Windows 8 uus 'PC settings' ekraan

Win 8 logo Windows 8 uus Metro-stiilis / Windows 8 stiilis disainiga 'PC settings' (PC seaded/sätted) ekraan ja tema vahendid ning võimalused.


Kuidas neid nii uut 'PS settings' kui ka tavalist Windowsi töölaua kasutajaliidese 'Control Panel' (Juhtpaneel) appisid avada?

 

 


Kirjutatud juunis 2012 (täiendatud septembris 2012)


Uuendatud 25.10.13: Loe Windows 8.1 versiooni uuendatud ja täiustatud 'PC settings' (PC seaded/sätted) appist/ekraanist ning tema vahenditest ja võimalustest nüüd hoopis sealt.


Metro-stiilis / Windows 8 stiilis disainiga PC settings (PC seaded/sätted) rakendus on üks nendest Windows 8 appidest, mille hindeks võiks panna "väga hea". Windows 8 operatsioonisüsteemis kasutatakse nüüd kahte Control Panel (Juhtpaneel) appi:

1) Täiesti uue välimusega Metro-stiilis / Windows 8 stiilis disainiga PC settings app - pilt.

2) Traditsiooniline Windows 7 ajast pärit Windowsi töölaua kasutajaliidese standardne Control Panel (Juhtpaneel) app / konsool- pilt.


Sul läheb oma tööks vaja mõlemat tüüpi nii 'PC settings' kui ka tavalist 'Control Panel' appi.

Kuigi uus Metro / Windows 8 disainiga PC settings app on seotud rohkem Metro / Windows Store appidega, täidab ta peale selle ka tervele süsteemile baseeruvaid ülessandeid. Osa funktsioone saabki ainult PC settings ekraani kaudu täita, näiteks lokaalselt kasutajakontolt (Local account) ümberlülitumine Microsofti kasutajakontole (Microsoft account) ja vastupidi. Sa võid PC settings ekraani kaudu personaliseerda oma 'Lock screen' ekraani taustapilti, kasutajakonto pilti, Metro/Windows 8 stiilis disainiga ekraanide taustavärvi ja uut Start ekraani. Sa saad seal luua, muuta ja kustutada süsteemi sisselogimise paroole. Sa võid seal lülituda ümber Microsofti kasutajakonto (Microsoft account/Windows Live ID) ja lokaalse kasutajakonto (Local account) vahel. Luua uusi kasutajakontosid, muuta 'Notifications' (teadete) seadistusi, käivitada uusi 'Refresh PC' ja 'Reset PC' vahendeid, muuta sünkroniseerimise, 'Ease of Access', 'Search' ja 'Privacy' seadistusi. Antud seadistuste muutmiseks Sa ei saa kasutada vana traditsioonilist 'Control Panel' utiliiti.Kuidas neid nii uut 'PS settings' kui ka tavalist Windowsi töölaua kasutajaliidese 'Control Panel' (Juhtpaneel) appisid avada?


1) Metro-stiilis / Windows 8 stiilis disainiga PC settings (PC seaded) appi/ekraani saad avada järgmiste meetoditega:

Toon siin ära kohe mitu moodust, et näidata seda et kuidas võiks Windows 8 operatsioonisüsteemis liikuda ja mingeid vajalikke ekraane avada.

a) Kõige kiirem ja mugavam on selleks kasutada Windows + I klahvikombinatsiooni:

- Vajuta Windows + I klahvikombinatsiooni ja selle peale ilmub ekraani paremasse serva uue Charms riba kaudu avatav Settings küljepaneel:

Settings küljepaneel


- Kliki seejärel selle küljepaaneeli allosas Change PC settings lingile ja ilmubki see uus 'PC settings' ekraan:

Kliki seejärel selle küljepaaneeli allosas Change PC settings lingile ja ilmubki see uus 'PC settings' ekraanb) Kliki Metro / Windows 8 stiilis disainiga Start ekraanil (ehk Start menüüs) paremas ülaosas esmalt enda kasutajanimele (siin "ahv landfield") ja seejärel kliki avanevas rippmenüüs Change account picture käsule:

Change account picture


Selle peale ilmub PC settings ekraan, kus on aktiveeritud Personalize -> Account picture sektsioon/vaheleht:

Selle peale ilmub PC settings ekraan, kus on aktiveeritud Personalize -> Account picture sektsioon/vahelehtc) Uue universaalse Charms riba kaudu:

- Vii hiirekursor ekraani paremasse üla- või allanurka ja selle peale ilmuvad ekraani paremasse serva Charms paneeli ikoonid (amuletid). Liigu seejärel hiirekursoriga ekraani keskosa suunas ja kliki Settings menüüpunktile (amuletile):

Settings menüüpunkt


- Kliki all Change PC settings lingile ja ilmubki PC settings ekraan:

Kliki all Change PC settings lingiled) Sa võid ta avada ka Windowsi töölaua kasutajaliidese standardse Control Panel (Juhtpaneel) akna enda kaudu ja Sa võid selle Juhtpaneeli avada:

* Windows 8 töölaua kasutajaliidese kaudu
* või siis Metro / Windows 8 stiilis disainiga kasutajaliidese kaudu (tema uue 'App Bar' riba või siis 'Search' vahendi kaudu).

Näiteks kui Sa teed Start ekraanis suvalisel kohal paremklõpsu, siis ilmub ekraani allaäärde uus App Bar riba ja selle paremasse otsa alati ka All apps ikoon/nupp - kliki sellele nupule:

All apps ikoon/nupp


Pärast All apps nupule klikkimist ilmub kõikide appide loetelu, kus keri edasi paremale poole ja kliki Control Panel lingile/plaadile:

Kliki Control Panel lingile/plaadile


Seejärel jõuad Sa tuttavasse Windowsi töölaua kasutajaliidesesse ja selle juba avatud Control Panel aknasse. Kliki siin konsoolis näiteks User Accounts and Family Safety lingile:

Control Panel


Seejärel kliki Change account type lingile:

Seejärel kliki Change account type lingile


Nüüd kliki all Add a new user in PC settings lingile:

Nüüd kliki all Add a new user in PC settings lingile


Ja selle peale viiakse Sind üle sinna uude PC settings ekraani - pilt.


