Uus 'Windows 10 režiimis S'

Win 10 logo Varem oli Win 10 uus versioon: Windows 10 S versioon - see oli Windows 10 operatsioonisüsteemi uus TASUTA unikaalne versioon. 'Windows 10 S' operatsioonisüsteemi erinevused, installeerimine ja kasutamine.

 

Uuendatud, veebruar 2018: NÜÜD kaob see 'Windows 10 S' kui versioon ära ja ta muutub "režiimiks" ('Windows 10 in S mode' / 'Windows 10 režiimis S'). Ühesõnaga Windows 10 S väljaanne / versioon konverditi nüüd uude S Režiimi (S Mode). Kõik Windows 10 väljaanded sisaldavad nüüd uut S-režiimi (S Mode).

Lisaks ka OEM tootjate jaoks uuest hinnapoliitikast ja uuendatud Windows 10 versioonid.

 

 

Microsoft tegeleb juba ammu sellise Windowsi konsolideeritud versiooni loomisega, mis hakkab töötama erinevatel platvormidel ja vorm-faktoritel. Seda suurt visiooni, mis peab Windowsi muutma modulaarseks operatsioonisüsteemiks, hakkab täitma uus "Windows Core OS" operatsioonisüsteem. Windows Core OS (WCOS) on Windowsi operatsioonisüsteemi arendamise järgmine suur etapp.

Windows Core OS (WCOS) operatsioonisüsteem: Microsoft tahab, et kõik Windowsi seadmed põhineksid ühele -ja samale operatsioonisüsteemile ja ta loob selleks otstarbeks uue Windows Core OS (WCOS) operatsioonisüsteemi. Windows Core OS on järgmine samm, et muuta Windows 10 täielikult modulaarseks. See saab olema kõikide seadmete jaoks ühiseks baasoperatsioonisüsteemiks. Erinevalt Windows 10, Windows 10 Mobile ja Xbox, mis põhinevad OneCore'ile, aga on endiselt erinevad, hakkavad nad kõik töötama nüüd Windows Core OS juhtimise all.

Esialgu on teada, et see Windows Core OS ei luba jooksutada neid traditsioonilisi Win32 töölaua rakendusi vaid seal saab käivitada ainult Universal Windows Platform (UWP) äppisid/rakendusi. Kuid Windows Core OS on modulaarne ja selle klassikaliste töölaua rakenduste toe võib eraldi moodulina juurde lisada. Kuid traditsioonilise tarkvara toetamine ei ole antud süsteemi põhiosa. (Seda Windows Core OS'i kutsuti varem Microsofti enda sees AndromedaOS opsüsteemiks.)


C-Shell on Modular Interface (Modulaarne Kasutajaliides): Composable Shell, tuntud ka kui C-Shell või CShell, on Windows Core OS süsteemiga seotud teine projekt. Praegusel ajal, seadmed, mis jooksutavad kõiki Windowsi versioone, omavad omaenda kasutajaliideseid, mis on nende unikaalsetesse operatsioonisüsteemidesse sisseehitatud. Lauakompuutrid omavad töölauda, Xbox One omab Xbox instrumentide paneeli ja Windowsi nutitelefonid omavad telefoni kasutajaliidest. Need kõik on erinevad kasutajaliidesed.

C-Shell saab aga olema ühiseks kasutajaliideseks (shell), mis töötab Windows Core OS'i peal. See on modulaarne shell modulaarse operatsioonisüsteemi jaoks. Ühesõnaga, Microsoft võib luua ühise kasutajaliidese, mis hakkab automaatselt ja targalt adopteeruma sellesse seadmesse, mida Sa kasutad ning seda tema kasutamise jooksul.


Polaris - see on töölaua kasutajaliides C-Shell jaoks: C-Shell hakkab sisaldama mitut "komposiitorit", üks iga kasutajaliidese tüübi jaoks. Polaris on see komposiitor, mis kindlustab töölaua kasutajaliidese. Teisisõnu, see on Windowsi töölauakogemus, mis on ehitatud C-Shell ja Windows Core OS peale.

