Windows 10 installeerimise probleemid

Win 10 logo Windows 10 puhta või siis 'upgrade' installeerimise probleemid ja kuidas neid lahendada

 

 

 

1) Kui Sult küsitakse Win 10 installeerimise käigus tootevõtit (Product Key) ja kui Sul ei ole seda, siis pole vaja muretseda: Windows 10 installi käigus ilmub ka see tootevõtme sisestamise aken ja kui Sa käivitasid selle tasuta ülemineku/uuendamise oma legaalsest ("genuine") Windows 7 või Windows 8.1 masinast, siis kliki lihtsalt Skip, Do this later või siis Next (sõltuvalt ilmuvast dialoogiaknast) - pilt.2) Windows 10 installeerimine peatub (jääb rippuma) tundideks või siis alustatakse pidevat/jätkuvat restarti (kompuutri ümberlaadimist): Tee sel juhul järgmist:

* Esiteks ühenda oma arvutist lahti Win 10 installeerimiseks mittevajalik riistvara: Eemalda kõik välised kõvakettad ja USB mälupulgad; kõik välised seadmed, sealhulgas ka lisamonitorid, kaardilugeja ja mis iganes. Kui on võimalik, siis lülita välja ka Wi-Fi ja ühenda oma WiFi ruuter ning arvuti LAN kaabli abil.
* Teiseks veendu, et Sa kasutad uuendamiseks/üleminekuks Windows 10 õiget versiooni: Windows 10 32-bit versioon on ette nähtud 32-bit masinate jaoks ja 64-bit versioon aga 64-bit seadmetele (tänapäeval siis enamikele). Kui Sa alustad uuendamisinstalli oma legaalsest Windows 7 Starter, Home Basic või Home Premium või Windows 8.1 Home (Standard) versioonist, siis pead Sa installima Windows 10 Home versiooni. Kui Sa alustad Win 7 Pro või Ultimate või Win 8.1 Pro või 'Pro for Students' versioonist, siis pead installeerima Windows 10 Pro versiooni.

Seejärel alusta Win 10 installimist otsast peale.


* Kui probleemid jätkuvad, siis kasuta Win 10 installeerimiseks 'Windows 10 Media Creation' instrumendi abi, et luua Win 10 installiks vajalik USB draiv (või DVD plaat) ja seejärel teha Windows 10 install (käivitad setup.exe oma USB pulgast või DVD plaadilt).
Sellest kõigest on sealsamas juttu - alates sealt.

* Kui ka see ei tööta ja installeerimise protsess jääb kusagil rippuma või kui algab jällegi see korduv restart, siis lihtsalt oota kuni install läheb normaalselt edasi.
3) Kui ilmub veateade: "Something happened 0x80070005-0x90002": See 80070005 veateade on juba "aegade algusest" tuntud vana klassikaline veateade ja see tähendab põhiliselt seda et installer ei saa töötada failiga, mida ta selleks vajab. Proovi sel juhul järgmist:

* Lülita oma antiviirus ja tulemüür välja (ka Microsofti enda omad). Windowsi tulemüüri väljalülitamise näide: pilt ...............ja............... pilt.

* Reseti Windows Update (värskendus) minnes KB 971058 veebilehele ja käivitades seal Fixit instrumendi (klikk nupule Run now).

* Käivita Windows 10 installer uuesti (Windows Update vahendi kaudu).

* Kui see ei aita, siis aktiveeri uuesti oma tulemüür ja antiviirus ning mine KB 947821 veebilehele, et käivitada DISM või 'System Update Readiness' instrument. Seejärel lülita oma antiviirus ja tulemüür jälle välja ning alusta uuesti Win 10 installeerimist.
4) Kui Windows 10 'upgrade' installi ajal ilmub ekraanile järgmine kiri: "This PC can't run Windows 10":