Märkus: Sa võid siin Control Panel aknas klikkida näiteks ka User Accounts and Family Safety -> User Accounts -> Change your Windows password linkidele. Seejärel klikkida Make changes to my account in PC settings lingile ja ka selle peale viiakse Sind üle sinna uude PC settings appi ekraani:

Seejärel kliki Make changes to my account in PC settings lingileTahvelarvuti ja puutetundliku ekraani puhul saad 'PC settings' ekraani avada nii et viipad sõrmega ekraani paremast servast vasemale, et avada seda Charms riba. Seejärel toksad sellel ribal Settings amuletile ja siis toksad all Change PC settings lingile.2) Windowsi töölaua tavalise standardse 'Control Panel' appi avamine:

Ka selleks on mitmeid võimalusi:

a) Mine Windowsi töölaua kasutajaliidesesse ja vajuta seal Win + I klahvikombinatsiooni ning selle peale ilmub see uus Charms riba kaudu avatav Settings küljepaneel, kus on vaikimisi aktiveeritud Control Panel link. Vajuta nüüd lihtsalt ENTER klahvi ja selle peale ilmubki meile vajalik Juhtpaneeli aken:

Control Panel link


Pärast ENTER klahvile vajutamist ilmub Control Panel (Juhtpaneel) aken:

Pärast ENTER klahvile vajutamist ilmub Control Panel (Juhtpaneel) akenb) Tee seda Windowsi töölaua instrumentide uue hüpikmenüü kaudu:

- Vii hiirekursor ekraani vasemasse allanurka (seda võid teha mõlemates nii Metro kui ka Windowsi töölaua kasutajaliideses). Selle peale ilmub sinna nn 'Start preview' ('Start Tip') pisipildi nupp:

Selle peale ilmub sinna nn 'Start preview' ('Start Tip') pisipildi nupp


- Tee seal vasemas allnurgas paremklõps ja ilmub Windowsi Desktop kasutajaliidese väga vajalike vahendite käivitamise hüpikmenüü, kus kliki Control Panel käsule:

Control Panel käsk


Märkus: Ka Windows + X klahvikombinatsioon toob esile selle väga kasuliku Windowsi töölaua instrumentide kiirkäivitamise hüpikmenüü (st Win + X menüü). Sellesama, mis ilmub ka siis kui Sa viid hiirekursori ekraani vasemasse allanurka ja teed seal paremklõpsu.


- Ja ilmubki Windowsi töölaua Control Panel aken:

Ja ilmubki Windowsi töölaua Control Panel aken


Märkus: Sedasama võid Sa teha ka Windows 8 stiilis disainiga Start ekraani kaudu - pilt ja...

... pilt.


c) Kui Sa asud parasjagu Windowsi vanas töölaua kasutajaliideses, siis võid panna vajalikud ikoonid/kiirkorraldused ka oma töölauale:

- Tee Windowsi töölaual paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Personalize:

Tee Windowsi töölaual paremklõps ja vali kontekstmenüüst käsk Personalize


- Kliki "Personalization" akna vasemas paanis ülal "Change desktop icons" lingile:

Kliki "Personalization" akna vasemas paanis ülal "Change desktop icons" lingile


- Seejärel pane üleval Control Panel ruutu linnuke ja tee seda ka teiste vajalike ikoonide jaoks, näiteks soovitan siin ka "Computer" ja "User's Files" ikoonid välja valida - kui valmis, siis kliki all OK:

Seejärel pane üleval Control Panel ruutu linnuke


- Ja Sa näedki oma töölaual neid väljavalitud ikoone. Tee siin Control Panel ikoonil 2x klõps ja Sa pääsedki sellele Windowsi enda Control Panel appile ligi.

Ja Sa näedki oma töölaual neid väljavalitud ikooned) Kasuta Windowsi töölaua kasutajaliidese tegumirea File Explorer ikooni (endine Windows Explorer):

- Mine Windowsi töölaua kasutajaliidese töölauale ja kliki all tegumireal File Explorer ikoonile/nupule:

Mine Windowsi töölaua kasutajaliidese töölauale ja kliki all tegumireal File Explorer ikoonile/nupule


- Kliki vasemal paanis Computer parameetrile, ava üleval vaheleht/sakk Computer ja kliki seejärel üleval lintmenüüs Open Control Panel nupule:

Open Control Panel

Etteotsa
Windows 8 stiilis disainiga uue 'PC settings' (PC seaded/sätted) ekraani funktsioonid ja võimalused:

Avame selle PC settings appi ühe ülaltoodud meetodi abil ja antud seadistuste ekraani esimeseks parameetriks on Personalize (personaliseerimine/isikupärastamine). 'Personalize' sektsioon koosneb kolmest vahelehest: "Lock screen", "Start screen" ja "Account picture" vahelehest/sakist. Nende all saad Sa muuta Metro / Windows 8 stiilis disainiga ekraanide ja kasutajakonto pildi seadeid - kohe allpool sellest täpsemalt.


1) Personalize sektsioon: Tema vaheleht/sakk 'Lock screen' lubab Sul parempoolses paanis teha järgmisi asju:

* Muuta 'Lock screen' ekraani taustapilti. Sa võid seda teha nupu Browse abil, et panna sinna mingi omaenda pilt või foto, mille Sa leiad kas oma kompuutri kõvakettalt või siis SkyDrive teenuse alt. Sa võid selle pildi valida ka Windows 8 poolt eeldefineeritud piltide seast tehes allpool ühel pakutavatest pisipiltidest hiireklõpsu. Kui Sa olid selle lukuekraani taustapilti juba vahetanud, siis ilmuvad need Sinu enda poolt kasutatud pildid ka siia PC settings ekraani nupu Browse kohale ja Sa võid need siitkaudu lukuekraanile uuesti tagasi panna.

* Lisada sinna 'Lock screen' ekraanile interaktiivseid dünaamilisi elemente või siis muuta neid. Seda saad teha "Lock screen apps" oblasti esimese jaotuse kaudu. Siin pakutakse 7 Metro-stiilis / Windows Store appi, mille ikoonid (widgetid) ilmuvad sinna blokeerimise/lukustamise ekraanile. Kui Sinu ekraan on lukustatud, siis teatavad nad Sulle mingit seisukorda ja väljastavad vastavaid teateid (näiteks uue Emaili saabumisest).
"Lock screen apps" oblasti teise jaotuse kaudu võid aga valida ühe Windows Store rakenduse, mis hakkab lukuekraanile edastama juba detailsemat informatsiooni.

Lock screen sakk


Lock screen vahelehe "Lock screen apps" oblast:

Lock screen vahelehe "Lock screen apps" oblast


Loe 'Lock screen' ekraanist, tema taustapildi vahetamisest ja dünaamiliste elementide määramisest ülevaadet (juhist) sealt.