Praegu on uutele lauakompuutritele ja sülearvutitele ettenähtud Windows Core OS'i variandi nimeks "Windows 10 S" (uue nimega Windows 10 režiimis S / Windows 10 in S mode). Peale selle lastakse lauakompuutrite ja sülearvutite jaoks praegu välja ka Windows 10 režiimis S versiooni lihtsustatud variant, mille koodinimeks ongi "Polaris".

Teiste sarnaste projektide nimed: Andromeda on ette nähtud mobiilsete seadmete kasutajaliideste jaoks, Aruba aga Surface Hub kasutajaliidese jaoks ja Oasis on ette nähtud Windows Mixed Reality seadmete, näiteks nagu HoloLens, kasutajaliideste jaoks.


Märkus: See Windows Core OS hakkab tööle ainult uutel seadmetel ja Sinu olemasolevat Windows 10 arvutit ei hakata sellega uuendama. Esmalt hakatakse seda Windows Core OS'i kasutama just uutel mobiilseadmetel ja kaugemas tulevikus siis ka uutel laua- ja sülearvutitel.Windows 10 S (endise nimega Windows 10 Cloud) - see OLI kuni siiani Windows 10 operatsioonisüsteemi uus TASUTA unikaalne väljalase ehk versioon. Ta on piiratud võimalustega versioon, mis baseerub Windows 10 Pro operatsioonisüsteemile. Windows 10 S loodi ühel konkreetsel eesmägil: Et hõivata Google Chromebook'ide ja haridusturg. Windows 10 S operatsioonisüsteemiga uued sülearvutid, näiteks nagu Microsoft Surface Laptop (Windows 10 S väljaandega), on esialgu rohkem koolidele (õpilastele ja üliõpilastele) ette nähtud - hind alates $699.00. Kuid ka kõik ülejäänud kasutajad võivad selle uue operatsioonisüsteemiga arvuti osta. Esimesed Windows 10 S operatsioonisüsteemiga palju odavamad arvutid ilmuvad müüki juba sügisel 2017 ja nende tootjateks on Acer (näiteks Acer TravelMate Spin B1 - $300 - pilt või siis Acer Aspire One - $220), Asus (näiteks ASUS VivoBook Flip 14, hinnaga $349.99) , Lenovo (näiteks Lenovo Ideapad 120S, hinnaga $249.99), Dell, Fujitsu, HP (näiteks ProBook x360 Education Edition - $300 - pilt), Samsung ning Toshiba.

Selle tähe "S" all võib siin mõelda turvalisust (Security) või siis koole (Schools). Windows 10 S EI OLE uuendatud Windows RT, sest ta erineb sellest väga palju. Windows 10 S operatsioonisüsteemi võib paigaldada IGALE kompuutrile, mis vastab Windows 10 muude versioonide nõuetele (v. a. Windows 10 Home versioon). Windows 10 S on kõikidele praegustele Windows 10 Pro, Windows 10 Pro Education, Windows 10 Education või Windows 10 Enterprise versioonide jooksutajatele tasuta kättesaadav ning installitav - Sa võid ta soovi korral alla laadida ja installeerida. Kui Sa kasutad aga Windows 10 Home versiooni, siis Sa ei saa seda Windows 10 S versiooni oma seadmesse installeerida.

