Windows ja Java (JRE)

Win 8 logo Java (JRE) ja TURVALISUS (Win XP, Vista, Windows 7, Windows 8 / 8.1 ja Windows 10).

 

 

Mis on Java?

Java on platvormist sõltumatu objektorienteeritud programmeerimiskeel ja tema headeks külgedeks on: Väga laialdaselt kasutatav (platvormist/operatsioonisüsteemist sõltumatu ja suur levik serveritest kuni mobiilideni välja); automaatne mäluhaldus; suur kasutajaskond; suur ja hästi dokumenteeritud teekide kogu; vaba tarkvara ja tööstus jne. Ühesõnaga Java on populaarne programmeerimiskeel, mida kasutatakse kõikjal alates serveri tarkvarast kuni töölaua rakendusteni välja ja isegi Android appides.

Java (Oracle Corp.) lubab Sul mängida online mängusid, kasutada igasuguseid lobisemisprogramme millede abiga saad suhelda inimestega üle terve Universiumi, mängida Java mänge, jooksutada Java programme, vaadata 3D pilte jne. Java't toetavad ka kõik brauserid ja tegelikult kasutatakse Java tehnoloogiat väga paljudes suundades: Kompuutrites, moblades, arvutivõrkudes, mängukonsoolides, kiipkaartides, veebikaamerates, navigatsioonisüsteemides, maksesüsteemides, raviasutustes (seadmetes), Internetikaartide süstemides (nt Google Maps), printerites, 3D piltide puhul (kolmemõõtmelised pildid) jne, jne. Java jookseb rohkem 850 miljonis personaalses kompuutris ja miljardites seadmetes, sealhulgas ka mobiil ning TV seadmetes. Ka suhteliselt väike osa veebsaite nõuavad Java olemasolu, et jooksutada interaktiivseid mänge ja rakendusi.Java vs JavaScript:

Kuna "Java" ja "JavaScript" on sarnase nimega, siis paljud kasutajad ajavad nad omavahel segi. Kuid nad on kaks täiesti erinevat asja. Väga paljud veebsaidid kasutavad JavaScript võimsat skriptikeelt, mis aitab veebsaite interaktiivsemaks teha. JavaScript on skriptikeel, mida kasutatakse veebilehtedes. Ka enamik minu enda veebilehti sisaldavad vähemal või rohkemal määral JavaScript'i (sh ka seesama leht, mida Sa praegu loed). Seega Java ja JavaScript EI OLE üks- ja seesama asi! Java on Oracle Corp. omand, aga hilisem JavaScript lasti välja Netscape Inc. poolt ja ta ei ole Java platvormi koostisosa. Java on programmeerimiskeel ja ta nõuab kompileerijat, aga JavaScript on lihtne ASCII (või puhas tekst, nii nagu me teda kutsume). JavaScript ei loo applette või iseseisvaid rakendusi. Tänapäeval kasutatakse JavaScript'i põhiliselt HTML dokumentides ja ta annab veebilehtedele interaktiivsuse, mida ei saa lihtsa HTML abil teha.

Java ja JavaScript peamised erinevused:

* Java on objektorienteeritud programmeerimiskeel, aga Java Script skriptikeel.
* Java loob rakendusi, mis jooksevad virtuaalmasinas või veebibrauseris, aga JavaScript kood töötab ainult veebibrauseris ehk veebilehitsejas.
* Java kood nõuab kompileerimist, aga JavaScript kood on täielikult teksti kujul.
* Nad nõuavad erinevaid plugineid (plug-ins).
* Java't kasutatakse programmeerijate poolt uute objektide ja appletite loomiseks, aga JavaScript on vajalik ainult HTML lehtede (veebilehtede) loojatele, et nad saaksid oma veebilehti interaktiivsemaks teha.Mis on Java Runtime Environment (JRE - Java käivituskeskkond)?

Java Runtime Environment (JRE): See on Java käivituskeskkond, mis koosneb Java Virtuaalsest Masinast / Virtuaalmasinast ("Java Virtual Machine"—JVM ehk Java VM) ja Java klasside teekidest ning ta on vajalik Java programmide käivitamiseks. JVM, mis on nagu JRE minivariant, on integreeritud Java (JRE) allalaadimispaketti ja ta aitab JRE-l jooksutada Java programme. Seega et Sa saaksid oma kompuutris jooksutada ka Java rakendusi ja applette, pead Sa laadima alla tasuta JRE (Java käivituskeskkonna).
Java Virtual Machine (JVM) ei ole iseseisev programm ja teda ei saa eraldi alla laadida sest ta on osa JRE paketist ning JRE ei saa ilma JVM-ta töötada.

