Win 8 (8.1) süsteemi automaatne sisselogimine

Win 8 logo Windows 8 (8.1) kompuutrisse automaatne sisselogimine (ilma paroolita).
Ehk kuidas logida automaatselt enda kasutajakontosse ilma et Sa peaksid oma parooli sisestama. Sellist ilma paroolita süsteemi sisselogimise meetodit saab kasutada ka Windows 8.1 kompuutris.

 

 

 

 

Kasutajakonto parooli sisestamisest:

Kui Sa käivitad kompuutri (või teed restardi) või logid end süsteemist välja ja seejärel uuesti sisse või lukustad ekraani, siis ilmub enne süsteemi sissesaamist esmalt see uus 'Lock Screen' ekraan (seda küll mitte alati). Pärast 'Lock Screen' (Lukustuskuva) ekraani ilmub süsteemi Sisselogimise Ekraan (Login Screen), näiteks selline: pilt või selline: pilt või selline: pilt. Sa pead sisselogimise ekraanis, et pääseda Windows 8 (8.1) süsteemi, sisestama enda kasutajakonto parooli.


Parooli peab igal juhul sisestama järgmistel juhtudel:

* kui Sa olid endale loonud ühe või mitu parooli,
* kui Sa olid endale loonud teisi kasutajakontosid,
* või kui Sa töötad antud momendil Microsofti Kasutajakonto (Microsoft Account) all.

Näiteks kui Sa töötad selle uue Microsofti/Live ID kasutajakontoga, siis pead Sa iga kord kui Sa käivitad oma kompuutri või kui teed süsteemi restardi, sisestama sisselogimise ekraanis oma Microsofti kasutajakonto (Windows Live ID) parooli - enamik kasutajatel on selleks parooliks tema @hotmail.com, @live.com või @outlook.com kontoga seotud parool. Juhul kui Sa kasutad keerulisemat parooli, siis on see pidev parooli sisestamine üsnagi tüütu tegevus.

Kui Sa kasutad oma kompuutrit üksi, siis on mõtekas teha nii et Sa ei peagi iga kord oma parooli sisestama vaid Sa satud pärast kompuutri käivitamist otse Metro-stiilis / Windows 8 stiilis disainiga Start ekraanile. Sellega jätad Sa süsteemi sisselogimise ekraani vahele ja logid end automaatselt Windows 8 (8.1) süsteemi (tema Metro kasutajaliidesesse). Eriti kasulik on see automaatse sisselogimise meetod sel juhul kui Sa töötad Microsofti kasutajakonto all, sest sel juhul pead Sa kompuutri käivitamisel või ümberlaadimisel sisestama iga kord ka selle pika Microsofti konto (Live ID) parooli.

Sa võid suurema turvalisuse kindlustamiseks luua oma igapäevaseks tööks veel ühe tavakasutaja konto (Standard User) ja kehtestada selle jaoks samuti automaatse sisselogimise. Sel juhul kui Sa teed kompuutri restardi või käivitamise, laetakse Sind ilma selle sisselogimise ekraanita otse selle tavakasutaja konto Start ekraanile. Sealt võid siis vajaduse korral lülitada end ümber oma administraatori konto alla või siis käivitada otse sealt administraatori õigustega ülesandeid (sel juhul pead seal vastavasse dialoogiaknasse sisestama ka oma administraatori parooli).

Juhul kui kodus (või näiteks koolis) on neid kompuutreid rohkem ja kui tegemist on lastega, siis võid nende jaoks luua eraldi väheste privileegidega tavakasutaja kontod. Et nad ei peaks nüüd nende paroolide sisestamisega vaeva nägema (lapsed), siis võid ka nende kontode jaoks kehtestada selle automaatse sisselogimise.