Windows 10 S omab ka natuke teistsugust vaikimisi töölaua taustapilti
Windows 10 S omab ka natuke teistsugust vaikimisi töölaua taustapilti, mis on Microsfti ütluse järgi "sujuvam" nagu ka Windows 10 S operatsioonisüsteem isegi.Turvalisus ja ainult Windows Store äpid:

See uus Windows 10 S jooksutab AINULT Windows Store veebsaidi rakendusi ja mänge. Sa saad näiteks kasutada ainult Edge brauserit ja Bing otsingumootorit - Sa ei saa siin midagi muuta. Kuid muus osas on ta täpselt samasugune nagu ka kõik Windows 10 teised versioonid - ta ei ole Windows 10 "lihtsustatud" või "nuditud" versioon - ta on tegelikult Windows 10 Pro täisversioon koos kõikide Windows 10 Pro vahendite- ja funktsioonidega. Windows 10 S operatsioonisüsteemis saab jooksutada ka standardseid Win32 rakendusi, aga seda ainult sel juhul kui need konverditud UWP äpid on sealt Windows Store veebsaidist alla laetud ja installitud. Windows Store juba sisaldabki hulga konverditud standardseid töölaua äppisid, näiteks Slack, Evernote, Adobe Photoshop Express, Spotify, natuke hiljem tuleb ka iTunes äpp jne. Ka Microsoft Office paketi Store versioon on Windows 10 S opsüsteemiga seadmetele kättesaadav.

Windows 10 S operatsioonisüsteemis saab kasutada ka Microsoft Office 365 (Office 365 Personal, Office 365 Home, Office 365 Education Plus ja Office 365 Education E5) spetsiaalset Centennial/Store versiooni paketti. Ta sisaldab Word, Excel, PowerPoint, OneNote Windows 10 jaoks, Outlook (pole saadaval Office 365 Education'i paketi eelvaateversioonis), Access (pole saadaval Office 365 Education'i paketi eelvaateversioonis) ja Publisher (pole saadaval Office 365 Education'i paketi eelvaateversioonis) rakendusi. Selle Microsoft Office 365 paketi eelvaate versioon on saadaval alates kusagil 17. oktoobrist 2017, siis kui ilmub välja ka see Windows 10 Fall Creators Update. Windows 10 S süsteemiga arvutisse võib soovi korral eelvaate perioodil laadida alla ja installida Office 365 Personal paketi.Office 365 Personal tellijad saavad seda paketti 1 aasta tasuta kasutada ja seejärel tuleb see neil Store kaudu osta. Pärast Office 365 eelvaate perioodi lõppemist saab Windows 10 S opsüsteemis ka muid Office'i versioone kasutada (sh Office – Kodu ja Kool 2016 ja Office Home & Business 2016).

Windows 10 S operatsioonisüsteem on ka turvalisem, sest väljaspool 'Windows Store' poodi allalaetud programme Sa installeerida ei saa - Windows 10 S on Windows Store'ga lukustatud. Sa võid küll ka mujalt (st väljaspoolt Windows Store veebsaiti) rakendusi alla laadida, aga kui Sa alustad nende (mitte-Store äppide) installeerimist, siis Sa seda teha ei saa ja Sa näed järgmist teadet - pilt.
Seega, juhul kui Sa laadisid alla mingi rakenduse väljastpoolt Store veebsaiti ja üritad seda nüüd installida, siis ilmub see "For security and performance, Windows 10 S only runs verified apps from the Store" teateaken, kus klikkides nupule "Get apps from Store" saad minna Store veebsaiti ning vaadata, et kas seal on selle rakenduse UWP äpi alternatiivi, mida Sa äsja üritasid installida. Kui Sa klikid antud teateaknas aga "See how" lingile, siis viiakse Sind sinna Store lehele, mille kaudu võid oma Windows 10 S operatsioonisüsteemi uuendada Windows 10 Pro versioonini - pilt.

Kui mingi pahavara üritab näiteks PowerShell konsooli kaudu muuta süsteemi konfiguratsiooni, siis see ebaõnnestub. Sa ei pea muretsema juhuslike pluginite ja laienduste pärast, mis põhjustavad "Windows rot"-i, neid lihtsalt ei installita, punkt. Windows 10 S aitab Sind kaitsta ka lunavara (ransomware) eest.