This PC can't run Windows 10


Näiteks kui Sa alustad kohapealset (Windows 7 või Windows 8.1 süsteemi seest) uuendamist/üleminekut Windows 10 versioonile, siis võib installi alguses ilmuda üsna kummaline eelpool nimetatud veateade. Kuna installeerimist alustati otse olemasoleva Windowsi seest ja kõik USB pordid olid tühjad (vabad), siis on tegemist sellise veateatega, mis ei vasta reaalsele situatsioonile. Installeerimise programm kontrollib peale kõige muu ka süsteemi registris asuvat PortableOperatingSystem parameetrit. Juhul kui sealt tuleb tagasi vale väärtus, siis ilmnebki taoline probleem. Et seda viga lahendada, tuleb lihtsalt õige väärtus sinna registrisse tagasi panna, tee järgmist:

* Vajuta Windows klahv + R klahvikombinatsiooni, tipi Run dialoogiaknasse sõna regedit ja vajuta ENTER - pilt.
* Otsi registri redaktoris üles järgmine võti: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control
* Leia seejärel paremal DWORD-väärtus, mille nimeks on PortableOperatingSystem. (Juhul kui seda väärtust seal ei ole, siis loo see ise: tee seal parema paanis paremklikk, vali New -> DWORD (32-bit) Value, sisesta sõna PortableOperatingSystem ja vajuta ENTER.)
* Tee PortableOperatingSystem väärtusel 2x klikk ja pane tema väärtuseks 0 (null) - pilt.5) "Who owns this PC?" ekraan: Kui Sa installid Windows 10 Pro versiooni, siis jõuad ka "Who owns this PC?" ekraani, kus pead valima ikka selle õige nupu. Juhul kui Sa oled ise oma seadme ainuomanik (st ei kuulu väikeettevõttesse või organisatsiooni), siis kliki siin ekraanis "I own it" ja seejärel "Next" nupule:

I own it6) Kui Sa ei saa lõpetada upgrade installi, st Sa ei saa minna üle Windows 10 uuemale versioonile. Windows 10 installeerimise protsess peatub kusagil 15% juures ja seejuures kuvatakse "Error 80070004-2000D" veateade. Ava adminõigustega Command Prompt konsool, sisesta käsureale ühekaupa alltoodud käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER klahvi:

net stop wuauserv
net stop cryptsvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptsvc
net start bits
net start msiserver
exit


Kui valmis, siis tee kompuutri restart ja alusta oma süsteemi uuendamisprotsessi otsast peale.7) Windows 10 aktiveerimise probleemid: Kui Sa said oma Win 10 installeerimisega õnnelikult lõpetatud, aga tema automaatne aktiveerimine ei õnnestunud, siis saad selgitavat infot siitsamast veebilehe algusest (Win 10 installeerimise meetodid ja aktiveerimine). Windows 10 aktiveerimisest üldse ja ka tema puhta installi aktiveerimisest on rohkem juttu seal.8) Kui Windows 10 uuendamisel tema järgmise versioonini (upgrade install) ilmub "Windows Can’t Be Installed Because This PC Has An Unsupported Disk Layout For UEFI Firmware" veateade: Kui ilmub "Windows Can’t Be Installed Because This PC Has An Unsupported Disk Layout For UEFI Firmware" veateatega aken, siis keritakse Win 10 installeerimine algusesse tagasi ja Sa pead otsast peale alustama. Kuid ka pärast seda see ebaõnnestub ja Sa pead jällegi uuesti alustama jne - Sa ei saagi seda installi lõpetada. See viga tähendab seda et Sinu süsteemis puudub see Microsoft Reserved Partition (MSR), mida kasutatakse Unified Extensible Firmware Interface(UEFI)/GUID Partition Table (GPT) ketastel - pilt.


Tee järgmist:

* Buudi end 'Advanced options' (Täpsemad suvandid) ehk 'System Recovery Options' ekraani - juhis. Seejärel kliki siin 'Advanced options' ekraanis Command Prompt plaadile:

Seejärel kliki siin 'Advanced options' ekraanis Command Prompt plaadile


Märkus: Selle Command Prompt menüüpunkti/plaadi valimisel tehakse kompuutri restart ja seejärel valmistatakse käsurida ette (kiri "Preparing command prompt"). Pärast seda tuleb Sul "Choose an account to continue" kirjaga ekraanis klikkida enda kasutajakonto ikoonile. Seejärel pead sisestama parooli ja klikkima nupule Continue (juhul kui Sul ei ole parooli, siis kliki kohe Continue). Ja ilmubki meile juba tuttav 'Command Prompt' aken.