JRE-d jagatakse välja tasuta ja teda saab laadida alla www.java.com veebsaidist.

Aastaid tagasi oli ka Windowsi operatsioonisüsteemides see JRE (JVM) tugi olemas, sellal pakkus Microsoft omaenda JRE varianti (Microsoft JVM ja hiljem uue Microsoft VM nime all), aga siis oldi sellest sunnitud loobuma ja nüüd peavad Windowsi kasutajad laadima alla ning installeerima ise selle JRE. Need kes on ostnud endile OEM kompuutri, kuhu on mingi Windows juba sisse installeeritud, saavad tavaliselt ka selle JRE kätte, sest enamik OEM arvutite tootjaid installeerivad sinna ka Java toe (st JRE - Java käivituskeskkonna). Kui Sul on JRE installeeritud, siis luuakse jre installeerimise käigus tema jaoks ka uus kaust ja seda saab näha C:\Program Files\Java või C:\Program Files (x86)\Java kaustateelt ning peale selle ilmub Sinu Control Panel aknasse ka tema ikoonike - Java ikoonike (võis siis selline ikoonike Selline ikoonike - Windows 8 / 8.1 jooksutamisel).Kas Java (õigemini JRE) on meil vajalik?

Kuigi Java't uuendatakse regulaarselt, on ta suhteliselt EBATURVALINE ja "pahad poisid" kasutavad rünnakuteks just neid Java turvaauke. Paljud kasutajad EI VAJA seda Java't. Juhul kui Sa ei mängi onlain mänge, ei jooksuta Java programme ja kui Sinu programmid ei vaja Java't, siis võid ta julgelt süsteemist eemaldada (uninstallida) - seda loomulikult juhul kui ta on Sinu süsteemis juba olemas.


Et kaitsta end Java poolt tuleneva ohu eest, tuleks teha järgmist:

Seda Java't pole vaja paaniliselt karta ja tema turvalisuse kindlustavad järgmised tegevused:

1) Kui Sa ei jooksuta Java mänge ja programme ning kui Sa ei mängi online mänge, siis võid selle Java julgelt süsteemist eemaldada (uninstallida) - see variant sobib paljudele kasutajatele - juhis.

2) Kui Sa ei ole kindel või kui Sa siiski kasutad aeg-ajalt Javat või siis surfad ka mõnes Java't nõudvas veebsaidis, siis jäta see Java süsteemi alles, aga tegutse seejuures järgmiselt:

* Kasuta Java kõige uuemat versiooni ehk siis vaata, et Sul oleks alla laetud tema kõige viimane versioon. 'Java Control Panel' akna kaudu on nüüd seda väga lihtne ka teha: veendu, et selle valehes "Update" oleks linnuke ruudus "Check for Updates Automatically" ja seal allpool on ka "Update Now" nupp, mille kaudu võid seda ise käsitsi teha (pilt) - ...

...sellest täpsem juhis siin edaspidi;


* Uninstalli süsteemist Java kõik VANEMAD versioonid - juhis;

* Lülita Java tugi KÕIKIDE brauserite (st veebilehitsejate) jaoks välja ja juhul kui mõni veebileht seda nõuab, siis lülita ta jälle ajutiselt sisse. Üsna vähe veebsaite, kuhu Sa võid sattuda, kasutavad Java applette ja enamus graafikat esitatakse nüüd Flash'i abil - seega ka sel juhul EI OLE seda Java't (JRE) Sul vaja. Kui mingi veebileht seda nõuab, siis lülita ta ajutiselt sisse. Ka seda saab teha Java Control Panel appleti kaudu - see variant sobib enamikele kasutajatele - juhis siin edaspidi.


* Võid täiendavalt panna Java ka EMET kaitse alla - juhis teises veebilehes - seal.


3) Kui Sa surfad tihti Javat nõudvates veebsaitides, siis kasuta selleks ainult Internet Explorer brauserit, sest tema Java tuge saab TÄIELIKULT välja lülitada ainult selle Java Control Panel appleti kaudu. Juhul kui Sul ei ole veel teisi brausereid installitud, siis installeeri näiteks Chrome ja/või Firefox brauser ning kasuta neid oma igapäevaseks Internetis käimiseks. Seejuures lülita nendes brauserites nende endi kaudu see Java tugi välja - juhis siin edaspidi.Kas Sa vajad JavaScript'i?