Antud juhises tulebki siis juttu sellest et kuidas süsteemi sisse logida ilma et Sa peaksid oma parooli sisestama—automaatne sisselogimine.Peab teadma:

1) Sind logitakse kompuutri käivitamisel või restardi tegemisel automaatselt Windows 8 (8.1) süsteemi sisse siis kui Sa töötad ainult lokaalse kasutajakonto (Local account) all ja kui Sa ei ole süsteemi ühtegi kasutajakontot juurde loonud ning kui Sa ei ole oma kompuutrit ka parooliga kaitsnud. Sel juhul ei ole Sul seda juhist siin vaja. Aga kui Sa töötad lisaks ka Microsofti kasutajakontoga (Microsoft account), mida Sa ikka aeg-ajalt või siis alaliselt teed, siis läheb Sul seda juhist vaja.

2) Et edaspidiseid juhiseid täita, pead Sa olema administraatori õigustega kasutaja, st logima end süsteemi sisse oma administraatori kasutajakontoga.

3) Seda automaatse sisselogimise meetodit saab kasutada ka Windows Vista ja Windows 7 süsteemides. (Windows XP jaoks käib kõik samamoodi ainult et seal tuleb "Run" dialoogiaknasse netplwiz käsu asemel sisestada control userpasswords2 käsk.)

4) HOIATUS! Kui Sinu kompuutril on ka teisi kasutajaid, siis ära aktiveeri seda automaatse sisselogimise meetodit, muidu saab iga võõras Sinu kasutajakonto alla sisse.

5) Kui Sa muudad hiljem mingi kasutajakonto parooli, mille jaoks Sa selle automaatse sisselogimise olid kehtestanud, siis pead antud kasutajakontol automaatse sisselogimise ajutiselt välja lülitama ja seejärel uuesti sisse lülitama, et sisestada see uus parool.

6) See automaatne sisselogimise meetod töötab ainult siis kui Sa käivitad oma kompuutri (või teed süsteemi restardi) ja kui Sa väljud nn "Sleep" ("une") režiimist. Kui Sa logid end välja (Sign out), lukustad kompuutri (Lock) või kui Sa kasutad teisele kasutajakontole kiire ümberlülitamise Switch user ('Fast user switching') meetodit, siis pead aga endiselt oma parooli sisestama.Et "Sleep" ("Une"/"Uinaku") režiimist väljumisel ei nõutaks süsteemi sisselogimisel parooli.... ja natuke ka sellest 'Switch user' ('Fast user switching') funktsioonist:

* !!! Kui Sa EI KASUTA seda automaatset ilma paroolita süsteemi sisselogimist, aga tahad, et "Sleep" režiimist väljumisel ei nõutaks parooli, siis veendu, et "System settings" aknas oleks aktiveeritud ikka see õige parameeter. Tee selleks järgmist: Ava Control Panel aken ja kliki seal Hardware and Sound lingile (pilt). Seejärel kliki Require a password when the computer wakes lingile (pilt). Kliki ülaosas Change settings that are currently unavailable lingile (pilt). Veendu, et aktiveeritud oleks "Don't require a password" raadionupp; juhul kui ta seda ei ole, siis aktiveeri ta ja kliki all nupule Save changes (pilt).

* Switch user (Fast user switching) - selle teisele kasutajakontole kiire ümberlülitamisega jätkavad Sinu programmid tööd, Sinu kasutajakonto jääb töösse ehk aktiivseks kuid ta on nüüd parooliga kaitstud ja ainult Sina võid tema sessiooni tagasi pöörduda. Pärast selle käsu valimist või teisele kasutajakontole klikkides viiakse Sind kasutajakontode valiku ekraani, kus Sa võid klikkida sellele kasutajakontole, kuhu Sa tahad ümber lülituda. Seejärel sisestad seal süsteemi sisselogimise ekraanis antud kasutaja parooli - pilt, pilt ja pilt. 'Fast User Switching' vahend, mida kasutatakse juba alates Windows XP aegadest, lubab mitmel kasutajal töötada kompuutris ühel- ja samal ajal. Sellega saab kiiresti ja mugavalt lülituda ümber ühelt kasutajalt teisele. (Ja üks näide ka pärast selle suure Windows 10 'Anniversary Update' värskenduse installi - pilt.) Sa saad teisele kasutajakontole lülituda kiiresti ümber ka sel teel, et vajutad Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsiooni ja klikid 'Switch user' parameetrile (pilt).