* Sisesta Command Prompt konsooli käsureale alltoodud käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER (jäta see aken pärast nende käskude täitmist lahti):

diskpart
list disk


Sisesta Command Prompt konsooli käsureale alltoodud käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER


Pärast käsu "list disk" täitmist, näed Sa Gpt all väikest * sümbolit, mis tähendab seda et Sinu süsteem kasutab GPT skeemi (uuemates UEFI firmwarega kompuutrites). Kui Sa aga ei näe seda * sümbolit, siis tähendab see seda et Sinu süsteem kasutab Master Boot Record (MBR) skeemi - vanemates BIOS firmwarega kompuutrites. Sa pead selle nüüd GPT skeemi konvertima.


* Konvertimine: Nüüd sisesta samas aknas käsureale järgmised käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER:

select disk <number> Asenda see nurksulgudes olev number enda ketta numbriga, antud näites on selle ketta numbriks siis 0 (st Disk 0) - vaata eelmist pilti.
clean
convert gpt

Konvertimine: Nüüd sisesta samas aknas käsureale järgmised käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER


* Lõpuks sisesta Command Prompt akna käsureale järgmised käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER:

select disk <number> Asenda see nurksulgudes olev number enda ketta numbriga, antud näites on selle ketta numbriks siis 0 (st Disk 0).
list partition
create partition msr size=128
list partition (Loetleb kõik partitsioonid, et veenduda nendes MSR loomise õnnestumisest.)
exit

Näide:

Lõpuks sisesta Command Prompt akna käsureale järgmised käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER


* Seejärel proovi uuesti oma Win 10 opsüsteemi uuendada (installida).9) Kui Sa näed "A media driver your computer needs is missing..." veateatega akent: Sellise veateate võivad põhjustada järgmised asjaolud:

- ISO meedia või siis DVD draivilt installeerimine on rikutud
- Sinu USB mälupulk ei tööta korralikult
- ISO või DVD meedia loomisel kasutati kas liiga aeglast või siis liiga kiiret põletamist
- Sinu masin kasutab SATA asemel hoopis IDE kasutajaliidest

Kui Sa näed "A media driver your computer needs is missing..." veateatega akent


Soovitused:

a) Kliki antud veateate aknas nupule Cancel, seejärel keritakse Windows tagasi. Nüüd tõmba oma USB pulk pordist välja ja torka ta KOHE mingisse teise USB porti ning jätka installeerimist.
b) Las Sinu masin kasutab SATA kasutajaliidest, seda saab muuta BIOS/UEFI sätetes, näide:

Las Sinu masin kasutab SATA kasutajaliidest, seda saab muuta BIOS/UEFI sätetes, näide


c) !!! Kasuta 'Media Creation Tool' instrumendi abi, et laadida alla uus Windows 10 installatsioon ja seejärel loo antud instrumendi abil kas buuti USB meedia või siis ISO fail selle edaspidiseks kasutamiseks (st Win 10 installiks) - juhis.10) "The computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error. Windows installation cannot proceed." veateade:

The Computer Restarted Unexpectedly Or Encountered An Unexpected Error. Windows Installation Cannot Proceed.


Sellise veateate ilmumisel tee järgmist:

* Buudi end 'Advanced options' (Täpsemad suvandid) ehk 'System Recovery Options' ekraani - juhis. Seejärel kliki siin 'Advanced options' ekraanis Command Prompt plaadile:

Seejärel kliki siin 'Advanced options' ekraanis Command Prompt plaadile


Märkus: Selle Command Prompt menüüpunkti/plaadi valimisel tehakse kompuutri restart ja seejärel valmistatakse käsurida ette (kiri "Preparing command prompt"). Pärast seda tuleb Sul "Choose an account to continue" kirjaga ekraanis klikkida enda kasutajakonto ikoonile. Seejärel pead sisestama parooli ja klikkima nupule Continue (juhul kui Sul ei ole parooli, siis kliki kohe Continue). Ja ilmubki meile juba tuttav 'Command Prompt' aken.