Windows 10 S puhul ei saa juurdepääsu ka käsuviiba keskkondadele või tööriistadele. Sa ei saa käivitada Command Prompt (CMD) või PowerShell konsooli. Antud Windowsi versioon ei sisalda ka Windows Subsystem for Linux'it. Sa ei saa Windows Store kaudu laadida alla ja installeerida Bash-on-Linux keskkondi, näiteks nagu Ubuntu, openSUSE või Fedora. Ja arvestades sellega et mis eesmärgil see uus Windows 10 S redaktsioon loodi, siis ei olegi neid käsuviiba konsoole ega Bash-on-Linux keskkonda vajagi.
Uuendatud, veebruar 2018. NÜÜD kaob see 'Windows 10 S' kui versioon ära ja ta muutub "režiimiks" ('Windows 10 in S mode' / 'Windows 10 režiimis S'). Ühesõnaga Windows 10 S väljaanne / versioon konverditi nüüd uude S Režiimi (S Mode). Kõik Windows 10 väljaanded sisaldavad nüüd uut S-režiimi (S Mode). Lisaks ka OEM tootjate jaoks uuest hinnapoliitikast ja uuendatud Windows 10 versioonid.


Microsofti tulevikuplaanid: 'Windows 10 S' kui versioon kaob ära ja ta muutub "režiimiks" (Windows 10 režiimis S / Windows 10 in S mode). See uus S Režiim rakendatakse koos tulevase Windows 10 suure funktsioonide värskendusega, mille koodinimeks on RS4 (Redstone 4). Kuulujuttude järgi saab see 2018.a. aprillis väljailmuv suur värskendus endale nimeks Windows 10 Spring Creators Update.

Microsoft tahab nüüd seda et kõik Windows 10 Home ja Windows 10 Pro lauakompuutrite ning sülearvutite ostjad näeksid oma seadmetes Windows 10 esimese vaikimisi versioonina just seda Windows 10 režiimis S operatsioonisüsteemi. Windows 10 S ja Windows 10 ühendatakse omavahel ja 'Windows 10 režiimis S' tuleb Windows 10 vaikimisi süsteemiks. Koos Windows 10 version 1803 (koodinimega "Redstone 4") väljailmumisega 2018. a. kevadel muutub kõik ja Windows 10 S ise kui versioon, kaob ära. Kasutajate jaoks, kes ostavad tulevikus Windows 10 kompuutri, näevad oma seadmetes esmalt just seda Windows 10 S režiimi (ehk Windows 10 režiimis S): ühesõnaga Windows 10 Home in S mode, Windows 10 Education in S mode või Windows 10 Pro in S mode. (Nendes kompuutrites, kus see Windows 10 S versioon on juba praegu olemas, lülitatakse ta ümber Windows 10 S režiimiks, mis jookseb otse olemasoleva Windows 10 peal.)

Ühesõnaga Microsoft pakub Windows 10 S režiimi, mis töötab Windows 10 Home, Windows 10 Pro ja tõenäoliselt ka Windowsi muude versioonide peal. Sellega saavad Windows 10 režiimis S väljalaske endile suurem hulk inimesi. See ei tähenda aga seda et Windows 10 Home ja Windows 10 Pro kaovad ära või et kompuutrite tootjad ei saaks iseseisvalt Windows 10 operatsioonisüsteemi režiimi vahetada. OEM tootjad ei pea Windows 10 Home, Windows 10 Pro või Windows 10 režiimis S vahel valima vaid nad peavad valima kas Windows 10 Home või Windows 10 Pro ja valima ka selle et kas nad tahavad seda et see S režiim oleks vaikimisi sisse lülitatud.
Need kasutajad, kes soovivad 'Windows 10 režiimilt S' minna üle Windows 10 versioonile, st lülitada see S režiim välja, saavad nüüd selle S režiimi TASUTA välja lülitada ja seda kõikide Windowsite puhul. (Varasema info kohaselt pidid 'Windows 10 Pro in S mode' jooksutajad maksma selle eest aga $49 - nüüd seda enam tegema ei pea.) Sellest üleminekust tuleb kohe siin edaspidi ka juttu. Microsoft ise küll arvab ka seda et enamik kasutajaid ei soovigi Windows 10-le üle minna, sest Microsofti veebipoest saab kõik vajalikud UWP äpid kätte.