"Personalize" sektsiooni vaheleht/sakk 'Start screen' lubab Sul parempoolses paanis muuta Metro-stiilis / Windows 8 stiilis disainiga Start ekraani ja ka kõikide teiste Win 8 disainiga ekraanide taustavärvi ning nende taustapilte (õigemini mustrit). Klikid siin sobivale mustrile ja lohistad allpool taustavärvi muutmise liugurit (seda taustavärvi saab muuta ka juba Windows 8 installeerimise käigus):

Start screen sakk


"Personalize" sektsiooni vaheleht/sakk 'Account picture' lubab Sul parempoolses paanis muuta Sinu kasutajakonto pilti (st neid 'User Tile' pilte, mis ilmuvad sisselogimise ja Metro-stiilis Start ekraanidele). Sa võid sobiva pildi leida kas nupu Browse abil või siis klikid nupule Camera ja Sind viiakse veebikaamera kasutajaliidesesse, kus Sa võid pildi üles võtta kas fotona või siis teha seda juba videorežiimis. Ka siia nupu Browse kohale ilmuvad Sinu enda poolt juba varem kasutatud pisipildid - siit saad neid uuesti tagasi panna. Alltuleval pildil pandigi kasutajale nupu 'Browse' abil tema reaalne foto (mis siin ikka häbeneda).
Juhul kui mingi Sinu poolt allalaetud Metro/Windows Store app lubab ka piltide loomist, siis saad selle video või pilditöötlemise appi valida siit "Create an account picture" oblastist:

Account picture sakk


Loe kasutajakonto pildi paigaldamisest või selle muutmisest üksikasjalikumalt sealt.2) Users sektsioon: Selles sektsioonis võid Sa teha järgmisi asju:

* Lülituda kõige ülemise lokaalne (või siis MS) nupu abil ümber kas siis vastavalt lokaalsele või siis Microsofti (Windows Live ID) kasutajakontole. Antud juhul on siin kasutaja loginud süsteemi sisse Microsofti (Windows Live ID) kasutajakonto all ja seda näitab ka kasutajanime all asuv Email aadress.

Mis need kasutajakontod on ja kuidas lokaalse kasutajakonto (Local account) ning Microsofti kasutajakonto (Microsoft account) vahel ümber lülituda ehk kuidas minna ühelt kasutajakontolt üle teisele kasutajakontole, sellest juhis seal.

* Siin saab luua, muuta ja kustutada/eemaldada süsteemi sisselogimise lokaalset parooli. Kui seda parooli ei ole veel loodud, siis nupp "Change your password" asendatakse asendatakse nupuga ja kui parool on juba loodud, siis ilmub sinna seesama alloleval pildil nähtav "Change your password" kirjaga nupp.
Kuna siin on käesolevas sessioonis tegemist Microsofti kasutajakontoga, siis saab siin muuta ainult Microsofti konto (Windows Live ID) parooli - "Change your password" nupu kaudu.
Loe Windowsi lokaalse kasutajakonto standardse parooli (Local Account tekstiparooli) loomisest, muutmisest või kustutamisest (eemaldamisest) sealt.

* Sa võid siin luua, muuta ja eemalda ka uut tüüpi pildi parooli ("Create a picture password" nupuga) - juhis.

* Või loo siis "Create a PIN" nupu kaudu hoopis uut tüüpi PIN-koodiga parool (ka seda saad hiljem muuta ja kustutada) - juhis.

Sa võid siin luua ka mitu erinevat parooli ja neid kõiki vaheldumisi kasutada (loe "Süsteemi sisselogimise erinevad ekraanid ja nendes eri paroolide kasutamine" peatükki sealt).

* Sa saad siin luua ka uusi kasutajakontosid (nupuga Add a user) ja muuta ka nende seadistusi - uue kasutajakonto loomise juhis seal

Users sektsioon3) Notifications (Teated) sektsioon: Selles sektsioonis võid seadistada Windows Store appide poolt väljastatavaid teateid. Sa võid siin kõikide appide teated välja lülitada (kõige ülemise "Show app notifications" lüliti abil). Sa võid välja lülitada selle eelpool mainitud "Lock screen" ekraanile ilmuvad teated (lüliti "Show app notifications on the lock screen" abil). Lülitada välja teadete heli ("Play notification sounds" lülitiga). Vaikimisi on kõik nad sisse lülitatud, st lubatud - nende nupud on asendis "On".

Aga allpool "Show notifications from these apps" oblastis saad määrata teadete lubamise/mittelubamise juba igale appile eraldi:

Notifications (Teated) sektsioon4) Search sektsioon: Siin saad määrata Windows Store Apps Search parameetreid, st selle ekraani seadeid, mille Sa avad Charms riba menüüpunkti/amuleti Search kaudu (Charms -> Search):

* Esimese parameetriga saad kõige sagedamini otsitavaid appe lasta kuvada kõige üleval - vaikimisi on see lüliti asendis On.
* "Let Windows save my searches as future search suggestions" all saad oma otsingupäringute meeldejätmise (ajaloos alles hoidmise) kas sisse või välja lülitada (lüliti On/Off).
* Nupp "Delete history" puhastab Sinu päringute ajaloo.

* "Use these apps to search" oblastis saad määrata need appid, mis kuvatakse automaatselt otsingupaneelis.

Search sektsioon


Charms paneeli/riba 'Search' menüüpunktist (amuletist) ja Metro / Windows 8 stiilis disainiga kasutajaliidese uuest otsingusüsteemist saad ülevaate sealt.5) Share sektsioon: Järgmine "Share" sektsioon pakub analoogseid funktsioone, mida ka see eelmine ekraan, aga nüüd käib see Charms riba menüüpunkti Share (Charms -> Share) kaudu avatava küljepaneeli kohta. Siin saad Sa määrata selle et millised Windows Store appid ilmuvad siis kui Sa klikid 'Charms' ribal 'Share' menüüpunktile. Samuti saad Sa organiseerida nende Metro appide loetelu vastavalt nende kasutamise sagedusele.

Märkus: Charms -> Share avab Share küljepaneeli, mille ülesandeks on publitseerida ja viia võrku Sinu andmeid/faile või siis kindlustada appidele üldine ligipääs Internetti. Kui lihtsamalt õelda, siis kasutatakse seda Share ikooni/amuletti selleks et jagada oma informatsiooni ja faile teiste inimestega kas emaili või siis sotsiaalvõrgustike kaudu. Windowsi töölaua režiimis Sa ei saa kõiki asju jagada, näiteks Sinu brauseri linke. Ainult spetsiifilised Metro-stiilis (nüüd Windows Store) appid, mis omavad vajalikku luba, sisaldavad sellist teistele jagamise funktsiooni - sellest Share küljepaneelist on pikem selgitus seal.

Näiteks alltoodud pildi puhul saab kasutaja oma faile ja infot jagada Meil appi abil ka teistele (üle maailma & üle universumi). See nimekiri siin all "Use these apps to share" oblastis on muutuv ja nende appide arv siin sõltub Sinu poolt kasutatavatest sotsiaalvõrgustikest, ajaveebidest, Windows Store appidest endast ja nende aktiveerimisest. [Loe ka lisainfot: "Kuidas saata Metro-stiilis appide kaudu teistele mingeid faile (näiteks pilte)" - sealt.]