* Sisesta Command Prompt konsooli käsureale regedit käsk ja vajuta ENTER, et avada Registry Editor akent. Otsi Registry Editor aknas üles alltoodud võti:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\Status\ChildCompletion


* Tee parempoolses paanis setup.exe peal 2x klikk:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\Status\ChildCompletion


* Pane ilmuvas aknas setup.exe väärtuseks 3 ja kliki OK ning sulge Registry Editor:

Pane ilmuvas aknas setup.exe väärtuseks 3 ja kliki OK ning sulge Registry Editor


* Alusta nüüd oma Win 10 installeerimist otsast peale.11) "Windows could not configure one or more system components" veateade: Selline veateade võib ilmuda siis kui Sa teed Win 10 upgrade installi, et minna üle tema uuemale versioonile:

Windows could not configure one or more system components


Antud veateate puhul pole mõtet "pusima" hakata vaid tuleb alla laadida Windows 10 uuema versiooni installatsioon ja teha tema puhas installeerimine - puhta installi juhis.12) Kui ilmub veateade: "0xC1900101 - 0x20017" või "0xC1900101 - 0x30018" või muud taolised veateated, siis kui Sa teed Windows 10 upgrade (uuendamise/värskendamise) installi: Allpool siis 0xC1900101 - 0x20017 veateate näide:

0xC1900101 - 0x20017 veateate näide


Sa võid Windows 10 saada kahel teel: upgrade (uuendamise/värskendamise) või siis puhta installiga. Eelistada tuleks seda Win 10 puhast installeerimist. Kui Sa soovid ikkagi teha seda Win 10 uuendamise installi ja kui Sa saad ühe neist eelnimetatud veateadetest, siis soovitan järgmist:

* Lülita oma antiviirus ajutiselt välja või isegi uninstalli ta. Lülita välja ka oma kolmandate osapoolte tulemüür - juhul kui see Sul on.
* Kui Sul on Wi-Fi ühendus, siis kasuta selle traadita ühenduse asemel traadiga / kaabliga ühendust. Ühenda oma kompuuter ruuteriga võrgukaabli abil ja lülita traadita võrgukaart välja.
* Eemalda kompuutrist kõik USB seadmed (v. a. klaviatuur ja hiir).
* Eemalda ajutiselt SATA kaabel oma CD/DVD draivilt.
* Eemalda kõik oma muud kõvakettad, SSD kettad ja optilised draivid.
* Käivita System File Checker (SFC) instrument: Tee Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemikäskude menüüst Command Prompt (Admin) kiirkorraldus - pilt. Sisesta Command Prompt konsooli käsureale sfc /scannow käsk ja vajuta ENTER - loe sellest rohkem sealt.
* Veendu, et Sul oleksid installitud kõik Windowsi värskendused - Windows Updates kaudu. Samuti vaata, et ka Sinu draiverid oleksid värskendatud. Enne Windowsi uuendamist uninstalli kõik üleliigsed tarkvarad.
* Kui ka need abinõud ei aita, siis tee Windows 10 puhas install.13) Kui Sa saad Win 10 installeerimisel "Something happened. Windows 10 installation has failed." veateate: Selline kummaline veateade võib ilmuda näiteks siis kui Sa teed Windows 10 upgrade installi:

Something happened. Windows 10 installation has failed.


Antud veateate põhjustajateks võivad olla:

* Rikutud Boot Configuration Data (BCD) fail
* Lokaalse süsteemi valed sätted
* Või süsteemi uuendamist/värskendamist ei toetata


a) Tee järgmist [paranda see vigane Boot Configuration Data (BCD) fail]:

* Kui Sa kasutad vanemat BIOS firmwarega masinat: Sa pead kasutama Windows 10 installeerimise meediat (või siis alternatiivina System Recovery Drive'i ehk Süsteemi Taastamise Plaati). Tee sellelt buutimine ja juhul kui Sa kasutad DVD plaati, siis nähes ekraanil kohe buutimise alguses "Press any key to boot from CD/DVD…" kirja, vajuta suvalist klahvi, et edasi minna. Järgmises 'Windows Setup' esimeses ekraanis vali keele-, aja, raha formaadid ja klaviatuuri paigtus ning kliki Next - pilt; seejärel kliki 'Repair your computer' lingile - pilt. Pärast seda jõuad Sa 'Choose an option' ekraani, kus kliki 'Troubleshoot' plaadile - pilt. Järgmisena kliki 'Advanced Options' plaadile - pilt. Lõpuks, kui ilmub 'Advanced Options' (System Recovery Options) ekraan, siis kliki siin Command prompt plaadile - pilt. Seejärel sisesta Command Prompt konsooli käsureale bcdboot c:\windows käsk ja vajuta ENTER (asenda siin käsus see C: omaenda süsteemiketta tähega - tavaliselt on selleks C: täht). Seejärel eemalda see Win 10 installeerimise või siis süsteemi taastamise meedia ja tee masina restart.

* Kui Sa kasutat uuemat UEFI firmwarega kompuutrit: Sa pead kasutama Windows 10 installeerimise meediat (või siis alternatiivina System Recovery Drive'i ehk Süsteemi Taastamise Plaati). Tee sellelt buutimine ja juhul kui Sa kasutad DVD plaati, siis nähes ekraanil kohe buutimise alguses "Press any key to boot from CD/DVD…" kirja, vajuta suvalist klahvi, et edasi minna. Järgmises 'Windows Setup' esimeses ekraanis vali keele-, aja, raha formaadid ja klaviatuuri paigtus ning kliki Next - pilt; seejärel kliki 'Repair your computer' lingile - pilt. Pärast seda jõuad Sa 'Choose an option' ekraani, kus kliki 'Troubleshoot' plaadile - pilt. Järgmisena kliki 'Advanced Options' plaadile - pilt. Lõpuks, kui ilmub 'Advanced Options' (System Recovery Options) ekraan, siis kliki siin Command prompt plaadile - pilt. Seejärel sisesta Command Prompt konsooli käsureale alltoodud käsud ja vajuta iga käsu järel ENTER:

diskpart
list volume
select volume 2 [siin pead valima selle 'volume', mille nimeks on ESP (veerus "Label") - vaaata järgmist pilti]
assign letter=Z (see on ajutiseks täheks)
exit (toob tagasi normaalse Command Prompt režiimi)
bcdboot C:\windows /s Z: /f UEFI (genereerib buutimise faili UEFI keskkonna jaoks)

Kui Sa kasutat uuemat UEFI firmwarega kompuutrit


Seejärel sulge see Command Prompt aken ja tee kompuutri restart. Seda meetodit võid ka siis kasuatada kui Sa ei saa UEFI-põhises kompuutris buutida, st Sa ei jõuagi süsteemi sisselogimise ekraanini.


b) Proovi ka järgmist (Muuda lokaalse süsteemi sätteid):

* Ava vana klassikaline Control Panel ja kliki Clock, Language, and Region kategooria all Change date, time, or number formats lingile.
* Ilmuvas aknas näed Sa Format vahelehel seda et "Format" rippmenüüs on valitud Sinu kodukeelele sobiv formaat, näiteks Estonian (Estonia), aga see võibki antud probleemi põhjustada. Seega vali siit nüüd kas 'Match Windows display language (recommended)' või siis 'English (United States)' formaat. Hiljem võid siin selle Estonian (Estonia) formaadi jälle tagasi valida - pilt.
* Nüüd ava Location vaheleht ja veendu, et sealses rippmenüüs oleks valitud 'United States' - pilt.
* Seejärel ava siinsamas Administrative vaheleht, kliki seal allpool 'Change system locale...' nupule ja vali ilmuvas aknas 'English (United States)'. (Sa võid siin hiljem selle esialgse variandi tagasi valida.) Lõpuks kliki OK, Apply, OK , sulgeda seda Region akent - pilt.
* Tee kompuutri restart. Sa võid seda meetodit ka siis kasutada kui Sul tekivad Store universaalsete äppidega probleemid.c) Tühjenda Software Distribution\Downloads kaust - juhis.

Etteotsa

 
< Tagasi Windows 10 pealehele ja sisukorda

 

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2015 (16/17/18)