Nagu eelnevalt sai juba õeldud, siis Java ja JavaScript EI OLE üks- ja seesama asi - nad on kaks täiesti erinevat asja. Kuna JavaScript'i kasutavad väga-väga paljud veebsaidid (terve Internet), siis ei ole teda mõtet välja lülitada. Kui Sa lülitad ta välja, siis jääd paljust heast ilma. (JavaScript'i saab välja lülitada ainult brauserite endi kaudu.)
Kuigi kurikaelad kasutavad ka JavaScript'i oma alatute eesmärkide saavutamiseks, aga kus nad seda ei tee. Pealegi ei ole see oht kuigi suur siis kui Sa ei roni igasugustesse kahtlastesse veebsaitidesse...
Firefox brauseri jaoks tuleks installida väga vajalik NoScript laiend/lisand, mis blokeerib vaikimisi JavaScript'id ja Flash Player'i sisu ning Sa otsustad siis ise, et millisets beebsaitides neid lubada ja kus neid keelata. Chrome brauseri jaoks võid kasutada mingit sarnast laiendust, näiteks NotScripts. Arvesta sellega, et kui Sa lülitad JavaScript'i kõikide veebsaitide jaoks välja, siis muutuvad paljud veebilehed Sinu jaoks KASUTUKS.

Ühesõnaga JavaScript'ist siin rohkem juttu ei tule vaid räägime edasi ikka sellest Java'st endast.Lae alla ja installi Java (vajadusel). Kuidas ma tean, et kas Java (JRE) on minu süsteemi installitud ja kui on, siis milline versioon?

Kui Sa tahad Java't, siis pead ta Internetist alla tõmbama ja installima - sealt. Vahel, kui Sa ostsid kellegilt teiselt juba kasutatud kompuutri, siis võib eelmise omaniku poolt olla Java sinna juba installitud.

Märkus: Kui Sul oli Java (JRE) juba installeeritud või kui Sa installid ta nüüd, siis luuakse tema installeerimise käigus tema jaoks ka uus kaust ja seda saab näha aadressilt/kaustateelt C:\Program Files\Java. Peale selle ilmub Sinu Control Panel aknasse ka tema ikoonike - Java ikoonike (võis siis selline ikoonike Selline ikoonike - seda Windows 8 / 8.1 jooksutamisel). See ikoonike käivitabki selle eelpool mainitud Java Control Panel appleti. Juhul kui Sa ei leia seda Java Control Panel appletti oma Control Panel'i (Juhtpaneeli) aknast, siis mine C:\Program Files\Java\jre7\bin (32-bit OS) või siis C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin (64-bit OS) kausta ja käivita seal see javacpl.exe käsitsi - pilt.
Värskenda oma Java't tema kõige uuema versioonini:

Kui Sa kasutad pidevalt või siis aeg-ajalt Javat, siis jälgi, et Sul oleks süsteemis tema kõige värskem ehk UUEM versioon. Java olemasolu ja tema versiooni saad kontrollida kahel viisil:

1) Esimene meetod: Tee seda nii nagu seda siin äsja eelpool kirjeldati (alapealkirja "Lae alla ja installi Java (vajadusel). Kuidas ma tean, et kas Java (JRE) on minu süsteemi installitud ja kui on, siis milline versioon?" all) - seal.

2) Teine meetod: Tee seda Java Control Panel appleti kaudu:

Windows 8 / 8.1 puhul:

* Windows 8: Vii hiirekursor ekraani vasemasse allanurka ja sinna peab ilmuma pisike ruudukujuline eelvaateaknake:

Vii hiirekursor ekraani vasemasse allanurka


* Kliki ilmuvas uut tüüpi süsteemiinstrumentide hüpikmenüüs File Explorer (endine Windows Explorer) punktile:

File Explorer


Windows 8.1: Tee kohe ekraani vasemas allnurgas uut tüüpi Start nupul paremklikk ja vali ilmuvast süsteemiinstrumentide hüpikmenüüst File Explorer (endine Windows Explorer) menüüpunkt:

Windows 8.1


* Kliki üleval ribamenüül Open Control Panel nupule - pilt.

