Windowsis FTP draivi mappimine

Win 8 logo Kuidas mappida (map) FTP draivi ehk kuidas luua FTP serveriga ühendus ja seda ilma igasuguse täiendava tarkvarata.

 

(Kehtib ka Windows 10 suhtes.)

 

 

Kas saab kasutada mingit lihtsat meetodit selleks et mappida FTP draivi, et saada kiiresti ligi oma FTP serveris asuvatele kaustadele ning failidele. Ilma et Sa peaksid selleks kasutama kolmandate osapoolte instrumente. Vastus on Jah! Seda saab teha File Explorer akna kaudu ja üsna kiirel ning lihtsal teel. See meetod töötab nii Windows 7, 8/8.1 kui ka Windows 10 süsteemis.

Kui Sa omad kodulehte või blogi, siis võid kasutada mingit FTP kliendiprogrammi ...

... (näiteks FileZilla...

...või Core FTP LE või mingit muud FTP klienti), et pääseda oma veebsaidile ligi. Seejärel saad Sa laadida üles uusi faile, luua katalooge, laadida faile alla, neid redakteerida jne. Kuid Sa võid selle asemel kasutada ka File Explorer'it (endist Windows Explorer'it), et luua oma "Computer" aknasse ftp ketta kiirkorraldus (otsetee) ja selle kaudu saada ligi kõikidele oma serveri failidele - Sa ei vaja sel juhul mingit ftp-kliendiprogrammi.

Või kui Sa kasutad enda kodulehe loomiseks ja redakteerimiseks mingit spetsiaalset tarkvara (näiteks Adobe Dreamweaver'it), ka siis võib Sul seda oma FTP serveriga ühendamise kiirkorraldust/otseteed vaja minna. Näiteks kui antud tarkvaraga juhtuvad mingid probleemid ja Sa ei saa tema enda kaudu faile FTP serverisse enam üles/alla laadida või neid sünkida. Lood nüüd siia selle FTP serveriga ühendamise kiirkorralduse/otsetee ja testid seda et kas siitkaudu saab oma FTP serveriga ühenduse või ei saa. Kui ei saa, siis on tegu Sinu kodulehe loomise- ja redakteerimise tarkvara probleemiga ja Sa pead vaatama üle tema sätted või ta isegi ümber installeerima.

Kuna tänapäeva tasuliste veebimajutuste salvestusruumide mahud on üsna suured (näiteks 125 või 150 GB kõvakettaruumi/kettaruumi), siis võid peale oma kodulehe failide, laadida sinna ka kõike muud, näiteks oma juba vaadatuid filme, mida Sa tahad alles hoida ja tulevikus uuesti vaadata. Seega võiks seal lisaks oma teistele pilve ladustamise teenustele (SkyDrive, Dropbox, Google Drive või Apple iCloud) hoida reservkoopiatena ka oma muid andmeid - sel juhul maksad vähemalt asja eest. Ka sel juhul võid FTP serveriga ühendamise kiirkorralduse kaudu seda teha: lood esmalt antud kiirkorralduse/otsetee, seejärel teed tal 2x kliki, et pääseda FTP serverile ligi, pärast seda lood sinna uued kaustad ja lohistad nende sisse oma muu vajaliku kraami ning need laetakse üles FTP serverisse.Et luua FTP serveriga ühendamise kiirkorraldust/otseteed (st FTP draivi mappimist), tee järgmist:

1) Ava File Explorer (endine Windows Explorer), tee vasemas paanis Computer (This PC) peal paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Map network drive...:

Ava File Explorer (endine Windows Explorer)


2) Järgmisena kliki allosas "Connect to a Web site that you can use to store your documents and pictures." lingile:

Järgmisena kliki allosas "Connect to a Web site that you can use to store your documents and pictures." lingile


3) Kliki "Add Network Location" nõustaja esimeses aknas nupule Next:

Kliki "Add Network Location" nõustaja esimeses aknas nupule Next


Mäkus: Sa võid selle ülaltoodud "Add Network Location" nõustaja avada järgmiste meetoditega (need näited on juba Win 10 süsteemist võetud):

* Teed File Explorer akna vasemas paanis Computer (This PC) peal paremklõpsu ja valid kontekstmenüüst 'Add a network location' käsu - pilt.

