Süsteemist väljalogimine (Sign out)

Win 8 logo Süsteemist väljalogimine käsu 'Sign out' abil ja seejärel süsteemi sisselogimise erinevad meetodid - Windows 8 pildid.

 

Mitme kasutajakonto puhul süsteemist väljalogimise kiire meetod.

 

 

Sul on süsteemist vaja välja logida ("Sign out" ehk "Log out/Log off") järgmistel juhtudel:

- Kui Sinu kompuutrit kasutavad mitu inimest ja neile igaühele on oma kasutajakonto loodud.
- Kui Sa lood turvalisuse eesmärkidel endale ka teise standardse kasutajakonto (mitte administraatori) ja töötad igapäevaselt selle kasutajakonto all.
- Mõningatel juhtudel pärast mingite seadistuste muutmist ja muid tegevusi tuleb süsteemist välja logida ja seejärel uuesti sinna sisse logida - sel juhul ei ole kompuutri restarti (ümberlaadimist) Sul vaja teha.
- Kui kompuutri administraator tahab mingit kasutajakontot kustutada ja tema faile aga alles jätta, ka siis tuleb eelnevalt sellest eemaldatavast kasutajakontost välja logida ("Sign out").
- Seda tuleb teha ka kasutajakontodega tekkivate probleemide ja nende likvideerimise puhul.
- Kui Sa tahad mingeid faile ühe kasutajakonto alt kopeerida/siirdada üle teise kasutajakonto alla.

"Sign out" käsk sulgeb kõik Sinu programmid/appid ja pärast seda ilmub kompuutri lukustamise ekraan ("Lock screen" ekraan), aga kompuuter jääb endiselt töösse.1) Lokaalse kasutajakonto ja ühe parooli olemasolul:

Kui Sa töötad parasjagu lokaalse kasutajakonto ('Local account') all ja kui Sul oli loodud ka lokaalne standardne tekstiparool ning kui Sa tahad süsteemist välja logida, siis tee järgmist:

a) Tee Metro-stiilis/Windows 8 stiilis disainiga Start ekraanil oma kasutajanimel klõps ja vali rippmenüüst käsk Sign out. Siin on näha ka seda et kasutajal on süsteemi loodud ka teine konto (tavakasutaja konto "Suur Põletaja"):

Sign out


Märkused: Ka PC settings ekraan näitab, et Sa töötad antud momendil lokaalse konto all - pilt.

Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis näed Sa oma kontot 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account)."
Paroole saad aga luua, kustutada ja muuta "Accounts" kategooria ja selle "Sign-in options" alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Sign-in options).


Sa saad süsteemist kiiresti välja logida ka sel teel, et vajutad alternatiivina Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsiooni ja klikid Sign out parameetrile:

Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsioon


b) Sinu süsteem lukustati ja Sa näed seda Windows 8 uut "Lock Screen" ekraani. Et süsteemi jälle siseneda korista see lukuekraan siit eest ära - vajuta klahvi ENTER (või suvalist muud klahvi või keri hiireratast või kliki ekraanile või "pühi"/viipa ta sõrmega ülespoole). See on Windows 8 lõppversiooni vaikimisi taustapildiga lukuerkaan ja selline taustapilt kuvatakse alati siis kui Sa kasutad "Sign out" käsku, mis sest et Sa olid vahepeal selle vaikimisi taustapildi mingi teise omaenda pildiga asendanud:

Sa näed seda Windows 8 uut "Lock Screen" ekraani


c) Kuna selles süsteemis on kokku kaks kasutajakontot, siis ilmub kõigepealt kasutajakonto valiku ekraan. Kui süsteemis on ainult üks konto, siis tuleb kohe parooli sisestamise ekraan. Logime siin tagasi sinna administraatori konto alla ja klikime seega "Mulgikapsas" pildile:

Logime siin tagasi sinna administraatori konto alla ja klikime seega "Mulgikapsas" pildile


d) Tipime oma lokaalse tekstiparooli ja vajutame ENTER või klikime paremal "Submit" noolnupule:

Tipime oma lokaalse tekstiparooli ja vajutame ENTER


e) Ilmub "Welcome" ekraan:

Ilmub "Welcome" ekraan


Ja Sa jõuad tagasi Start ekraanile:

Ja Sa jõuad tagasi Start ekraanile


Märkus: Kui Sa ei ole teisi kasutajakontosid loonud ja kui Sa ei ole ka lokaalset parooli loonud, siis ilmuvad samuti kõik need ülaltoodud ekraanid välja arvatud parooli sisestamise ekraan (st süsteemi sisselogimise ekraan). Kui Sa lood teised kasutajakontod, siis peab Sul olema ka endale loodud lokaalne tekstiparool, muidu ei ole neist teistest kontodest mingit kasu - nad saavad Sinu konto alla sisse.2) Lokaalse kasutajakonto ja mitme parooli olemasolul:

Kui Sul oli peale tavalise standardse tekstiparooli loodud ka uut tüüpi pildi ja/või PIN-koodi parool, siis näeb see PC settings ekraan välja aga selline (antud juhul on kõik kolm parooli loodud) - pilt.

Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis näed Sa oma kontot 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account)."
Paroole saad aga luua, kustutada ja muuta "Accounts" kategooria ja selle "Sign-in options" alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Sign-in options).


Pärast süsteemist väljalogimist näed Sa selliseid ekraane:

a) Kõigepealt ilmub 'Lock screen' ekraan:

Kõigepealt ilmub 'Lock screen' ekraan


b) Kasutajakonto valiku ekraan, sisenema jälle sinna "Mulgikapsas" alla tagasi:

Kasutajakonto valiku ekraan


c) Nüüd on näha, et siin saab sisselogimiseks kasutada peale selle lokaalse tekstiparooli ka veel pildi parooli või siis PIN koodi sisestamise võimalust. Vaikimisi pakutakse PIN-parooli sisestamist, aga meie klikime siin "Sign-in options" parameetrile:

Vaikimisi pakutakse PIN-parooli sisestamist, aga meie klikime siin "Sign-in options" parameetrile


d) Proovime oma pildiparooliga sisse saada ja klikime selleks vasemalt esimesele "Picture password" nupule:

Proovime oma pildiparooliga sisse saada ja klikime selleks vasemalt esimesele "Picture password" nupule


e) Alustame oma figuuride joonistamist:

Alustame oma figuuride joonistamist


f) Pärast esimese figuuri joonistamist ilmub siia vasemasse panni ka "Start over" nupp, mis lubab meil otsast peale alustada - seda juhul kui midagi valesti läks. Kui pildiparooli joonistamine ununes ära, siis saame "Switch to password" nupule klikkides minna sinna eelmisse ekraani tagasi ja proovida mingi muu parooliga sisse logida. Kui pildiparool õnnestus, siis satume kohe Start ekraani:

Kui pildiparool õnnestus, siis satume kohe Start ekraani3) Microsofti kasutajakonto ('Microsoft account') ja ühe parooli puhul:

Tee Metro-stiilis/Windows 8 disainiga Start ekraanil oma kasutajanimel klõps ja vali rippmenüüst käsk Sign out. Kui Sa nüüd tähele panid, siis on selles Start ekraanis paremal ülanurgas see kasutajanimi muutunud. Antud juhul töötas kasutaja algul lokaalse kasutajakonto all ja seejärel lülitas ta end 'PC settings' ekraani kaudu ümber Microsofti kasutajakontole (Microsoft account ehk siis Windows Live ID kasutajakonto alla):

Vali rippmenüüst käsk Sign out


Märkus: PC settings ekraan näeb nüüd välja selline ja siin on näha ka seda et süsteemis saab kasutada antud momendil ainult Microsofti konto parooli, sest teisi paroole ei ole veel juurde loodud - pilt.

Uuendatud 26.10.13: Uuema Windows 8.1 versiooni PC Settings appis/ekraanis näed Sa oma kontot 'Your account' alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Your account)."
Paroole saad aga luua, kustutada ja muuta "Accounts" kategooria ja selle "Sign-in options" alamkategooria all (PC settings -> Accounts -> Sign-in options).