Share sektsioon6) General sektsiooni ülemine osa: Siinse väga olulise sektsiooni ülaosas saad "Time" all määrata uue ajatsooni, näiteks kui Sa lähed oma Windows 8 tahvelarvutiga kusagile reisima (Kuule või hoopiski Marsile).

"App switching" sektsiooni lüliti sisselülitamisel (asendisse "On") saad kasutada ka seda Windows 8 uut ja huvitavat 'Switcher' funktsiooni (Windows Store appide vahel kiire ümberlülitumise vahendit) - juhis.

Nupu "Delete history" abil võid oma viimati käivitatud Metro/Windows Store appid aga ajaloost kustutada.

"Spelling" oblast: Windows 8 sisaldab uut õigekirjakontrolli funktsiooni, mis tõstab automaatselt esile ja parandab valesti tipitud sõnad Internet Explorer 10 brauseris ning muudes sisseehitatud rakendustes. Soovitan selle funktsiooni siin välja lülitada ja panna need kaks lülitit seal asendisse Off (pealegi aeglustab see funktsioon kompuutri tööd):

General sektsiooni ülemine osa


General sektsiooni alumise osa funktsioonid/vahendid:

"Language" oblastis saad lingi "Language preferences" abil avada keelte- ja klaviatuuri seadistuse akna ning seda otse Windowsi töölaua kasutajaliidese Juhtpaneelis ('Control Panel' utiliidis).

'Language panel' (Keelte paneel) - KUVAKEELTE lennult ümberlülitamise võimalus. See väga vajalik asi lubab nüüd Windows 8 KÕIKIDE versioonide/väljalasete kasutajatel valida ise soovitud ekraani keele (displei keele, kuvakeele) ja seejärel nende vahel kiiresti ümber lülituda. Sa näed seda keelt Windows 8 kõikides viisardites (st nõustajates), dialoogiakendes, menüüdes ja muudes kasutajaliidese osades. Ühesõnaga seda keelt kasutatakse Winowsi kasutajaliideses (UI). Varem sai lisaks sellele vaikimisi peakeelele laadida alla ja installeerida ka muid täiendavaid keeli ning seda tehti Multilangual User Interface (MUI) tehnoloogia abil. Kuid nüüd, esmakordselt, ei ole Sul Windows 8 jooksutamisel nende täiendavate keelepakettide kättesaamise, installeerimise ja kuvakeelte vahel ümberlülitamisega enam mingit muret. See kehtib nüüd kõikide Windows 8 versioonide/väljalasete suhtes. Näiteks Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic ja Windows 7 Home Premium omanikud ei saanudki varem legaalsel teel eestikeelset kuvakeelt paigaldada.
Täiendavate keelte valik, allalaadimine ja installeerimine käib nüüd uue Language panel'i (Keelte paneeli) kaudu, mis on kättesaadav "klassikalises" Control Panel aknas (mitte aga uues Windows 8/Metro kasutajaliideses). Sa ei pea enam 'Windows Update' kaudu laadima alla ühtegi keelepaketti - kogu töö käib nüüd selle Keelte paneeli kaudu. Kui Sinu süsteemis on rohkem kasutajaid, siis võib igaüks neist kasutada endale sobivat kuvakeelt.

Momendil ei ole Eesti keelepakett veel kättesaadav, aga küll ta välja tuleb siis kui Windows 8 müüki ilmub (või siis natuke hiljem).

Kliki siin "Language preferences" lingile (pilt) ja Sind viiakse Windowsi töölaua kasutajaliidesese Control Panel utiliidi Language paneeli.

Nagu Sa näed, siis kasutatakse siin praegu eesti keelt ainult klaviatuuri, kuupäeva, kellaaja ja numbrivormingu puhul, aga ekraani- ehk kuvakeel (display language) puudub (pilt).

Kui Sa klikid siin Options nupule (pilt), siis näed, et Eesti keelepakett ei ole veel kättesaadav:

pilt.

Praegu juba olemasolevaid ja ka tulevikus ilmuvaid uusi kuvakeeli (keelepakette) saad paigaldada siinse Add a language nupu kaudu (pilt) - otsid uues ekraanis vajaliku displei keele välja, märgistad selle ja klikid all nupule Add (pilt).


Available Storage (Kättesaadav/vaba salvestusruum) - see funktsioon on rohkem tahvelarvutite jaoks vajalik. Kui Sa installeerid tarkvara oma lauakompuutrisse, siis ei peaks probleeme tekkima, sest tänapäeva kõvaketaste mahud on üsna suured. Aga kui Sa kasutad tahvelarvutit (16 GB, 32 GB, 64GB jne salvestusruumi ehk mälumahuga), siis tuleks jälgida vaba ruumi olemasolu ja ka seda et millised Windows 8 Store appid hõivavad kõige rohkem ruumi. Kui ikka seda salvestusruumi hakkab väheseks jääma, siis võid palju ruumi hõivanud appid süsteemist eemaldada (uninstallida). Oma vaba ruumi suurust peab ka siis jälgima kui Sul on Windows 8 installeeritud virtuaalmasinasse või siis teise väksema mahuga partitsiooni.

Kliki "View app sizes" nupule (pilt) ja selle peale ilmub väike aknake, kus pärast süsteemi kalkulatsiooni kuvatakse kõik Sinu poolt installeeritud Windows 8 Store appid.

Selle loetelu ülaosas asuvad rohkem ruumi hõivanud rakendused (pilt). Et seda aknakest jälle sulgeda, kliki kusagil tühjal kohal.

Et siia "View app sizes" nupule mujalt ligi saada võid alternatiivina vajutada Win + W klahvikombinatsiooni, tippida sõnad app size ja klikkida vasemal otsingutulemustes View app sizes lingile - sellega maandud Sa siiasamasse PC settings ekraani ja tema General sektsiooni (pilt).


Väga olulised on siin allosas ka need kaks "Refresh your PC without affecting your files" ja "Remove everything and reinstall Windows" oblastid:

* Refresh Your PC ("Refresh your PC without affecting your files" oblast) - See on Windows 8 uus teenus, mis loob automaatselt Sinu kõikidest fotodest/piltidest, muusikast, videodest ja muudest personaalsetest failidest, Sinu seadistustest ning Sinu Metro / Windows Store appidest reservkoopia. Seejärel teeb ta süsteemi ümberinstalleerimise ja paneb kõik jälle ilusti tagasi - kogu protsess kestab vaid mõned minutid (kliki siin nupule "Get started").

