'Add Features to Windows 8' vahend

Win 8 logo 'Add Features to Windows 8' vahend ja täiendavate funktsioonide lisamine: Windows 8 Pro Paketi ja/või Windows Media Center Paketi lisamine.

 

Kui Sinu arvutis on Windows 8 baasversioon (Windows 8 Core) juba olemas, siis võid osta sooduspakkumisega (€59.99) Windows 8 Pro Paketi (st upgrade paketi Windows 8 Pro versioonile üleminekuks/versiooniuuendamiseks) koos Windows 8 Media Center Paketiga - kampaania kehtib kuni 31.01.13.

 

Kui Sinu arvutis on Windows 8 baasversioon (Windows 8 Core), siis võid ka hiljem osta tavahinnaga ($99.99) Windows 8 Pro Paketi (st upgrade paketi Windows 8 Pro versioonile üleminekuks/versiooniuuendamiseks) koos Windows 8 Media Center Paketiga.

 

Kui Sinu arvutis on aga Windows 8 Pro versioon, siis võid piiratud aja jooksul saada ka täiesti tasuta Windows 8 Media Center Paketi - sooduspakkumine kehtib kuni 31.01.13.

 

Kui Sinu arvutis on Windows 8 Pro versioon, siis võid ka hiljem osta tavahinnaga Windows 8 Media Center Paketi koos täieliku DVD, TV vaatamise ja salvestamise ning VOB failide ettemängimise toega (hind $9.99).

 

 

 

 

 

Mis see 'Add Features to Windows 8' (täiendavate funktsioonide lisamise) vahend on?


"Add Features to Windows 8" on varasema "Windows Anytime Upgrade (WAU)" vahendi asendaja - Windows 7 sellekohane info ja Vista antud vahendi info.


Antud "Add Features to Windows 8" vahendi abil võid oma olemasolevasse Windows 8 versiooni lisada täiendavaid uusi funktsioone, näiteks järgmisi:

* Kui Sinu arvutis on Windows 8 baasversioon (Windows 8 Core) juba olemas, siis võid osta sooduspakkumisega (€59.99) Windows 8 Pro Paketi (st upgrade paketi Windows 8 Pro versioonile üleminekuks/versiooniuuendamiseks) koos Windows 8 Media Center Paketiga - kampaania kehtib kuni 31.01.13.
* Kui Sinu arvutis on Windows 8 baasversioon (Windows 8 Core), siis võid ka hiljem osta tavahinnaga ($99.99) Windows 8 Pro Paketi (st upgrade paketi Windows 8 Pro versioonile üleminekuks/versiooniuuendamiseks) koos Windows 8 Media Center Paketiga.
* Kui Sinu arvutis on aga Windows 8 Pro versioon, siis võid piiratud aja jooksul saada ka täiesti tasuta Windows 8 Media Center Paketi - sooduspakkumine kehtib kuni 31.01.13.
* Kui Sinu arvutis on Windows 8 Pro versioon, siis võid ka hiljem osta tavahinnaga eraldi Windows 8 Media Center Paketi koos täieliku DVD (Blu-ray), TV vaatamise ja salvestamise ning VOB failide ettemängimise toega (hind $10 kuni $13 - veel mitteametlik).
* Võid osta Windows 8 mingi teise kompuutri jaoks.

Märkus: Windows 8 väljalasetest on eemaldatud Windows Media Center ja vaadata ei saa ka DVD plaatide sisu. Kuid iga kasutaja võib soovi korral installeerida mingi muu pleieri (näiteks VLC) või siis hankida Microsoftilt Windows 8 Media Center Paketi (või Windows 8 Pro Paketi).
Windows 8 Media Center Paketi koos täieliku DVD (Blu-ray), TV vaatamise ja salvestamise ning VOB failide ettemängimise toega hankimise võimalused:

Windows 8 Media Center Pakett


Ühesõnaga Sa võid osta Windows 8 (või Windows 8 Media Center Paketi) tootevõtme kas otse Microsofti vastavast veebilehest või alustad siis selle ostmist "Add Features to Windows 8" vahendi kaudu. Seejärel sisestad ostetud tootevõtme "Add Features to Windows 8" vahendisse ja Sinu olemasolevale Windows 8 operatsioonisüsteemile lisatakse automaatselt uued täiendavad funktsioonid.Mida Sa ei saa ja mida Sa võid "Add Features to Windows 8" vahendi abil teha:

* Sa ei saa tema kaudu oma varasemat Windowsi (st XP, Vista või Windows 7) üle viia Windows 8 operatsioonisüsteemile. Sa võid teda kasutada ainult siis kui Sul on Windows 8 juba installitud ja aktiveeritud ning kui Sa tahad näiteks Windows 8 baasversioon (Windows 8 Core) viia üle, st täiendada, Windows 8 Pro väljalaskeni.
* Sa võid "Add features to Windows 8" vahendit kasutada mõlema nii Windows 8 32-bit kui ka 64-bit versiooni puhul. Aga kui Sa omad 32-bit versiooniga Windows 8 opsüsteemi, siis Sa ei saa kasutada " Add features to Windows 8" vahendit selleks et saada 64-bit versiooni. Ja kui Sa omad 64-bit versiooni, siis Sa ei saa 32-bit versiooni.
* Kas Sa võid tagasi minna oma varasema Windowsini, mida Sa jooksutasid enne selle "Add features to Windows 8" vahendi kasutamist? Jah, aga Sa pead sel juhul tegema oma eelmise Windows 8 puhta installeerimise ja Sul peab olema Windows 8 baasversiooni (Windows 8 Core) instaleerimise DVD plaat ning sellega kaasa antud tootevõti.
* Et lisada uusi funktsioone, peab Sinu kompuuter jooksutama aktiveeritud Windows 8 koopiat.
* Sul peavad olema administraatori õigused, et kasutada "Add features to Windows 8" vahendit.
* Windows 8 Enterprise väljalase ei oma "Add features to Windows 8" vahendit, kuna antud versiooni jaoks ei ole ühtegi funktsiooni kättesaadav.
* Kui Sul on Window 8 Media Center Pack või siis Windows 8 Pro Pack juba olemas, siis see "Add features to Windows 8" vahend ei sisalda enam ühtegi uut funktsiooni, mida Sa võiksid juurde lisada. Sa võid osta ainult uue Windows 8 tootevõtme, et installida ta mingisse teise kompuutrisse - pilt.

Etteotsa'Add Features to Windows 8' vahendi käivitamine:

Antud vahendi käivitamiseks võib kasutada mitut meetodit:

1) Kui Sa viibid Metro kasutajaliidese Start ekraanis, siis alusta sõnade add features tippimist, seejärel kliki paremal "Settings" kategooriale ja kliki vasemal otsingutulemustes "Add features to Windows 8" kiirkorralduslele:

Search ekraan


Kliki ilmuvas UAC dialoogiaknas nupule Yes:

Kliki ilmuvas UAC dialoogiaknas nupule Yes


Ja Sa jõuadki "Add features to Windows 8" aknasse:

Ja Sa jõuadki "Add features to Windows 8" aknasse


Märkus: Juhul kui Sul on Window 8 Media Center Pack või siis Windows 8 Pro Pack juba olemas, siis see "Add features to Windows 8" vahend ei sisalda enam ühtegi uut funktsiooni, mida Sa võiksid juurde lisada. Sa võid osta ainult uue Windows 8 tootevõtme, et installida ta mingisse teise kompuutrisse - pilt. Ja sel juhul Sa seda "Add features to Windows 8" vahendit avada ei saa.2) Vajuta Windows + X klahvikombinatsiooni ja kliki ilmuvas süsteemikäskude hüpikmenüüs (st uut tüüpi Win + X menüüs) asuvale Control Panel käsule:

Kliki ilmuvas süsteemikäskude menüüs Control Panel käsule


Kliki Juhtpaneeli aknas "System and Security" lingile:

Kliki Juhtpaneeli aknas "System and Security" lingile


Kliki "Get more features with a new edition of Windows" lingile:

Kliki "Get more features with a new edition of Windows" lingile


Kliki ilmuvas UAC dialoogiaknas nupule Yes ja Sa jõuadki "Add features to Windows 8" aknasse (pildid eelpool).


