uut globaalset, näiteks Windows 10 Fall Update (Build 10586) ehk Windows 10 November Update (Threshold 2) värskendust. Kui see 31 päeva saab mööda, siis saad kätte ka selle uue värskenduse. See on tehtud turvakaalutlustel ja ka ettevaatusabinõuna, sest uuendamisel Windows 10 süsteemini, luuakse kõvakettale automaatselt ka eelmise opsüsteemi reservkoopia. Seda reservkoopiat hoitakse kõvakettal 31 päeva, et kasutaja saaks oma eelmise opsüsteemi taastada - seda juhul kui talle see Windows 10 ei meeldi. (31 päeva möödudes see reservkoopia kustutatakse ja Sa ei saa oma varasemat operatsioonisüsteemi enam taastada. Aitab ainult eelmise opsüsteemi DVD-plaat või allalaetud ISO fail + tootevõti jne...)


* Selle uue värskenduse kättesaamist võib takistada ka Windows Update vahendi "Defer upgrades" säte (ainult Windows 10 Pro, Enterprise või Education süsteemides). Tee järgmist: Ava Settings äpp ja mine "Update & security -> Windows Update" alamkategooriasse. Seejärel kliki paremal "Advanced options" lingile. Nüüd deaktiveeri see "Defer upgrades" funktsioon ("Lükka edasi uuendused") ja kontrolli uuesti Novembri värskenduse saadavust.

Märkus: Sa võid seda teha ka Group Policy Editor konsooli kaudu: Mine Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update. Vaata, et kas "Defer Upgrade" on lubatud. Kui ta on aktiveeritud, siis lülita ta välja ("not configured").


* Sa võid kasutada ka seda Windows Media Creation Tool vahendi abi ja seda järgmistel juhtudel:

- Kui Sa juba jooksutad Windows 10 versiooni, aga kui Windows Update vahendi kaudu tekivad selle globaalse värskenduse kättesaamisega mingid probleemid. Sel juhul võid teha kas Win 10 puhta installi või siis upgrade installi (Sinu sätted, tarkvara jne jäetakse alles). Tootevõtit ei nõuta, aktiveerimine toimub automaatselt.
- Kui Sa juba jooksutad Windows 10 versiooni, aga kui Sa tahad nüüd teha Windows 10 puhast installi. Tootevõtit ei nõuta, aktiveerimine toimub automaatselt.
- Kui Sa jooksutad Windows 7 või Windows 8.1 versiooni ja tahad nüüd minna üle Windows 10 süsteemile antud intrumendi abil mitte aga Windows Update kaudu. Sel juhul võid teha kas Win 10 puhta installi või siis upgrade installi (Sinu sätted, tarkvara jne jäetakse alles). Sel juhul võid juba installeerimise käigu sisestada oma legaalse Windows 7, Windows 8 või Windows 8.1 versiooni tootevõtme.
(Sellise aktiveerimise peamine eelis: Sinu masinas ei pea enam olema Windowsi varasemat versiooni, piisab ainult tootevõtme olemasolust.)


Probleem 2: Uuendamise protsess jääb seisma (külmub) kusagil 44% juures. Eemalda oma arvutist SD-kaart. Sa võid selle mälukaardi eemaldada otse Win 10 uuendamise ajal, siis kui see protsess peatus, ja seejärel jätkatakse uuendamist.


Lisa: Windows 10 Home versioonilt üleminek (upgrade) Windows 10 Pro versioonile ja seda täiesti TASUTA!

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)