Lülita sisse 'Windows Mixed Reality' simuleerimise ehk demo režiim: pildigalerii

 

Windows 10 saab alates 2017. a. aprillist koos 'Windows 10 Creators Update' väljailmumisega lisaks ka uue Windows Holograafilise Shell'i (kasutajaliidese/töökeskkonna/ruumi): Microsoft teatas Inteli arendajate foorumis, et 2017. aastal saab "Windows Mixed Reality" (endine "Windows Holographic") olema Windows 10 süsteemi sisseehitatud osaks ja see Windows Mixed Reality / Windows Holographic shell lubab korraga töötada nii 2D kui ka 3D rakendustega. Selle uue kasutajaliidese võimalused on siis kättesaadavad mitte ainult Microsofti HoloLens peakomplektile vaid ka kõrvaliste tootjate virtuaalse reaalsuse seadmetele, näiteks nagu Oculus Rift, HTC Vive Pre VR, Meta 2 ning muud virtuaalse reaalsuse peakomplektid (VR prillid). Ka Microsoft ise laseb koos partneritega (HP, ASUS, Lenovo, Dell ja Acer) 2017. a. välja omaenda odavamad virtuaalse reaalsuse peakomplektid (virtuaalprillid). Need Windows Mixed Reality platvormile ehitatatud Mixed Reality prillid ehk kiivrid/garnituurid tulevad müüki kusagil novembris/detsembris 2017. Need peakomplektid maksavad vahemikus $399 kuni $449 (koos liikumiskontrolleritega) ja neid saab osta Microsoft Store kaudu. Windows Mixed Reality platvorm saab ligipääsetavaks igat tüüpi ja eri suurustes seadmetele, ta paigaldatakse ka kõikidele Windows 10 seadmetele. Ka Unity 5.5 versiooni arenduskeskkond, mille abil saab luua 2D & 3D mängusid jms, sai nüüd samuti Microsoft HoloLens ja Windows Mixed Reality toe.

Seega ostad endale sobivad virtuaalse reaalsuse prillid ja lülitad selle peakomplekti oma kompuutri külge. Loomulikult vananenud ja odavad kompuutrid, mis ei oma vastavat videokaarti ja muud riistvara, ei toeta ka tulevikus virtuaalse reaalsuse seadmetega töötamist. (Microsofti HoloLens peakomplekti ei ole vaja kompuutri külge ühendada, sest ta on tegelikult ise üks väike kompuuter ja ta töötab täiesti iseseisvalt.)

Windows Mixed Reality kasutajaliidesel (Windows 10 VR platvormil) ja järgmisel aastal müüki ilmuvatel Mixed Reality peakomplektidel on siis järgmised riistvara- ning süsteeminõuded (need võivad ka muutuda):

CPU: Nelja tuumaga Intel Mobile Core i5 protsessor. Näiteks Core i5 (koodinimega Arrandale, Lynnfield, Clarkdale, Sandy Bridge, Ivy Bridge, Haswell, Broadwell, Skylake või Kaby Lake) töölaua- ja mobiilsete seadmete protsessorid omavad 2 või 4 tuuma. Core i5-5675C omab lisaks veel ka nelja loogilist tuuma ja seda tänu Hyper-Threading (HT) / Hyperthreading tehnoloogiale. Aga Core i7-5775C omab lisaks veel kaheksat loogilist tuuma - tänu sellele samale HT tehnoloogiale.
Ka Intel Core i protsessorite perekonna kuuenda generatsiooni Core i7-6700K protsessor omab nelja füüsilist tuuma (pluss lisaks veel loogilised tuumad). Aga sobivad ka dual-core (st kahe tuumaga) Hyperthreading toega protsessorid. Põhimõtteliselt sobivad selleks kõik Hyperthreading toega Inteli protsessorid alates “Haswell” ja edasi protsessoritest. Ka AMD integreeritud graafikakaardid alates 6000-seeria protsessoritega on selleks piisavad.

DirectX 12-toega graafika (GPU), mis on samaväärne Intel HD Graphics 620 graafikaga (protsessorisse integreeritud)
8GB RAM (füüsilist mälu)
HDMI 1.4 või siis HDMI 2.0 / DisplayPort 1.3 port
100GB vaba salvesturuumi (eelistatud on SSD kettad)
USB 3.1 generatsioon 1 Type-A või siis Type-C port
Bluetooth 4.0

'Windows Mixed Reality' simuleerimise režiimi käivitamiseks sobivad ka natuke väiksemad süsteeminõuded (täienavalt võiks ka XBox Controller olla).

!!! Juhul kui Sul ei ole VR peakomplekti, siis võid proovida ja vaadata seda segatud virtuaalset reaalsust ka ilma selleta. Kui Sinu Windows 10 kompuutri riistvara sobib 'Windows Mixed Reality' keskkonna nõuetele, siis lülita sisse segatud (miksitud) virtuaalse reaalsuse simuleerimise ehk demo režiim. Sinu Windows 10 seadme riistvara sobivust Windows Mixed Reality platvormiga tuvastab Windows ise, siis kui Sa käivitad selle VR simuleerimise režiimi. Peale selle peab Sul olema alles ka see vaikimisi kaasatulnud Camera äpp, juhul kui Sa ta varem uninstallisid, siis lae ta Store veebsaidist uuesti alla. Sa pead veenduma ka selles et Settings äpis oleks see Camera äpp privaatsuse all lubatud ('Settings > Privacy > Camera' ja aktiveeri seal paremal see Mixed Reality Viewer lüliti).
Praegu saavad seda miksitud virtuaalse reaalsuse demo režiimi kasutada ainult Windows 10 Insider programmist osavõtjad ja seda alates Windows 10 build 15048 väljalaskest. 'Settings' äpis tuleb ka see 'Developer mode' sisse lülitada. Alates aprillist 2017 võivad seda demot ka kõik teised vaadata. Siin allpool pildigaleriis tulebki siis kõigest sellest "juttu".

Praegu näed Sa selles demos nn Cliff House keskkonda, aga 2018. a. kevadel, koos Windows 10 uue suure värskenduse väljailmusega, näed juba uuemat Skyloft keskkonda. Sa võid võid seal navigeerida, valides Mixed Reality Start menüüs "Places" menüüpunkti.

Alusta piltide vaatamist klikkides siin all kõige ülemisel pildireal vasemalt esimesele pisipildile. Seejärel saad kasutada allailmuvaid navigeerimisnuppe ja ka suurt pilti ennast (ka klahvidega saad liikuda). Loe ka piltide alla minu poolt lisatud selgitusi...:

 

< Tagasi Windows 10 pealehele

< Tagasi Windowsi uue holograafilise kasutajaliidese ja Windows 10 VR peakomplekti veebilehele