Süsteemist väljalogimine käsu 'Sign out' abil ja seejärel süsteemi sisselogimise erinevad meetodid ning mitme kasutajakonto puhul süsteemist väljalogimise kiire meetod ("Switch User") - sellest oli juttu Windows 8.x all - seal.

Automaatse sisselogimise aktiveerimine (Microsofti kasutajakonto all):

Alltoodud 'PC settings' ekraanis on näha, et siin on antud momendil tegemist Microsofti kasutajakontoga (Live ID konto). Juhul kui kasutaja käivitaks või teeks nüüd kompuutri restardi, siis peaks ta Win 8 süsteemi logimiseks sisestama oma Microsofti konto (Live ID) parooli:

Siin on antud momendil tegemist Microsofti (Live ID) kasutajakontoga


Ja uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appi puhul näed seda "Your account" alamkategooria (PC Settings -> Accounts -> Your account) all:

"Accounts" kategooria ja selle "Your account" alamkategooria
1) Automaatse sisselogimise kehtestamine: Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, tipi Run dialoogiaknasse netplwiz käsk ja vajuta ENTER:

Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, tipi Run dialoogiaknasse netplwiz käsk ja vajuta ENTER


Märkus: Sa võid sinna "Run" aknasse sisestada ka control userpasswords2 käsu.


2) Veendu, et avanevas "User Accounts" dialoogiaknas oleks lahti Users vaheleht/sakk. Märgista all loetelus see Microsofti kasutajakonto (näiteks Administraatori oma), mille jaoks Sa soovid seda automaatset sisselogimist kehtestada. (Microsofti ehk Live ID kasutajakontod sisaldavad Sinu Email aadressi.) Seejärel korista ülevalt "Users must enter a user name and password to use this computer" ruudust see linnuke ära. Lõpuks kliki all nupule OK:

Lõpuks kliki all nupule OK


Märkus: Kui Sa viibid Start ekraanil, siis võid selle "User Accounts" dialoogiakna avada ka nii et tipid sõna netplwiz ja klikid seejärel otsingutulemustes netplwiz plaadile/ikoonile - pilt.


3) Nüüd sisesta siia mõlematesse lahtritesse eelmises aknas märgistatud kasutaja Microsofti konto (Live ID) parool ja kliki all nupule OK ning veelkord OK, et sulgeda ka seda esimest dialoogiakent:

Nüüd sisesta siia mõlematesse lahtritesse eelmises aknas märgistatud kasutaja Microsofti konto (Live ID) parool


4) Testime tulemust: Tee kompuutri restart (ümberlaadimine). Vajuta Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsiooni, kliki paremal all "Power off " nupule ja vali hüpikmenüüst käsk Restart:

Vali hüpikmenüüst käsk Restart


5) Alustatakse süsteemi taaskäivitamist...:

Alustatakse süsteemi taaskäivitamist...


6) Ilmub Windows 8 buutimise ekraan:

Ilmub Windows 8 buutimise ekraan


7) Ja Sa jõuadki otse sinna "Welcome" ekraani ning sealt edasi Windows 8 Metro kasutajaliidesesse. Lukustuskuva ja süsteemi sisselogimise ekraanid jäeti seejuures vahele:

Ja Sa jõuad otse sinna "Welcome" ekraani


Metro-stiilis / Windows 8 stiilis disainiga Start ekraan ja töö käib Microsofti kasutajakonto all:

Metro-stiilis/Windows 8 Start ekraan ja töö käib Microsofti kasutajakonto all


Kui Sa muudad hiljem mingi kasutajakonto parooli, mille jaoks Sa selle automaatse sisselogimise olid kehtestanud, siis pead antud kasutajakontol automaatse sisselogimise ajutiselt välja lülitama ja seejärel uuesti sisse lülitama, et sisestada see uus parool.