* Reset Your PC ("Remove everything and reinstall Windows" oblast) - See on samuti Windows 8 uus teenus, mis pöörab Sinu kompuutri tagasi tema tehase esialgsesse seisundisse (originaalseisundisse, tehase algseadistusteni). Sellega pühitakse Sinu kõvaketas (või partitsioon) puhtaks ja tehakse Windows 8 ümberinstalleerimine - kõik Sinu enda failid lähevad kaduma ja seega arhiveeri nad eelnevalt kusagile mujale (kliki siin nupule "Get started").


Loe nendest Windows 8 uutest ja vajalikest 'Refresh Your PC' ning 'Reset Your PC' vahenditest ülevaadet sealt.


General sektsiooni alumise osa funktsioonid


Advanced startup (Täpsem käivitus) oblasti ka väga kasuliku nupu "Restart now" ("Taaskäivita kohe") abil teed kompuutri restardi (taaskäivitamise) ja seejärel saad väljaspool Windowsi uues Windows 8 stiilis disainiga ekraanis teha:

* Lubada järgmist alglaadimist/buutimist teha kas väliselt USB meedialt või siis DVD-ROM seadmelt.
* Saad muuta ka Windowsi startimise/buutimise seadeid ja seda 'multiboot' masina puhul, kuhu on installeeritud mitu Windowsi.
* Siseneda 'Safe Mode' režiimi (Kaitstud Režiimi/Turvarežiimi).
* Lahendada Windows 8 probleeme tema uue Choose an option (Suvandi valimine) ekraani menüüde ja nende funktsioonide abil. (Choose an option ekraan asendab nüüd endise System Recovery Options ekraani.)
* Sealtkaudu võid käivitada ka oma Windows 8 terve süsteemi täieliku taastamise ja seda juhul kui Sa loosid temast varem nn 'system image' (st täieliku varukoopia).
* jne...


Loe sellest kõigest:

* "Kuidas Winows 8 operatsioonisüsteemis siseneda 'Safe Mode' režiimi (Kaitstud Režiimi/Turvarežiimi)" - sealt.

* "Windows 8 muudetud buutimise protsess ja tema uued buutimise ekraanid ('Boot Screens') • Vaikimisi buutiva operatsioonisüsteemi muutmine (dualboot/multiboot masinas) • Windows 8 probleemide lahendamine ja tema uue 'Choose an option' ekraani (endise "System Recovery Options" ekraani) menüüd ning nende funktsioonid/võimalused." - sealt.

* "Windows 8 uus 'Startup Settings' ekraan (endine "Advanced Boot Options" ekraan) ja sinna sisenemise meetodid." - sealt.7) Privacy sektsioon: Siin võid kõikidele Metro/Windows Store appidele kas lubada või siis mitte lubada Sinu asukoha, nime ja kasutajakonto pildi kasutamise (kuvamise) - kliki lüliti kas asendisse On või Off. Mis aga puutub sellesse pildi lubamisse: Kui Sul on ikka kena näolapike, siis ära hoia enda ilu vaka all vaid lase sel Internetis särada! Näiteks minu enda välimus (pilt eelpool) on vägagi kena ja ma ei häbene seda ka näitamast...
Kolmanda lülitiga võid määrata selle et kas Sa soovid võtta osa Windows Store paremaks tegemise programmist.

Privacy sektsioon8) Devices sektsioon: Erinevalt Windows 7'st, kus kõik kompuutriga ühendatud seadmed kuvati Hardware and Sound aknas, kuvab Windows 8 kõik ühendatud seadmed lisaks ka siinses 'Devices' sektsioonis. Sa võid siin vaadata ja juhtida nii oma kompuutriga ühendatud seadmeid (riistvara) kui ka võrgus asuvaid seadmeid. Sa võid siin oma riistvara eemalda või siis uninstallida nende draivereid.

Devices sektsioon


Download over metered connections oblast: See on mõeldud tahvelarvutite jaoks ja seda juhul kui Sa kasutad tasulist limiteeritud 3G/4G sarnast internetiühendust. Vaikimisi on see lüliti pandud asendisse "Off" ja las ta üldjuhul jääbki nii. Juhul kui kasutatakse limiteeritud 3G/4G sarnast internetiühendust, siis Windows ise ei uuenda end automaatselt. Ta ei lae alla värskendusi (v. a. kriitilised värskendused) ja ta ei lae alla ka seadmete draivereid. Limiteeritud ühenduse korral piiratakse kolmandate osapoolte ja ka Windows Store appide ligipääsu Internetti, näiteks Start ekraanil lülitatakse välja nende appide ikoonide/plaatide interaktiivse sisu kuvamine. Seda kõike tehakse seepärast et vähendada limiteeritud võrguühenduse ajal edastatavat andmemahtu ja et tõsta internetikiirust. (Sa võid limiteeritud võrguühenduse ajal Windowsi värskenduste olemasolu kontrollida käsitsi - käivitad ise "Windows Update" vahendi.)
Kui Sa tahad limiteeritud ühenduse ajal laadida alla seadmete draivereid ja Windowsi ning muu tarkvara värskendusi, siis pane selleks ajaks see lüliti asendisse "On". Kui said valmis, siis pane see lüliti jälle asendisse "Off":

Download over metered connections oblast


Siin klikkis kasutaja üleval "Add a device" nupule, et ühendada oma masinaga üks uus seade - pilt.

Kui mingi seadmega või tema draiveritega on probleeme, siis ilmub antud seadme ikoonile hüüjumärk ja seadme nime all kuvatakse ka vastav veateade - pilt.

Sa võid suvalise seadme süsteemist eemaldada: klikid antud seadmele, seejärel klikid paremal asuvale miinusmärgile (pilt) ja siis klikid nupule Remove:

pilt.


