Win 10 Home → Win 10 Pro, "TASUTA"!

Win 10 logo Windows 10 Home versioonilt üleminek (upgrade) Windows 10 Pro versioonile ja seda täiesti "TASUTA"!

 

Kui Sa ostsid uue OEM kompuutri, kus jookseb legaalne Windows 10 Home versioon, siis võid ta kiiresti ja lihtsal teel uuendada Windows 10 Pro versioonini ning seda täiesti "TASUTA" - Sulle jääb $100 alles. (Sama kehtib ka siis kui Sa uuendasid / värskendasid oma vana kompuutri Windows 10 Home versioonini ja tahad nüüd Windows 10 Pro versioonile üle minna.)

Sa saad sellist Windows 10 Home versioonilt Windows 10 Pro versioonile tasuta üleminekut teha oma vana Windows 7 Professional (või Ultimate) või siis Windows 8/8.1 Pro tootevõtmega ja seda alates novembrist 2015, siis kui ilmus välja see Windows 10 November Update (Windows 10 Version 1511).

See Sinu Windows 7 Professional (või Ultimate), Windows 8 Pro / Windows 8.1 Pro tootevõti peab legaalne olema ja ta ei tohi samal ajal ka mingis muus kompuutris kasutuses olla. Näiteks kui Sul jookseb Windows 7 ka mingis muus kompuutris, mis on sellesama tootevõtmega aktiveeritud, siis seda tootevõtit Sa antud juhul kasutada ei saa.

Kuigi tavakasutajale sobib väga hästi ka see Windows 10 Home redaktsioon, aga kes tahab lisavõimalustega Windows 10 Pro versiooni, see võib antud meetodiga selle ka "tasuta" kätte saada. Windows 10 Home, Windows 10 Pro, Windows 10 Enterprise ja Windows 10 Education versioonide erinevustest võid lugeda rohkem sealt.Lihtsalt meenutuseks: Windows 10 puhul kasutatakse täiesti uut aktiveerimise ja litsentseerimise meetodit. Windows 10 tootevõtmest (Product Key) lühidalt järgmist:

Windows 10 puhul ei lähe Sul edaspidiseks Windows 10 ümberinstalleerimiseks või puhtaks installiks enam seda tootevõtit vaja ja Sulle ei pakutagi seda - seda ÜLDJUHUL. Tootevõtme olemasolu sõltub sellest et kuidas Sa selle Windows 10 omandasid:

- Kui Sa ostsid Windows 10 digitaalse koopia otse Microsofti veebsaidist, siis saad selle tootevõtme Emaili teel. 

- Kui Sa kasutasid seda ühe aastast Windows 10 operatsioonisüsteemile TASUTA ülemineku / uuendamise (upgrade) pakkumist, siis genereeritakse Sinu Windows 10 esmakordsel aktiveerimisel spetsiaalne/unikaalne aktiveerimise kood (hash kood) ja selle abil ka Windows 10 sertifikaat ("digital entitlement"). See aktiveerimise kood baseerub Sinu seadme unikaalsele riistvara konfiguratsioonile. Sulle ei pakuta mingit tootevõtit ja Sul ei lähe seda samas kompuutris enam kunagi vaja - seda ka Windows 10 ümberinstalleerimisel või puhtal installil. See ongi siis see uus aktiveerimise tehnoloogia. Seega Windows 10 aktiveerimine on erinev ja seda just Win 10 süsteemile tasuta ülemineku osas, mida pakutakse Windows 7 ning Windows 8.1 kasutajatele. Selline aktiveerimise protsess ei nõua tootevõtit ja antud protsessi nimeks on nüüd Digital Entitlement.
Kuigi see Windows 10 tasuta pakkumise üheaastane aeg on juba ammu mõõdas, aga Sa võid ka nüüd teha oma Windows 7 või Windows 8.1 ülemineku Windows 10 versioonile ja seda ikkagi TASUTA, näiteks spetsiaalse abitehnoloogia (Assistive Technology) "kasutamise" teel - loe sellest sealt. Ka sel juhul kasutatakse seda "Digital Entitlement" aktiveerimise meetodit ja Sul ei lähe seda tootevõtit enam kunagi vaja (Win 10 ümber- või puhtal installeerimisel) - seda loomulikul samas Win 10 masinas.