Märkus: Juhul kui Sul on Window 8 Media Center Pack või siis Windows 8 Pro Pack juba olemas, siis see "Add features to Windows 8" vahend ei sisalda enam ühtegi uut funktsiooni, mida Sa võiksid juurde lisada. Sa võid osta ainult uue Windows 8 tootevõtme, et installida ta mingisse teise kompuutrisse - pilt. Ja sel juhul seda "Add features to Windows 8" kategooriat siin "System and Security" aknas ei ole.3) Vajuta Windows + X klahvikombinatsiooni ja kliki ilmuvas süsteemikäskude menüüs System käsule:

Vajuta Windows Key + X klahvikombinatsiooni ja kliki ilmuvas süsteemikäskude menüüs System käsule


Kliki üleval "Get more features with a new edition of Windows" lingile:

Kliki üleval "Get more features with a new edition of Windows" lingile


Kliki ilmuvas UAC dialoogiaknas nupule Yes ja Sa jõuadki "Add features to Windows 8" aknasse (pildid eelpool).


Märkus: Juhul kui Sul on Window 8 Media Center Pack või siis Windows 8 Pro Pack juba olemas, siis see "Add features to Windows 8" vahend ei sisalda enam ühtegi uut funktsiooni, mida Sa võiksid juurde lisada. Sa võid osta ainult uue Windows 8 tootevõtme, et installida ta mingisse teise kompuutrisse - pilt. Ja sel juhul Sa seda "Get more features with a new edition of Windows" linki siin "System" akna ülaosas ei näe (pilt).
Seega juhul kui Sul on Window 8 Media Center Pack või siis Windows 8 Pro Pack juba olemas ja kui Sa soovid otse Windows 8 kaudu osta uue Windows 8 tootevõtme, siis tee järgmist:

* Vajuta Windows + X klahvikombinatsiooni ja kliki ilmuvas süsteemikäskude menüüs System käsule:

Vajuta Windows Key + X klahvikombinatsiooni ja kliki ilmuvas süsteemikäskude menüüs System käsule


* Kliki "System" akna allosas "View details in Windows Activation" lingile:

Kliki "System" akna allosas "View details in Windows Activation" lingile* Kliki järgmises "Windows Activation" aknas "Buy Windows for another computer" lingile:

Kliki järgmises "Windows Activation" aknas "Buy Windows for another computer" lingile


* Ja Sind viiakse vastavasse Microsofti veebilehte, kus saad oma ostmist alustada. Näiteks antud näite puhul viiakse Sind sinna, sest tegemist on ingliskeelse Windows 8 süsteemiga - kuvakeeleks on pandud "English (United States)".


NB! Meeldetuletuseks: Kui Sul on Window 8 Media Center Pack või siis Windows 8 Pro Pack juba olemas, siis see "Add features to Windows 8" vahend ei sisalda enam ühtegi uut funktsiooni, mida Sa võiksid juurde lisada. Sa võid osta ainult uue Windows 8 tootevõtme, et installida ta mingisse teise kompuutrisse - pilt. Ja sel juhul ei näe Sa ka seda "Get more features with a new edition of Windows" linki seal "System" akna ülaosas ei näe (pilt). Sa ei saa Metro kasutajaliidese otsingusüsteemi kaudu ega ka mujalt enam avada seda "Add features to Windows 8" vahendit, sest Sa EI LEIA teda - pilt.

Etteotsa"Add Features to Windows 8" vahendi kasutamine—Windows 8 Media Center Paketi lisamise näitel:

Erinevalt Windows 7 opsüsteemist, Windows 8 ei sisalda Windows Media Center'it. Windows Media Center on kättesaadav ainult kui "meedia pakett" ja seda täienduseks Windows 8 Pro väljaandele. Ta tuleb eraldi osta ja tema hind saab olema "ökonoomne" ( $9.99), et katta Dolby Labs ning teistele koodekeid tootvatele firmadele litsenside eest makstavad kulutused.