Mängijad ei pea ses osas muretsema, sest paljud suured mängumehed ehitavad ise oma arvutid ja nad ostavad ise Windows 10 litsentsi. Ka olemasolevatesse Windows 10 seadmetesse, mis veel ei tööta selle Windows 10 režiimis S süsteemiga, EI TOODA seda uut S Režiimi: Sinu olemasolev Windows 10 Home või Windows 10 Pro masin jätkab töötamist nagu tavaliselt. See muutus mõjutab seega ainult uusi Windows 10 seadmeid, mis tulevad müüki tulevikus. Alates 2018. a. kevade Redstone 4 suurest värskendusest võivad OEM-tootjad valida seda et kas see S režiim on nende seadmetes lubatud või ei ole. Enamikes madalama hinnaga Windows 10 seadmetes on see S-režiim tõenäoliselt sisse lülitatud. Ja arvatavasti tulevastes Windows 10 Pro masinates ei ole see S režiim vaikimisi sisse lülitatud - seda vähemalt antud momendil.

See et Microsoft muudab selle Windows 10 S versiooni ehk väljaande nüüd S Režiimiks, ei ole veel Windows 10 režiimis S kui idee lõpp. Microsoft näeb edaspidi Windows 10 S väljalaset kui Windowsi tulevikku; optimeeritud, turvaline OS koos hea jõudluse ja aku pika kasutuseaga.

Seniks aga minu poolt täiesti tasuta nõuanne:

* Kui Sa tahad oma laste või vanaema/vanaisa jaoks turvalisemat ja suurema jõudlusega töökeskkonda, siis võib see S režiim olla.
* Juhul kui Sa ei taha ainult veebis surfata vaid teha ka tõsisemat tööd, siis juhul kui Sa ostad uue kompuutri, kus on see 'Windows 10 Home in S mode' või 'Windows 10 Pro in S mode' ehk S režiim juba aktiveeritud, siis lülita ta välja, st mine üle kas Windows 10 Home või siis Windows 10 Pro versioonile - tasuta. Sa ei kahetse...!


OEM tootjate jaoks uus hinnapoliitika ja uuendatud Windows 10 versioonid: Kasutajatele saab nüüd kättesaadavaks viis Windows 10 redaktsiooni (versiooni), millest igaüks neist omab kindlat parameetrite komplekti ja seda sõltuvalt kasutaja seadme tehnilistest omadustest. Entry, Value, Core, Core+ ja Advanced — ongi needsamad redaktsioonid ehk väljaanded, mida siin just äsja mainisin. Vaatame neid lähemalt:

* Entry: Intel Atom/Celeron/Pentium protsessor; 4 GB füüsilist mälu (või vähem); salvesturuumi 32 GB SSD (või vähem); diagonaal 14.1" (või vähem sülearvuti jaoks), 11.6" või vähem tahvelarvuti jaoks, 17" või rohkem All-In-One seadmete jaoks.
* Value: Intel Atom/Celeron/Pentium protsessor; 4 GB füüsilist mälu (või vähem); salvesturuumi 64 GB SSD (või vähem); diagonaal 14.1" või vähem.
* Core: Paremad kui Entry ja Value, aga mida ei saa kasutada nendel seadmetel, mis vastavad Core+ või siis Advanced versioonide tehnilistele omadustele.
* Core+: Suure jõudlusega protsessor; 4 GB füüsilist mälu või rohkem (kõikide vorm-faktorite jaoks); 8 GB füüsilist mälu või rohkem, ekraani resolutsioon 1080p või rohkem (sülearvutid, 2-in-1, All-in-One seadmed); 8 GB füüsilist mälu või rohkem, 2 TB HDD või SSD-ketas (lauakompuutrid).
* Advanced: Intel Core i9 (suvaline konfiguratsioon) või kuue või rohkema tuumaga Core i7 protsessor (füüsilise mälu suvalise mahuga); AMD Threadripper (suvaline konfiguratsioon), Intel Core i7 ja 16 GB füüsilist mälu (või vähem); AMD FX/Ryzen 7 koos 16 GB mäuga (või rohkem), 4К või kõrgema resolutsiooniga.