Märkus: Kui Sa kasutad traadita ühendust, siis kuvatakse 'PC settings' ekraani vasemas paanis järgmisena ka Wireless parameeter ja kui Sul ei ole momendil traadita ühendust, siis see sektsioon ei ilmu siia. 'Wireless' sektsioonis saad Sa lubada või siis mitte lubada kõik traadita ühendused kasutades nn "Airplane" režiimi või siis lubada/mitte lubada individuaalsete traadita seadmete (näiteks WiFi, 3G/4G) internetiühenduse - pilt.9) Ease of Access sektsioon: Siin võid ümber lülituda kahe Windows 8 displei vahel - kõrge ja madala kontrastiga ekraani vahel. Veel saad siin muuta kõik ekraanil kuvatavad elemendid suuremaks ja seda kõike siis kui Sul on nägemisega probleeme. Siin võid määrata ka selle ajaperioodi, mille jooksul kuvatakse ekraanil kõiki teateid ("Show notification for" rippmenüüst):

Ease of Access sektsioon10) Sync your settings sektsioon ja Kahefaktoriline Autentimine ('Two Factor Authentication' ehk lühendatult TFA, T-FA või 2FA):

Windows 8 puhul lihtsustati uute Win 8 seadmete käivitamise- ja seadistamise protseduuri. PC settings ekraani "Sync your settings" kategooria all võid lubada kõikide oma Windows 8 seadmete (st Win 8 lauakompuutrite, sülearvutite, tahvelarvutite ja mobiiltelefonide) vahel automaatse seadistuste / sätete sünkroniseerimise. Kui kasutaja logib Win 8 süsteemi Microsofti kontoga (Microsoft Account), siis tuuakse automaatselt süsteemi üle ka seadistused (sätted).
Sa võid 'Sync your settings' sektsiooni parameetreid kasutada ainult oma Microsofti kasutajakonto all (st sellesse sisselogitult või siis ümberlülitatult).

Seega kui Sa logid süsteemi sisse Microsofti (Live ID/Microsoft account) kontoga, millest oli eelpool ka juttu, siis sünkroniseeritakse automaatselt kõikvõimalikud seadistused/sätted jms Sinu KÕIKIDE teiste Win 8 seadmetega (Windows 8 lauakompuutritega, sülearvutitega, tahvelarvutitega, moblaga). Kui Sa lülitud oma kompuutris lokaalselt kontolt ümber MS konto alla, siis pead Microsofti kasutajakontosse sisselogimiseks kasutama enda MS konto andmeid (Email aadressi ja MS konto parooli). Kui Sul on Microsofti veebsaidis oma kasutajakonto seadistustes lülitatud sisse (st lubatud) ka nn Kahefaktoriline Autentimine (Kaheetapiline Autentimine), siis pead sisestama ka Sulle saadetud seitsmest numbrist koosneva turvakoodi. See kood saadetakse Sulle kas emaili või SMS teel või siis helistamise teel ette loetuna - selle koodi saatmise viisi valid enne sisselogimist Sa ise. Sellega Sa kinnitad, et antud Windows 8 seade on ikka Sinu oma ja usaldusväärne ("Trusted PC"). Soovitan Sul Microsofti veebsaidis ka see Kaheetapilise Autentimise funktsioon sisse lülitada, sellest tulb kohe siin allpool ka juttu.'Two Factor Authentication' (TFA, T-FA või 2FA): Mida tähendab Microsofti kasutajakonto turvakood (Security Code)?

Et kindlustada kasutajakontode paremat turvalisust, rakendatakse protsessi, mida kutsutakse Kaheetapiliseks Autentimiseks / Kontrolliks (Two-Step Verification) või siis Kahefaktoriliseks Autentimiseks (Two Factor Authentication). Microsoft nõuab alati kõikidelt kasutajatelt tugevat autentimist (TFA) siis kui nad logivad sisse billing.microsoft.com, xbox.com, OneDrive ja teistesse MS veebsaitidesse. Sellist autentimist nõutakse juhul kui kasutaja asub eemalasuvas "võõras" seadmes / kompuutris ja kui see ei ole veel usaldusväärseks tehtud ("Trusted PC"). Antud autentimist nõutakse aeg-ajalt uuesti ka kasutaja enda juba "usaldusväärses" seadmes, näiteks pärast süsteemi uuendamist, teise kasutajakonto all sisselogimist jne.. Kaheks nõutavaks faktoriks on:

* Sinu Microsofti kontoga seotud Email aadress ja parool,
* Kood (turbekood / turvakood), mis saadetakse Sinu e-mail aadressile või siis mobiiltelefonile, mis oli eelnenalt Sinu Microsofti kasutajakontoga seotud. Selle seitsmest numbrist koosneva turvakoodi saad kätte ka helistamise teel: Sinu mobla või nutitelefon heliseb, võtad robotilt kõne vastu, mis algab sõnadega "Tere! Täname, et kasutate meie...bla-bla-blaa". Ja seejärel loetakse Sulle see kood ette, mille sisestad siis vastavasse tekstikasti. Lihtsam on kasutada Sinu moblasse saadetud SMS sõnumit, mis sisaldabki seda vajalikku turvakoodi.

Kui Sa logid end ülalloetletud saitidesse sisse, siis pead esmalt sisestama enda Microsofti kontoga seotud Email aadressi ja parooli. Kui Sa olid end sisse loginud, siis saadetakse Sinu meilipostkasti või moblale vastav kinnituskood.

---<email teksti näide >----
Hi,
Thanks for helping us verify your Microsoft account!
Here is your code: *******
If you didn't request this code, we recommend that you go to https://account.live.com and change your password.
Thanks,
The Microsoft account Team

---</email teksti näite lõpp >---

Kui Sa kasutad parasjagu "Trusted PC" (usaldusväärset) kompuutrit, siis ei küsita sisselogimisel seda TFA kinnitust. Juhul kui Sa olid aga lubanud (st sisse lülitanud) 2-etapilise autentimise funktsiooni / vahendi KÕIKIDE Microsofti teenuste ja toodete jaoks, siis küsitakse seda TFA kinnitust iga kord - sellest tuleb veel allpool ka juttu.

See TFA ei ole midagi uut ja ta ei ole ainult Microsofti "pärsumaa" vaid sellist TFA autentimist kasutavad paljud veebsaidid (näiteks nagu Google/Gmail, LastPass, Facebook, My Apple ID, Dropbox, Yahoo! Mail, Amazon Web Services, WordPress jne), online pangad ning muud teenused.
Seega 'Two-factor authentication' (TFA, T-FA või 2FA) autentimine kujutab endast sellist autentimist, kus nõutakse kahe või enam faktori / teguri esitamist: teadmiste faktor ("midagi, mida kasutaja teab"), omamise faktor ("midagi, mida kasutaja omab") ja omasuse faktor ("midagi, mida kasutaja ise on"). Seda lihtsamalt õeldes:

* "midagi, mida kasutaja teab" on tavaliselt kasutajanimi ja parool;
* "midagi, mida kasutaja omab" on näiteks mobiiltelefon;
* "midagi, mida kasutaja ise on" - siin saab kasutada biomeetrilist identifitseerimist (st sõrmejälje skanner, silma võrkkesta skanner jne, näiteks Windows 10 puhul tuleb kaasa täiesti uus 'Windows Hello' autentimise süsteem).