Kui Sa tahad tulevikus sellele automaatse sisselogimise jälle tühistada, siis korda neid eeltoodud samme. Märgista seal "User Accounts" dialoogiaknas vastav kasutajakonto (antud juhul siis "xxx@hot.ee HomeUsers; Administrators"). Seejärel pane sinna "Users must enter a user name and password to use this computer" ruutu linnuke jälle tagasi ja kliki OK. Sisesta tema parool 2x jne....
Märkus: Sa võid need "Run" ja seejärel "User Accounts" dialoogiaknad avada ka teisel moel (Windows XP puhul saabki ainult seda kasutada):

1) Vii hiirekursor ekraani vasemasse allnurka, tee seal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Run:

Vii hiirekursor ekraani vasemasse allnurka, tee seal paremklõps ja vali hüpikmenüüst käsk Run


Märkus: Selle paremklõpsu süsteemikäskudega kiirkäivitamise hüpikmenüü (st Win + X menüü) saab kiiresti avada ka Win + X klahvikombinatsiooniga.


2) Tipi Run dialoogiakna käsureale control userpasswords2 ja vajuta ENTER:

Tipi Run dialoogiakna käsureale control userpasswords2 ja vajuta ENTER


3) Edasi tegutse täpselt samamoodi nagu siin eelpool alates punktist 2 kirjeldati.
Automaatse sisselogimise aktiveerimine (lokaalse kasutajakonto all):

Sa võid suurema turvalisuse kindlustamiseks luua oma igapäevaseks tööks veel ühe tavakasutaja konto (Standard User) ja kehtestada selle jaoks samuti automaatse sisselogimise. Sel juhul kui Sa teed kompuutri restardi või käivitamise, laetakse Sind ilma selle sisselogimise ekraanita otse selle tavakasutaja Start ekraanile. Sealt võid siis vajaduse korral lülitada end ümber oma administraatori konto alla või siis käivitada otse sealt administraatori õigustega ülessandeid (sel juhul pead seal vastavasse dialoogiaknasse sisestama ka oma administraatori parooli).

Juhul kui kodus (või näiteks koolis) on neid kompuutreid rohkem ja kui tegemist on lastega, siis võid nende jaoks luua eraldi väheste privileegidega tavakasutaja kontod. Et nad ei peaks nüüd nende paroolide sisestamisega vaeva nägema (lapsed), siis võid ka nende kontode jaoks kehtestada selle automaatse sisselogimise.

Järgnev 'PC settings' ekraan näitab, et siin on tegemist lokaalse kasutajakontoga (Local Account). Peale selle on siit näha, et kasutajal on loodud ka kõik kättesaadavad paroolid ("Sign-in options" oblastis). Lisaks sellele on ta juurde loonud ka ühe tavakasutaja konto ("Minu tavakasutaja") - "Other users" all. Juhul kui ta käivitaks või teeks nüüd kompuutri restardi, siis peaks ta süsteemi logimiseks sisestama ühe oma paroolidest. Sama lugu kehtib ka selle uue tavakasutaja konto kohta. Antud juhul aktiveerime automaatse sisselogimise siis selle tavakasutajakonto jaoks:

Tegemist on lokaalse kasutajakontoga


Ja uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appi "Local Account" alamkategooria (PC Settings -> Accounts -> Your account) pilt:

Ja uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appi "Local Account" kategooria


1) Automaatse sisselogimise kehtestamine: Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni, tipi Run dialoogiaknasse netplwiz käsk ja vajuta ENTER:

Vajuta Win + R klahvikombinatsiooni


2) Veendu, et avanevas "User Accounts" dialoogiaknas oleks lahti Users vaheleht/sakk. Seejärel märgista see uus juurdeloodud tavakasutajakonto (antud juhul siis "Minu tavakasutaja"), mille jaoks Sa soovid seda automaatset sisselogimist kehtestada. Korista ülevalt "Users must enter a user name and password to use this computer" ruudust see linnuke ära ja kliki all nupule OK:

Kliki OK


3) Nüüd sisesta siia mõlematesse lahtritesse eelmises aknas märgistatud standardse kasutaja parool (süsteemi sisselogise parool) ja kliki all nupule OK ja siis jälle OK:

Sisesta standardse kasutaja parool


4) Nüüd, et asja lõpetada ja ühtlasi ka testida, tee kompuutri restart (ümberlaadimine). Vajuta Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsiooni, kliki paremal all "Power off " nupule ja vali hüpikmenüüst käsk Restart. Juhul kui Sul on Windowsi värskenduste automaatne allalaadimine ja installeerimine lubatud ning kui nende installimisel on vaja teha ka süsteemi restarti, siis näed seal hüpikmenüüs hoopis "Update and restart" käsku.
Kui Sa tähele panid, siis on siia ekraanile ilmunud veel üks "Change a password" parameeter. See parooli muutmise punkt ilmub siia ekraani ainult lokaalsete kasutajakontode all töötades ja siis kui neile oli ka paroolid loodud:

Vajuta Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsiooni


Käib värskenduste (updates) install:

Käib värskenduste (updates) install

Käib värskenduste (updates) install - 2


5) Alustatakse konpuutri ümberlaadimist:

Alustatakse konpuutri ümberlaadimist


6) Ilmub Windows 8 buutimise ekraan:

Ilmub Windows 8 buutimise ekraan


7) Konfigureeritakse...:

Konfigureeritakse...


8) Ja Sa jõuad otse sinna oma teise tavakasutajakonto (mitte enda administraatori kasutajakonto) "Welcome" ekraani ning sealt edasi Windows 8 Metro kasutajaliidesesse. Süsteemi sisselogimise ekraan jäeti seejuures vahele. Nüüd kui Sa käivitad edaspidi oma kompuutri, siis satud otse sellesse teise tavakasutajakontosse:

tavakasutajakonto


9) Metro-stiilis/Windows 8 stiilis disainiga Start ekraan (see on Windows 8 DP versiooni oma):

Metro-stiilis Start ekraan


Nüüd edaspidi, kui Sa tahad end lülitada ümber oma administraatori konto alla, siis kliki Start ekraani paremas ülanurgas kasutajakonto nimele ja vali rippmenüü allosast enda administraatori kasutajakonto (antud juhul siis "Lindprii"):

Vali rippmenüü allosast enda administraatori kasutajakonto


Nüüd aga pead ka oma administraatori parooli sisestama. Kui Sa mäletad, siis oli siin administraatoril loodud kolm parooli ja seepärast pakutaksegi talle nüüd mitut valikuvõimalust (seda pärast seda kui ta klikkis siin "Sign-in options" nupule). Vaikimisi pakuti tavalise tekstiparooli sisestamise võimalust ja jätamegi selle - sisestame oma administraatori standardse tekstiparooli ja vajutame ENTER (või klikime paremal "Submit" noolekesele):

Nüüd pead ka juba parooli sisestama


Seejärel ilmub juba administraatori kasutajakonto "Welcome" ekraan:

Seejärel ilmub juba administraatori kasutajakonto "Welcome" ekraan


Jõuti administraatori kasutajakonto Metro kasutajaliidesesse:

Jõuti administraatori kasutajakonto Metro kasutajaliidesesse


NB! Kui Sa muudad hiljem mingi kasutajakonto parooli, mille jaoks Sa selle automaatse sisselogimise olid kehtestanud, siis pead antud kasutajakontol automaatse sisselogimise ajutiselt välja lülitama ja seejärel uuesti sisse lülitama, et sisestada see uus parool.

Kui Sa tahad tulevikus sellele automaatse sisselogimise jälle tühistada, siis korda neid eeltoodud samme. Märgista seal "User Accounts" dialoogiaknas vastav kasutajakonto (antud juhul siis "Minu tavakasutaja"). Seejärel pane sinna "Users must enter a user name and password to use this computer" ruutu linnuke jälle tagasi ja kliki OK. Sisesta tema parool 2x jne....


Windows 10 operatsioonisüsteemis automaatsest sisselogimisest süsteemi on juttu seal.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011