Sinu süsteem lukustati ja Sa näed seda Windows 8 uut "Lock Screen" ekraani. Et süsteemi jälle siseneda korista see lukuekraan siit eest ära - vajuta klahvi ENTER (või suvalist muud klahvi või keri hiireratast või kliki ekraanile või "pühi"/viipa ta sõrmega ülespoole):

Lock Screen


Valime kasutajakonto:

Valime kasutajakonto


Siin näeb see süsteemi sisselogimise ekraan natuke teistmoodi välja ja Sa näed siin ka kasutaja (st enda) Live ID e-mail aadressi. Kuna kasutaja ei olnud ise ühtegi parooli endale loonud, siis saab ta süsteemi sisselogimiseks kasutada ainult oma Windows Live ID konto parooli. Sisesta oma Live ID parool ja vajuta ENTER või siis kliki paremal sellele "Submit" noolekesele:

Sisesta oma Live ID parool ja vajuta ENTER või siis kliki paremal sellele "Submit" noolekesele


Ilmub "Welcome" ekraan ja seejärel Start ekraan:

Ilmub "Welcome" ekraan ja seejärel Start ekraan4) Microsofti kasutajakonto ('Microsoft account') ja mitme parooli puhul:

Kui Sa loosid lisaks Live ID paroolile ka uut tüüpi pildi ja/või PIN-koodi parooli, siis näed süsteemist väljalogimisel järgmisi alltoodud ekraane.

Märkus: PC settings ekraan näeb nüüd välja selline ja siin on näha ka seda et süsteemis saab kasutada peale Microsofti konto enda parooli ka teisi paroole... - pilt.


Pärast süsteemist väljalogimist ilmub 'Lock screen' ekraan:

Pärast süsteemist väljalogimist ilmub 'Lock screen' ekraan


Valime kasutajakonto:

Valime kasutajakonto


Vaikimisi pakutakse PIN parooli sisestamise võimalust, aga uurime ka teisi võimalusi ja klikime Sign-in options nupule:

Vaikimisi pakutakse PIN parooli sisestamise võimalust


Valime pildiparooliga sisselogimise meetodi ja klikime "Picture password" nupule:

Valime pildiparooliga sisselogimise meetodi ja klikime "Picture password" nupule


Hakkame oma pilt-parooli figuure joonistama:

Hakkame oma pilt-parooli figuure joonistama -1

Hakkame oma pilt-parooli figuure joonistama -2


Kui asi õnnestus, siis kuvatakse siinsamas küljepaanis "Welcome" kiri ja Sind viiakse otse Start ekraani (Start menüüsse):

Kui asi õnnestus, siis kuvatakse siinsamas küljepaanis "Welcome" kiri ja Sind viiakse otse Start ekraani

EtteotsaMitme kasutajakonto puhul süsteemist väljalogimise kiire meetod:

Tee Metro-stiilis/Windows 8 stiilis disainiga Start ekraanil oma kasutajanimel klõps ja kliki rippmenüü allosas teisele (või kolmandale-neljandale jne) kasutajakonto nimele. Seega võid Sa siinse rippmenüü kaudu lülituda kiiresti ümber mingile teisele kasutajakontole nii nagu seda tehti ka varasemates Windowsites Start menüü "Switch User" käsuga.


Märkus: Switch user (Fast user switching) - selle teisele kasutajakontole kiire ümberlülitamisega jätkavad Sinu programmid tööd, Sinu kasutajakonto jääb töösse ehk aktiivseks kuid ta on nüüd parooliga kaitstud ja ainult Sina võid tema sessiooni tagasi pöörduda. Pärast selle käsu valimist või teisele kasutajakontole klikkides viiakse Sind kasutajakontode valiku ekraani, kus Sa võid klikkida sellele kasutajakontole, kuhu Sa tahad ümber lülituda. Seejärel sisestad seal süsteemi sisselogimise ekraanis antud kasutaja parooli - pilt, pilt ja pilt. 'Fast User Switching' vahend, mida kasutatakse juba alates Windows XP aegadest, lubab mitmel kasutajal töötada kompuutris ühel- ja samal ajal. Sellega saab kiiresti ja mugavalt lülituda ümber ühelt kasutajalt teisele. (Ja üks näide ka pärast selle suure Windows 10 'Anniversary Update' värskenduse installi - pilt.) Sa saad teisele kasutajakontole lülituda kiiresti ümber ka sel teel, et vajutad Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsiooni ja klikid 'Switch user' parameetrile (pilt).