Ülaltoodud Windows 10 versioonide hinnad hakkavad olema siis järgmised: Advanced ($101), Core+ ($86.66), Core ($65.45), Value ($45) ja Entry ($25). See 'Windows 10 in S mode' on kättesaadav igas ülalnimetatud väljaandes. Selline uus hinnapoliitika hakkab kehtima juba alates 02. aprillist 2018.

Uued hinnad...

Üleminek Windows 10 Home või Windows 10 Pro versioonile:

Kui Sa ostad tulevikus eelinstalleeritud Windows 10 seadme, kus on see S režiim ("Windows 10 režiimis S") sisse lülitatud ja juhul kui Sa ei taha mõne aja mõõdudes enam seda Windows 10 S režiimi kasutada, siis võid ta välja lülitada ning minna üle ehk uuendada (upgrade) Windows 10 Home või Windows 10 Pro versioonile: Pärast uuendamist saad jooksutada ka kõiki neid programme ja mängusid, mis ei asu Windows Store poes. Windows 10 Home kasutajad saavad selle S režiimi TASUTA välja lülitada, aga kui Sinu seade tuli koos Windows 10 Pro S režiimiga (Windows 10 Pro in S mode), siis pead maksma $49, et seda S režiimi välja lülitada ja et ainult seda Windows 10 Pro versiooni jooksutada.

Uuendatud: Nüüd on see üleminek ehk S režiimi väljalülitamine TASUTA.


Sa võid seda uuendamisprotsessi alustada näiteks 'Settings > Update & security > Activation' alamkategooria kaudu, kus klikid "Go to Store" nupule:


Sa võid seda uuendamisprotsessi alustada ka 'Settings > Update & security > Activation' alamkategooria kaudu


Seejärel klikid Install nupule. Juhul kui Sina näed seal selle nupu asemel hinda, siis suunatakse Sind edasi raha ülekandmise (maksmise) lehele jne:

Seejärel klikid Install nupule


Veendu, et Sinu kõik pooleliolevad tööd on salvestatud ja programmid suletud ning kliki Yes, let's go nupule, et alustada uuendamist:

Veendu, et Sinu kõik pooleliolevad tööd on salvestatud ja programmid suletud ning kliki Yes, let's go nupule, et alustada uuendamist


Aga näiteks Windows 10 17134 (RTM) redaktsiooni puhul, mis tuleb ka selle 2018. a. aprillikuise suure värskendusega, näed Sa sellist Windows Store veebilehte, kustkaudu saadki siis alustada täisväärtuslikule Windows 10 operatsioonisüsteemile üleminekut - tasuta:

Aga näiteks Windows 10 17134 (RTM) redaktsiooni puhulMärkused:

1) Juhul kui Sa laadisid alla mingi rakenduse väljastpoolt Store veebsaiti ja üritad seda nüüd installida, siis ilmub see "For security and performance, Windows 10 S (või Windows 10 in S mode) only runs verified apps from the Store" teateaken, kus klikkides nupule "Get apps from Store" saad minna Store veebsaiti ning vaadata, et kas seal on selle rakenduse UWP äpi alternatiivi, mida Sa äsja üritasid installida. Kui Sa klikid antud teateaknas aga "See how" lingile, siis viiakse Sind sinna Store lehele, mille kaudu saad samuti oma Windows 10 režiimis S operatsioonisüsteemi uuendada Windows 10 Pro versioonini - pilt.