Seejärel kliki nõustaja esimeses aknas nupule Next - pilt.


* Ava File Explorer aken, märgista vasemas paanis Computer (This PC), tee seejärel paremas paanis paremklikk ja vali avanevast kontekstmenüüst 'Add a network location' käsk - pilt.

Seejärel kliki nõustaja esimeses aknas nupule Next - pilt.

* Ava File Explorer aken, märgista vasemas paanis Computer (This PC) ja kliki üleval ribamenüül 'Add a network location' nupule - pilt.

Seejärel kliki nõustaja esimeses aknas nupule Next - pilt.


4) Nüüd kliki "Choose a custom network location" lingile:

Nüüd kliki "Choose a custom network location" lingile


5) Seejärel tipi oma kodulehe (veebsaidi) ftp serveri aadress ja kliki nupule Next. Oma kodulehe jaoks sisestad siis algul ftp:// protokolli ja selle järele siis oma kodulehe FTP serveri (st ftp.Sinu_domeen). Näiteks Microsofti FTP serveriks on ftp.microsoft.com, seega peab siia sisestama ftp://ftp.microsoft.com:

Seejärel tipi oma kodulehe (veebsaidi) ftp aadress ja kliki nupule Next


6) Korista linnuke "Log on anonymously" ruudust ära, sisesta allpool "User name" tekstikasti see kasutajanimi, mida Sa kasutad oma kodulehte sisselogimiseks ja kliki nupule Next;

Korista linnuke "Log on anonymously" ruudust ära ja ...


Märkus: Kui Sa ei oma kasutajanime ja parooli, siis jäta see "Log on anonymously” ruut aktiveerituks ja Sa saad serverile ka ilma kasutajanime ning paroolita ligipääsu. See annab Sulle aga ainult piiratud õigustega juurdepääsu. Sa võid sealt serverist laadida alla ainult avalikkusele kättesaadavaid faile ja üles ei saa Sa midagi laadida.


7) Tipi loodava kiirkorralduse (otsetee) jaoks mingi sobiv nimi või siis jäta ta samaks ja kliki Next:

Tipi loodava kiirkorralduse (otsetee) jaoks mingi sobiv nimi või siis jäta ta samaks ja kliki Next


8) Kliki all nupule Finish:

Kliki all nupule Finish


[Sellega luuakse Sinu Computer (This PC) aknasse antud ftp serverile (veebsaidile) ligipääsemiseks vastav kiirkorraldus/otsetee - pilt.]


9) Lõpuks sisesta "Password" tekstikasti see parool, mida Sa kasutad oma kodulehte sisselogimiseks ja kliki all nupule Log ON:

Lõpuks sisesta "Password" tekstikasti see parool, mida Sa kasutad oma kodulehte sisselogimiseks ja kliki all nupule Log ON


Ja Sa pääsedki oma FTP serveris asuvatele kaustadele ja failidele ligi:

Ja Sa pääsedki oma FTP serveris asuvatele kaustadele ja failidele ligi


Märkused: Kui Sa lood nüüd siin This PC (Computer) aknas näiteks "public_html" kausta alla uue alamkausta või kustutad seal midagi, siis klahv F5 värskendab kausta sisu....

Windows 8 (8.1) jooksutamisel võid soovi korral panna antud kiirkorralduse näiteks ka oma Start ekraanile ja Win 10 puhul ka uuendatud Start Menüüsse (paremkliki ja kontekstmenüü "Pin to Start" käsuga):

Pin to Start✓ ✓ ✓ SELLEST ET KUIDAS OMA KODULEHTE JA DOKUMENTE/FAILE INTERNETTI ÜLES LAADIDA (KODULEHE MAJUTUS) JA FTP KLIENTIDEST SAAD ÜLEVAATE SEALT.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map .|. .|. .|. .|. .|. .|. POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011