* Vali paremal üleval "View by" rippmenüüst Small icons vaade ja seejärel tee 2x klõps Java kiirkorraldusele:

Vali paremal üleval "View by" rippmenüüst Small icons vaade ja seejärel tee 2x klõps Java kiirkorraldusele


Märkus: Juhul kui Sa ei leia seda Java Control Panel appletti oma Control Panel'i (Juhtpaneeli) aknast, siis mine C:\Program Files\Java\jreXXX\bin (32-bit OS) või siis C:\Program Files (x86)\Java\jreXXX\bin (64-bit OS) kausta ja käivita seal see javacpl.exe käsitsi - pilt.


* Ava Java Control Panel appleti aknas Update vaheleht. Seejärel kliki all Update Now nupule ja alusta Java kõige uuema versiooni allalaadimist ning installeerimist. (Soovitav on siinsamas üleval panna linnuke ka "Check for Updates Automatically" ruutu! Aga nupu "Advanced..." kaudu võid määrata seda et kui sagedasti ja millal seda Java uuema versiooni saadavust kontrollima hakatakse. Kui saadaval on Java uuem versioon, siis ilmub ekraani allaäärde paremale teadeteväljale vastav teade - kliki sellele, et alustada Java uuema versiooni allalaadimist ja installeerimist - pilt.):

Ava Java Control Panel appleti aknas Update vaheleht


Märkus: Juhul kui Sul on juba Java viimane versioon olemas, siis näed kohe alltoodud meeldivat teadet, kus kliki OK ja kogu lugu:

olemas...


Wndows XP, Vista, Windows 7 ja Windows 10 jooksutamisel ava see Control Panel aken Start nupu menüü kaudu ja käivita siis Control Panel applet. Seejärel tegutse täpselt sama moodi nagu Windows 8 puhulgi.Lülita Java KÕIKIDE brauserite jaoks välja:

Kui Sul läheb Javat mõne veebsaidi puhul HARVA vaja ja kui Sa soovid teda süsteemis alles hoida, siis lülita tema kõikides brauserites kasutamise võimalus välja - TURVALISUSE pärast. Seejärel, kui mõni veebsait nõuab Java kasutamist, siis võid ta ajutiselt jälle sisse lülitada, seda saab teha ühes- ja samas kohas.

Järgmine juhis käib Linux, Windows 8, Windows 7, Vista, Windows XP, Windows 2008 Server ja Macintosh OS X operatsioonisüsteemide/platvormide ning Internet Explorer, Firefox, Chrome ja Safari brauserite kohta. Sul peab sel juhul olema ka uuem Java versioon: 7.0 või 7u10+ (lae kõigepealt alla Java kõige uuem versioon - juhis siin eespool).

1) Käivita Java Control Panel applet - juhis eelpool.

2) Ava Security vaheleht/sakk ja Sa näed, et siin on Java kasutamine brauserites vaikimisi sisse lülitatud ("Enable Java content in the browser" eesasuvas ruudus on linnuke):

Java on lubatud


3) Korista sealt "Enable Java content in the browser" eesasuvast ruudust see linnuke ära ja kliki Apply või siis kohe nupule OK (juhul kui Sa ei taha siin Java juhtpaneelis enam midagi teha):

Enable Java content in the browser


4) Pärast nupule OK (või Apply) klikkimist näed Sa sellist teadet, kus kliki OK ja tee oma brauseri või brauserite restart (st sulge nad ja käivita uuesti, seda juhul kui mingi brauser lahti oli):

OK + restart
Java väljalülitamine brauserites endis:

Kui Sa surfad TIHTI Javat nõudvates veebsaitides, siis kasuta selleks ainult Internet Explorer brauserit, sest tema Java tuge saab täielikult välja lülitada ainult selle Java Control Panel appleti kaudu (kohe eelpool oligi sellest juttu). Juhul kui Sul ei ole veel teisi brausereid installitud, siis installeeri näiteks Chrome ja/või Firefox brauser ning kasuta neid oma igapäevaseks Internetis käimiseks. Seejuures lülita nendes brauserites nende endi kaudu see Java tugi välja.

1) Internet Explorer brauseris Sa seda täielikult teha ei saa ja seega kasuta teda siis kui liigud Javat nõudvates veebsaitides.