- Kui Sa ostsid Windows 10 autoriseeritud jaemüüjalt, siis leiad selle tootevõtme karbi sees asuvalt kleebiselt. 

- Kui Sa ostad uue OEM kompuutri, kus on Windows 10 eelinstalleeritud kujul juba olemas, siis on Sinu süsteem juba aktiveeritud. Kõik uued kompuutrid toetavad seda uut UEFI BIOS firmwaret ja sinna firmwaresse on juurutatud ka olemasoleva opsüsteemi tootevõti. Sellepärast ei tulegi uued süsteemid enam selle tootevõtme kleebisega ja Sul ei lähe seda vaja - seda ka Windows 10 ümberinstalleerimisel või puhtal installil. Microsoft kasutabki seda UEFI BIOS'is hoitavat tootevõtit sidudes selle antud seadme riistvara konfiguratsiooniga ja luues sel teel selle seadme unikaalse aktiveerimise koodi - edaspidiseks kasutamiseks. (Siiski võib mõni tootja lisaks ka selle tootevõtme kaasa anda, näiteks kompuutril asuva kleebisega või pakendi sees.)

Etteotsa
Windows 10 Home versioonilt "tasuta" üleminek Windows 10 Pro versioonile:ESIMENE MEETOD: Antud näites kasutatakse uut OEM Intel Compute Stick minikompuutrit, mis osteti koos Windows 10 Home versiooniga ja kasutaja teeb nüüd ülemineku (upgrade) Windows 10 Pro versioonile ning seda "tasuta".

!!! Praegu see meetod veel töötab, aga tulevikus võib Microsoft selle ka blokeerida. Seega võid seda asja proovida - ehk õnnestub. Antud meetod on väga lihtne ja midagi "vussi" Sa sellega ei keera. Päris tasuta see üleminek ka nüüd ei ole, sest Sul peab olema alles see vana ja antud momendil kasutamata Windows 7 Professional (või Ultimate) või siis Windows 8/8.1 Pro legaalne tootevõti. Seega Sa ei tohi oma mingis muus kompuutris antud tootevõtmega Windows 7 Professional (või Ultimate) või siis Windows 8/8.1 Pro versiooni jooksutada.

Juhul kui Sul tekib selle esimese meetodiga probleeme, siis proovi ka siin lõpupoole toodud seda teist meetodit.


Tee järgmist:

* Ava 'Settings > Update & security > Activation' leht (alamkategooria). Siin lehe paremas ülaosas näeb ka oma jooksva Windows 10 versiooni ja ka seda et see Windows 10 Home on automaatselt aktiveeritud. Antud juhul on kasutaja ka Windows Insideri programmist osavõtja ja seda näitab see Windows 10 Home järel tulev "Insider Preview" kiri. Tavakasutaja näeb seal lihtsalt "Windows 10 Home" kirja. Kliki siin allpool Change product key nupule:

Kliki siin allpool Change product key nupule


* Seejärel sisesta esmalt Windows 10 Pro vaikimisi tootevõti, milleks on VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T ja kliki nupule Next:

Seejärel sisesta esmalt Windows 10 Pro vaikimisi tootevõti, milleks on VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T ja vajuta nupule Next


* Kliki nupule Start. Pärast seda valmistutakse siinsamas Windowsi sees selleks üleminekuks ette ja Sa näed antud aknakeses jooksvat % (0-100%). See ei võta kaua aega ja kui valmis, siis tehakse kompuutri restart ning alustatakse selle ülemineku reaalset protsessi - % jookseb - ka see käib ruttu. Pärast seda tehakse veel üks restart ja seejärel logid oma süsteemi jälle sisse:

Kliki nupule Start


Olles pärast selle ülemineku lõpetamist jõudnud tagasi oma töölauale, näed ka Tegevuskeskuse (Action Center) ülaosas vastavat "õnnelikku" teadet:

Olles pärast selle ülemineku lõpetamist jõudnud tagasi oma töölauale, näed ka Tegevuskeskuse (Action Center) ülaosas vastavat "õnnelikku" teadet


* Kui Sa lähed nüüd Settings äpis 'System > About' lehele, siis näed, et Sul on see Windows 10 Pro nüüdseks juba olemas:

Kui Sa lähed nüüd Settings äpis 'System > About' lehele, siis näed, et Sul on see Windows 10 Pro nüüdseks juba olemas


...ja veel üks näide: pilt.


* Avades aga seejärel 'Settings > Update & security > Activation' lehe, siis näed, et kõik on küll OK, aga see uuendatud Windows pole aktiveeritud - nii peabki olema. Nüüd kliki siin allpool jälle sellele 'Change product key' nupule:

Nüüd kliki siin allpool jälle sellele 'Change product key' nupule


* Seejärel sisestagi siiasamasse, nüüdseks juba tuttavasse "Enter a product key" dialoogiaknasse, oma vana kasutamata ja legaalne Windows 7 Professional (või Ultimate) või siis Windows 8/8.1 Pro tootevõti ning kliki nupule Next:

Enter a product key


* Kliki nupule 'Activate':

Kliki nupule 'Activate'


Märkus: Juhul kui Sa näed nüüd "Unable to activate Windows" teadet..., siis kliki siin nupule 'Close' ja korda mõne minuti pärast neid eelmisi samme: st kliki siin uuesti sellele 'Change product key' nupule, sisesta jälle oma Windows 7 Pro/Ultimate või Windows 8/8.1 Pro legaalne tootevõti ja kliki "Next" ning lõpuks kliki jälle nupule "Activate":

Märkus: Juhul kui Sa näed nüüd "Unable to activate Windows" teadet..., siis kliki siin nupule 'Close' ja korda mõne minuti pärast neid eelmisi samme


* Kui kõik läks korda, siis näed nüüd "Windows is activated" teadet ja kliki nupule 'Close'. Sellega on Sinu uuendatud Windows 10 Pro nüüd ka ilusti aktiveeritud:

Kui kõik läks korda, siis näed nüüd "Windows is activated" teadet ja kliki nupule 'Close'.


* Windows 10 Pro versioon on aktiveeritud:

Windows 10 Pro versioon on aktiveeritud- Kui Sa teed nüüd edaspidi mingil vajadusel oma Windows 10 Pro ümberinstalli ehk resettimise (näiteks Reset this PC ................ või uue........ Refresh Windows Tool ......... või siis veelgi uuema Refresh start vahendi abil), siis jõuad tagasi oma uuema Windows 10 Pro versioonini ja see on automaatselt ka juba aktiveeritud.

- Kui Sa teed aga Windows 10 Pro puhta (clean) installeerimise, näiteks kui formaadid eelnevalt või siis Win 10 puhta installi algfaasis ka oma Windowsiga süsteemketta ja juhul kui Sa jõuad tagasi ikkagi sinna esialgsesse Windows 10 Home versiooni, siis korda seda siin eelnevalt toodud tegevust. Mõnel juhul piisab nüüd ainult selle Windows 10 Pro vaikimisi tootevõtme (VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T) sisestamist ja seejärel nuppudele Next ning Start klikkimisest. ...Ja pärast ülemineku lõpetamist jõuad Sa tagasi juba automaatselt aktiveeritud Windows 10 Pro süsteemi. Kui pärast Windows 10 puhast installeerimist see asi aga ei õnnestu, siis kasuta kohe siin edaspidi toodud seda teist meetodit.