Alates aprilli kuust 2013 saab seda 2-astmelist autentimist kasutada KÕIKIDE Microsofti teenuste ja toodete puhul, st nendes kuhu Sa logid oma Microsofti kasutajakontoga sisse ning seda sõltumata seadmetest. Nendeks Microsofti teenusteks ja toodeteks on näiteks Windows, Windows Phone, Xbox, Outlook.com, SkyDrive, Office jms. SOOVITAN ka Sul seda vahendit kasutada ja Sa saad ta sisse lülitada järgmisel moel:

- Logid seal oma Microsofti kasutajakontoga sisse.
- Klikid lehe allosas "Turbeteabe haldamine" ("Edit security info") lingile.
- Nüüd saadetakse Sinu moblale või meilipostkasti kood, sisesta see sealsesse lahtrisse ja kliki nupule EDASI.
- Seejärel kliki "Kaheetapilise kinnitamise häälestamine" ("Set up two-step verification") lingile ja järgi juhiseid.

Märkused: Kui Sa oled selle 2-etapilise autentimise vahendi juba lubanud, siis võib juhtuda, et mõned programmid (näiteks Windows Live Mail, Thunderbird jne) ja ka mõned seadmed (näiteks Xbox 360, Android moblad) ei toeta seda 2-astmelise autentimise turvakoodi sisestamist. Sa võid sisselogimisel saada vale parooli veateate. Et seda probleemi lahendada, pead Sa looma oma Microsofti kasutajakonto saidis unikaalse rakenduseparooli ("app password"). Sa pead selle rakenduseparooli looma enda IGA seadme ja appi jaoks, mis ei toeta 2-astmelise autentimise turvakoodi. Iga rakenduse või seadme puhul, mis ei saa Sult turbekoodi küsida, pead rakenduseparooli looma ja sellega sisse logima ainult ÜHE KORRA.
Tegutse järgmiselt: Kliki seal Microsofti saidis "Rakenduseparoolid" ("App passwords") sektsiooni all "Uue rakenduseparooli loomine" ("Create a new app password") lingile ja see uus parool ilmub Sinu ekraanile. Seejärel lülitu ümber oma programmile või seadmele, mis seda 2-astmelise autentimise turvakoodi ei toeta ja sisesta seal see uus äsjaloodud rakenduseparool.

Kui Sul on see 2-etapilise autentimise funktsioon lubatud ja kui Sa logid OMAENDA seadmest sisse ning kui Sa ei taha iga kord selle täiendava turvakoodiga jännata, siis logi kõigepealt sisse ning pane seejärel seal teises turbekoodi sisestamise ekraanis linnuke "I sign in frequently on this device. Don't ask me for a code" ruutu. Sel juhul pead edaspidi ainult sisse logima ja seda turbekoodi Sult ei nõuta - nii on see vähemalt teoorias, sest esialgu võidakse Sult endiselt ka seda koodi nõuda - pilt.

Kui Sa tahad sellest kaheetapilisest sisselogimisest loobuda, siis võid antud funktsiooni oma Microsofti kasutajakonto seadistuste veebsaidis igal ajal jälle välja lülitada. Üldiselt ma ei soovita Sul teda välja lülitada ja tee seda ainult sel juhul kui Sul tekivad mingi oma seadmega sisselogimisel probleemid ning seniks kuni Microsoft antud funktsiooni täiendab (parandab).

Mine tagasi Windows 8.1 "PC settings" ekraani ja selle "Sync settings" alamkategooriasse ->.Jätkame nüüd selle PC settings ekraaniga: "Sync your settings" sektsioon ja sätete automaatse sünkroniseerimise lubamine:

Sa võid 'Sync your settings' sektsiooni parameetreid kasutada ainult oma Microsofti kasutajakonto all (st sellesse sisselogitult või siis ümberlülitatult). Kui Sa logid süsteemi sisse Microsofti (Live ID/Microsoft account) kontoga, millest oli eelpool ka juttu, siis sünkroniseeritakse automaatselt kõikvõimalikud seadistused/sätted jms Sinu KÕIKIDE teiste Win 8 seadmetega (Windows 8 lauakompuutritega, sülearvutitega, tahvelarvutitega, moblaga). Vaikimisi on siin kõik lülitid aktiveeritud (asendis "On"). Lüliti "Sync settings on this PC" abil võid korraga aga KOGU sünkroniseerimise kas sisse või siis välja lülitada.

'Sync your settings' sektsiooni ülemine osa:

'Sync your settings' sektsiooni ülemine osa


'Sync your settings' sektsiooni alumine osa:

'Sync your settings' sektsiooni alumine osa


Sünkroniseerimise protsess näeb välja umbes järgmine:

* Näiteks kui Sa töötad lokaalse konto all ja lülitud nüüd ümber Microsofti konto alla (pilt), siis tuleb Sul pärast ümberlülitumist kinnitada seda et ikka Sina seda tegid ning et antud kompuuter on usaldusväärne ("Trusted PC"). Sa näed nüüd 'PC settings' ekraanis nii "Users" kui ka "Sync your settings" sektsioonidesse ilmunud "Trust this PC" linki - kliki sellele lingile - pilt ja...

... pilt.

* Pärast Microsofti konto alla ümberlülitumist saadetakse Sinu meilipostkasti email ja mobiiltelefonile ka vastav turvakood (Security Code), mida Sul läheb antud kompuutri usaldusväärsuse kinnitamiseks vaja (Sa võid kinnitamiseks kasutada kas Sulle saadetud emaili või siis moblale tulnud koodi). Pärast lingile "Trust this PC" klikkimist, avatakse kõigepealt Internet Explorer Metro versiooni brauseriekraan, kus võid sinna tekstilahtrisse sisestada kohe oma moblale saabunud koodi ja klikkida seejärel nupule Submit - pilt.

* Kui kõik on korras, siis ilmub selline ekraan, kus kliki nupule OK - pilt.

* Seejärel jõuad Sa oma Microsofti konto turvaseadete ja sünkroniseeritavate kompuutrite veebilehele, kus kontrolli kõik andmed üle ja vajaduse korral muuda neid sealsamas ning kui valmis, siis kliki all nupule OK - pilt.

* Lõpuks jõuad Sa enda Microsofti kasutajakonto pealehele, kontrolli ka seal kõik üle (vajaduse korral tee parandusi) ja seejärel sulge brauser - pilt.

Seejärel peavad 'PC settings' ekraanist need "Trust this PC" lingid mõne aja mõõdudes ära kaduma. Kui nad "ripuvad" seal aga endiselt, siis mine sealt 'PC settings' ekraanist välja või sulge ta ja seejärel käivita ta uuesti - pilt.Märkus ('I didn't get the code' lingi valimine):

Juhul kui Sa ei kasuta mobiilile saabunud koodi varianti või kui ühendusega on probleeme, siis kliki seal IE Metro brauseriekraani esimesel veebilehel koodi sisestamise tekstikasti juures asuvale 'I didn't get the code' lingile - pilt.