2) Et Java't Chrome brauseris välja lülitada, tee järgmist:

* Kliki paremal ülanurgas neljakandilisele nupule, et avada Chrome menüüd. Kliki Chrome menüüs Settings menüüpunktile:

Kliki paremal ülanurgas neljakandilisele nupule, et avada Chrome menüüd. Kliki Chrome menüüs Settings menüüpunktile* Keri allapoole ja kliki akna allosas Show advanced settings... lingile:

Keri allapoole ja kliki akna allosas Show advanced settings... lingile* Keri allapoole ja kliki "Privacy" sektsioonis Content Settings... nupule:

Keri allapoole ja kliki "Privacy" sektsioonis Content Settings... nupule* Keri jälle allapoole ja kliki "Plug-ins" sektsioonis Disable individual plug-ins... lingile:

Keri jälle allapoole ja kliki "Plug-ins" sektsioonis Disable individual plug-ins... lingile


* Keri "Plug-ins" paneelis allapoole kuni Java sektsioonini välja ja kliki seal Disable, et lülitada seda Java pluginit välja:

Disable


* Sulge Chrome brauser ja seejärel käivita ta uuesti.


Märkus: Sa saad alternatiivselt sinna Plug-ins paneelile ligi ka nii et tipid brauseri aadressiribale about:plugins ja vajutad ENTER.3) Et Java't Firefox brauseris välja lülitada, tee järgmist:

* Kliki menüü Tools all Add-ons menüüpunktile (st Tools -> Add-ons):

Kliki menüü Tools all Add-ons menüüpunktile (st Tools -> Add-ons)* Märgista "Add-ons Manager" akna vasemas paanis Plugins. Seejärel märgista paremal Java(TM) Platform ja kliki seal nupule Disable. Sama tee ka Java Deployment Toolkit puhul. Juhul kui neis on nupp Enable, siis ongi nad juba välja lülitatud:

Java(TM) Platform4) Et Java't Safari brauseris välja lülitada, tee järgmist:

* Ava paremal ülanurgas Safari menüü ja vali Preferences... menüüpunkt:

Ava paremal ülanurgas Safari menüü ja vali Preferences... menüüpunkt


* Ava Security vaheleht ja korista Enable Java eesasuvast ruudust see linnuke ära:

Ava Security vaheleht ja korista Enable Java eesasuvast ruudust see linnuke ära


* Sulge "Preferences" aken.
Java enda või siis ainult tema vanemate versioonide süsteemist eemaldamine:

Kui Sa installeerid Java uuema versiooni, siis jääb tema vanem versioon süsteemi ikkagi alles ja ajapikku võib neid vanemaid versioone üsna mitu tekkida.

Isegi kui Sa kasutad kõige uuemat Java versiooni, TULEB need Java vanemad ohtlikud versioonid süsteemist eemaldada (uninstallida), sest nad on suur turvarisk!

Sa saad Java vanemaid versioone (J2SE, Java 2, Java SE, Java Runtime Environment jne) süsteemist eemaldada mitmel moel:

Märkus: Sel viisil võid ka Java üleüldse süsteemist eemaldada (juhul kui Sa teda ei vaja).


1) Windowsi enda vahenditega (mitte just kõige parem meetod):

* Windows XP: Kliki nupule Start -> Control Panel -> Add/Remove Programs. Märgista Java vanem versioon (J2SE, Java 2, Java SE, Java Runtime Environment jne) ja kliki nupule "Remove".

* Vista, Windows 7: Kliki nupule Start -> Control Panel -> Programs -> Programs and Features. Märgista Java vanem versioon (J2SE, Java 2, Java SE, Java Runtime Environment jne) ja kliki nupule "Uninstall".

* Windows 8: Mine Control Panel aknasse (siin eelpool oli sellest ka juhis) ja seejärel tee seal 2x klikk "Programs and Features" kiirkorraldusel. Märgista Java vanem versioon (J2SE, Java 2, Java SE, Java Runtime Environment jne) ja kliki nupule "Uninstall".


2) Kasuta selleks kolmandate osapoolte mingit programmi, näiteks Revo Uninstaller tasuta versiooni - parem meetod.


3) JavaRa programm: Kasuta Java vanemate versioonide süsteemist eemaldamiseks näiteks üsna head ja tasuta JavaRa programmi. Tema abil saab peale Java (JRE) vanemate versioonide uninstallimise laadida alla ka Java uuemaid versioone ja kõrvaldada JRE poolt loodud ajutisi ning logifaile.Teda ei ole vaja installeerida ja ta sobib XP, Vista, Win 7 kui ka Win 8 jaoks.