2) Kuid peale selle lubab Microsoft kõigil, kes kasutavad abistavaid tehnoloogiaid (assistive technologies), minna üle Winows 10 Pro vesioonile täiesti tasuta - seega võivad seda kõik teha :). Kõigepealt kasuta mingit abistavat vahendit, näiteks Narrator'i: vajuta Windows logo Windows logo
+ Ctrl + Enter klahvikombinatsiooni, et lülitada Narrator'i sisse või välja.
Et nüüd oma 'Windows 10 režiimis S' süsteemi uuendada tasuta Windows 10 Pro operatsioonisüsteemini, kliki Start nupule, vali Settings > Update & security > Activation. Seejärel kliki "Upgrade your edition of Windows" sektsioonis "Go to Store" nupule jne.

Või siis proovi seda Win 10 Pro versioonile tasuta üleminekut teha otse Microsofti vastava veebilehe kaudu - juhis.

EtteotsaWindows 10 S (nüüd Windows 10 in S mode) operatsioonisüsteemi installeerimine, näiteks proovimiseks:


Mida Sa pead eelnevalt teadma:

1. Esialgu sai Windows 10 režiimis S operatsioonisüsteem kättesaadavaks ainult Surface Laptop seadmetele, mis jooksutavadki ainult seda Windows 10 režiimis S süsteemi. Seejärel sai ta kättesaadavaks MSDN abonentidele ja nüüd siis ka kõikidele, kes on huvitatud antud versiooni testimisest ning proovimisest. Kui Sa omad Windows 10 Pro, Windows 10 Pro Education, Windows 10 Education või siis Windows 10 Enterprise versiooni kehtivat litsentsi, siis võid selle Windows 10 režiimis S opsüsteemi alla laadida, installeerida ja kasutada. Kui Sa kasutad Windows 10 Home versiooni, siis Sa ei saa Windows 10 režiimis S operatsioonisüsteemi oma kompuutrisse installeerida.

2. Kui Sul on Windows 10 režiimis S oma seadmesse juba installeeritud ja aktiveeritud, siis võid igal ajal ta ümber installeerida, ilma et Sa vajaksid uut aktiveerimist või tootevõtit. Juhul kui Sa ei taha enam seda Windows 10 režiimis S jooksutada, siis võid igal ajal oma Windows 10 Pro juurde tagasi pöörduda:

* Sa saad seda teha 10 päeva jooksul pärast Windows 10 režiimis S installeerimist: lähed 'Settings > Update & security > Recovery' alamkategooriasse/lehele ja alustadki sealt. Sellega säilitatkse Sinu personaalsed andmed, aga kõik selle 10 päeva jooksul installitud Store UWP äpid ja seadistused/sätted eemaldatakse.

* Kui Sa teed seda pärast selle 10 päeva mõõdumist, siis võid teha oma Windows 10 ümberistalleerimise ja taastada ta tehase algsäteteni: Sellega taastad Sa sellise Windows 10 versiooni, mis tuli koos Sinu kompputriga ja kõik Sinu failid, rakendused (äpid), sätted ning draiverid eemaldatakse. Mine 'Settings > Update & security > Recovery' alamkategooriasse ja kliki seal 'Get started' nupule jne - juhis.

* Sa võid teha ka oma eelmise Windows 10 Pro puhta installeerimise - juhis ........... ja........... juhis ........... ning............. juhis.

* Kui Sa loosid eelnevalt oma tervest süsteemist reservkoopia (backup'i), siis taasta oma Windows 10 Pro väljalase sellest reservkoopiast.