Windows 10 Pro versioon

Etteotsa
TEINE MEETOD: See näide on jällegi võetud minu enda elust ja siin tuleb tegemist juba teise uue kompuutriga. Nimelt kuna minu vana lauakompuuter mind enam ei rahuldanud (kuigi ta töötab siiamaani hästi), siis sai ostetud uus Lenovo IdeaCentre Y900-34ISZ lauakompuuter. Kuid seda pakuti ainult Windows 10 Home versiooniga ja seega tuli ta nüüd Windows 10 Pro versioonile üle viia.

!!! Praegu see meetod veel töötab, aga tulevikus võib Microsoft selle ka blokeerida. Seega võid seda asja proovida - ehk õnnestub. Antud meetod on väga lihtne ja midagi "vussi" Sa sellega ei keera. Päris tasuta see üleminek ka nüüd ei ole, sest Sul peab olema alles see vana ja antud momendil kasutamata Windows 7 Professional (või Ultimate) või siis Windows 8/8.1 Pro legaalne tootevõti. Seega Sa ei tohi oma mingis muus kompuutris antud tootevõtmega Windows 7 Professional (või Ultimate) või siis Windows 8/8.1 Pro versiooni jooksutada.


Tee järgmist:

See tegevus käib põhimõtteliselt samamoodi nagu seda tehti ka siin eelpool kirjeldatud esimese meetodiga, aga antud juhul käib see asi veelgi lihtsamalt ja kiiremini.

* Kõigepealt ava jällegi see 'Settings > Update & security > Activation' leht (alamkategooria) ja kliki seal paremal allpool Change product key nupule.

* Juhul kui Sa sisestad nüüd sinna ilmuvasse "Enter a product key" aknasse jällegi selles esimeses meetodis kasutatud Windows 10 Pro vaikimisi tootevõtme, milleks on VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T ja vajutad nupule Next (pilt) ja pärast seda Activate nupule, siis saad veateate, et see võti ei sobi. (Sel juhul seda Start nupuga järgmist dialoogiakent ei ilmugi.)

Sulge see veateatega dialoogiaken, klikkides nupule Close:

Sulge see veateatega dialoogiaken, klikkides nupule Close


* Seejärel kliki sealsamas 'Settings > Update & security > Activation' lehel uuesti sellele Change product key nupule.

* Nüüd aga sisesta sellesse "Enter a product key" aknasse kohe oma vana Windows 7 Professional (või Ultimate) või siis Windows 8/8.1 Pro legaalne tootevõti ja kliki nupule Next:

Enter a product key


* Juhul kui ilmub ka järgmine dialoogiaken, siis kliki seal Start nupule. (Aga see võib ka mitte ilmuda vaid algab kohe see uuendamise protsess.)

Juhul kui ilmub ka järgmine dialoogiaken, siis kliki seal Start nupule


* Pärast sellele Start nupule klikkimist näed siinsamas % jooksmist, seejärel tehakse automaatne restart ja väljutakse Windowsist. Pärast restarti lisatakase uued vahendid ja tehakse jälle restart. Ja seejärel logid end uuesti süsteemi sisse ja Sa näed kohe ka neid õnnestumise teateid:

Seejärel logid end uuesti süsteemi sisse ja Sa näed kohe ka neid õnnestumise teateid-1


Seejärel logid end uuesti süsteemi sisse ja Sa näed kohe ka neid õnnestumise teateid-2


* Kui Sa avad nüüd 'Settings > System > About' lehe, siis näed paremal, et Sul ongi nüüd juba Windows 10 Pro versioon:

Settings > System > About


* Seejärel ava 'Settings > Update & Security > Activation' leht ja Sa näed, et Sinu Windows 10 Pro on ka aktiveeritud:

Settings > Update & Security > Activation


* Kui Sa lähed ka sinna Windows 7 aegadest tuttavasse "System" aknasse, siis näed ka seal, et Sinu Windows 10 Pro on aktiveeritud:

SystemSeejärel vaata Settings äpis ja ka mujal kõik oma sätted üle ning pane need jälle õigeks tagasi...!

Etteotsa
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)