* Lae JavaRa-2.1.zip fail alla oma töölauale ja paki see ZIP fail lahti.
* Windows Vista, Win 7 ja Win 8 kasutajad tehku JavaRa.exe käivitusfailil paremklõps ja valigu kontekstmenüüst käsk Run as administrator:

Run as administrator


* Et nüüd Java vanemaid versioone (või siis Javat ennast) süsteemist eemaldada, kliki nupule Remove Java Runtime:

Remove Java Runtime


Seejärel vali siit rippmenüüst Java vanem versioon ja kliki nupule Run Uninstaller (või siis kliki nupule Next) jne... Antud näite puhul selles süsteemis Java vanemaid versioone ei ole - on ainult tema kõige uuem JRE 7 versioon. Kuna kasutaja ei soovi seda uninstallida, siis klikib ta siin nupule Back, et minna peaaknasse tagasi:

Run Uninstaller


* Et vaadata kas Java uuemat versiooni on saadaval, tuleb siin klikkida nupule Update Java Runtime:

Update Java Runtime


Seejärel vali järgmises aknas see meetod, mille abil Sa tahad oma Java't uuendada ja kliki Next:

Vali meetod


Kui Sul on Java kõige uuem versioon juba olemas, siis saad alltoodud teate, kus kliki rahulolevalt nupule OK ja mine peaaknasse tagasi:

OK


* Kui Sa klikid JavaRa peaaknas nupule Update JavaRa Definitions, siis võid alla laadida antud programmi kõige värskemad definitsioonid - need võimaldavad Java vanemate versioonide täielikku uninstallimist:

JavaRa definitions updated successfully


Kliki nupule Download:

Kliki nupule Download


* Peaakna viimane Additional Tasks nupp lubab Sul täiendavaid ülessandeid käivitada. Kliki sellele ja vali järgmises aknas vajalikud ülessanded ning kliki nupule Run:

Additional Tasks
Lisamärkused:

1) Kui Sa oled kõik Java vanemad versioonid süsteemist eemaldanud, siis pead Sa Java Control Panel appleti Java vahelehe kaudu nägema ainult ühte Java versiooni. See vaheleht/sakk on ette nähtud olemasolevate Java versioonide sisse/väljalülitamiseks mitte aga nende uninstallimiseks:

* Ava Java Control Panel applet ja seejärel tema Java vaheleht ning kliki seal View... nupule - pilt.

* Antud juhul on kõik korras, sest kasutajakonto alla on installeeritud ainult üks kõige uuem Java versioon (2013. a. veebruari seisuga):

Antud juhul on kõik korras


Ka "System" vaheleht näitab, et Javaga on lood siin korras. Kliki nupule OK ja sulge Java Control Panel applet:

Ka "System" vaheleht näitab, et Javaga on lood OK


* Kui Sa avad nüüd C:\Program Files\Java (või C:\Program Files (x86)\Java) kausta, siis pead seal nägema ainult ühte jre kausta (antud juhul siis jre7). Kui seal peaks olema mitu sellist kausta, siis on Sinu süsteemis ka Java vanemad versioonid ja need tuleb kiiremas korras eemaldada:

jre72) Et sellele Java Control Panel appletile tulevikus kiiremini ligi saada, võid luua tema kiirkorralduse ja panna see kusagile sobivasse kohta. Mine Control Panel (Juhtpaneel) aknasse, tee seal Java peal paremklõps ja vali käsk Create shortcut. Sellega pannakse Java kiirkorraldus (otsetee) Sinu töölauale:

Create shortcut


Töölauale loodi Java kiirkorraldus - Sa võid ta siit kusagile mujale viia:

Töölauale loodi Java kiirkorraldus3) HOIATUS! Pahad inimesed pakuvad allalaadimiseks või Java uuendamiseks võlts Java't. Lae Java (JRE) alla või siis uuenda teda AINULT www.java.com veebsaidi või Java Control Panel appleti (või siintoodud JavaRa) kaudu!

HOIATUS!!!! Kasuta Java ja terve oma süsteemi kaitseks väga head ning vajalikku Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) tarkvara - info!
HOIATUS! 2014. a. aprillist lõpetab Microsoft oma Windows XP toe, et sundida kasutajaid minema üle rohkem kaasaegsemale ja turvalisemale opsüsteemile. Peale selle, juhul kui Sa jooksutad Windows XP masinat, kuhu on installitud ka Java, siis töötab seal ainult Java 7 versioon. Kui Sa uuendad ta seal Java 8 versioonini, siis ta ei hakka tööle. toe. Juhul Sa vajad Java't, siis on Sul ainult kaks varianti: jääda omal riskil tema ebaturvalisemale 7 versioonile või siis minna üle Windowsi uuemale versioonile.Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011