Seejärel ilmub ekraan, kus Sa võid valida, et millisel viisil see kinnituskood Sulle saadetakse. Vaikimisi pakutakse koodi saatmist Sinu mobiiltelefonile. Kui Sa oled sellega nõus, siis kliki siin kohe nupule 'Send code' - pilt.

Kuid Sa võid mobla asemel valida ka selle et antud kood saadetakse Sinu 'Email aadressile' - tee seda antud rippmenüü kaudu - pilt.

Sa võid ka kohe või siis pärast antud veebilehte avada oma meilipostkasti ja klikkida seal Microsoftilt saabunud kirjas Confirm xxx nupule ("xxx" on Sinu kompuutri nimi) - pilt.

Seejärel logid end oma Microsofti (Live ID) kontoga sisse jne... - pilt.Pärast oma PC kinnitamist jõuad Sa 'PC settings' ekraani 'Sync your settings' sektsiooni jälle tagasi. Lüliti "Sync settings on this PC" abil võid kogu sünkroniseerimise kas sisse või siis välja lülitada. Allpool saad aga lubada või siis keelata eraldi asjade sünkroniseerimise, ühtlasi näed seal ka seda et mida üleüldse sünkroniseerida saab...

Kui Sa lülitusid ümber või logisid süsteemi sisse oma lokaalse kasutajakonto alla, siis näed aga sellist "Sync your settings" sektsiooni, kus selle ülaosas kuvatakse "Switch to a Microsoft account to change these settings." teadet. See tähendab seda et oma lokaalse kasutajakonto all Sa siin midagi muuta ei saa vaid Sa pead lülituma ümber oma Microsofti kasutajakonto alla (juhis) ja tulema seejärel siia tagasi:

Ei saa midagi teha...


Märkus: Soovitan Sul Microsofti veebsaidis ka see Kaheetapilise Autentimise funktsioon sisse lülitada, sellest oli kohe siin eespool juba ka juttu - seal.11) HomeGroup sektsioon: Siinsed pildid on pärit Windows 8 varasemast väljalaskest, aga vahet pole...
Kui Sul on koduvõrk üles seatud, siis võis Windows 7 operatsioonisüsteemis ressursse (dokumente, pilte, muusikat, videot, printerit jne) kasutada ühiselt mitmel moel ja üheks mooduseks oli "HomeGroup" vahendi kasutamine (info) - sama käib ka Windows 8 kohta. Juhul kui Sul on koduvõrk loodud, siis lubab 'HomeGroup' sektsioon Sul soovi korral luua ka HomeGroup'i ja sel teel kasutada ühiselt samasse kodugruppi ühinenud kompuutritega dokumente, muusikat, pilte, videot, printerit ning muid seadmeid. Seega, Sa võid siin luua ka omaenda HomeGroup'i, mis genereerib vajaliku parooli, mida saab siis kasutada teistes kompuutrites, et ühendada neid antud kodugrupiga.

Kui Windows 8 ei tuvasta koduvõrgu olemasolu, siis ei saa Sa selles 'HomeGroup' sektsioonis midagi teha ja Sa näed järgmist pilti:

HomeGroup sektsioon


Kui aga koduvõrgu olemasolu tuvastatakse, siis klikkides siin nupule "Change sharing settings", saad Sa luua uue kodugrupi ja/või muuta oma ühiselt kasutatavatele failidele ligipääsemise seadeid:

HomeGroup


Kasutaja klikkis "Change sharing settings" nupule ja selle peale ilmus "Networks" küljepaneel, kus ta klikkis alumisele nupule (pilt).

Seejärel klikkis ta nupule "Create", et luua uut HomeGroup'i (pilt).

Nüüd võid Sa määrata selle et kas Sa tahad teiste kasutajatega jagada oma dokumente (Documents), muusikat (Music), pilte (Pictures), videot (Videos) ja seadmeid ning printereid (Printers and devices) - paned nende järel tuleva lüliti asendisse "Not shared" või siis "Shared" (vaikimisi on nad asendis "Not shared"). Siis võid oma ühiskasutatavat meediat lubada mängida ka vastavatel meediaseadmetel (TV, mängukonsoolid jne). Allpool pakutakse ka vastavat parooli, mida saab siis kasutada teistes kompuutrites, et ühendada neid antud kodugrupiga. Juhul kui Sa tahad kodugrupist lahkuda, siis kliki siin nupule Leave:

HomeGroup sektsioon-1


Juhul kui Sa tahad kodugrupist lahkuda, siis kliki siin nupule Leave:


HomeGroup sektsioon-212) Windows Update sektsioon: Siin kuvatakse värskenduste allalaadimise jooksvat seisukorda ('Windows Update' staatust), uninstallitud värskendusi jms infot. Antud juhul võib siis soovi korral klikkida "We'll install 1 important update automatically" lingile:

Windows Update sektsioon


Seejärel klikkida nupule Install:

Seejärel klikkida nupule Install


Värskendus laetakse alla ja seejärel algab tema installeerimine:

Värskendus laetakse alla ja seejärel algab tema installeerimine


Sai valmis...:

Sai valmis...Teine näide (pildid Windows 8 varasemast väljalaskest): Siin on kasutajal pandud 'Windows Update' vahend automaatrežiimile, st kõik värskendused laetakse alla ja installeeritakse automaatselt. Ja nüüd teatabki see ekraan, et uued värskendused on juba alla laetud ja installitud, aga et nende installeerimist korralikult lõpetada, tuleb teha kompuutri restart (ümberlaadimine/taaskäivitamine). Kui kasutaja seda ümberlaadimist ise ei tee, siis tehakse seda 2 päeva mõõdudes automaatselt:

Windows Update


OK, teemegi siis lõpetuseks kompuutri restardi klikkides nupule Restart now ja seejärel ilmub selline ekraan:

Installitakse...


Tehti süsteemi restart ja pärast seda ilmus see uus 'Lock screen' ekraan, kus vajutame suvalist klahvi või klikime pildile:

'Lock screen' ekraan


Kuna kasutaja oli varem lülitanud end ümber Microsofti kasutajakontole ja seejärel sellega end süsteemi sisse loginud, siis peab ta nüüd ka sisse logima (Windows Live ID parooliga):

Peab sisse logima


Ja ta jõudiski tagasi siiasamasse PC settings ekraani 'General' sektsiooni:

Jõudis tagasiUuendatud 25.10.13: Loe Windows 8.1 versiooni uuendatud ja täiustatud 'PC settings' (PC seaded/sätted) appist/ekraanist ning tema vahenditest ja võimalustest sealt.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Us .|. .|. .|. .|. .|. .|. About Me .|. .|. .|. .|. .|. .|. Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011