Nagu Sa näed, siis on sellele teisele tavakasutaja kontole (Suur Põletaja) juba omistatud ka tema õige pilt (seda tegi too kasutaja ise):

Suur Põletaja


Märkus: Sa saad teisele kasutajakontole lülituda kiiresti ümber ka sel teel, et vajutad Ctrl + Alt + Delete klahvikombinatsiooni ja klikid 'Switch user' parameetrile (pilt).


Sisesta tema parool ja vajuta ENTER või kliki siis paremal asuvale "Submit" noolekesele. Nagu näha, siis nüüd ei ilmunud neid kahte Windows 8 uut "Lock Screen" ja mitme kasutajakonto piltidega ekraani - need jäeti vahele...
Peale selle on antud uue kasutaja puhul muudetud ka tema kõikide Metro-stiilis/Windows 8 stiilis disainiga ekraanide värviskeemi (seda tegi too Suur Põletaja loomulikult ise pärast enda kontosse sisselogimist):

Sisesta tema parool ja vajuta ENTER või kliki siis paremal asuvale "Submit" noolekesele

Parool...


Tervitatakse...:

Tervitatakse...


Ja Sa jõudsidki Suure Põletaja koju...:

Ja Sa jõudsidki Suure Põletaja koju...Märkus: Kui Sa tahad nüüd minna kiiresti administraatori konto alla tagasi, siis vali siit rippmenüüst administraatori konto:

Kui Sa tahad nüüd minna kiiresti administraatori konto alla tagasi, siis vali siit rippmenüüst administraatori konto


Sisesta nüüd omaenda adminkonto parool (MS konto ehk Live ID parool) või siis vali mingi muu parooliga sisselogimise meetod. Siin valiti PIN parooli variant ja pärast selle koodi sisestamist satutakse kohe Start ekraanile ("Welcome" ekraani ei ilmu):

Sisesta nüüd oma adminkonto parool (MS konto ehk Live ID parool) või siis vali mingi muu parooliga sisselogimise meetod


Start ekraan ehk siis uus Start menüü:

Start ekraan ehk siis uus Start menüüUusi kasutajakontosid saab luua, muuta ja süsteemist kustutada ainult administraatori õigustega kasutaja (st kompuutri omanik või keegi teine administraator, juhul kui see loodud on).


PS! Loe ka kompuutri lukustamisest käsu "Lock" abil ja seejärel süsteemi sisselogimise erinevatest meetoditest (Windows 8 pildid) - sealt.

Microsoft Account (Windows Live ID) kasutajakontost, süsteemi sisselogimise meetoditest ja sisselogimise erinevates ekraanidest kõige pikem selgitus seal.

Windows 8 'Lock screen' ekraanist, selle taustapildi vahetamisest, tema dünaamiliste elementide määramisest või muutmisest ja selle lukuekraani väljalülitamisest loe sealt.

Lokaalse kasutajakonto ja Microsofti kasutajakonto vahel ümberlülitumine ehk kuidas minna ühelt kasutajakontolt üle teisele kasutajakontole - sealt.

Ülesse
< Tagasi Windows 8 pealehele ja sisukorda

 

Saada ka enda tuttavale lugemiseks!

Kui Sa saadad meili, siis on Sinu saadetavas kirjas selle lehe aadress juba
olemas ja muu saad ise juurde lisada.

Sisesta siia saaja e-mail aadress:

 

 

elaja koju | About Us | About Me | Site Map | POSTKASTI EI OLE! Sorry, no mailbox | © Ahv & Co Eesti Vabariik 2011