Kui Sa omad Windows 8 Pro versiooni, siis võid osta eraldi Windows 8 Media Center Paketi koos täieliku DVD, TV vaatamise ja salvestamise ning VOB failide ettemängimise toega. Seda ostmist ja installeerimist tuleb teha uue 'Add Features to Windows 8' (endise Windows Anytime Upgrade) vahendi kaudu. Windows 8 Media Center Paketi hinnaks saab olema $9.99.

Kui Sa omad aga standardset Windows 8 baasversiooni (Windows 8 Core), siis pead ostma Windows 8 Pro Paketi (st upgrade paketi Windows 8 Pro versioonile üleminekuks/versiooniuuendamiseks), et saada koos täiendusega kätte ka Windows Media Center tarkvara. Ka seda ostmist ja installeerimist tuleb teha uue 'Add Features to Windows 8' (endise Windows Anytime Upgrade) vahendi kaudu - hinnaks saab kokku olema $99.99.

Alternatiivina võid osta ka jaemüügis pakutava Windows 8 Pro Pack karbiversiooni. Selle hind $69.99 ja seda kuni 2013. a. 31. jaanuarini. Alates 2013. a. veebruarist peab selle upgrade eest välja käima $99.99. Seega kui Sa ostsid uue kompuutri koos Windows 8 Core versiooniga, siis võid ta viia üle Windows 8 Pro versioonini ja tema pakend ei sisalda DVD plaati vaid selle asemel on seal tootevõti (Product Key). See pakend näeb välja selline: "Windows 8 Standard Edition to Windows 8 Pro Edition, Upgrade Edition [Product key card only] (PC)" - pilt.


Kuid piiratud aja jooksul pakutakse ka tasuta Windows Media Center Paketti ja seda neile, kes jooksutavad Windows 8 Pro väljalaset. See sooduspakkumine kehtib kuni 31.01.2013 ja selle tasuta Windows Media Center'i võib hankida järgmisel viisil:

1) Mine sinna Microsofti veebsaiti, sisesta seal "Email" tekstikasti oma email aadress, seejärel tipi alumisse lahtrisse pildil näidatud sümbolid ja kliki lõpuks nupule "Send my product key" ("Saada minu tootevõti"):

Märkus: Siintoodud pildid on võetud ingliskeelsest saidist, aga Sinu puhul tegutsed Sa juba eestikeelses veebilehes.

Send my product key2) Seejärel näed Sa alltoodud teadet, mis kuulutab, et see tasuta tootevõti saabub Sinu meilipostkasti 24h jooksul. Tegelikult saad Sa ta kätte juba mõne minuti mõõdudes:

Seejärel näed Sa alltoodud teadet, mis kuulutab, et see tasuta tootevõti saabub Sinu meilipostkasti 24h jooksul3) Sinu meilpostkasti saabub umbes selline Email: "Your product key for Windows Media Center Pack - ...":

Sinu meilpostkasti saabub umbes selline Email: "Your product key for Windows Media Center Pack - ..."


4) Pärast antud Emaili avamist näed ka seda tasuta tootevõtit ja selle all edaspidist tegutsemisjuhist:

Pärast antud Emaili avamist näed ka seda tasuta tootevõtit5) Seejärel käivita "Add Features to Windows 8" vahend ja tee seda ühe neist ülaltoodud meetodiga või siis nii nagu siin edaspidi näidatakse:

* Vajuta Win + C klahvikombinatsiooni, et tellida Charms riba ja kliki seal Search menüüpunktile (amuletile):

Vajuta Win + C klahvikombinatsiooni, et tellida Charms riba ja kliki seal Search menüüpunktile (amuletile)


* Alusta sõnade add features tippimist, seejärel kliki paremal "Settings" kategooriale ja kliki vasemal otsingutulemustes "Add features to Windows 8" kiirkorralduslele:

Alusta sõnade add features tippimist


* Kliki ilmuvas UAC dialoogiaknas nupule Yes:

Kliki ilmuvas UAC dialoogiaknas nupule Yes


6) Ja Sa jõuadki "Add features to Windows 8" aknasse, kus kliki "I already have a product key" nupule:

I already have a product key

7) Nüüd sisesta see Emailiga saadetud tootevõti ja kliki Next:

Nüüd sisesta see Emailiga saadetud tootevõti ja kliki Next8) Pane linnuke "I accept the licence terms" ruutu ja kliki nupule "Add features":

Pane linnuke "I accept the licence terms" ruutu ja kliki nupule "Add features"9) Alustatakse funktsioonide lisamist ja selle jooksul tehakse ka vähemalt üks kompuutri restart:

Alustatakse funktsioonide lisamist ja selle jooksul tehakse ka vähemalt üks kompuutri restart


10) Kliki nupule Close:

Kliki nupule Close11) Nüüd vajuta Win klahvi, et minna üle Metro kasutajaliidese Start ekraani ja Sa näed seal Windows Media Center ikooni (plaati) - kliki sellele:

Windows Media Center ikoon


12) Käivitati Windows Media Center, kus kliki nupule "Continue":

Käivitati Windows Media Center, kus kliki nupule "Continue"


13) Kliki nupule "Express":

Kliki nupule "Express"


14) Ja Sinu Windows Media Center tarkvara on kasutamiseks valmis...:

mmm


Selle Windows Media Center tarkvara kasutamise kohta saad rohkem infot sealt (Win 7 veebilehtedest).

NB! Meeldetuletuseks: Kui Sul on Window 8 Media Center Pack või siis Windows 8 Pro Pack juba olemas, siis see "Add features to Windows 8" vahend ei sisalda enam ühtegi uut funktsiooni, mida Sa võiksid juurde lisada. Sa võid osta ainult uue Windows 8 tootevõtme, et installida ta mingisse teise kompuutrisse - pilt. Ja sel juhul ei näe Sa ka seda "Get more features with a new edition of Windows" linki seal "System" akna ülaosas ei näe (pilt). Sa ei saa Metro kasutajaliidese otsingusüsteemi kaudu ega ka mujalt enam avada seda "Add features to Windows 8" vahendit, sest Sa EI LEIA teda - pilt.
Juhul kui Sul oli see Window 8 Media Center juba kätte saadud, aktiveeritud ja "töökorras" ning kui Sa saad nüüd Microsoftilt uue emaili sellesama tootevõtme- ja meeldetuletusega Windows Media Center'i aktiveerimise kohta, siis ära reageeri sellele (ega ära ka erutu). Sul on juba aktiveeritud Window Media Center olemas ja pealegi ei saa Sa enam seda "Add features to Windows 8" vahendit avada, et sinna seda tootevõtit sisestada.

EtteotsaJuhul kui "Add Features to Windows 8" vahend ei tööta...:

Kui Sa klikid Control Panel\System and Security\System aknas "Get more features with a new edition of Windows" lingile (pilt) ja seejärel ostad või sisestad järgmises aknas tootevõtme, siis võib juhtuda ka nii et see ei tööta ning Sa ei saa uusi funktsione lisada. Selle asemel alustatakse hoopis taastamise operatsiooni, Sinu kompuuter viiakse tema eelmisse seisundisse ja see "Add Features to Windows 8" vahend ei ole enam kättesaadav.


Et seda probleemi lahendada, pead Sa välja lülitama sellise teenuse nagu Nalpeiron Licensing Service ja tee selleks järgmist:

1. Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, tipi Run dialoogiaknasse services.msc ja vajuta ENTER:

Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, tipi Run dialoogiaknasse services.msc ja vajuta ENTER


2. Tee Services konsoolis Nalpeiron Licensing Service või siis NLS teenusel 2x klõps.
3. Vali "Startup type" rippmenüüst Disabled parameeter.
4. Kliki nupule OK.
5. Tee kompuutri restart.
6. Seejärel käivita see "Add Features to Windows 8" vahend uuesti ja lisa uued funktsioonid.
7. Nüüd korda neid 1 kuni 3 samme ja pane selle Nalpeiron Licensing Service või NLS teenuse starditüübiks tagasi "Automatic".
8. Kliki OK ja tee kompuutri restart.

Etteotsa
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011