3. Kui Sa installeerid Windows 10 režiimis S, siis Sinu olemasolevad rakendused ja sätted kustutatakse ning Sa saad ainult Windows Store rakendusi alla laadida ja installeerida.

4. Mõne seadme draiverid, mis ei ole veel Windows 10 režiimis S süsteemi jaoks valmis, ei tarvitse töötada. Mõned välisseadmed ei tarvitse korralikult töötama hakata - jällegi draiverite probleem.

5. Enne kui Sa alustad installeerimist, veendu, et Sinu seadmes jookseks Windows 10, Version 1703 (Creators Update) või siis hilisem Windows 10 Pro versioon. Sa võid oma olemasolevat versiooni kontrollida näiteks 'Settings > System > About' kaudu.

6. Installeeri kõige uuemad Windowsi värskendused ('Settings > Update & security > Windows Update' kaudu).

7. Arhiveeri oma tähtsamad failid välisele kõvakettale või loo siis tervest süsteemist backup. (Windows 10 S installeerimise käigus säilitatakse ainult Sinu personaalsed failid.)

8. Pärast Windows 10 S versiooni installimist aktiveeritakse Sinu süsteem automaatselt.Windows 10 S (Windows 10 režiimis S) oeratsioonisüsteemi allalaadimine ja installeerimine:

- Mine sinna Microsofti veebsaiti, keri seal allapoole kuni "Download Windows 10 S" pealkirjaga sektsioonini ja kliki seal Download installer nupule.

- Käivita see allalaaditud Windows10SInstaller5932.exe fail ja kliki esimeses aknas nupule Next:

Käivita see allalaaditud Windows10SInstaller5932.exe fail ja kliki esimeses aknas nupule Next


- Seejärel kontrollitakse seda et kas Sinu seade ikka sobib Windows 10 S jaoks ja kui kõik on OK, siis kliki nupule Next, et alustada Windows 10 S versiooni allalaadimist ning installeerimist:

Seejärel kontrollitakse seda et kas Sinu seade ikka sobib Windows 10 S jaoks ja kui kõik on OK, siis kliki nupule Next


Windows 10 S (Windows 10 režiimis S) installeerimisega pannakse süsteemi kuvakeeleks inglise keel. Et seda kasutajaliidese keelt ja regionaalseid sätteid muuta, mine 'Settings > Time & language > Region & language' alamkategooriasse/lehele ja kliki seal Add a language nupule, et lisada uut ekraanikeelt või siis vali olemasolev keel [English (United States)], et panna see vaikimsi keeleks. Muuda seal üleval "Country or region" rippmenüü kaudu ka oma regiooni (Estonia). Lõpuks kliki sealsamas paremal ka "Additional date, time, & regional settings" lingile, et määrata õiged kellaaja, kuupäeva, raha jne formaadid.PS! Qualcomm juba teataski, et 2018. a. alguses ilmuvad müüki sülearvutid, mis töötavad ARM arhitektuuriga protsessoritega - Snapdragon 835 protsessoritega. See mobiilsete kiipide uus "Always on PC" kontseptsioon tähendab ultraportatiivsete lahenduste väljaandmist, mis pakuvad suurepärast autonoomsust ja töötamise kiirust. Esimesed firmad, kes lasevad sellised seadmed välja, on Asus ja HP. Selle seeria esimesteks sülearvutiteks on Asus NovaGO (protsessor: Snapdragon 835; mälu: 4/8 GB; SSD: 64/256 GB; ekraan: 13.3 FHD; hind: $599/799) ja HP Envy x2 (protsessor: Snapdragon 835; mälu: 8 GB; SSD: 256 GB; ekraan: 12.3 WUXGA+; hind: ???).
Mõlemad seadmed töötavad Windows 10 režiimis S operatsioonisüsteemiga, aga kasutaja võib igal ajal minna üle Windows 10 Pro versioonile ja seda täiesti tasuta.

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)